• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR AĞUSTOS 2021
Güneş 23 Ağustos’a kadar Aslan burcunda olacak ve 1 Ağustos günü Merkür Aslan burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, sizlerin 7. Evinizde. 23 Ağustos da ise Güneş Başak burcuna sizlerin 8. Evinize geçecek.
Ayın 23’üne kadar ikili ilişkiler hayatınızda dikkat çekici olacaktır. Tanınmış ya da önemli kişiler hayatınıza girebilir. Eğer 7. Eviniz doğum haritanızda iyi etkiler alıyorsa bu kişilerin size faydası, kötü etkiler alıyorsa size zararları dokunabilir. İkili ilişkiler de paylaşıma açık olmak, taktik ve strateji geliştirmek ve bilinçli davranmak sizi kazançlı kılacaktır. Diğer yandan sizin için önemli birilerinin sizin desteğinize ihtiyaçları olabilir. Deneyimli kişilerden yardım alabilirsiniz onlara danışabilirsiniz. Bazılarınız için evlilik konuları gündeme gelirken bazılarınız taşınabilirsiniz.
Ağustos’un 1’ inde Merkür Güneşin kalbine sığınacağı için gelecekle ilgili hayallerinizin, hedeflerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin. Dilekleriniz ve niyetlerinizle ilgili aktivasyon alma zamanı sizin için artık geldi.
Ayın 23’ ünden sonra ise odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
8 Ağustos Aslan Burcunun 16 derecesindeki Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve 4. Evinizde boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak
Kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte ilişkileriniz, eşiniz, aileniz, ortaklığınız ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlayabilir, yeni bir ortaklık kurabilir ya da bir dava da taraf olabilirsiniz. Aniden değişen durumlar ya da koşullar sizi zorlayabilir.
10 Ağustos 8. Evinizdeki Başak burcunda bulunan Venüs ile 2.evinizde Balık burcunda Retro harekette olan Neptün ile Karşıt açısı gerçekleşecek
8 Evinizde başkalarından gelen ve ortak gelirlerinizle ilgili olumlu etkiler veren Venüs’ün Neptün ile yapacağı karşıt açı ile finansal kaynaklarınızla ilgili, borç ve ödemelerinizle ilgili, eşinizin veya ortaklığınızın gelirleri ile ilgili konularda hayal kırıklıkları, kandırılma veya aldatımalar yaşayabilirsiniz.  Sağlığınıza ve özellikle de kötü alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Alışkanlıklarınız sizi istemediğiniz durumlara sürükleyebilir.
12 Ağustos’ da Merkür Başak Burcuna Geçiyor sizlerin 8. Evinizde transit etmeye başlayacak ve
Merkür’ün 8. Evinize geçişi ile parasal konuları konuşabilir ve bu konuda planlar yapabilirsiniz. Başka kişilerle özellikle finansal ortaklıklar yapabilirsiniz. Ancak ortaklaşa işlerinizde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmeniz en doğrusu olacaktır. Bu süreç borç almak, krediye başvurmak, borçlarınızı yapılandırmak için çok uygun bir süreçtir. Başkalarının parasını iyi idare edebilirsiniz. Miras konuları gündeminize gelebilir ve bu konularda uzlaşma ve anlaşma isteyebilirsiniz.
16 Ağustos Venüs kendi yönettiği Terazi Burcuna, 9. Evinize geçiş yapıyor
Venüs’ün 9. Evinize geçişi ile işinizi tanıtmak, dış ticaret yapmak, yabancılarla irtibata geçmek, uzak akrabalarınızla iletişim kurmak, seyahatler, eğitimler, yazmak ve yayımlamak gibi konularda olumlu etkiler alırsınız ve bu konular da şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uyumlu ve anlaşmacı olmak size bu konularda fayda sağlayabilir. Uzak yerlerde olmaktan zevk alırsınız. Seyahati de içeren bir tatil için iyi bir zaman .
19 Ağustos’ da Başak Burcunda 8. Evinizde, Merkür Mars kavuşumu gerçekleşecek ve 4. Evinizdeki Uranüs ile üçgen açı yapacaklar. Bir Hafta boyunca etkisi devam edecek bu etkileşim, yaratıcı fikirler ve girişimler için son derece uygun bir zaman dilimi yaratacaktır.
Özellikle parasal değerler, finansal varlığını, gelir gider durumunuz ve ailevi meseleler ile ilgili konularda fikirlerinizi vücuda getirmenin, aktivasyon almanın zamanı gelmiş demektir. Bu konularda düşündükleriniz ve zihninizde olgunlaştırdığınız fikirleriniz doğrultusunda yeni projeler üretebilir ve bunları hayata geçirebilirsiniz. Uranüs finansal alanınızı da etkileyecek olan ailevi ve yerleşim yerinizle ilgili değişiklikler ve dönüşümler yaratırken çok hızlı kararlar almamaya özen göstermelisiniz.
20 Ağustos Uranüs boğa burcunda, 4. Evinizde Retro Hareketine Başlıyor,
Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle ailevi konularda, hayatta durduğunuz yerle ve yerleşimle ilgili konularda sık sık soracaksınız. Hangi konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler hayatınızı, ailevi, yapınızı, hayata bakış açınızı ve motivasyonlarınızı etkileyecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
22 Ağustos Kova Dolunayı, 29 derecede yani kritik bir derecede gerçekleşecek olan bu dolunay Kova burcunda gerçekleşen 2. Dolunay olacak ve sizlerin 1.evinizi etkileyecek. Bilim ve teknoloji ile ilgili önemli gelişmeler, icatlar olabilir. Yaratıcılığımızı üst seviyede kullanabiliriz. Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptüne karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay olacak. Dış görünüşünüz, hayattaki motivasyonlarınız, sağlığınız, kimliğiniz ve ilişkilerinizle ilgili konular da gündemleriniz olabilir veya netleşen ve tamamlanan durumlar olabilir. Önemli konuşmalar ve görüşmeler gündeminize gelebilir.