• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

BALIK VE YÜKSELEN BALIK AĞUSTOS AYI YORUMLARI
Sevgili yükselen Balıklar   1 Ağustos tarihinde  Merkür Güneş’in kalbinde olacak ve  çalışma hayatı, çalışma arkadaşları ile iletişim, sağlık, günlük rutinler gündeminizi meşgul edecek, becerilerinizi geliştirmek, organize olmak ve sağlığınıza ve esenliğinize odaklanacaksınız. Düzenli rutinlerinizde iyileştirmeler yapmak için harika bir zaman. Benlik saygınız ve egonuz yaptığınız işe ve verdiğiniz hizmetlere bağlıdır. Detaylar artık sizin için daha önemli olabilir. Bütünü oluşturan küçük şeylere odaklanarak hayatınıza düzen getirmenin zamanı geldi. Bu döngü, yaşamınızda işe yaramayan şeylerden kurtulma ve aynı zamanda neyin işe yaradığını keşfetme fırsatı da verebilir, işinizde farklılık arayabilir ve mükemmellik için çabalayabilirsiniz. Fiziksel sağlığınız ve bedeniniz ile zihniniz arasındaki ilişki odak noktanızdadır. Merkür’ün de aynı alanda olması ile yapılacaklar listesi, faturaları ödeme, çalışma hayatınızda detaylarla uğraşma ,sağlıkla ilgili konular zihninizi meşgul edebilir. Endişenin veya kuruntuların  bu alanda hayatınıza  girmesine izin vermediğiniz sürece, bu döngü sırasında çalışma hayatına, günlük rutin aktivitelere  yaklaşımınız çoğunlukla hoş, mutlu ve mantıklıdır. Yeni iş becerileri öğrenmek veya iş açısından becerilerinizi  geliştirmek , iş arkadaşlarınızla daha fazla aktivite, hareket, temas ve iletişim olması muhtemeldir. Ağustos’un 1 inde Merkür Güneş’in kalbine sığınacağı için tüm bu bahsettiğimiz konularda hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu Merkür altıncı evinizden geçerken, sağlık veya işle ilgili ayrıntılara normalden daha fazla dikkat edeceksiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin.
8 Ağustos’ta yine 6.evinizde 16 ° bir Aslan Yeniay’ı yaşayacaksınız, Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve 2. evinizde Boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak. Kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz sağlık konularıyla  ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ancak bu yeni adımlarınızı atarken çalışma hayatınızda gerçekleşebilecek değişiklikleri göz önünde bulundurmalısınız, parasal konularda aniden gerçekleşecek değişimler, zorlanmalar söz konusu olabilir.
12 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcuna kendi yönettiği alana  7.evinize geçiyor bu dönemde  başkalarıyla işbirliği yapmak ve iletişim kurmak için güçlü bir arzunuz olabilir. Her tür ilişkilerinizde  veya kişisel bir geçmişi paylaştığınız kişilerle vakit geçirmek isteyebilirsiniz.  Kendi düşünceleriniz, başkalarıyla  yapacağınız diyalog yoluyla daha net hale gelebilir. Bu döngü sırasında halkla ilişkiler çalışması, danışmanlık, müzakere veya ortaklık yapıyor olabilirsiniz ve  ortaklar , en iyi arkadaşlarla iletişime çok önem verebilirsiniz. . Başkalarına tavsiyelerde bulunmak veya hayatınızdaki insanlarla barış yapmak için kelimelerin gücünü kullanabilirsiniz. Bu transit sırasında normalden daha diplomatik davranabilirsiniz.
16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna  8. evinize geçiyor. başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönem olabilir. Kiminiz  bu zamana kadar tahsil edemediğiniz  alacaklarını tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir. Aynı zamanda, sekizinci ev  eşinizin  finansal durumunu da gösterdiği için, eşinizin  ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerlerde artış gösterebilir. Miras beklentiniz varsa  olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alabileceğiniz bir dönemdir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur. Bazılarınız ise   Venüs bölgeleriyle ilgili operasyon  geçirebilir  (genital bölgeler, yumurtalıklar, böbrekler vs.).
20 Ağustos 2021 – 22 Ocak 2022  tarihleri arasında  Uranüs geri hareketine başlıyor  Boğa burcunda 3.evinizde olacak bu geri hareket ile hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama sürecinde olacaksınız.  Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da  yakın çevre, kardeşler, kısa seyahatler ve ticari  konularda ve kısa eğitimlerle  ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız  özgürleşmek istediğiniz konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı , özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan kardeşler, yakın çevre veya ticari durumlar ve kısa seyahatler ile  ilgili durumlar söz konusu olabilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
22 Ağustos Kova burcunun 29° bir Dolunay yaşayacağız 12. evinizde  29 derece kritik bir derecedir  bazı kriz ve sonlanmalara neden olabilir   ve  Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptün’e karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay  ve 12.evinizde manevi çalışmalar için iyi bir süreç olabilir, yalnız kalmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Her türlü günlük faaliyetle çok meşguldünüz, işinize ve rutinlerinizle yorulmuş olabilir ve hayatınızı biraz durgunlukla dengelemenin zamanı  gelmiş olabilir. Bu Dolunay ile  derinlerden, içsel  kaynaklı  sorunlar gün ışığına çıkabilir, gizli veya özel bir mesele ortaya çıkabilir, bir sağlık meselesi ortaya çıkabilir veya bir iş projesi doruğa ulaşabilir. Fakat  her türlü ilişkilerinizde aldanmalar, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.
23 Ağustos Güneş Başak burcuna geçiyor önümüzdeki bir ay kadar, Güneş yedinci evinizi aydınlatacak. Yılın bu zamanında, bir partnerle birlikte olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyabilir birinden fikir almak, kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Bir ortak, kendi kendinizi keşfetmeniz için bir ayna sağlayabilir. Şimdi, önemli bir öteki aracılığıyla kendi potansiyelinizi gerçekleştirmenin zamanıdır. Bu döngü sırasında, kişisel ilgi alanlarınızı ve hedeflerinizi sosyal hayatınız veya bir partnerinizinkilerle dengelemeye odaklanırsınız. Vurgu “ben” yerine “biz” üzerinedir. Diğer insanların enerjilerine, arkadaşlığına ve desteğine ihtiyacınız var ve onlar da sizin desteğinizi ve arkadaşlığınızı arayabilirler. Bu dönem  yalnız gitmek yerine başkalarıyla hareket  etmek önemlidir. Ancak başkalarının  iradesine çok fazla eğilmek de tavsiye edilmez. Kişisel, bire bir türden sosyal etkileşimler vurgulanır. Koşullar, diplomasi becerilerinizin gerekli olduğu şekildedir. Popülariteniz artıyor ve kendi işbirliği ve uyum yeteneğinizle güçleniyor. Egonuz ve gururunuz artık başkalarıyla nasıl ilişki kurduğunuza bağlı. Bu, müşterilerle bire bir çalışan veya danışan kişiler için özellikle yoğun bir zaman olabilir.