• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

9-15 AĞUSTOS HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar haftaya Ay Aslan enerjisi ile giriyoruz. Pazartesi günü  15:22’de  Ay boşluğa giriyor ve 17:55’de Ay Başak burcuna giriyor. Salı günü Venüs ve Neptün karşıtlığı haftanın ilk birkaç günü her türlü ilişkilerde aldanmalar, hayal kırıklıklarını anlatıyor. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı kesinleşecek fikir ayrılıkları abartılı bir şekilde büyüyebilir. Çarşamba gecesi Ay Terazi burcuna giriyor ilişkilerde denge ve huzur arıyor olacağız. 12 Ağustos Perşembe günü Merkür Başak burcuna giriyor daha düzenli ve analitik düşüneceğimiz bir sürece giriyoruz. Aynı gün Venüs ve Plüton uyumlu enerjisi ile ilişkilerde krizlerle birlikte değişim-dönüşümü olumlu bir şekilde deneyimleyeceğiz. Hafta sonu ise Ay Akrep burcunda olacak duygularımız daha derinleşecek  ve araştırmacı yönümüz de artacak. Bu hafta yükselen burçları neler bekliyor ?
KOÇ
Sevgili Koçlar haftaya çalışma hayatı, günlük rutin işler ve sağlık konuları gündeminizde olacak. Salı günü  çalışma arkadaşlarınızla aranızdaki ilişkilerde hayal kırıklığı, aldanmalar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda evlilik, ortaklık ve her türlü ilişkilerimiz ve maddi konularda da aldanmalar söz konusu olabilir. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı uluslararası ticari anlaşmalar, görüşmeler, akademik konular, yabancılarla ilgili konular, seyahatler, yakın çevre ve çalışma hayatınızdaki anlaşmalar ve sözleşmeler konusunda  çok yönlü bakabilme söz konusudur  bu durum da zihinsel  dağılma riski verebilir, bu döneme gelen birkaç farklı teklif veya durum  kararsız kalmanıza ,karar vermekte zorlanmasına sebep olabilir. Abartılı konuşma, konudan konuya atlama, konsantrasyon eksikliği gibi riskler oluşabilir. Yoğun bir bilgi akışı vardır ve  sinirsel anlamda gerginlik yaşayabilirsiniz. Kendinize güveninizin artması, amacı aşan ifadelere sebep olabilir bu yüzden konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor bilgi paylaşımları, anlaşmalar artabilir, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından kullanılabilecek süreçlerdir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak söz konusu olabilir ama dikkatli olmak gerekir.
BOĞA
Sevgili Boğalar bu haftaya aşk, çocuklar , romantizm , borsa ile ilgili işler ve yaratıcılığımızı ortaya koyacağımız  hobiler gündeminizde olabilir fakat Salı günü çocuklar, sosyal ortamlar, arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar, hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Aynı zamanda kariyerinizden elde ettiğiniz ya da yaratıcılığınızdan kazandığınız maddi konularda da hayal kırıklığı, aldanmalar, kafa karışıklığı yaşayabiliriz. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile aile bireyleri ile olan ilişkilerimizde ya da iş ortamındaki otorite figürleri ile kariyer hayatınızdaki anlaşmalar ve sözleşmeler konusunda  çok yönlü bakabilme söz konusudur  bu durum da zihinsel  dağılma riski verebilir, bu döneme gelen birkaç farklı teklif veya durum  kararsız kalmanıza ,karar vermekte zorlanmasına sebep olabilir. Abartılı konuşma, konudan konuya atlama, konsantrasyon eksikliği gibi riskler oluşabilir. Yoğun bir bilgi akışı vardır ve  sinirsel anlamda gerginlik yaşayabilirsiniz. Kendinize güveninizin artması, amacı aşan ifadelere sebep olabilir bu yüzden konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetler konularında zihniniz  daha odaklı olacaktır bu konularda daha detaylı ve titiz düşüneceksiniz, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, bu yönde  bazı kararlar alınabilir. Aşk ve cinsellik konusunda da daha fazla iletişim olabilir. Sevdiği kişiden çıkma teklifi ya da evlenme teklifi alabilirsiniz.
 
 
İKİZLER
Sevgili İkizler bu hafta gündeminizde evde yakınlarınızla ,evinizle ilgilenerek vakit geçirmek ,geçmiş ile ilgili konular ,taşınmak ,yer değiştirmek ,evde değişiklikler yapmak olabilir. Salı günü ailevi konular, ebeveynlerle ilişkiler, iş yerinizdeki otorite figürleri ile olan ilişkilerinizde aldanmalar, hayal kırıklıkları yaşamanız söz konusu olabilir. Ev taşıma ile ilgili ya da yer değiştirmekle ilgili konularınız varsa aldanmalar, netleşememe söz konusu olabilir. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile yakın çevre, kardeşler ve akrabalar, seyahatler, ticaret, medya ,eğitim, akademik çalışmalar, tanıtım, sosyal mecra konuları yabancılarla yapılan işlerde  zihinsel  dağılma riski verebilir, bu döneme denk gelen birkaç farklı teklif veya durum  kararsız kalmanıza ,karar vermekte zorlanmanıza sebep olabilir. Abartılı konuşma, konudan konuya atlama, konsantrasyon eksikliği gibi riskler oluşabilir. Yoğun bir bilgi akışı vardır ve  sinirsel anlamda gerginlik yaşayabilirsiniz. Kendinize güveninizin artması, amacı aşan ifadelere sebep olabilir bu yüzden konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor, ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip, bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atmak gereken günlerdir. Bu dönemde belki özel hayatınızı yeniden organize etmeniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararları alma zamanı gelmiş olabilir.
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler bu hafta iletişim trafiğinizde artış söz konusu olabilir, yakın çevreniz, kardeşleriniz, akrabalarınız, komşularınız  ile olan iletişim çok fazla olabilir. Kısa seyahatler, kısa yolculuklar, ticari konular eğitim gündeminizde fazla yer tutabilir. Salı günü Venüs, Neptün arasındaki karşıtlık ile yakın çevrenizle olan ilişkileriniz, uzak akrabalarınız ya da eşinizin akrabaları ile olan ilişkilerinizde ve maddi konularda  aldanmalar, hayal kırıklıkları, yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile  maddi konular, kendi kazancınız ve başkalarının kazancı ile ilgili konularda zihinsel  dağılma riski verebilir, bu döneme denk gelen birkaç ortaklık teklifi  veya durum  kararsız kalmanıza, karar vermekte zorlanmanıza sebep olabilir. Abartılı konuşma, konudan konuya atlama, konsantrasyon eksikliği gibi riskler oluşabilir. Yoğun bir bilgi akışı vardır ve  sinirsel anlamda gerginlik yaşayabilirsiniz. Kendinize güveninizin artması, amacı aşan ifadelere sebep olabilir bu yüzden maddi  konularla ilgili konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor, iletişimsel becerilerinizi geliştirme konusunda fırsatlar yakalama  söz konusudur. Fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı bir süreçtir.  Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından yaklaşık 1 ay boyunca  görüşlerinizi  etkin bir şekilde ifade edebilirsiniz.
ASLAN
Bu hafta sevgili Aslanlar’ın gündeminde parasal konular, başkalarından gelen ortaklaşa gelirler, vergi, sigorta, pirim , kredi konuları olabilir. Salı günü tüm bu saydığımız konularla ilgili hayal kırıklıkları, kafa karışıklığı olabilir. Kimileriniz alacaklarını tahsil edemeyebilir, kimilerinizin kredi alma çabaları hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile hayatınızla, kariyerinizle veya sağlığınızla ilgili konular, karşımızdaki kişilerle olan ilişkilerimizde kararsız kalmanıza, karar vermekte zorlanmanıza sebep olabilir. Abartılı konuşma, konudan konuya atlama, konsantrasyon eksikliği gibi riskler oluşabilir. Yoğun bir bilgi akışı vardır ve  sinirsel anlamda gerginlik yaşayabilirsiniz. Kendinize güveninizin artması, amacı aşan ifadelere sebep olabilir bu yüzden kişisel ilişkileriniz, kişisel kararlarınız veya maddi  konularla ilgili konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor, yaklaşık bir aylık bu süreçte,  sahip olduğu kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerisini daha iyi kullanabilme şansınız artabilir Başak burcu size bu konularda pratik çözümler getirebilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilir. Tabii parasal konuları iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekir. Bu süreçte ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
BAŞAK
Sevgili Başaklar bu hafta kişisel konularınız, kararlarınız ve sağlık konularınız  ön plana çıkabilir. Kişisel ihtiyaçlar, duyguların ifadesi, empati ve sempati, aidiyet ihtiyacı ve duygu alışverişleri bu süreçte yoğun olabilir ,büyük olasılıkla arzu ettiğiniz  ilgiyi bulabilir, başkalarını anlama konusunda daha başarılı olabilirsiniz. Salı günü her türlü ilişkilerimizde daha dikkatli olmamız gerekebilir, yanılgılar ve aldanmalar söz konusu olabilir. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile çalışma hayatınız, günlük rutin işler, sağlığınız konusunda kararsız kalmanıza, karar vermekte zorlanmanıza sebep olabilir. İş arkadaşlarınızla abartılı konuşmalar , konudan konuya atlama, konsantrasyon eksikliği gibi riskler oluşabilir. Günlük rutinlerinizde yoğun bir bilgi akışı vardır ve  sinirsel anlamda gerginlik yaşayabilirsiniz. Kendinize güveninizin artması, amacı aşan ifadelere sebep olabilir bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz konularda  veya maddi  konularla ilgili konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna sizlerin yükseleninize geçiyor, yaklaşık bir ay boyunca süren bu etki ile  kendinizi  daha iyi ifade edebileceğiniz,  ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğiniz , sözleriniz  ve fikirlerinizle dikkat çekebileceğiniz, duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket edeceğiniz , zekânızı  her zamankinden daha aktif kullandığınız bir süreç olacak. Kendinizle ilgili önemli kararlar almak , ortaklaşa işler için yazılı anlaşmalar yapmak açısından iyi bir dönemdir.  Önemli konuşmalar, toplantılar için de iyidir.
TERAZİ
Sevgili Teraziler bu hafta içe çekilmeye ,kendi iç dünyasında daha rahat ve huzurlu hissetmeye gereksinim duyabilirsiniz. Sosyal ortamlarda bulunmaktan hoşlanmayabilir. Aslında bu dönem, yalnız kalıp yüzleşmekten kaçındığınız  yanlarınızı  görebilmek , meditasyon yapmak için iyi bir zamandır. Salı günü  Venüs ve Neptün karşıtlığı ile çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerde yanılgılar aldanmalar olabilir, işle ilgili maddi konularda yanılgılara , kafa karışıklığı olabilir. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile sosyal çevre, arkadaşlar ve kariyerinizden gelen kazanımlar, çocuklar, yaratıcılık gerektiren konularla ilgili kararsızlıklar olabilir, bu konularda karar vermekte zorlanmalar  olabilir. Arkadaşlarınızla abartılı konuşmalar , konudan konuya atlama, konsantrasyon eksikliği gibi riskler oluşabilir. Kendinize güveninizin artması, yukarıda bahsettiğimiz konularda  veya maddi  konularla ilgili konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor, yaklaşık bir ay boyunca  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilir, yalnız  çalışmak size daha avantajlı sonuçlar getirebilir, zihinsel yetenekleriniz de geliştirebilir. Merkür bu alandayken  aslında ileri sürmeyi düşündüğünüz  fikirleriniz için  hazırlık dönemindesiniz , henüz kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemeyebilirsiniz.  Bu dönemde çok fazla iç gözlem de olabilir. Geçmişle ilgili unutmak istediğiniz  şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. İşlerini gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde ve siz bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilir.
AKREP
Sevgili Akrepler ,bu hafta sosyal kelebek gibi arkadaşlarınızla, sosyal ortamlarda olabilir, arkadaşlarınızla vakit geçirmekten keyif alabilirsiniz. Yaşamdaki genel hedeflerinizi  gözden geçirebilir, sosyal yardımlaşma içinde olabilirsiniz.  İş kazanmaları açısından da olumlu bir etki altında olabilirsiniz. Salı günü sosyal çevrenizdeki kişiler, arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde yanılgılar, aldanmalar, hayal kırıklıkları olabilir. Kariyerden gelen kazançlarınızda da yanılgılar , net olmayan durumlar oluşabilir. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile aileye ,yuvaya, eve ait konular, anne ile ilgili ,otorite figürleri ile ilgili konular, taşınma, yer değiştirme ile  ilgili kararsızlıklar olabilir, bu konularda karar vermekte zorlanmalar  olabilir. Aile bireyleri ile abartılı konuşmalar , konudan konuya atlama, konsantrasyon eksikliği gibi riskler oluşabilir. Kendinize güveninizin artması, yukarıda bahsettiğimiz   konularla ilgili konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor, yaklaşık bir ay boyunca sosyal çevre ile iletişiminiz hareketlenir, aktivitelere  ve organizasyonlara katılmak isteyebilirsiniz, ileride yapacağınız şeyleri planlayabilirsiniz. Geleceği formüle etmek, plan yapmak için, eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde, arkadaş çevrenizde değişiklikler olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından iyi bir dönemde olacaksınız.
YAY
Sevgili Yaylar,  bu hafta  iş, kariyer, geleceğe yönelik hedeflerle ilgili konular ve toplumsal meseleler öncelik kazanıyor olacak. Salı günü işyerinizdeki otorite figürleri ile ilişkilerinizde yanılgılar, yanlış anlaşılmalar olabilir, aile büyüklerinizle aranızda net olmayan durumlar, aldatılmalar yaşayabilirsiniz. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile yabancılarla yapılan işler, hukuksal konular, akademik konular, uzaklarda yaşayan akrabalarınızla ilgili konular ,yakın çevre ve akrabalar, kısa ve uzun seyahatler  ile  ilgili kararsızlıklar olabilir, bu konularda karar vermekte zorlanmalar  olabilir. Kendinize güveninizin artabilir ancak  yukarıda bahsettiğimiz   konularla ilgili konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. İşle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir; eğitimler konulabilir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor, kısa seyahatler Merkür’ün yönetimi altındadır, Merkür’ün kariyer evinden geçişi süresince işle ilgili seyahatler yapılabilir. Kariyerinizle ilişkili konularda eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da faydalı olacaktır.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, bu hafta  günlük rutinlerden kaçıp kurtulmak isteyebilirsiniz. Seyahat etmek ve rutin ortamından bir müddet için uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Eğitim, uzak yerlerdeki kişilerle iletişim gibi konularda hareketlilik kazanılan bir süreçtir .Yabancı ülkelerden arkadaşlar edinilebilir farklı kişilerle bir araya gelinebilir. Salı günü ise yukarıda bahsedilen konularla ilgili ilişkilerinizde hayal kırıklıkları, yanlış anlaşılmalar , aldanmalar , belirsizlikler olabilir. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile ortaklaşa kazançlar ve kendi kazançlarınızla ilgili konularda kararsızlıklar olabilir, bu konularda karar vermekte zorlanmalar  olabilir. Kendinize güveninizin artabilir ancak kazançlar, para kazanma, vergi, sigorta , kredi  almak  ile ilgili  konuşmalara ve alınan kararlara dikkat etmek gerekir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor, her türlü eğitim ve bilgi almaya yönelik aktivite için uygun bir süreçte olacaksınız.  Yurtdışı ve yabancılarla veya eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar bu  dönemde gündeme gelebilir. Eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için ideal bir dönemde olacaksınız.
 
KOVA
Sevgili Kovalar haftaya başkalarıyla birlikte sahip olunan değerler ,alacak-verecek konuları, mirasla ilgili konular, metafizik ve okült konular öncelik kazanır. Başkalarının kaynakları ile ilgili konularda değişimler ortaya çıkabilir. Salı günü ise yukarıda saydığımız konularla ilgili aldanmalar, hayal kırıklıkları yaşanabilir, vergi, sigorta, ortaklıktan gelen kazanımlar , kendi kazancımızla ilgili aldanmalar olabilir. Çarşamba günü Merkür Jüpiter karşıtlığı ile kendimiz ve karşımızdaki kişilerle ilgili konularda kararsızlıklar olabilir, kişisel  konularda karar vermekte zorlanmalar  olabilir. Kendinize güveniniz artabilir ancak eş, kankalar , davalarla ilgili konularda da abartılı konuşmalar söz konusu olabilir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor, parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun zamanlardır. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarını korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular olabilir. Okült, metafizik konularla ilgilenmek, bu konularla ilgili konuşmak, yazmak açısından da ideal bir zamandır. Ölüm ve miras konulan da gündeminizde olabilir.
 BALIK
Sevgili Balıklar, bu hafta gündeminizde iş ilişkileri ve birebir ilişkilerinizde bire bir temas öncelik kazanır, birebir ilişkileri pekiştirmek, önemli bire bir toplantı yapmak , anlaşmalar yapmak olabilir. Salı günü ise birebir ilişkilerimizde, eş, ortak , özel ilişkilerimizde yanılgılar, aldanmalar söz konusu olabilir. Çarşamba günü ise Merkür ve Jüpiter karşıtlığı ile çalışma hayatınız, günlük rutin ilişkiler ve arkanızdan çevrilen işler, yapılan düşmanlıklar söz konusu olabilir tüm bu konularda kararsızlıklar, fikir ayrılıkları, abartılan görüşler söz konusu olabilir. Perşembe günü Merkür Başak burcuna geçiyor, zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanına kayar,  önemli anlaşmaların gündeme gelmesine sebep olabilir, anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler yapılabilir. Bu ev yakın ilişkileri temsil ettiğinden, bu transit esnasında yakın ilişkide bulunulan kişilerden haber ve bilgi alınabilir. Ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir.