• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2022

AĞUSTOS 2022


AĞUSTOS 2022

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR AĞUSTOS 2022
Sevgili Koçlar, 2 Ağustos 2022 de  2. evinizde Kuzey Ay Düğümü , Mars ve  Uranüs kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 4.evinizden olumlu bir etki verecek . Parasal  konularda ailenizden , eşinizden ya da ortaklıktan gelen  hiç beklenmedik kadersel  gelişmeler yaşanması söz konusu olabilir . Miras alma, ortaklaşa işlerden para kazanma potansiyeli vardır. Aslında bu üçlü stelyum  parasal konularda sizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçmeyi  bunun için de  işbirliği içinde olmayı anlatıyor. Aynı zamanda tüm bunların kolay olmayacağını işin içinde  mücadele gerektiren durumlar olacağını  ve sert etkiler altında çatışmalar yaşanacağını anlatıyor. Agresyonu yüksek süprizlere açık olacaksınız , özellikle parasal konularda ve para kazanma yöntemlerinizle ilgili konularda dikkatli olmalısınız.
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna  6. evinize geçecek, yaklaşık 20 gün  boyunca , iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler söz konusu olabilir. Çalışma arkadaşlarınızla  iyi kontaklarınız sayesinde başarılı olabilir, çalışanların, astların becerilerinden istifade edilebilirsiniz. Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcıdır. Aynı zamanda günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak ,iş koşullarındaki sorunları çözmek açısından iyi değerlendirebilirsiniz. Çalışmayanlar açısından günlük rutinlerde bir takım düzenlemeler yapılabilir, sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun tempo  sinirleri gerebilir bu yüzden zihninizi rahatlatacak aktiviteler yapmaya özen göstermelisiniz.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (4) Neptün(12) ile üçgen açı yaparken Mars (2) Satürn’e (11) kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Aile içi ilişkilerde daha fazla şefkat ve merhamet duygusuyla hareket ederiz, aslında anne tarafımız ortaya çıkar. Özelikle parasal konularda   yaratıcılığınızla ve merhametinizle görünür olabilirsiniz ve yaratıcılığınız sosyal çevre ve kariyer getirileri  alanında başarılı olmanızı sağlayabilir. Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle parasal konularda zorluklar ve mücadeleler getirebilir bu yüzden bu dönemde kimseye borç vermemeye, kredi çekmemeye özen göstermelisiniz.
12 Ağustos 2022’de saat 04:35 de Kova burcunda 11.evinizde Satürnyen bir Dolunay gerçekleşecek. Bu kariyer getirileri, sosyal çevre ,arkadaşlar, hayallerimiz umutlarımız alanında gerçekleşecek Dolunay ile kariyer getirilerinizle ilgili, hayalleriniz ve sosyal çevrenizle  ilgili  beklediğiniz bir konunun sonuçlanması, netleşmesi söz konusu olacaktır. Satürnyen bir Dolunay olduğu için kariyerinizde sosyal çevre ve arkadaşlar , evlilik ve ortaklık konularında yeni sorumluluklar alabilirsiniz bu konularla ilgili  sınavlarınız olabilir.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 3.evinize geçecek, yakın çevre ile ilgili ilişkilerde , iletişimde hareketlenme olabilir  fakat Marsiyen bir enerji olduğu için kardeşler, yakınlarla ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir . Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlayabilirsiniz.  Fikirlerinizi  güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz  artar hatta sizinle aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir. Ticari konularla ilgilenenlerin bu konularda faaliyetleri artabilir. Kazalara açık bir süreçtir araba kullanırken dikkatli olun lütfen. Mars üçüncü evinizden geçtiğinde, bir tür profesyonel veya kurumsal iletişimle ilgilenebilir,  sözleşmeler veya anlaşmalarla ilgili bazı sorunlar olabilir. İşle ilgili seyahatler yapmanız da çok olasıdır. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde   hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz. Bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilirsiniz.
Ayın 23 ‘üne kadar odak noktanız aşk hayatınız, çocuklarınız, sportif uğraşlar, yaratıcılığınızı ortaya çıkartan hobileriniz, eğlence, gezmek, sosyalleşmek olacaktır. Bu süreçte aşık olabilirsiniz, bazılarınız çocuk sahibi olabilir bazılarınız keyifli bir tatile çıkabilir. Felsefe, dini ve ilahi konular, uzak yerlere , yabancı ülkelere seyahatler, yabancılarla, uzak akrabalarla  ilişkiler,  yüksek eğitim ve akademik hayata ilişkin konular  önemli gündemleriniz arasında olabilir. Gelişiminizde önem taşıyacak bu konularla ilgili hayat görüşünüzü genişletecek her türlü şans ve fırsatlar söz konusu olabilir çünkü ayın ilk günü haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile tüm bu saydığımız konularda   kaçırdığınız fırsatları yakalayarak  şans elde edebilirsiniz. Kimileriniz çocuklarınızdan yana şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde sevdiği kişiden evlilik teklifi alabilir.
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 6. evinize geçecek, ayın 23’ ünden sonra odak noktanız işiniz olacak  keyif zamanlarınız bitti sevgili Koçlar ! Daha fazla odaklandığınız ve ayrıntılara dikkat ettiğiniz için iş projelerinin üstesinden kolayca gelebilirsiniz zaten  projeler yapmak için mükemmel bir zamandır,  aynı zamanda çok çalışıp yorulacağınız bir dönem de başlıyor olacak. Çalışma hayatı olmayanların günlük işleri artabilir, çoğumuzun kaçındığı sıradan işlerle daha fazla uğraşmanız gerekebilir   çok uğraşacağınız konular olabilir.  Bazılarınızın bu dönemde sağlık konuları odak noktası olabilir, tetkikler yaptırmanız, check up yaptırmanız gerekebilir. Bazılarınız bu dönemde diyete veya spora başlayabilir. Bazılarınızın  evcil hayvanlarla ilgili gündemleri olabilir.
24 Ağustos 2022 de Uranüs Boğa burcunda sizlerin 2.evinizde geri hareketine başlayacak. Dürtüsel harcama alışkanlıklarınız ,kredi kartlarınız limitli ve banka hesabınız tüm zamanların en düşük seviyesinde olabilir. Parasal  konularda ne yaptığınızı, nasıl önlemler alacağınızı düşünmek ve tasarruf planı yapmak için  beş ayınız var. Sonuçta para gelir ve  gider ama bu konularla ilgili en iyi adımınızı atmanın ve paranızı biriktirmeye başlamanın zamanı geldi sevgili Koçlar.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna 7.evinize geçecek ve yakın arkadaşlar, partneriniz  ve ortaklarınızla iletişiminizde yoğunluk olacak. Yakın ilişkilerinizde ortaya çıkan zorluklar hakkında konuşmak için iyi bir zaman. İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde daha fazla vurgulanacak.  Aynı zamanda önemli anlaşmalar da gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya  ev alım-satımı, ev değişikliği  ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak , ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından da uygun bir dönemdir.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 6.evinizde bir yeniay gerçekleşecek bu Yeniay Mars ile kare açıda olacak.  Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki Yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişim için bir fırsattır. Bu Yeniay zamanı  Mars’ın kare açısı  var ve Mars  sizin yükselen yöneticiniz  bu yüzden çalışma hayatınız , çalışma koşullarınızla ilgili bir takım zorluklar söz konusu olabilir, sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekebilir. Çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ile ilgili yeni başlangıçlar yapmak isterseniz bunu Yeniay’dan birkaç gün sonra yapmalısınız tüm bu başlangıçlar için mücadele etmeniz gerekebilir farkında olup dikkatli adımlar atmalısınız. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
BOĞA  VE YÜKSELEN  BOĞALAR AĞUSTOS 2022
Sevgili Boğalar, 2 Ağustos 2022 de  1. evinizde Kuzey Ay Düğümü , Mars ve  Uranüs kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 3.evinizden olumlu bir etki verecek . Kendinizle , kararlarınızla ilgili , kariyerinizi ve ikili ilişkilerinizi ,sağlığınızı  ilgilendiren hiç beklenmedik kadersel  gelişmeler yaşanması söz konusu olabilir  Aslında bu üçlü stelyum   hayatınızda sizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçmeyi  bunun için de  işbirliği içinde olmayı anlatıyor. Aynı zamanda hareketli ve rekabetli ortamlar olabilir, agresif, öfkeli, sabırsız olabilir, yakın çevrenizdeki erkek figürlerden maddi faydalar sağlanabilirsiniz.  Aynı zamanda tüm bunların kolay olmayacağını işin içinde  mücadele gerektiren durumlar olacağını  ve sert etkiler altında çatışmalar yaşanacağını anlatıyor. Kişisel hayatınızla ilgili ani  beklenmedik  kararlar alabilirsiniz, özgürleşme gereksinimi, yeni şeylere merak ve ilgi artabilir, fiziksel görünümünüz ile ilgili  değişiklikler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kaza, sakarlık ve sağlıkla ilgili ani değişimler  söz konusu olabilir, dikkatli olmakta fayda vardır.
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna  5. evinize geçecek, yaklaşık 20 gün  boyunca zihinsel aktiviteler; okuma, yazma ve satranç gibi özel beceri gerektiren oyunlar ilginizi çekebilir. Entelektüel konulara, sanata ve çocuk psikolojisine ilgi duyma söz konusu olabilir. Muhtemelen olağandışı miktarda sosyal aktivite, her türden insanla  çok fazla iletişim bu dönemin önemli gündemi olacaktır. Merkür bu pozisyondayken, büyük olasılıkla para yatırımı ve Borsa hareketlerini inceleme, bitcoin gibi sanal paralar fikrine ilgi duyacaksınız. Merkür zor açılar yapıyorsa, sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda zihniniz ve düşünceleriniz çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobi ve sportif faaliyetler üzerinde olabilir.  Çocuğu olmayanlar çocuk sahibi olmaya karar verebilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir,onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (3) Neptün(11) ile üçgen açı yaparken Mars (1) Satürn’e (10) kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Yakın çevre ve kardeşlerle  ilişkilerde daha fazla şefkat ve merhamet duygusuyla hareket edersiniz, aslında anne tarafınız ortaya çıkar. Özelikle yakın çevre, kardeşler ve arkadaşlarınızla ilgili ilişkilerinizde  daha şefkatli ve olumlu etkiler altında olursunuz. Yaratıcılığınız sosyal çevre ve kariyer alanında başarılı olmanızı sağlayabilir. Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle kariyer konularında zorluklar ve mücadeleler getirebilir sorumluluklarınız ve mücadeleniz sizi zorlayabilir, agresyon yaratan etkiler devrede olabilir.
12 Ağustos 2022’de saat 04:35 de Kova burcunda 10.evinizde Satürnyen bir Dolunay gerçekleşecek. Bu , kariyeriniz ve üstlerinizle , sosyal statünüzle, anne ile ya da uzak yerler, yabancılatrla yapılan işler, sosyal mecra, tanıtım , pazarlama, yurt dışı konularıyla ilgili    beklediğiniz bir konunun sonuçlanması, netleşmesi söz konusu olacaktır. Satürnyen bir Dolunay olduğu için tüm bu saydığımız konularda  yeni sorumluluklar alabilirsiniz,  bu konularla ilgili  sınavlarınız olabilir.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 2.evinize geçecek, yaklaşık 2 ay boyunca maddi güvenlik ihtiyacınızda artış olabilir, para kazanmak için çok efor sarf edebilir  hatta para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmak,  ekstra gelir için ikinci bir işe başlamak konusunda girişimde bulunabilirsiniz.  Bu süreçte , ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz çok önemlidir. Mars ikinci evinizden geçtiğinde, para ve mülk konusunda daha hırslı hissedeceksiniz ve bunları elde etmek için daha fazla çaba sarf edeceksiniz çünkü sahip olma arzunuz bu zamanda oldukça güçlü olacaktır hatta  işinizde ve profesyonel işlerinizde genellikle olduğundan daha girişimci olmanız muhtemeldir. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde   hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz. Bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilirsiniz.
Ayın 23 ‘üne kadar odak noktanız aileniz, ev ve yerleşim konuları, ebeveynleriniz aile üyeleriniz olacaktır. Bu dönemde aileniz her zamankinden daha fazla size  gereksinim duyabilir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Aynı zamanda kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararları almak için güzel bir dönemdir. İçsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir. Diğer taraftan bazılarınız bu dönemde evini süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya bir şeyleri düzeltmek için eve yeni bir şey yapabilir tüm bu konularda her türlü şans ve fırsatlar söz konusu olabilir çünkü  1 Ağustos’ta haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile tüm bu saydığımız konularda   kaçırdığınız fırsatları yakalayarak  şans elde edebilirsiniz.
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 5. evinize geçecek, ayın 23’ ünden sonra odak noktanız çocuklar, aşklar, hobiler, spor ve eğlence olacak.  Bu dönemde hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitilere daha fazla zaman ayırabilirsiniz buradaki Güneş ile odak noktanız eğlencedir. Oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olun, arkadaşlarınızla dışarı çıkın, partilere katılın ve randevulara çıkın. Hayata karşı biraz daha cüretkar ve çok daha heveslisiniz. Daha samimi ve cana yakın görünüyorsunuz ve daha sıcak ve eğlenceli görünüyorsunuz.
24 Ağustos 2022 de Uranüs Boğa burcunda sizlerin 1.evinizde geri hareketine başlayacak. Aileniz ve arkadaşlarınız aklınızı kaybettiğinizi düşünse bile, sıradan statüko yaşam tarzınızdan hızla kaçmaya çalışan asi tavrınıza siz bile şaşıracaksınız.  Yeniden uyanmakta olduğunuz  bir süreçte olacaksınız kendinizle, hayatınızla, kariyerinizle ilgili konuları yeniden düşüneceğiniz bir beş ay var önünüzde sevgili Boğalar , bu süreçte kendi davulunuzun ritmine göre yürümek sizin için daha kolay olacak !
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna 6.evinize geçecek ve  iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından uygun zamanlar olacaktır. Aynı iş ortamını paylaştığınız  kişilerle iyi kontaklarınız sayesinde daha rahat bir şekilde başarılı olabilirsiniz. Bu dönemde çalışanlarınız, astlarınız varsa onların  becerilerinden daha kolay istifade edilebilirsiniz. Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcıdır aynı zamanda çalışmayanlar açısından baktığımızda günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hataları tespit etmek daha fazla gündeminizde olacaktır. Aynı zamanda sağlığı da gözden geçirmek gerekebilir.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 5.evinizde bir yeniay gerçekleşecek bu Yeniay Mars ile kare açıda olacak.  Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki Yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişim için bir fırsattır. Bu Yeniay zamanı  Mars’ın kare açısı  var ve Mars  sizin parasal alanınızda bu yüzden maddi  koşullarınızla ilgili bir takım zorluklar söz konusu olabilir, ortaklık, evlilik ve yakın ilişkilerle ilgili parasal konularda yeni başlangıçlar yapmak isterseniz bunu Yeniay’dan birkaç gün sonra yapmalısınız fakat tüm bu başlangıçlar için mücadele etmeniz gerekebilir farkında olup dikkatli adımlar atmalısınız. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
İKİZLER   VE YÜKSELEN  İKİZLER  AĞUSTOS 2022
Sevgili İkizler, 2 Ağustos 2022 de  12. evinizde Kuzey Ay Düğümü , Mars ve  Uranüs kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 2.evinizden olumlu bir etki verecek  . Bu üçlü  bilinçaltında sıkışıp kalmış  konuları kadersel bir şekilde sarsarak ortaya çıkarabilir, uyandırabilir. Bu, bazen  gizli kalmış korku ve endişelerinizi ifade edebilir bazen de bazı gizli kalmış, ortaya çıkamamış yeteneklerinizi ortaya çıkarıcı bir etki verebilir.  Dışa çıkamayan sinirsel gerginlikler ruh halinizi bozabilir bu da  kendinize zarar veren şeyler yapmanıza veya tersine, zarar verici alışkanlıklarından kurtulmanıza sebep olabilir. Örneğin aniden sigarayı bırakma kararı alabilir ve uygulayabilirsiniz. Bu süreçte  gizlide kalan şeyler, sırlar  kadersel beklenmedik bir şekilde açığa çıkabilir. Bazılarınız metafizik çalışmalarına, spritüel konulara yönelebilir. Psikoloji , şifa çalışmaları, spritüel konular gibi bilinçaltına yönelik çalışılan işlerde beklenmedik bir başarı ve gelir elde etme potansiyeli söz konusu olabilir. Ayrıca bu dönemde sağlığınıza çok dikkat etmeli bağışıklık sisteminizi güçlendirmelisiniz.  Aynı zamanda yukarıdaki tüm konular  kolay olmayabilir  işin içinde  mücadele gerektiren durumlar olabilir. 
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna  4. evinize geçecek, yaklaşık 20 gün  boyunca, ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (2) Neptün(10) ile üçgen açı yaparken Mars (12) Satürn’e (9 ) kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder.  Kariyer ve parasal konularda olumlu etkiler altında olursunuz. Yaratıcılığınız kariyer alanında başarılı olmanızı sağlayabilir. Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Yabancılarla yapılan işler, yurt dışı konuları, hayat vizyonunuz,  işinizle ilgili aldığınız eğitimler, akademik çalışmalar, hukuksal  konular , sosyal mecralar, tanıtım, reklam  vb konularda zorluklar ve mücadeleler söz konusu olabilir , bu konularla ilgili sorumluluklarınız ve mücadeleniz sizi zorlayabilir, agresyon yaratan etkiler devrede olabilir.
12 Ağustos 2022’de saat 04:35 de Kova burcunda 9.evinizde Satürnyen bir Dolunay gerçekleşecek. Yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılan işler, uluslar arası ticaret, medya, tanıtım, pazarlama, felsefe, din, hukuksal konularla ilgili beklediğiniz ve sürüncemede kalan konularda netleşme ve sonuç alma söz konusu olacaktır. Satürnyen bir Dolunay olduğu için tüm bu saydığımız konularda  yeni sorumluluklar alabilirsiniz,  bu konularla ilgili  sınavlarınız olabilir.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 1.evinize geçecek, yaklaşık 2 ay boyunca harekete geçme kendinizi ortaya koyma, girişimde bulunma söz konusu olabilir. Kendinizi aktif, enerjik hissetme zamanıdır fakat enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir, farkında olup dikkatli olmak gerekir. Ego ,kendine güven yüksektir, dominant davranışlar ve gerginlikler yaşayabilirsiniz yalnız bu süreçte ,kendinize fazla güvenden kaynaklanan düşüncesizce kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Bu süreçte kaslarınızı ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. İstediğinizi yapmakta özgür olmaktan ve başkaları tarafından bir birey olarak tanınmaktan son derece mutlu olacaksınız.  Hırs ve profesyonel dürtü uyarılır ve daha fazla inisiyatif ve özgüvene sahip olursunuz. Şimdi dünyaya neler yapabileceğinizi gösterme zamanı. Başka bir deyişle, başkaları sizden etkilenecek , duruşunuz agresif, kendine güvenen, benmerkezci ve bencil olma eğiliminde olacaktır. Mars , saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde   hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz. Bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilirsiniz.
Ayın 23 ‘üne kadar odak noktanız  3. ev konuları ;merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  için iyi bir süreçte olacaksınız. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. 3. Evinizden geçiş yapan Güneş ile odak noktanız iletişim kurmaktır. Zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz var ve insanların söylediklerinizi duymasını istiyorsunuz. Yakın çevreniz, kardeşlerle ilgili gündemleriniz olabilir, kısa seyahatlere çıkabilirsiniz, bazılarınızın ticari faaliyetleri bu dönemin önemli gündemi olabilir ve tüm bu konularda her türlü şans ve fırsatlar söz konusu olabilir çünkü  1 Ağustos’ta haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile tüm bu saydığımız konularda   kaçırdığınız fırsatları yakalayarak  şans elde etmenize yardımcı olabilir.  
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 4. evinize geçecek, ayın 23’ ünden sonra odak noktanız ev aile, ebeveynler olacaktır, ebeveynlerinizin  hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Aileniz bu dönemde size daha çok   gereksinim duyabilir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Arıca bu dönemde kendinizi  yeniden yapılandırmak ve bunun için  gerekli kararları almak adına iyi bir dönemdir. Bazılarınız bu süreçte evini süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşımak veya bir şeyleri düzeltmek için evinize yeni bir şey yapabilir, tadilata girişebilirsiniz. Bazılarınız ailenizle  daha fazla zaman geçirebilir ,  aile gezileri veya buluşmalar yapabilirsiniz. İçsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
24 Ağustos 2022 de Uranüs Boğa burcunda sizlerin 12.evinizde geri hareketine başlayacak geri giden Uranüs gece uykusuzluk çekmenize sebep olabilir  ama tam güçle çalışmak için yemeğe ve dinlenmeye ihtiyacınız  var. Bu 5 aylık süreçte geriye dönük göreviniz, bir kişisel bakım rutini oluşturmak ve  sağlığınıza dikkat etmek olacaktır. Bu süreçte bir takım bilinçaltı çalışmaları, yüzleşmeler yaşayabilir, kendinizi huzursuz ve endişeli hissederseniz  bir terapisten yardım almayı ihmal etmeyin.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna  5. evinize geçiyor bu süreçte  normalden çok daha yaratıcı olabilirsiniz, yaratıcı projeler üzerinde mükemmel işler yapabilirsiniz, ancak gerçek çalışmaya odaklanmakta zorlanabilirsiniz.  Daha sosyal ve arkadaş canlısısınız, iyi bir mizah anlayışınız var ve iyi vakit geçirmek için bir planınız var. Bekarsanız, internet üzerinden, komşunuz, kardeşiniz veya çevrenizden birisinin vasıtası ile yeni birisi ile  tanışabilirsiniz ,çocuklarınız varsa, onlarla daha kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz, iletişiminiz daha akıcı olabilir. Yeni bir hobi edinebilir veya son zamanlarda vakit bulamadığınız bir hobiye zaman ayırabilirsiniz.  Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır, sevdiğiniz  kişiden haber ya da teklif alabilirsiniz. Bazılarınız çocuk sahibi olmaya karar verebilir.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 4. evinizde bir yeniay gerçekleşecek bu Yeniay Mars ile kare açıda olacak.  Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki Yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişim için bir fırsattır. Bu dönemde ev ve yuvaya ait konular, ebeveynlerle ilgili konularda yeni girişimler ve başlangıçlar olabilir, taşınmak söz konusu olabilir fakat Yeniay zamanı  Mars’ın kare açısı  var ve Mars  bu başlangıçlar için mücadele etmeniz gerektiğini, agresif bir etki altında olacağınızı gösteriyor  farkında olup dikkatli adımlar atmalısınız. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER AĞUSTOS 2022
Sevgili Yengeçler, 2 Ağustos 2022 de  11. evinizde Kuzey Ay Düğümü , Mars ve  Uranüs kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 1.evinizden olumlu bir etki verecek  . Bu üçlü  sosyal çevre ,arkadaşlar, kariyerden ele   edilen gelirler , kariyeriniz, işiniz, ortaklaşa gelirlerle ilgili , hayaller ve ümitlerinizle ilgili kadersel  sarsıcı beklenmedik etkiler yaşamanıza sebep olabilir, arkadaş gruplarında ani beklenmedik değişiklikler yaşayabilirsiniz aileniz kaynaklı destekler sayesinde daha az etkilenseniz de tüm konular  kolay olmayabilir  işin içinde  mücadele, agresyon, çatışma  gerektiren durumlar olabilir. 
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna 3. evinize geçecek, yaklaşık 20 gün  boyunca  zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi  geliştirme konusunda fırsatlar olabilir ,fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olabilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerinizi  geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi yazmak ve yayınlamak açısından güzel bir dönemdir.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (1) Neptün(9) ile üçgen açı yaparken Mars (11) Satürn’e (8 ) kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder.  Yabancılarla yapılan işler , uluslarası ticaret, hayata bakışınız konularında olumlu etkiler altında olursunuz. Yaratıcılığınız sayesinde kariyerden gelen getiriler alanında başarılı olabilirsiniz.  Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Ortaklaşa kazanımlar, gelir-gider ayarlamaları, eşin maddi durumu, kredi borçlar ve ödemeler  konularında zorluklar ve mücadeleler söz konusu olabilir , bu konularla ilgili sorumluluklarınız ve mücadeleniz sizi zorlayabilir, agresyon yaratan etkiler devrede olabilir.
12 Ağustos 2022’de saat 04:35 de Kova burcunda 8.evinizde Satürnyen bir Dolunay gerçekleşecek. Ortaklaşa kazanımlar ,eşten gelen kaynaklar, vergi, sigorta, prim, kredilerle ilgili beklediğiniz ve sürüncemede kalan konularda netleşme ve sonuç alma söz konusu olacaktır. Satürnyen bir Dolunay olduğu için tüm bu saydığımız konularda  yeni sorumluluklar alabilirsiniz,  bu konularla ilgili  sınavlarınız olabilir.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 12.evinize geçecek, yaklaşık 2 ay boyunca enerji ve eforu ifade eden Mars’ın bu alandan geçişi, enerjinizin  düşmesi anlamına gelebilir;  kendinizi  yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir,  özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir,  dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da alakalıdır ,  arkanızdan işler dönmesine, haset ve düşmanlıklara muhatap kalmanıza işaret edebilir çünkü bu süreç boyunca  dışarıya  zayıf bir imaj verme söz konusudur ve bu durum sizin  gizli düşmanlarınızı  harekete geçirecektir. Hastalıklar ve hastaneler ya da kapalı yerlerle ilgili temalar da  hayatınızda vurgu kazanabilir. Olumlu yönde kullanıldığında, kendi içine dönme, iç bilgeliğinizi ortaya çıkarma, geleceğe yönelik kararlarınızda sezgilerinize kulak verme zamanıdır. Yoga, meditasyon gibi aktiviteler için,  kendi gücünüzü kendi içinizde arayacağınız  benzer aktiviteler için aslında iyi bir dönemdir.  Mars'ın on ikinci evinizden bu geçişinin, bilinçaltı motivasyonları ve psikolojik dürtüleri uyandırması muhtemeldir. Bu dönemde, bilinçaltının araştırılmasına veya okült veya parapsikoloji alanını keşfetmeye ilgi duymaya başlayabilirsiniz.  Bastırılmış bazı enerjiler kendini sinirlilik ve huzursuzluk şeklinde gösterebilir; tamamen bilinçsiz hale gelen geçmiş davranış kalıpları, siz fark etmeden aktive oluyor ve şimdi onlarla yüzleşme zamanı. Ayrıca yalnız çalışmak veya önceliğin başkalarına yardım etmek olduğu sosyal yardım alanında çalışmak için de iyi bir zamandır.
Ayın 23 ‘üne kadar odak noktanız  2. ev konuları ; finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir. Bazılarınızın bu dönemde geliri artabilir ve  kendinize güveniniz artar. Güneş ile odağınız maddi zenginlik üzerindedir. Ayrıca  tüm bu konularda her türlü şans ve fırsatlar söz konusu olabilir çünkü  1 Ağustos’ta haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile tüm bu saydığımız konularda   kaçırdığınız fırsatları yakalayarak  şans elde etmenize yardımcı olabilir. 
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 3. evinize geçecek, ayın 23’ ünden sonra odak noktanız merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  olacaktır.  Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz var ve insanların söylediklerinizi duymasını istiyorsunuz. Daha sosyalsiniz, bu yüzden bağlantı kurmak için iyi bir zaman olabilir.
24 Ağustos 2022 de Uranüs Boğa burcunda sizlerin 11. evinizde geri hareketine başlayacak geri giden Uranüs ile sosyal çevre ve arkadaşlarınızı sorgulayacağınız  hayallerinizi ve umutlarınızı tekrar özden geçireceğiniz ve tüm bu konularla yüzleşeceğiniz  5 aylık süreçte geriye dönük göreviniz,  arkadaşlıklarınızı , sosyal çevrenizi tekrar gözden geçirmek olacaktır. Bazılarınız bu süreçte sosyal çevresinden kopabilir ve kendilerini güvende hissetmek için daha eski arkadaşları ile takılabilirler.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna  4. evinize geçiyor ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir. 
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 3. evinizde bir yeniay gerçekleşecek bu Yeniay Mars ile kare açıda olacak.  Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki Yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişim için bir fırsattır. Bu dönem  yakın çevre, kardeşlerle olan ilişkiler ve  yeni bir şeyler öğrenmek, sosyal durumlarda rahat hissetmek, günlük yaşamın ayrıntılarına bakmak ve başkalarıyla zihinsel bir ilişki geliştirmek için uygun bir zamandır. Bu Yeniay ile birlikte yeni bir eğitime başlayabilir, yeni bir ticari girişimde bulunabilir, ya da seminerlere katılabilir belki bazılarınız seminer vermeye başlayabilir fakat tüm bu konularda agresyon, çatışmalar, zorluklar söz konusu olabilir farkında ve dikkatli olalım .  İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
ASLAN  VE YÜKSELEN ASLANLAR AĞUSTOS 2022
Sevgili Aslanlar, 2 Ağustos 2022 de 10.evinizde Mars ile Uranüs Kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 12.evinizden sekstil açı yapacak. Hayatımızda bizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçme motivasyonumuzun son derece artacağı, agresyon düzeyimizin de yükseleceği, öfke nöbetlerinin olabileceği bir süreç olacaktır. Agresyonu yüksek süprizlere açık olacağız. Özellikle siz Yükselen Aslanlar ,10. evinizdeki bu kavuşumla kariyer hayatınız, aile hayatınız ve ebeveynlerinizle  ilgili  yüksek agresyonlu krizler yaşayabilirsiniz. Bu konularla ilgili ani beklenmedik hoş olmayan durumlar olabilir bu da sürtüşmelere , çatışmalara sebep olabilir fakat yakın çevrenizin ve kardeşlerinizin manevi desteği ile bu zor durumları daha kolay alatabilirsiniz.  
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna 2.evinize geçecek ve yaklaşık 20 gün boyunca  sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilmeniz söz konusu olacaktır. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer işin içinden çıkamazsanız  maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışabilirsiniz. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (12) Neptün(8) ile üçgen açı yaparken Mars (10) Satürn’e (7)kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Özelikle ortaklaşa işler, bütçe ayarlamaları , kariyerinizle ilgili  ve okült konularla ilgili yaratıcılığınız artarken  kendinizi ruhsal olarak daha iyi hissedeceksiniz .  Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle kariyeriniz ve otorite figürleri ile olan ilişkileriniz, eğlence , aşk hayatınız  ve enerjiniz son derece kısıtlanırken, sorunlar yaşayabilirsiniz. Ortaklarınız ya da yakın arkadaşlarınız tarafından  kısıtlandığınızı ya da ilişkinizi kötü etkilediklerini düşünebilirsiniz.
12 Ağustos 2022de saat 04.35 de Kova burcunda 7.evinizde Dolunay gerçekleşecek.  Bu Dolunay Satürnyen bir etkide olacağı için yakın arkadaşlar, ortaklıklar ve eşinizle ilgili sorumluluklar alma ve bu konularla ilgili sınav zamanı gelmiş demektir. Dolunayın ışığı ile evlilik, ortaklık, yakın ilişkiler taşınma konularında uzun zamandır tamamlanması ve bitmesi gereken konularda netleşmeler sonlanmalar olabilir. Bu süreçte önceliklerinizi iyi belirlemeniz lazım. Aksi takdirde gereksiz uzayan konular sizin için risk yaratabilir.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 11.evinize geçecek, sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınızı artıracaktır. Enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları olabilir ve arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz.  Hayallerinizi, hedeflerinizi gerçekleştirmek için zorlanabilirsiniz . Mars bu konumdayken anahtar kelime ekip çalışmasıdır. Başka bir deyişle, ihtiyaçlarınızı başkalarınınkilerle koordine etmeniz gerekir. Tek yapmanız gereken, birlikte çalışabileceğiniz insanları ve grupları aramak ve birlikte verimli çalışmaktır. Mars zor açılar yapıyorsa, arkadaşlarınız sizi çok pervasız hareketler yapmaya teşvik edebilir ya da bunların kurbanı olabilirsiniz.
23 Ağustos 2022 ye kadar Güneş Aslan Burcunda, Güneş’in yükselen burcunuza gelmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yetenekleri iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu dönemin  en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü  kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz.. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek , spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız. Ayın ilk günü Güneş ve Retro Jüpiter arasında üçgen açı ile iyicil bir etkileşim söz konusu olacak yabancılarla yapılan işler, uluslararası ticaret , tanıtım, reklam ,pazarlama , hukuksal davalar  sayesinde kendinizle  ilgili kaçırdığınız fırsatları yakalayabilirsiniz.
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 2. Evinize geçecek, yaklaşık bir ay boyunca finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir.
24 Ağustos 2022 de Uranüs boğa burcunda sizlerin 10.evinizde geri hareketine başlayacak. Hayatınızda işinizle ilgili daha özgür  olmak istediğiniz temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Bu dönemde en çok da kariyeriniz, sosyal statünüz ve aileniz hakkında  “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Her türlü ilişkilerde özgürleşmek istediğiniz ve özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan  kariyer ve statü ile  ilgili  durumlar söz konusu olabilir fakat bu 5 aylık süreçte ani karalar vermemekte fayda vardır.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna 3.evinize geçecek,  birkaç hafta boyunca zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi  geliştirme konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla yakın çevrenizle kardeşlerinizle paylaşmanız daha  avantajlı olabilir. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından çok iyi bir dönemdir.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 2.evinizde bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişmek için bir fırsattır. Yeniay Mars ile gergin bir açıda olacağı için gerginlikler, mücadeleler parasal konularda karşınıza çıkacaktır bu konularla ilgili başlangıçlar yapmak isteyebilir, yeni para kazanma yöntemlerine bakabilir ya da bütçenizde bazı yeni düzenlemelere gidebilirsiniz.
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR AĞUSTOS 2022
Sevgili Başaklar, 2 Ağustos 2022 de 9.evinizde Mars ile Uranüs Kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 11.evinizden sekstil açı yapacak. Hayatımızda bizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçmek için  motivasyonumuzun son derece artacağı, agresyon düzeyimizin de yükseleceği, öfke nöbetlerinin olabileceği bir süreç olacaktır. Agresyonu yüksek süprizlere açık olacağız. Özellikle siz Yükselen Başaklar ; yabancılarla yapılan işler, uzak seyahatler, eşinizin akrabaları , hukuksal konular ve hayat vizyonunuzla ilgili , yakın çevre, akrabalar ve miras konuları ile  ciddi krizlere sürüklenebilirsiniz. Bu konularda  sakin ve tutarlı davranmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönemdir, farkında olalım. Bu süreçte son derece hızlı davranıp hızlı harekete geçmek isteyebilirsiniz. Ancak riskli durumlara da açık olacağınız için dikkatli davranmalısınız. Bu süreci arkadaşlarınızdan ya da sosyal çevrenizdeki kişilerin desteği ile daha kolay atlatabilirsiniz.
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna 1.evinize geçecek. Yaklaşık 20 gün  boyunca   kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, ikna yeteneğinizi iyi kullanabileceği, sözleriniz ve fikirlerinizle dikkat çekebileceğiniz  bir dönemde olacaksınız.  Akıllıca davranırsanız , şartları kendi lehinize çekebilmeniz mümkün olabilir . Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Kariyerinizle ilgili konularda da iletişimin daha hızlı akmaya başladığı ,önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından da uygun zamanlardır bu dönemde iş değişikliği yapmak istiyorsanız da değerlendirebilirsiniz. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (11) Neptün(7) ile üçgen açı yaparken Mars (9) Satürne (6)kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Sosyal çevre, arkadaşlar , her türlü ikili  ilişkilerde daha fazla şefkat ve merhamet duygusuyla hareket edebilirsiniz , aslında anne tarafınız ortaya çıkar. Özelikle sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız arasında daha aranılan bir kişi olabilirsiniz. . Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle hukuksal , uluslararası ticaret, yabancılarla yapılan işler, hayata bakış açımız, uzak akrabalar ya da eşin akrabaları ile ilgili konularda sürtüşmeler ve agresyon söz konusu olabilir. Ortaklaşa gelirlerden , vergi sigorta, miras konularında, çalışma hayatınız ya da sağlığınızla ilgili konularda  engeller, zorluklarla karşılaşabilirsiniz, farkında olalım.
12 Ağustos 2022de saat 04.35 de Kova burcunda 6.evinizde dolunay gerçekleşecek. Satürnyen bir Dolunay yaşayacaksınız iş ortamı, iş ilişkileri , sağlık, günlük rutin konularında bir takım tamamlanması gereken durumlar yaşayabilirsiniz. İş ortamınızda bir takım değişimler yaşayabilirsiniz bazılarınızın işi değişir bazılarınızın çalışma arkadaşları değişir , uzun süredir bir işe girmek istiyorsanız bu konuda bir takım sonuçlar alabilirsiniz. Bazılarınızın sağlık konularında tamamlanması gereken durumlar olabilir, sağlığınızla ilgili bir konu gün ışığına çıkabilir özellikle mide , bağırsaklar, baldırlar, varis gibi rahatsızlıklar olabilir.  Bazılarınız günlük rutinlerinde, beslenme şeklinde bir takım ortaya çıkan durumlardan dolayı yeni sorumluluklar alması gerekebilir, bu konularda sınavlarınız olabilir. Kimilerinizin de evcil hayvanları ile ilgili gündemleri olabilir.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 10.evinize geçecek, bu 2 aylık süreçte tüm enerjiniz ve eforunuz  kariyerinizle , statünüzle, aile büyükleri ile  ilgili olacaktır. Bu dönemde ideallerini ve geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmeniz gerektirecektir . Kararlılığınız  ve yüksek motivasyonunuz  sayesinde başarı elde edilebilirsiniz. Yalnız bu dönemde aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara yol açabilir o yüzden farkında olup ona göre davranalım. Kariyerinizde farklı olasılıkları göreceğiniz ve bir iş kurmanın olanaklarını görmeye başlayacağınız ya da en azından sizi ilgilendiren işin hangisi olduğunu tahmin etmeye başlayacağınız bir dönemdir aynı zamanda. Mars zor açılar yapıyorsa, çok diktacı bir tutum sergilememeye dikkat edin, çünkü öz eleştirel olmak mesleki ve ticari konularda çatışmalara yol açabilir.
23 Ağustos 2022 ye kadar Güneş Aslan Burcunda 12.evinizde seyahat edecek ve enerjinizde bir düşüş yaşayabilirsiniz, senenin muhasebesini yapmak isteyebilirsiniz. Biraz endişeli olabilir, yalnız kalmak isteyebilir, bir takım iç gözlemler yapmak isteyebilirsiniz. Daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder ve kontrolünüz dışında gelişen olaylar olabilir.   Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başınıza daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz. Bazılarınız bu süreçte  daha şefkatli olabilir  ve kendilerine yardım edemeyen insanlara yardım etmek isteyebilirsiniz. Diğer taraftan ayın ilk günü haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile ortaklaşa kazanımlarla ve miras, kredi, ödemeler, sigorta, vergi gibi konularda  kaçırdığınız fırsatları  tekrar yakalayarak şans elde edebileceğinizi analtıyor. .
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 1. evinize geçecek, sahne sizin  sevgili Başaklar. Güneş’in yükselen burcunuza gelmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yetenekleri iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz.. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek , spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız.
24 Ağustos 2022 de Uranüs Boğa burcunda sizlerin  9.evinizde geri hareketine başlayacak. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Zodyak'ın en zeki  burçlarından birisisiniz sevgili  Başaklar , ama o yoğun zihniniz  hayatınızı her zaman kolaylaştırmıyor. Özellikle, kaygınız  sizi aşağı çekmeye başlıyor olabilir. Uranüs retrosu sırasında kendinizi yargılamaktan kaçının. Uyku, meditasyon, uzun banyolar  gibi rahatlama tekniklerine zaman ayırın , akıl sağlığınıza öncelik verin.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi burcuna 2 .evinize  geçecek ,birkaç haftalık  bu süreçte, sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer işin içinden çıkamazsanız  maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışabilirsiniz. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 1.evinizde bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki Yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişmek için bir fırsattır. Bu Yeniay aynı zamanında maalesef  Mars’ın  gergin açısı var bu yüzden sağlığınıza dikkat etmelisiniz, kazalara, sakarlıklara açık bir enerji söz konusu , farkında olup dikkatli olalım özellikle seyahatlerde hızlı araba kullanmamaya özen gösterelim. Her türlü ikili ilişkilerimizde ve maddi konularla ilgili de zorluklar ve mücadeleler söz konusu olacağından alacağımız kararlarda yeni girişimlerimizde dikkatli olup acele etmeyelim. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
 
 
 
 
 

.