• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2022

AĞUSTOS 2022


AĞUSTOS 2022

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER AĞUSTOS 2022
23 Ağustos 2022 ye kadar Güneş Aslan Burcunda 11.evinizde seyahat edecek ve ayın ilk günü Güneş ve Retro Jüpiter arasında üçgen açı ile iyicil bir etkileşim söz konusu olacak. Ayın 23 üne kadar geçen süreçte sosyal alanda ve arkadaş gruplarında hareketlilik devam ediyor olacaktır. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçte olacaksınız, dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Bazılarınız bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz. Ekipçe hareket etmek, arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kişiler bazılarınızın hayatında daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Gruplar halinde bir şeyler yapmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek ve oldukça sosyal olmak isteyebilirsiniz. Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz.
Diğer taraftan ayın ilk günü haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile ikili ilişkileriniz sayesinde kariyerinizle ilgili kaçırdığınız fırsatları yakalayarak kariyer getirilerinizi arttırabilirsiniz. Bazılarınızın eşleri ya da ortakları riskli ve spekülatif yatırımlarda şans elde edebilirler.
2 Ağustos 2022 de 8.evinizde Mars ile Uranüs Kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 10.evinizden sekstil açı yapacak.
Hayatımızda bizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçme motivasyonumuzun son derece artacağı, agresyon düzeyimizin de yükseleceği, öfke nöbetlerinin olabileceği bir süreç olacaktır. Agresyonu yüksek süprizlere açık olacağız.
Özellikle siz Yükselen Teraziler; parasal konularda, alacak ve vereceklerle ilgili konularda aşırı kontrol etme duygusu yüzünden ciddi krizlere sürüklenebilirsiniz. Parasal konularda sakin ve tutarlı davranmaya özen göstermelisiniz. Dengesiz harcamalardan boyunuzdan büyük kredilerden uzak durmalısınız. Bu süreçte son derece hızlı davranıp hızlı harekete geçmek isteyebilirsiniz. Ancak riskli durumlara da açık olacağınız için dikkatli davranmalısınız. Kazalara ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Kariyer alnınızdaki genç kadınlardan destek görebilirsiniz. Başkalarını harekete geçirmekte, motive etmekte bugünlerde oldukça başarılı olabilirsiniz.
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna 12.evinize geçecek. Yaklaşık 20 gün  boyunca  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirebilir, zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz. Merkür Başak burcunda güçlü ve detaycı çalışacaktır. Bu nedenle ileri sürmeyi düşündüğünüz  fikirleriniz  için, bu hazırlık döneminde yapacağınız çalışmalar daha sonra işinize yarayacaktır. Bu dönemde   kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemeyebilirsiniz ama  çok fazla iç gözlem yapabilirsiniz. Bu dönemde   gizli düşmanlarınız olabilir, işlerinizi gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir fakat  sizler bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark edersiniz. Kimilerinizin geçmişte unutmak istediği şeyler tekrar karşısına  çıkıp can  sıkabilir.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (10) Neptün(6) ile üçgen açı yaparken Mars (8) Satürne (5)kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Aile içi ilişkilerde daha fazla şefkat ve merhamet duygusuyla hareket ederiz, aslında anne tarafımız ortaya çıkar. Özelikle iş alanımızda ve toplu önünde yaratıcılığımızla ve merhametimizle görünür olabilirsiniz ve yaratıcılığınız sizi kariyer ve iş alanında başarıya götürebilir.
Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle parasal konularda atılım ve girişim yapma enerjimiz son derece kısıtlanırken, alacak ve verecek konularında sorunlar yaşayabilirsiniz. Kendinizi kıtlık bilincinde bulabilirsiniz. Kredi çekmek isteyip olumsuz sonuç almak gibi parasal sorunlar olabilir. Bu süreç riskli yatırımlar için tehlike arz eder.
12 Ağustos 2022de saat 04.35 de Kova burcunda 5.evinizde dolunay gerçekleşecek.
Kova dolunayı sizin için eğlenme zamanınız geldiğini vurgulayacaktır. Artık tatil yapmam gerekiyor diye düşünürsünüz. Bu da sizi daha çok rahatınıza düşkün biri yapabilir ve dolayısıyla artan hedeflerinize rağmen tembellik görülebilir. Keyif ve eğlence sizi daha çok motive etse de yapılması gereken işlerinizi tamamlamanız son derece önemli olduğunu hatırlamalısınız.
Aşk ve gönül işleri aktive olurken dolunay enerjisi aşk hayatınızın gerçeklerini de ortaya serecektir.
Çocuklarınız varsa, çocuklarınızla ilgili gündemleriniz olabilir ve onların hayatında olanlar yüzünden çatışma yaşayabilirsiniz.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 9.evinize geçecek,   Bu dönemde tüm enerjiniz ve eforunuz  seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konulara yönelik olabilir. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde  dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz. Bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilirsiniz. Bu arada seyahat ederken dikkatli olmalısınız, kazalara açık bir enerji de hakimdir.
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 12. Evinize geçecek, Ayın 23’ ünden sonra, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark edemediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler, gizli düşmanlıklar  olabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder bu yüzden endişe ve korkularınız biraz artabilir. Güneş’in 12. evde olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir yani yeni bir girişimde bulunmadan önce  üzerinde uğraştığınız  konuları pekiştirilmeli, kararlan aceleye getirmemelisiniz yoksa  kayıplar söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir transittir çünkü bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir, tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başına daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. Spot ışığında olmak istemiyorsunuz ve arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz.
24 Ağustos 2022 de Uranüs boğa burcunda sizlerin 8.evinizde geri hareketine başlayacak. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle finansal kaynaklarınız, gelir gider durumunuz ve okült konularla ilgili sık sık soracaksınız. Finansal konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler mali tablonuz, çocuklarınız, aşk hayatınız, eğlenme şekliniz, yarıcı yönleriniz ya da riskli yatırımlarınız ile ilgili konuları ilgilendirecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna 1.evinize geçecek ve kendinizi  daha iyi ifade edebileceğiniz, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğiniz, sözleriniz ve fikirlerinizle dikkat çekebileceğiniz bir süreç olabilir.  Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize çekebilmeniz  mümkündür. Bu dönemde duygularından ziyade mantığınızla hareket etmek sizin için daha faydalı olacaktır. Merkür 1.evinizden geçerken ilişkilerinizi iyi iletişim sayesinde düzeltebilirsiniz.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 12.evinizde bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişe için bir fırsattır.
Yeniay 12. Evinizde gerçekleşeceğinden hemen yeni adımlar atmak yerine özellikle size zarar verdiğini düşündüğünüz insanlardan, duygu ve davranışlardan arınmak için neler yapmanız gerektiğini planlayabilir, gelecek günlere hazırlanabilirsiniz.
Bu yeniay sürecinde de sağlığınıza özen göstermeli arkanızdan iş çeviren yeni ve eski düşmanların varlığının farkında olmalısınız.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER AĞUSTOS 2022
23 Ağustos 2022 ye kadar Güneş Aslan Burcunda 10.evinizde seyahat edecek ve ayın ilk günü Güneş ve Retro Jüpiter arasında üçgen açı ile iyicil bir etkileşim söz konusu olacak. Ayın 23 üne kadar iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları odak noktanız olacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize toplama, başarı ve ilerleme söz konusu olabilir. Bazılarınız önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler alabilirsiniz. Geçmiş aylardaki performansların geri dönüşleri gelebilir. Bazılarınız  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir. Kimileriniz de hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızın  amaçlarını gözden geçirmek için  de uygun bir zaman dilimidir. Hayatınızın nasıl geliştiğine ve hayatta nereye gittiğinize bir göz atmak ve gitmek istediğiniz yöne doğru gidip gitmediğinizi belirlemek isteyebilirsiniz. Sorumlu ve olgun olma zamanı.
Diğer taraftan ayın ilk günü haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile ekip arkadaşlarınız ve çabalarınız sayesinde kariyerinizle ilgili kaçırdığınız fırsatları yakalayabilirsiniz.
 2 Ağustos 2022 de 7.evinizde Mars ile Uranüs Kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 9.evinizden sekstil açı yapacak.
Hayatımızda bizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçme motivasyonumuzun son derece artacağı, agresyon düzeyimizin de yükseleceği, öfke nöbetlerinin olabileceği bir süreç olacaktır. Agresyonu yüksek süprizlere açık olacağız.
Özellikle siz Yükselen Akrepler,7. Evinizdeki bu kavuşumla ilişkilerinizde yüksek agresyonlu krizler yaşayabilirsiniz. Eşiniz veya ortağınızla ilişkilerinizde sakin kalmaya özen göstermelisiniz. Diğer taraftan eşinizin ya da ortağınızın hayatlarında da agresyonu yüksek dönüşümler gerçekleşebilir. Ayın 2 si civarı, dava açmak ya da taşınmak için çok da iyi günler olmayacaktır. Ancak uzaktaki akrabalarınızdan veya yabancılardan destek görebilirsiniz.
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna 11.evinize geçecek ve yaklaşık bir aylık süreçte sosyal çevre ile iletişiminizde  hareketlenme olabilir. Bu transit, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak, dostlar arasında iletişim sağlamak için çok uygundur. Bazılarınız  sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağı şeyleri tartışabilir, geleceğinizi formüle etmek, plan yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız  eskiden beri gelen dostluklarını gözden geçirmek isteyebilir arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde değişiklikler olabilir. Bu dönemde bazılarınızın etrafında zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla ve iletişim daha yoğun olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından iyi bir dönem olabilir.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (9) Neptün(5) ile üçgen açı yaparken Mars (7) Satürne (4)kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Özelikle yabancılarla yapılan işler, uzak akrabalar, seyahatler, akademik süreçler ve kendinizi ve işinizi tanıtmakla ilgili konularda yaratıcılığınız artarken yeteneklerinizi de kullanabilirsiniz.  Bazılarınızın çocukları yurtdışında sanat okumaya gidebilirler a da çocuğunuzun aşk hayatında gelişmeler olabilir.
Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle aileniz, ilişkileriniz, eşiniz ya da ortağınızla ilgili konularda enerjiniz son derece kısıtlanırken, sorunlar yaşayabilirsiniz. Aileniz tarafından kısıtlandığınızı ya da ilişkinizi kötü etkilediklerini düşünebilirsiniz.
12 Ağustos 2022de saat 04.35 de Kova burcunda 4.evinizde dolunay gerçekleşecek.  Yeni ay zamanından başlayarak  kariyer anlamında önemli bir adım atabilirsiniz. Dolunayın ışığı ile aileniz, ev yaşamınız ile kariyer alanınızda harcadığınız enerjinizin dengelenmesi mümkün olacaktır. Bu süreçte önceliklerinizi iyi belirlemeniz lazım. Aksi takdirde gereksiz uzayan konular sizin için risk yaratabilir. Bu dönemde özellikle aile ve ev işlerinde dikkatli olmalısınız. Mülkiyet konularında aile içi sıkıntılar yaşanabilir. Ebeveynlerinizin sağlığı ile ilgili konular gündeminize gelebilir.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 8.evinize geçecek. Bu transit ile birlikte ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işler le alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Ani ve çabuk kararlarla verilmiş hareketlerden kaçınmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 11. Evinize geçecek,  Ayın 23 ünden sonra sosyal alanda ve arkadaş gruplarında hareketlilik başlıyor olacak. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçte olacaksınız, dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Bazılarınız bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz. Ekipçe hareket etmek, arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kişiler bazılarınızın hayatında daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Gruplar halinde bir şeyler yapmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek ve oldukça sosyal olmak isteyebilirsiniz. Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz.
24 Ağustos 2022 de Uranüs boğa burcunda sizlerin 7.evinizde geri hareketine başlayacak. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da ilişkilerle ilgili  konularda ve yakın arkadaşlarınız ve ortaklıklarınız ile  ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Her türlü ilişkilerde özgürleşmek istediğiniz ve özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan ilişkilerle ilgili  durumlar söz konusu olabilir. Evli olanlar ya da uzun beraberliği olanlar belki bu dönemde ani gelişen olumsuz koşullardan ve durumlardan dolayı ayrılabilirler ama Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız ve acele kararlar vermemelisiniz.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna 12.evinize geçecek,  sizler için kalabalıktan biraz uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmanın, zihinsel yeteneklerinizi geliştirmenin, fikirlerinizi hayata geçirmek için araştırmalar yaparak gerekli materyalleri toplamanın zamanı gelmiş olacaktır. Bu dönem kendi içinize dönerek iç gözlem yapabilir ve bu konularda çalışabilirsiniz. Diğer taraftan geçmişle ilgili unutmak istediğiniz konular tekrar karşınıza çıkarak canınızı sıkabilir. Merkür 12. Evdeyken dolandırıcılıklara, kurnazlıklara ve yalancılara dikkat etmeniz gerekir. Arkanızdan yapılan dedikodular ya da gizli iş birliklerinde de artış olabilir.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 11.evinizde bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişe için bir fırsattır.
Yeniay 11. Evinizde gerçekleşeceğinden özellikle size zarar verdiğini düşündüğünüz arkadaşlarınızdan, duygu ve davranışlarınızdan arınmak için adımlar atabilir, yeni arkadaş ve sosyal çevreleri deneyimleyebilirsiniz.
Diğer taraftan kariyer getirilerinizi arttırmak ve iyileştirmek için özellikle yeniaydan birkaç gün sonra yeni adımlar ve girişimler yapabilirsiniz.
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR AĞUSTOS 2022
23 Ağustos 2022 ye kadar Güneş Aslan Burcunda 9.evinizde seyahatine devam ediyor olacak ve ayın ilk günü Güneş ve Retro Jüpiter arasında üçgen açı ile iyicil bir etkileşim söz konusu olacak.  Bu süreçte; seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde olabilir. Yeni şeyler öğrenmek veya işiniz için seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız belki bu dönemde uluslararası ticaret yapmak isteyebilir, işini genişletmek isteyebilir. Bu süreçte kimileriniz hedeflerini  geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isteyebilir, bazılarınız bu süreçte hayatın felsefi yönlerine de kayabilir, farklı konulara  odaklanabilirsiniz. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından kullanırsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazılarınızın hayatına bu süreçte  yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler girebilir.  
Diğer taraftan ayın ilk günü haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile arkadaşlarınız, partneriniz, çocuklarınız ve yetenekleriniz ve yaratıcı yönleriniz sayesinde kendinizi ve işinizi tanıtmak ilgili, yabancılarla yapılan işlerle ilgili kaçırdığınız fırsatları yakalayabilirsiniz.
2 Ağustos 2022 de 6.evinizde Mars ile Uranüs Kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 8.evinizden sekstil açı yapacak.
Hayatımızda bizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçme motivasyonumuzun son derece artacağı, agresyon düzeyimizin de yükseleceği, öfke nöbetlerinin olabileceği bir süreç olacaktır. Agresyonu yüksek süprizlere açık olacağız.
Özellikle siz Yükselen Akrepler iş alanınızda ekip arkadaşlarınızla ilişkilerinizde yüksek agresyonlu krizler yaşayabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde sakin kalmaya özen göstermelisiniz. Günlük rutinlerinizi gerçekleştirirken de agresyona ve kazalara açık olacağınızdan dikkatli olmalısınız. Her ne kadar Venüs sekstil açı ile desteklese de sağlık konuları son derece önemli olacaktır. Sağlığınızla ilgili hızlı değişimler söz konusu olabilir. Ancak diğer taraftan bazılarınız işinizdeki maddi sorunlara küçük destekler bulabilirsiniz.
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna 10.evinize geçecek ve bu yaklaşık bir aylık süreçte, işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayacağınızı, işle ilgili seyahatler yapabileceğinizi anlatır.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz.  Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları yapabilirsiniz.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (8) Neptün(4) ile üçgen açı yaparken Mars (6) Satürne (3)kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Özelikle parasal konular ve aileniz, ebeveynleriniz, yaşadığınız yer, gayrimenkulleriniz ve evinizle ilgili konularda yaratıcılığınız ve şanslarınız artarken, hayalleriniz de desteklenecektir.  Bazılarınızın ebeveynlerinizin sağlığı ile ilgili konular gündeme gelebilir.
Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle kardeşleriniz, yakınlarınız, eğitim hayatınız, işiniz, iş arkadaşlarınız, günlük rutinleriniz, evcil hayvanlarınız ya da sağlığınızla ilgili konularda enerjiniz son derece kısıtlanırken, sorunlar yaşayabilirsiniz. İşinizin kardeşleriniz ya da yakınlarınız yüzünden kısıtlandığını hissedebilirsiniz.
12 Ağustos 2022de saat 04.35 de Kova burcunda 3.evinizde dolunay gerçekleşecek.   Yeni ay ile dolunay arasında yaşadığınız huzursuzluk ya da sıkıntılı durumlar var ise bunlarda rahatlama görülebilir ve daha sakin bir döneme geçmiş olabilirsiniz. Ancak iletişim konularına dikkat etmeniz gerekir. Özellikle iş yaşamı içinde bazı cevaplar aramak doğru olacaktır. Önemli bir belgenin imzalanması veya bir işin oluşturulması için adım atabilirsiniz. İş yaşamı içinde bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Ani bir karar ile yeni bir faaliyete katılabilirsiniz.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 7.evinize geçecek ve enerji ve efor ikili ilişkilere yönlenir, evlilik veya ortaklık gibi konularda hareketlilik görülebilir. Eğer Mars kişisel haritalarınızda uyumsuz açılar yapıyorsa, ilişkilerde agresyon, rekabet, kavga, çekişme tetiklenebilir. İlişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar alınabilir bu da kopuşlara neden olabilir. Eğer  olumlu açıları varsa ilişkilerde konuşulmamış şeyleri tüm açıklığı ile konuşmak açısından uygundur. Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için uygundur. Her koşulda bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olacaktır. Bazılarınız bu dönemde  agresif, enerjik, aktif kişileri etrafınıza çekebilirsiniz. Olumlu açıdan bakıldığında, sizi  motive eden, cesaretlendiren kişiler de karşınıza çıkabilir. Bu dönemde  başkalarıyla gereksiz çatışmalardan kaçınmaya çalışın.
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 10. Evinize geçecek, Ayın 23 ünden sonra; iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları odak noktanız olacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize toplama, başarı ve ilerleme söz konusu olabilir. Bazılarınız önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler alabilirsiniz. Geçmiş aylardaki performansların geri dönüşleri gelebilir. Bazılarınız  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir. Kimileriniz de hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızın  amaçlarını gözden geçirmek için  de uygun bir zaman dilimidir. Hayatınızın nasıl geliştiğine ve hayatta nereye gittiğinize bir göz atmak ve gitmek istediğiniz yöne doğru gidip gitmediğinizi belirlemek isteyebilirsiniz. Sorumlu ve olgun olma zamanı.
24 Ağustos 2022 de Uranüs boğa burcunda sizlerin 6.evinizde geri hareketine başlayacak. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle işiniz ve sağlığınızla ilgili konularda sık sık soracaksınız. Hangi konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler, işinizi, sağlığınızı, ekip arkadaşlarınızı ya da evcil hayvanlarınızla ilgili konuları ilgilendirecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna 11.evinize geçecek ve sosyal çevre ile iletişiminiz  hareketlenir. Her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygun zamanlardır. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelmek daha fazla hayatınızda olabilir.  Geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygun bir transittir bu. Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde,  çevrenizde değişiklikler olabilir. Tavsiyeler alabilir, fikrine saygı duyduğunuz arkadaşlarınıza danışabilirsiniz. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilirsiniz  İletişim daha yoğun olabilir; fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından olumlu bir süreçtir.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 10.evinizde bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişe için bir fırsattır.
Yeniay 10. Evinizde gerçekleşeceğinden özellikle kariyer alanında neleri düzenlemek gerektiğine bakabilir ve bu konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeterince emek verirseniz yeniayın enerjisi başarınızı büyütmenize destek olacaktır.
 OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR AĞUSTOS 2022
23 Ağustos 2022 ye kadar Güneş Aslan Burcunda 8.evinizde seyahatine devam ediyor olacak ve ayın ilk günü Güneş ve Retro Jüpiter arasında üçgen açı ile iyicil bir etkileşim söz konusu olacak. Odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
Diğer taraftan ayın ilk günü haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile ailenizden destek alabileceğiniz onlara siz de destek olabilirsiniz. Gayrimenkullerinizle, evinizle, yaşadığınız yerle ya da ailevi sorunları çözmekle ilgili parasal sorunlarınızla ilgili kaçırdığınız fırsatları yakalayabilirsiniz. Bazılarınız miras gibi aileden gelen gelirlere sahip olabilir.
2 Ağustos 2022 de 5.evinizde Mars ile Uranüs Kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 7.evinizden sekstil açı yapacak.
Hayatımızda bizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçme motivasyonumuzun son derece artacağı, agresyon düzeyimizin de yükseleceği, öfke nöbetlerinin olabileceği bir süreç olacaktır. Agresyonu yüksek süprizlere açık olacağız.
Özellikle siz Yükselen Oğlak’lar, partneriniz, eşiniz, genel olarak ikili tüm ilişkilerinizde veya çocuklarınızla ilişkilerinizde yüksek agresyonlu krizler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle ayın 2 si civarında sakin kalmaya özen göstermelisiniz. Venüs’ün yapacağı iyicil açı ile ilişkileriniz sayesinde yaratıcı yönlerinizi aktive edebilir veya spekülatif yatırımlar konusunda destek bulabilirsiniz. Ancak yine de sizi bekleyen sürpriz gelişmeler çok da hoşunuza gitmeyebilir.
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna 9.evinize geçecek ve bu süreçte uzaklarda yaşayan ya da eşinizin akrabaları ile ilgili gündemler olabilir.  Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Bir takım hukuksal konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Eğer kişisel haritanızdaki gezegenler Merkür ile uyumlu bir enerji içinde ise  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  saydığımız tüm konularda  yeni çözüm yolları üretebilirsiniz hatta bazılarınız daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (7) Neptün(3) ile üçgen açı yaparken Mars (5) Satürne (2)kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Özelikle ilişkilerinizle, eşiniz, partneriniz ya da ortağınızla, ticari müşterileriniz ya da davalarınızla ilgili konularda şanslarınız artarken, bu konulardaki hayalleriniz de yakınlarınız tarafından desteklenecektir.
Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili konularda hareket kabiliyetiniz kısıtlanırken, parasal sorunlar da yaşayabilirsiniz.
12 Ağustos 2022de saat 04.35 de Kova burcunda 2.evinizde dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar yeniaydan dolunaya kadar geçen sürçte neyi nasıl yaptıysanız sonuçlarını toplama zamanlarıdır. İyi yaptıysanız iyi sonuçları görebileceğiniz gibi kötü ya da olumsuz tavır ve davranışların sonuçları da olumsuz olarak önünüze çıkacaktır.  Ortak çalışmalar ve mali konularda dolunay süresince odak noktanız olabilir. Kendi maddi sorunlarınızla uğraşırken çevrenizdeki kişilerle bunun paylaşmaya çalışabilirsiniz. Maddi durumunuzla ilgili doğru ve yanlışları fark ediyor olabilirsiniz. Krediler, ödemeler vurgu kazanırken bazılarınız için de miras konuları gündeme gelebilir.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 6.evinize geçecek ve  ve enerjiniz, eforunuz, çalışma hayatınız, günlük rutin işler ve sağlığınıza yönelecektir. Bu süreçte  İş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da sizi olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamınızdaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar yaşayabilir,  agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje   ve iş olması, sürekli mücadele etme gerekliliği bu dönemde  sinirlerinizi bozabilir. Mars’ın kişisel haritalarınızda Güneş’e uyumlu açıları varsa, girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilir, astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 9. Evinize geçecek ve bu süreçte; seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde olabilir. Yeni şeyler öğrenmek veya işiniz için seyahatler yapabilirsiniz. Bazılarınız belki bu dönemde uluslararası ticaret yapmak isteyebilir, işini genişletmek isteyebilir. Bu süreçte kimileriniz hedeflerini  geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isteyebilir, bazılarınız bu süreçte hayatın felsefi yönlerine de kayabilir, farklı konulara  odaklanabilirsiniz. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından kullanırsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Bazılarınızın hayatına bu süreçte  yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler girebilir.  
24 Ağustos 2022 de Uranüs boğa burcunda sizlerin 5.evinizde geri hareketine başlayacak. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama sürecinde  olacaksınız. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da  aşk, yaratıcılık, çocuklarla ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Aşk ve yaratıcılık konularında  özgürlüğünüzü ve  özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı sorgulamanın, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan çocuklarla, aşk ilişkileri ile ilgili  durumlar  söz konusu olabilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna 10.evinize geçecek ve bu süreçte, işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayacağınızı, işle ilgili seyahatler yapabileceğinizi anlatır.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz.  Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları yapabilirsiniz.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 9.evinizde bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişe için bir fırsattır.
Yeniay 9. Evinizde gerçekleşeceğinden özellikle seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular, işinizi ve kendinizi tanıtmak ile ilgili konular hakkında hayatınızda neleri düzenlemek gerektiğine bakabilir ve bu konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeterince emek verirseniz yeniayın enerjisi başarınızı büyütmenize destek olacaktır.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR AĞUSTOS 2022
23 Ağustos 2022 ye kadar Güneş Aslan Burcunda 7.evinizde seyahatine devam ediyor olacak ve ayın ilk günü Güneş ve Retro Jüpiter arasında üçgen açı ile iyicil bir etkileşim söz konusu olacak.
23 Ağustos 2022 ye kadar Güneş Aslan Burcunda 7.evinizde seyahatine devam ediyor olacak ve ayın ilk günü Güneş ve Retro Jüpiter arasında üçgen açı ile iyicil bir etkileşim söz konusu olacak. Odak noktanız; Güneş’in bu alana transit etmesiyle birlikte ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Bazılarınızın hayatına tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Güneş’in kişisel haritanızdaki  gezegenlere  uyumlu ya da uyumsuz  açılarına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Eğer Güneş’in kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları ağırlıkta ise,  başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde işle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışabilirsiniz.  Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapılabilir, taşınabilirsiniz. Bazılarınız ilişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebileceğiniz bir süreçte olacaksınız.
Diğer taraftan ayın ilk günü haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile ilişkileriniz, ortaklığınız, eşinizle  olan sorunlarınızla ya da dava süreçleriniz varsa ya da size açıkça düşmanlık edenler varsa onlarla ilgili kardeşlerinizden, yakınlarınızdan, çocukluk arkadaşlarınızdan destek alabileceğiniz gibi onlarla gündemleriniz de olabilir.
2 Ağustos 2022 de 4.evinizde Mars ile Uranüs Kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 6.evinizden sekstil açı yapacak.
Hayatımızda bizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçme motivasyonumuzun son derece artacağı, agresyon düzeyimizin de yükseleceği, öfke nöbetlerinin olabileceği bir süreç olacaktır. Agresyonu yüksek süprizlere açık olacağız.
Özellikle siz Yükselen Kova’lar, ailevi meselelerde agresyonunuz artabilir ve aile için birden gelişen zorlayıcı değişimler olabilir. Bu dönem özellikle ailevi meselelerde sakin kalmaya ve gayrimenkul alım satımı gibi işleri 5 inden sonraya ertelemeye özen göstermelisiniz.
Diğer taraftan Venüs iş alanınızdan sizi destekliyor olacaktır. Ekip arkadaşlarınız, çalışanlarınız ailevi konularda ya da gayrimenkul alım satımı, taşınmak ya da ev tadilatı gibi konularda sizi destekliyor olabilirler. Ebeveynlerinize kendi kardeşleri destek olabilirler.
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna 8.evinize geçecek ve 8.evinizde seyahati ile birlikte; parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun bir süreçte olunacağını anlatır. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Genel anlamda bu dönemde  projeleriniz varsa destek alma şansınız da yüksek olabilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda okült konularla ilgili eğitim alabilir veya bu konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (6) Neptün (2) ile üçgen açı yaparken Mars (4) Satürne (1)kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Özelikle iş alanınızda, ekip arkadaşlarınız ya da astlarınızla, iş konularında, parasal konularda ya da günlük rutinlerinizle ilgili konularda şanslarınız artarken, bu konulardaki hayalleriniz için maddi destek bulabilirsiniz.
Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle ailevi konularda ve ebeveynlerinizle ilgili konularda ya da gayrimenkul alıp satmak ya da topraklarınızla ilgili konularda hareket kabiliyetiniz kısıtlanırken, enerjinizi yeterince kullanamayabilir ya da gerekli atılımları yapamayabilirsiniz. Öfke sorununa dikkat etmelisiniz.
12 Ağustos 2022de saat 04.35 de Kova burcunda 1.evinizde dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar yeniaydan dolunaya kadar geçen sürçte neyi nasıl yaptıysanız sonuçlarını toplama zamanlarıdır. İyi yaptıysanız iyi sonuçları görebileceğiniz gibi kötü ya da olumsuz tavır ve davranışların sonuçları da olumsuz olarak önünüze çıkacaktır.  Hayatınızda neler olup bittiği ile yüzleşebilir, ilişkilerinizdeki doğruların ve yanlışların farkına varabilirsiniz. Diğer taraftan dış görünüşünüz, hayata bakış açınız, yetenekleriniz ya da sağlığınızla ilgili konular da gündeminize gelebilir.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 5.evinize geçecek ve  enerji ve eforunuz  aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir.  Özellikle sportif aktiviteler önem taşır. Mars kişisel  gezegenlerinize uyumlu açılar yapıyorsa, enerjinizi, sportif anlamda kendinizi geliştirme, güçlendirme, enerjinizi dengelemek için olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.  Eğer sert açılarınız varsa çocuklarınızın ve kendinizin sağlığınıza  dikkat etmeli, sakarlık ve kazalara karşı  dikkatli olmalısınız Bazılarınız bu dönemde  tehlikeli sporlar yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde çocuklarınızı  kontrol etmekte  zorlanabilirsiniz.
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 8. Evinize geçecek ve odak noktanız; ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
24 Ağustos 2022 de Uranüs boğa burcunda sizlerin 4.evinizde geri hareketine başlayacak. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle ailevi konularda, hayatta durduğunuz yerle ve yerleşimle ilgili konularda sık sık soracaksınız. Hangi konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler hayatınızı, ailevi, yapınızı, hayata bakış açınızı ve motivasyonlarınızı etkileyecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
 26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna 9.evinize geçecek ve bu süreçte uzaklarda yaşayan ya da eşinizin akrabaları ile ilgili gündemler olabilir.  Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Bir takım hukuksal konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Eğer kişisel haritanızdaki gezegenler Merkür ile uyumlu bir enerji içinde ise  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  saydığımız tüm konularda  yeni çözüm yolları üretebilirsiniz hatta bazılarınız daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 8.evinizde bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişe için bir fırsattır.
Yeniay 8. Evinizde gerçekleşeceğinden özellikle ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemeler hakkında hayatınızda neleri düzenlemek gerektiğine bakabilir ve bu konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeterince emek verirseniz, detaylı ve titizlikle programlarsanız yeniayın enerjisi ile kredi taleplerinizin olumlu sonuçlanması gibi parasal kaynaklar yaratabilirsiniz Diğer yandan riskli durumlar söz konusu olabilir, dikkatli ve titizle hareket etmelisiniz.
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR AĞUSTOS 2022
23 Ağustos 2022 ye kadar Güneş Aslan Burcunda 6.evinizde seyahatine devam ediyor olacak ve ayın ilk günü Güneş ve Retro Jüpiter arasında üçgen açı ile iyicil bir etkileşim söz konusu olacak. Bu süreçte; hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
Diğer taraftan ayın ilk günü haritalarımızın en iyicil gezegeni olan bolluk bereket ve iyi şans gezegeni Jüpiter ile Güneş’in yapacağı iyicil açı ile işinizle ilgili parasal konularda şanslar elde edebilirsiniz. Bazılarınız günlük rutinleriniz veya sağlığınızla ilgili maddi kaynaklar konusunda destek görebilirsiniz.
2 Ağustos 2022 de 3.evinizde Mars ile Uranüs Kavuşumu yaşanırken Venüs de bu kavuşuma 5.evinizden sekstil açı yapacak.
Hayatımızda bizi sınırlayan ne varsa kurtulmak için harekete geçme motivasyonumuzun son derece artacağı, agresyon düzeyimizin de yükseleceği, öfke nöbetlerinin olabileceği bir süreç olacaktır. Agresyonu yüksek süprizlere açık olacağız.
Özellikle siz Yükselen Balık’lar, kardeşler, yakınlarınız, komşularınız ve çocukluk arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde sakin kalmaya özen göstermeli ve yaşanabilecek ani ve biraz da can sıkıcı olabilecek gelişmelere hazırlıklı olmalısınız.
Diğer taraftan Venüs 5.evinizden sizi destekliyor olacaktır. Çocuklarınızdan ya da partnerinizden destek alabilirsiniz. Aşk hayatınızda hareketlenme ve değişim görülebilir. Sevgilinizin desteğini de alabilirsiniz.
4 Ağustos 2022 de Merkür Başak burcuna 7.evinize geçecek ve  İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde vurgulanır. 7. ev aynı zamanda anlaşmalar ve sözleşmelerle de ilişkilidir bu dönemde önemli anlaşmaların gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir  Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  Yakın ilişkide olduğunuz  kişilerle de  önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir dönemde olacaksınız  İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak, ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir.
7 Ağustos 2022 de ise Venüs (5) Neptün (1) ile üçgen açı yaparken Mars (3) Satürne (12)kare yapacak. Venüs-Neptün uyumlu açısı, artan romantizm ve duygusal paylaşım ihtiyacına, yükselen yaratıcılığa ve ilhama, güçlenen sezgilere işaret eder. Hayattaki motivasyonlarınız, dış görünüşünüz, sağlığınız ya da hayat hedeflerinizle ilgili çocuklarınızdan destek görebilirsiniz. Yaratıcı yönleriniz hayallerinizin yolunu açabilir.
Hareket ve enerji gezegenimiz Mars ise şartları korumayı görev edinmiş Satürn ile kare açıda olacak ve hareket enerjimizi kısıtlayacak. Özellikle kardeşleriniz, komşularınızla ya da yakın akrabalarınızla ilgili konularda ya eğitim ya da seyahatlerle ya da ticari işlerinizle ilgili konularda hareket kabiliyetiniz kısıtlanırken, enerjinizi yeterince kullanamayabilir ya da gerekli atılımları yapamayabilirsiniz. Öfke sorununa dikkat etmelisiniz.
12 Ağustos 2022de saat 04.35 de Kova burcunda 12.evinizde dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay 12. Evinizde gerçekleşeceğinden gerek ruhsal gerekse fiziksel sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir sürece işaret eder. Dolunayla sağlık sorunlarınız ortaya çıkabilir ve hastahane gündeminiz olabilir. Ruhsal sağlığınız için meditasyon gibi çalışmalar yapabilirsiniz. Diğer taraftan arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlar ortaya çıkabilir ve tüm bunların farkına varabilirsiniz. Ancak sizin çevirdiğiniz gizli işlerin de ortaya çıkabileceğini hatırlamalısınız.
20 Ağustos 2022 de Mars İkizler Burcuna, 4.evinize geçecek Mars’ın 4. Evinizden geçişi ile aile içerisinde sorunlar gün yüzüne çıkarken, gerginlikler, tartışma ve kırgınlıklar yaşanabilir. Bu nedenle bu dönemde sağduyulu olmakta ve sakin davranmakta yarar vardır. Enerjinizi, efor ve çabanızı tamamen ailevi konulara, evinize ve yaşadığınız yere harcadığınız bu dönemde, hırsızlıklara ve gaspçılara dikkat etmelisiniz. Ev kazalarına da dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Diğer taraftan gelecekle ilgili önemli projeleriniz için adımlar atabilirsiniz. Taşınma ya da evinizde tadilat ve bakım yapabilirsiniz.
23 Ağustos 2022de Güneş Başak burcuna 7. Evinize geçecek ve odak noktanız; 23 Ağustos 2022 dan sonra ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Bazılarınızın hayatına tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler girebilir. Güneş’in kişisel haritanızdaki  gezegenlere  uyumlu ya da uyumsuz  açılarına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Eğer Güneş’in kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları ağırlıkta ise,  başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde işle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışabilirsiniz.  Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapılabilir, taşınabilirsiniz. Bazılarınız ilişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebileceğiniz bir süreçte olacaksınız.
24 Ağustos 2022 de Uranüs boğa burcunda sizlerin 3.evinizde geri hareketine başlayacak. Bu geri hareket ile hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama sürecinde olacaksınız.  Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da  yakın çevre, kardeşler, kısa seyahatler ve ticari  konularda ve kısa eğitimlerle  ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız  özgürleşmek istediğiniz konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ,  özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan kardeşler, yakın çevre veya ticari durumlar ve kısa seyahatler ile  ilgili durumlar söz konusu olabilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
26 Ağustos 2022 de Merkür Terazi Burcuna 8.evinize geçecek ve  Bu transit ile birlikte ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işlerle alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı da tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Ani ve çabuk kararlarla verilmiş hareketlerden kaçınmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.
27 Ağustos 2022 de Başak Burcunda 7.evinizde bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar, yeni başlangıç yapmaya işaret eder. Başak burcundaki yeniay da ise yeni başlangıçlar için emek verilmesi gerekir ve çaba gösterilmesi şarttır. Her değişim büyümek ve gelişe için bir fırsattır.
Yeniay 7. Evinizde gerçekleşeceğinden İletişim becerileri, düşünceler ve zihin, ikili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Yeni başlayacak ilişkiler ya da ortaklık olabilir. Anlaşmalar veya sözleşmeler gündeminize gelebilir, anlaşmalar işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir.