• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2022

AĞUSTOS 2022


AĞUSTOS 2022

MARS İKİZLER BURCUNDA 20 AĞUSTOS 2022 - 25 MART 2023
“KONUŞARAK MÜCADELE”
Astrolojinin haşarı çocuğu Mars aksiyonlarını 20 Ağustos sabahı İkizler burcunda icra etmeye başlayacak . 29 Ekim’de 25 derecede iken geri gitmek üzere durağanlaşacak ve 31 Ekim’de İkizler burcunda geri hareketine  başlayacak . 12 Ocak 2023’te ise ileri gitmek üzere durağanlaşacak ve 14 Ocak 2023’te 8 derecede iken ileri hareketine başlayacak  Retro dönemini  bitirecek  25 Mart 2023’te Yengeç burcuna geçiş yapacak. Mars İkizler burcunda ileri geri hareketi derken bir hayli uzun bir süre seyahat edecek.  Mars’ın bulunduğu burç ; kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu ,istediğimiz , arzu ettiğimiz şeyleri  nasıl aldığımızı  anlatır. Mars İkizler ‘de isteklerini yapabilmek için kelimelerle, savaşarak, hiç susmayacakmış gibi çok konuşarak adeta kelimelerini , cümlelerini bir silah kadar etkili kullanarak mücadele eden bir tavır içinde olacağımızı anlatıyor .Daha başka neler anlatıyor?
Fiziksel ve fikirsel  olarak çok hareketli, yerinde duramayan, sert konuşan , olayları çabuk kavrayan hızlı hareket eden ve hızlı kararlar alan,
Gergin, sinirli ve hareketli  , kendi aklımıza koyduğumuzu yapma ,
Dilimiz sivri ve keskin, geveze, tartışmalara açık ,
Değişken tavırlar ve  kararsız eylemler,
Problemlere hızlı çözümler üretebilen
Uzun soluklu işlerde başarılı olamama
Enerjiyi   birden fazla alana yayma , bir konuya odaklanamama
Konsantrasyon  azlığı, zihinsel dağınıklık
İstikrarsızlık, alaycılık, esneklikten yoksun
Maymun iştahlı
Çapkın ve iltifat etmeyi seven
El, parmak, kol kırma riski  gibi durumlar söz konusu olacaktır.
KOÇ
Sevgili Koçlar, yakın çevre ile ilgili ilişkilerde, iletişimde hareketlenme olabilir  fakat Marsiyen bir enerji olduğu için kardeşler, yakınlarla ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir . Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlayabilirsiniz.  Fikirlerinizi  güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz  artar hatta sizinle aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir. Ticari konularla ilgilenenlerin bu konularda faaliyetleri artabilir. Kazalara açık bir süreçtir araba kullanırken dikkatli olun lütfen. Mars üçüncü evinizden geçtiğinde, bir tür profesyonel veya kurumsal iletişimle ilgilenebilir,  sözleşmeler veya anlaşmalarla ilgili bazı sorunlar olabilir. İşle ilgili seyahatler yapmanız da çok olasıdır. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde   hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz. Bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilirsiniz.
 
 
 
BOĞA
Sevgili Boğalar , maddi güvenlik ihtiyacınızda artış olabilir, para kazanmak için çok efor sarf edebilir  hatta para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmak,  ekstra gelir için ikinci bir işe başlamak konusunda girişimde bulunabilirsiniz.  Bu süreçte , ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz çok önemlidir. Mars ikinci evinizden geçtiğinde, para ve mülk konusunda daha hırslı hissedeceksiniz ve bunları elde etmek için daha fazla çaba sarf edeceksiniz çünkü sahip olma arzunuz bu zamanda oldukça güçlü olacaktır hatta  işinizde ve profesyonel işlerinizde genellikle olduğundan daha girişimci olmanız muhtemeldir. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde   hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilir,bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret ve öncülük edebilirsiniz.
İKİZLER
Sevgili İkizler, harekete geçme kendinizi ortaya koyma, girişimde bulunma söz konusu olabilir. Kendinizi aktif, enerjik hissetme zamanıdır fakat enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir, farkında olup dikkatli olmak gerekir. Ego ,kendine güven yüksektir, dominant davranışlar ve gerginlikler yaşayabilirsiniz yalnız bu süreçte kendinize fazla güvenden kaynaklanan düşüncesizce kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Bu süreçte kaslarınızı ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. İstediğinizi yapmakta özgür olmaktan ve başkaları tarafından bir birey olarak tanınmaktan son derece mutlu olacaksınız.  Hırs ve profesyonel dürtü uyarılır ve daha fazla inisiyatif ve özgüvene sahip olursunuz. Şimdi dünyaya neler yapabileceğinizi gösterme zamanı. Başka bir deyişle, başkaları sizden etkilenecek , duruşunuz agresif, kendine güvenen, benmerkezci ve bencil olma eğiliminde olacaktır. Mars , saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde   hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz. Bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret ve öncülük edebilirsiniz.
YENGEÇ
Sevgili Yengeçler, enerji ve eforu ifade eden Mars’ın 12.evinizden  geçişi, enerjinizin  düşmesi anlamına gelebilir;  kendinizi  yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir,  özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir,  dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da alakalıdır ,  arkanızdan işler dönmesine, haset ve düşmanlıklara muhatap kalmanıza işaret edebilir çünkü bu süreç boyunca  dışarıya  zayıf bir imaj verme söz konusudur ve bu durum sizin  gizli düşmanlarınızı  harekete geçirecektir. Hastalıklar ve hastaneler ya da kapalı yerlerle ilgili temalar da  hayatınızda vurgu kazanabilir. Olumlu yönde kullanıldığında, kendi içine dönme, iç bilgeliğinizi ortaya çıkarma, geleceğe yönelik kararlarınızda sezgilerinize kulak verme zamanıdır. Yoga, meditasyon gibi aktiviteler için,  kendi gücünüzü kendi içinizde arayacağınız  benzer aktiviteler için aslında iyi bir dönemdir.  Mars'ın on ikinci evinizden bu geçişinin, bilinçaltı motivasyonları ve psikolojik dürtüleri uyandırması muhtemeldir. Bu dönemde, bilinçaltının araştırılmasına veya okült veya parapsikoloji alanını keşfetmeye ilgi duymaya başlayabilirsiniz.  Bastırılmış bazı enerjiler kendini sinirlilik ve huzursuzluk şeklinde gösterebilir; tamamen bilinçsiz hale gelen geçmiş davranış kalıpları, siz fark etmeden aktive oluyor ve şimdi onlarla yüzleşme zamanı. Ayrıca yalnız çalışmak veya önceliğin başkalarına yardım etmek olduğu sosyal yardım alanında çalışmak için de iyi bir zamandır.
ASLAN
Sevgili Aslanlar,  Mars’ın İkizlerde olması sizlerin sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınızı artıracaktır. Enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları olabilir ve arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz.  Hayallerinizi, hedeflerinizi gerçekleştirmek için zorlanabilirsiniz . Mars bu konumdayken anahtar kelime ekip çalışmasıdır. Başka bir deyişle, ihtiyaçlarınızı başkalarınınkilerle koordine etmeniz gerekir. Tek yapmanız gereken, birlikte çalışabileceğiniz insanları ve grupları aramak ve birlikte verimli çalışmaktır. Mars zor açılar yapıyorsa, arkadaşlarınız sizi çok pervasız hareketler yapmaya teşvik edebilir ya da bunların kurbanı olabilirsiniz.
BAŞAK
Sevgili Başaklar, tüm enerjiniz ve eforunuz  kariyerinizle , statünüzle, aile büyükleri ile  ilgili olacaktır. Bu dönemde idealleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmeniz gerekecektir . Kararlılığınız  ve yüksek motivasyonunuz  sayesinde başarı elde edilebilirsiniz. Yalnız bu dönemde aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara yol açabilir o yüzden farkında olup ona göre davranalım. Kariyerinizde farklı olasılıkları göreceğiniz ve bir iş kurmanın olanaklarını görmeye başlayacağınız ya da en azından sizi ilgilendiren işin hangisi olduğunu tahmin etmeye başlayacağınız bir dönemdir aynı zamanda. Mars zor açılar yapıyorsa, çok diktacı bir tutum sergilememeye dikkat edin, çünkü öz eleştirel olmak mesleki ve ticari konularda çatışmalara yol açabilir.
TERAZİ
Sevgili Teraziler, tüm enerjiniz ve eforunuz  seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konulara yönelik olabilir. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde  dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz. Bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilirsiniz. Bu arada seyahat ederken dikkatli olmalısınız, kazalara açık bir enerji de hakimdir.
AKREP
Sevgili Akrepler, ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işlerle alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Ani ve çabuk kararlarla verilmiş hareketlerden kaçınmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.
YAY
Sevgili Yaylar, evlilik veya ortaklık gibi konularda hareketlilik görülebilir. Eğer Mars kişisel haritalarınızda uyumsuz açılar yapıyorsa, ilişkilerde agresyon, rekabet, kavga, çekişme tetiklenebilir. İlişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar alınabilir bu da kopuşlara neden olabilir. Eğer  olumlu açıları varsa ilişkilerde konuşulmamış şeyleri tüm açıklığı ile konuşmak açısından uygundur. Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için uygundur. Her koşulda bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olacaktır. Bazılarınız bu dönemde  agresif, enerjik, aktif kişileri etrafınıza çekebilirsiniz. Olumlu açıdan bakıldığında, sizi  motive eden, cesaretlendiren kişiler de karşınıza çıkabilir. Bu dönemde  başkalarıyla gereksiz çatışmalardan kaçınmaya çalışın.
OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, ve enerjiniz, eforunuz, çalışma hayatınız, günlük rutin işler ve sağlığınıza yönelecektir. Bu süreçte  İş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da sizi olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamınızdaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar yaşayabilir,  agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje   ve iş olması, sürekli mücadele etme gerekliliği bu dönemde  sinirlerinizi bozabilir. Mars’ın kişisel haritalarınızda Güneş’e uyumlu açıları varsa, girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilir, astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz.
KOVA
Sevgili Kovalar, enerji ve eforunuz  aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir.  Özellikle sportif aktiviteler önem taşır. Mars kişisel  gezegenlerinize uyumlu açılar yapıyorsa, enerjinizi, sportif anlamda kendinizi geliştirme, güçlendirme, enerjinizi dengelemek için olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.  Eğer sert açılarınız varsa çocuklarınızın ve kendinizin sağlığınıza  dikkat etmeli, sakarlık ve kazalara karşı  dikkatli olmalısınız Bazılarınız bu dönemde  tehlikeli sporlar yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde çocuklarınızı  kontrol etmekte  zorlanabilirsiniz.
BALIK
Sevgili Balıklar, aile içerisinde sorunlar gün yüzüne çıkarken, gerginlikler, tartışma ve kırgınlıklar yaşanabilir. Bu nedenle bu dönemde sağduyulu olmakta ve sakin davranmakta yarar vardır. Enerjinizi, efor ve çabanızı tamamen ailevi konulara, evinize ve yaşadığınız yere harcadığınız bu dönemde, hırsızlıklara ve gaspçılara dikkat etmelisiniz. Ev kazalarına da dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Diğer taraftan gelecekle ilgili önemli projeleriniz için adımlar atabilirsiniz. Taşınma ya da evinizde tadilat ve bakım yapabilirsiniz.