• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2022

AĞUSTOS 2022


AĞUSTOS 2022

URANÜS GERİ HAREKETTE  24 AĞUSTOS 2022  – 22 OCAK 2023
Uranüs sarsıcı, şok edici, gezegenimiz  Boğa burcunda geri  hareketine başlıyor ve  yeni fikirler, yeni davranışlar ve yeni normaller getirmeye hazırlanıyor.
Uranüs bu süreçte  görünenin ötesini görmemiz ve bilincimizi koşullu kalıplarımızı  ve sınırlayıcı inançlarımızın  ötesine genişletmemiz  için bizi zorluyor olacak. Bunu yaparken  cesur ve çatışmacı, engelleri ezip geçen bir tarzı olacak. Gezegenler geri hareketteyken  enerjilerimizin içe çevrilmesini   ve  içsel enerjilerimizin neleri ortaya çıkardığını fark etmemizi sağlamak için bize tekrar şans verirler.
 Uranüs geri harekette iken  değişimin enerjisini alıp içselleştirerek zihnin keşifleri yoluyla büyüme ve yeni gelişme fırsatları yaratmamıza yardımcı olur , kişisel haritalarımızda hangi alanda  zincirlerimizi  kırmaya çalıştığımızın farkına varmamızı sağlar ve bizler de bazı önemli değişiklikler yaratma fırsatı bulabiliriz.
 Uranüs geri hareketindeyken hayatımızda çökmekte olan şeyleri ele alarak ,onları bırakmamıza ya da onları güçlendirebilmemiz için yeni bir bakış açısı kazanmamıza yardım eder. Uranüs   sebepsiz yere hayatımızı sarsmaz aslında  bunu bizi uyandırmak için yapar artık o hayat alanındaki  olaylara yeni bir şekilde bakmamızı , bakış açımızda devrim yaratmamızı ve böylece hayatımızda  bulmamız  gereken her şey için yeni bir çıkış yolu açmamıza fırsat verir  ve bunu öngörülemez bir şekilde yapar. Hayatın sınırları, ve kuralları var evet  bu doğrudur, ancak  Uranüs daha yüksek bir gerçek olduğunu bilir ve bu yüksek gerçeğe kendimiz  girip erişebildiğimizde ve bize sağladığı  özgürleşmeyle bağlantı kurabildiğimiz zaman kendimizi daha farklı algılamamıza yardımcı olur.
Geri hareket süresince; başkalarına göre "farklı"  veya başka bir boyuta "bağlı" hissedebilirsiniz, bu da düzensiz ruh hali dalgalanmalarına veya kişilik değişikliklerine neden olabilir. Sadece kendimiz olup  sakin  kalmaya çalışalım. Bu süreçte kendimizi bir ilişkiyi veya işi bitirmeyi düşünürken veya taşınmak isterken bulabiliriz ya da düşüncelerimizde farklılıklar olabilir hayatımıza farklı bakış açıları katabiliriz.
YÜKSELEN KOÇ
 Uranüs geri hareketi  döneminde, parasal kaynaklarınızı ve kendinizi güvende hissetmenin ne anlama geldiğini sorgulayabilirsiniz. Bolluk sizin için gerçekten ne anlama geliyor ve bunu başarmak için neyi değiştirmek istiyorsunuz? Bu sorulara cevap bulmaya çalışabilirsiniz. Dürtüsel harcama alışkanlıklarınız ,kredi kartlarınızın  limiti ve banka hesabınız tüm zamanların en düşük seviyesinde olabilir. Parasal  konularda ne yaptığınızı, nasıl önlemler alacağınızı düşünmek ve tasarruf planı yapmak için  beş ayınız var. Sonuçta para gelir ve  gider ama bu konularla ilgili en iyi adımınızı atmanın ve paranızı biriktirmeye başlamanın zamanı geldi sevgili Koçlar.
 YÜKSELEN BOĞA
Uranüs geri hareketi kendinize bakışınızı sarsacak olaylar yaşamanıza sebep olabilir.  Dış görünüşünüzü değiştirmenize neden olabilir, ancak hayatınızın yolculuğuna olan bağlılığınıza da meydan okuyacaktır. Aileniz ve arkadaşlarınız aklınızı kaybettiğinizi düşünse bile, sıradan statüko yaşam tarzınızdan hızla kaçmaya çalışan asi tavrınıza siz bile şaşıracaksınız.  Yeniden uyanmakta olduğunuz  bir süreçte olacaksınız kendinizle, hayatınızla, kariyerinizle ilgili konuları yeniden düşüneceğiniz bir beş ay var önünüzde sevgili Boğalar , bu süreçte kendi davulunuzun ritmine göre yürümek sizin için daha kolay olacak !
 
 
YÜKSELEN İKİZLER
 Uranüs geri hareketi  bireysel seçimlerinizi ve manevi büyümenizi engelleyip engellemediğinizi sorgulayacaktır.  Bu retro, akışa teslim olmaya zorlayabilir. Aynı zamanda geri giden Uranüs gece uykusuzluk çekmenize sebep olabilir  ama tam güçle çalışmak için yemeğe ve dinlenmeye ihtiyacınız  var. Bu 5 aylık süreçte geriye dönük göreviniz, bir kişisel bakım rutini oluşturmak ve  sağlığınıza dikkat etmek olacaktır. Bu süreçte bir takım bilinçaltı çalışmaları, yüzleşmeler yaşayabilir, kendinizi huzursuz ve endişeli hissederseniz  bir terapisten yardım almayı ihmal etmeyin.
YÜKSELEN YENGEÇ
Uranüs geri hareketi sizden sosyal çevre, arkadaşlıklar, gelecek umutlarınızla  ilgili geleneksel görüşlerinizi kırmanızı ve yenilerini oluşturmak için derinlemesine araştırma yapmanızı isteyecektir. Ayrıca geri giden Uranüs ile sosyal çevre ve arkadaşlarınızı sorgulayacağınız  hayallerinizi ve umutlarınızı tekrar özden geçireceğiniz ve tüm bu konularla yüzleşeceğiniz  5 aylık süreçte geriye dönük göreviniz,  arkadaşlıklarınızı , sosyal çevrenizi tekrar gözden geçirmek olacaktır. Bazılarınız bu süreçte sosyal çevresinden kopabilir ve kendilerini güvende hissetmek için daha eski arkadaşları ile takılabilirler.
YÜKSELEN ASLAN
Uranüs  geri hareketi sizden mevcut çalışma hayatınıza bakmanızı ve bir değişikliğin gerekli olup olmadığına karar vermenizi isteyecektir. Bu değişiklik çevrenizdekiler için şaşırtıcı olabilir, ancak yaşam yolunuzla daha uyumlu hissetmenize yardımcı olacaktır.  Hayatınızda işinizle ilgili daha özgür  olmak istediğiniz temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Bu dönemde en çok da kariyeriniz, sosyal statünüz ve aileniz hakkında  “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Her türlü ilişkilerde özgürleşmek istediğiniz ve özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan  kariyer ve statü ile  ilgili  durumlar söz konusu olabilir fakat bu 5 aylık süreçte ani karalar vermemekte fayda vardır.
YÜKSELEN BAŞAK
Uranüs geri hareketi  doğru olduğunu düşündüğünüz şeyleri etkileyecektir. Bu geçiş size gerçeklerinize meydan okuyacak durumları getirebilir ve farklı bir perspektife dayalı yeni hikayeler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Zodyak'ın en zeki  burçlarından birisisiniz sevgili  Başaklar , ama o yoğun zihniniz  hayatınızı her zaman kolaylaştırmıyor. Özellikle, kaygınız  sizi aşağı çekmeye başlıyor olabilir. Uranüs retrosu sırasında kendinizi yargılamaktan kaçının. Uyku, meditasyon, uzun banyolar  gibi rahatlama tekniklerine zaman ayırın , akıl sağlığınıza öncelik verin.
YÜKSELEN TERAZİ
Uranüs geri hareketi sizi psikolojik olarak daha da derinlere dalmaya ve her şey hakkındaki algınızı değiştiren şeyleri denemeye teşvik ederek  körükleyecektir, tıpkı damgalama veya koşullandırılmış kalıplar gibi kişisel büyümenizi engelleyen tüm blokajları parçalamanızı ve içeriden dışarıya doğru genişlemenizi ister. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle finansal kaynaklarınız, gelir gider durumunuz ve okült konularla ilgili sık sık soracaksınız. Finansal konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler mali tablonuz, çocuklarınız, aşk hayatınız, eğlenme şekliniz, yaratıcı yönleriniz ya da riskli yatırımlarınız ile ilgili konuları ilgilendirecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
YÜKSELEN AKREP
Uranüs geri hareketi ilişkilerinizi değerlendirmenizi ve gerektiğinde ayarlarınızı yapmanızı ister. Ayrıca, ortaklıklarınızda özgür hissedip hissetmediğinizi soracak ve bunun nasıl göründüğüne dair vizyonunuza uymayanları kıracak. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle finansal kaynaklarınız, gelir gider durumunuz ve okült konularla ilgili sık sık soracaksınız. Finansal konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler mali tablonuz, çocuklarınız, aşk hayatınız, eğlenme şekliniz, yarıcı yönleriniz ya da riskli yatırımlarınız ile ilgili konuları ilgilendirecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
YÜKSELEN YAY
Uranüs geri hareketi hediyenizi bulmak için içeriye bakmanızı ve sonra dünyada olumlu bir değişim yaratmak için kullanmanızı isteyecektir. Ayrıca sizden hediyenizin ne olabileceği konusundaki bakış açınızı genişletmenizi isteyecektir. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle işiniz ve sağlığınızla ilgili konularda sık sık soracaksınız. Hangi konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler, işinizi, sağlığınızı, ekip arkadaşlarınızı ya da evcil hayvanlarınızla ilgili konuları ilgilendirecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
YÜKSELEN OĞLAK
Uranüs  mümkün olduğunca çok yöntemi keşfetmenizi ve bunları yaratıcılığınız  için kullanmanızı istiyor. Çoğu zaman bu yerleşim, yeni yaratıcı  yolları araştıran ve eğlencenin vizyoneri haline gelen müzisyenler, sanatçılar veya yazarlar yaratır. Uranüs geri hareketi   sizden benzersiz tasarımlarınızı bulmanızı ister. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama sürecinde  olacaksınız. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da  aşk, yaratıcılık, çocuklarla ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Aşk ve yaratıcılık konularında  özgürlüğünüzü ve  özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı sorgulamanın, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan çocuklarla, aşk ilişkileri ile ilgili  durumlar  söz konusu olabilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
YÜKSELEN KOVA
Uranüs geri hareketi ev ve aile duygularınızı test edecektir.  Ailenizin kim olduğunu ve evinizin nerede bulunabileceğini belirlemek için sezginizi kullanmanızı isteyecektir. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle ailevi konularda, hayatta durduğunuz yerle ve yerleşimle ilgili konularda sık sık soracaksınız. Hangi konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler hayatınızı, ailevi yapınızı, hayata bakış açınızı ve motivasyonlarınızı etkileyecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
YÜKSELEN BALIK
Uranüs, geleneksel konuşma yöntemlerine meydan okuyor. Sizden yeni ifade araçları yaratmanızı ve bunu yapmak için yeni teknolojiler kullanmanızı istiyor (merhaba sosyal medya). Uranüs geri hareketi  herhangi bir iletişim blokajını kıracak, ilerici ve açık bir zihne dayanan benzersiz seçenekler sunacak. Bu geri hareket ile hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama sürecinde olacaksınız.  Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da  yakın çevre, kardeşler, kısa seyahatler ve ticari  konularda ve kısa eğitimlerle  ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız  özgürleşmek istediğiniz konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ,  özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan kardeşler, yakın çevre veya ticari durumlar ve kısa seyahatler ile  ilgili durumlar söz konusu olabilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.