• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2022

AĞUSTOS 2022


AĞUSTOS 2022

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA
Merkür  yaklaşık 2 hafta boyunca Terazi burcunda düz harekette kalabilecek 10 Eylül tarihinde geri hareketine Terazi burcunda devam ederken 23 Eylül’de Başak burcuna geri giderek 3 Ekim’e kadar geri hareketi devam edecek  ve 3 Ekim’de  ileri hareketine Başak burcunda devam edecek , Başak burcu seyahati 11 Ekim’de bitecek ve tekrar Terazi burcuna geçiş yapacak yazarken bile aşırı karışık geliyor , umarım anlamışsınızdır, canlar. Biz şu an Terazi burcu seyahatine odaklanalım ve sadece bu seyahati anlatalım fazla kafamız karışmasın;
Merkür, iletişimi, düşünmeyi ve programlamayı yöneten gezegendir. Zihinsel konulara odaklanması nedeniyle, enerjisi hava burçlarından geçerken kolayca akma eğilimindedir  ve Terazi'de Merkür, tüm burçlara göre  daha sosyal olmamız, diplomatik olarak iletişim kurmamız ve yenilenmiş bir denge ve şefkat duygusu edinmemiz için ilham verecektir.  Terazi, tüm burçlar arasında en uzlaşmacı odaklı olanıdır , bu nedenle Merkür buradayken arkadaşlarla barışı korumak daha kolay olacaktır.
Merkür Terazi'deyken, biz diplomatik ve dostuz. Bu döngü sırasında, bire bir ilişkilere daha rasyonel bir yaklaşım sergileyebiliriz. Müzakere becerilerimizi geliştirmenin yolları hakkında düşünmenin tam zamanı ve  başkalarının bakış açılarını değerlendirmek için de  iyi bir dönemdir. Adil sonuçlara varma eğiliminde,  başkalarıyla işbirliği yapmak ve iletişim kurmak için güçlü bir arzu  söz konusu olabilir.  İnsanlarla bire bir düzeyde veya kişisel geçmişimizi paylaştığımız kişilerle vakit geçirirken kendimizi çok rahat hissedebiliriz.  Yükselen burçlara göre Merkür Terazi geçişi;
KOÇ
Yakın arkadaşlar, partneriniz  ve ortaklarınızla iletişiminizde yoğunluk olacak. Yakın ilişkilerinizde ortaya çıkan zorluklar hakkında konuşmak için iyi bir zaman. İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde daha fazla vurgulanacak.  Aynı zamanda önemli anlaşmalar da gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya  ev alım-satımı, ev değişikliği  ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak , ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından da uygun bir dönemdir.
BOĞA
İş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından uygun zamanlar olacaktır. Aynı iş ortamını paylaştığınız  kişilerle iyi kontaklarınız sayesinde daha rahat bir şekilde başarılı olabilirsiniz. Bu dönemde çalışanlarınız, astlarınız varsa onların  becerilerinden daha kolay istifade edilebilirsiniz. Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcıdır aynı zamanda çalışmayanlar açısından baktığımızda günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hataları tespit etmek daha fazla gündeminizde olacaktır. Aynı zamanda sağlığı da gözden geçirmek gerekebilir.
İKİZLER
Bu süreçte  normalden çok daha yaratıcı olabilirsiniz, yaratıcı projeler üzerinde mükemmel işler yapabilirsiniz, ancak gerçek çalışmaya odaklanmakta zorlanabilirsiniz.  Daha sosyal ve arkadaş canlısısınız, iyi bir mizah anlayışınız var ve iyi vakit geçirmek için bir planınız var. Bekarsanız, internet üzerinden, komşunuz, kardeşiniz veya çevrenizden birisinin vasıtası ile yeni birisi ile  tanışabilirsiniz çocuklarınız varsa, onlarla daha kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz, iletişiminiz daha akıcı olabilir. Yeni bir hobi edinebilir veya son zamanlarda vakit bulamadığınız bir hobiye zaman ayırabilirsiniz.  Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır, sevdiğiniz   kişiden haber ya da teklif alabilirsiniz. Bazılarınız çocuk sahibi olmaya karar verebilir.
YENGEÇ
Ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir. 
ASLAN
Zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi  geliştirme konusunda fırsatlar yakalayabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla yakın çevrenizle kardeşlerinizle paylaşmanız daha  avantajlı olabilir. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından çok iyi bir dönemdir.
BAŞAK
Sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabi ki bunun için de  parasal konuları  iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekliliği olabilir. Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer işin içinden çıkamazsanız  maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışabilirsiniz. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
TERAZİ
Kendinizi  daha iyi ifade edebileceğiniz, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğiniz, sözleriniz ve fikirlerinizle dikkat çekebileceğiniz bir süreç olabilir.  Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize çekebilmeniz  mümkündür. Bu dönemde duygularından ziyade mantığınızla hareket etmek sizin için daha faydalı olacaktır. Merkür 1.evinizden geçerken ilişkilerinizi iyi iletişim sayesinde düzeltebilirsiniz.
AKREP
Sizler için kalabalıktan biraz uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmanın, zihinsel yeteneklerinizi geliştirmenin, fikirlerinizi hayata geçirmek için araştırmalar yaparak gerekli materyalleri toplamanın zamanı gelmiş olacaktır. Bu dönem kendi içinize dönerek iç gözlem yapabilir ve bu konularda çalışabilirsiniz. Diğer taraftan geçmişle ilgili unutmak istediğiniz konular tekrar karşınıza çıkarak canınızı sıkabilir. Merkür 12. Evdeyken dolandırıcılıklara, kurnazlıklara ve yalancılara dikkat etmeniz gerekir. Arkanızdan yapılan dedikodular ya da gizli iş birliklerinde de artış olabilir.
YAY
Sosyal çevre ile iletişiminiz  hareketlenir. Her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygun zamanlardır. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelmek daha fazla hayatınızda olabilir.  Geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygun bir transittir bu. Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde,  çevrenizde değişiklikler olabilir. Tavsiyeler alabilir, fikrine saygı duyduğunuz arkadaşlarınıza danışabilirsiniz. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilirsiniz  İletişim daha yoğun olabilir; fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından olumlu bir süreçtir.
OĞLAK
Bu süreçte, işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayacağınızı, işle ilgili seyahatler yapabileceğinizi anlatır.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz.  Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olacaktır ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları yapabilirsiniz.
KOVA
Bu süreçte uzaklarda yaşayan ya da eşinizin akrabaları ile ilgili gündemler olabilir.  Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Bir takım hukuksal konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Eğer kişisel haritanızdaki gezegenler Merkür ile uyumlu bir enerji içinde ise  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  saydığımız tüm konularda  yeni çözüm yolları üretebilirsiniz hatta bazılarınız daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
BALIK
Ortaklaşa kazanımlarınızda hareketlenme olacaktır. Eforunuzu ve enerjinizi ortaklaşa işlere harcayabilirsiniz ancak ortaklaşa işlerle alakalı stresler de söz konusu olabilir. Miras konuları gündeminize gelebilir ve miras yüzünden tartışmalar yaşanabilir. Bu dönemde alacaklarınızı da tahsil etmekte zorlanabilirsiniz. Kendi ödemeleriniz konusunda da son derece dikkatli olmalısınız. Ani ve çabuk kararlarla verilmiş hareketlerden kaçınmalısınız. Diğer taraftan tehlikeli şeylerden uzak durmalısınız. Kışkırtmalara karşı sağduyulu yaklaşmalısınız ve tartışmalardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.