• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

Akrep Burcu

Akrep Burcu


Akrep Burcu

23 EKİM- 21 KASIM

Akrep burcu su grubundan ve sabit nitelikte bir burçtur. Burç yöneticileri ;Mars ve Plütondur.Temel ilkesi “İrdelerim”dir. Sezgileri ve algılama yeteneği çok kuvvetlidir,o nedenle gizemleri çözme konusun da doğuştan yeteneklidir. Çok seçici ve zor beğenen bir burçtur. Çok az kişinin iç dünyalarına girme sine izin verebilirler ve her koşulda yanlarında olurlar.Akrepler çok inatçı ve değişimi-dönüşümü simgelerler.Fakat buna rağmen değişimden hoşlanmazlar,sabit bir burç olarak her şeyin olduğu gibi kalmasını yeğleyebilirler.Esnek ve kolay uyum sağlayan bir burç değildir ama hedeflerine sadıktırlar.

Akrep burcu aslında bize verdiğimiz sözleri unutmamamızı hatırlatır.Kişisel disiplinleri ve kararsızlıkları ilham vericidir,yaptığı her şey de bunun kanıtıdır. Kişilikleri kariyerlerinde başarılı olmalarının en büyük faktörüdür. Tüm Zodyak burçları arasında en derin tutkuların sahipleridirler.Su gruplarının bir ferdi olan Akrepler çok sempatik ve olağanüstü anlayışlıdırlar. Meydan okuma Akrep burçlarının en başarılı olduğu alandır.Strateji yetenekleri üst düzeydedir,manevi yenilenme onlar için önemlidir.

Akrep astroloji haritasında 8.evi yönetir bu yüzden doğum-ölüm-yeniden doğum –metafizik temalarına,ölümün gizemine kendini yakın hisseden Akrepler felsefi ve dini konulara da meraklıdırlar fakat felsefik konuları daha içgüdüsel ve sezgisel yolla öğrenmeyi tercih ederler.Hafızaları çok güçlü olan Akrepler kendilerine yapılan haksızlığı asla unutmazlar ve mutlaka bir gün size bir şekilde hatırlatırlar.Duygusal olarak etkilendikleri olayları en ince ayrıntısına kadar hatırlarlar.Yüzeydeki değil ,derindeki gücü ararlar.Her Akrep burcunun içinde bastırılamayan bir asilik vardır bu yüzden de hiç bir şeye körü körüne inanmazlar ve her şeyi sorgularlar. En sıra dışı yetenekleri ilişkilerden ve mücadelelerden vazgeçmeleri ,sağduyulu ve zeki olmalarıdır.Başarılması ne kadar güç hedefleri olursa olsun yıkılsalar bile küllerinden bir zümrüt-ü anka kuşu gibi yenilerek doğarlar. Cinsellik Akrepler için önemli bir temadır fakat zihinsel ve duygusal olarak bütünleşmek isterler. Çok iyi sır saklayan, sadık ,sözlerinin eri ve her zaman doğruluktan yanadırlar.

Akrep burçları 2 tiptir; zevkine düşkün,hafif kilolu ve yaşlandıkça vücut hatları bozulan diğer tip ise tam aksine spor merkezleri ve güzellik salonlarından çıkmayan aşırı bakımlı ve yüzlerinde oluşan her çizgi için bıçak altına yatmaktan çekinmeyen bir tip. Akrepler deri kıyafetleri ve siyah rengi çok severler, dar pantolon ince bulüz ve ipek çoraplar dolaplarından eksik olmaz.

Akrep burçları,karizmatik, şüpheci ,sezgi gücü yüksek ,sabırlı,çalışkan ve güçlüdürler.Eğlenmeyi severler,sosyal hayatları hareketlidir.hayatlarının her alanında olduğu gibi ilkeleri “ya hep, ya hiç “tir.

AŞK VE EVLİLİK

Akreplerin çoğu aşkı dolu dolu yaşamak isterler,duygularını ve arzularını başkaları ile paylaşmak isterler,gözlerine yakalandığınızda bir daha ayıramazsınız.O kadar güçlü bir etkileri vardır ki bu etkiden kendinizi kolay kolay ayıramazsınız.Akrepler için sekste güçlü olmak hayati önem taşır.Sosyal ve eğlencelidirler,müthiş bir sevgilidirler,yasaklar olmaksızın aşklarını yaşarlar.Sevinçlerini ve üzüntülerini yoğun yaşarlar,güçlü duyguları nedeniyle iyi bir ilişki kurabilirler.Eğer evliliklerinde ve ilişkilerinde güven hissetmezlerse çok kıskanç olurlar.Her zaman evliliğini korumak için elinden geleni yaparlar ama güven duydukları takdirde bunu yaparlar.Aşk “ta ya benimsin ya toprağınsın”mantığını güderler.

GİYİM STİLLERİ

Akrepler seksi giyinmeyi ve şık olmayı severler. Siyah ve kırmızı özellikle de siyah renk olmazsa olmazlarıdır. En sade kıyafette bile seksi olmayı başarırlar. Eğer görüntüsüyle kariyer anlamında bir güç elde etmek istiyorsa, gri bir tayyörü de çok iyi taşıyacaktır. Genelde botlara, çizmelere, korselere ve deri kıyafetlere ilgi duyabilir. Gözleri hem çok etkileyici olduğundan bir Akrep kadını göz makyajına özen gösterebilir, hatırı sayılır gözlük koleksiyonu vardır. Akrep erkekleri ise giyim konusunda her zaman modayı takip ederler ve genellikle koyu renkleri tercih ederler.

AKREPLER’İN EVİ

Akrep burçları genelde şehrin tarih kokan ,mistik bölgelerindeki evlerde oturmayı severler.Evlerinde çok ışık görmek mümkün değildir,loş ışıkta oturmayı severler. Deri mobilyaları severler, dekorasyona para harcamaktan kaçınmazlar,genelde aksesuar olarak ünlü kişilerin koleksiyon parçalarını toplamayı severler. Onların evleri herkesinkinden daha özel olur ama önem verdikleri en büyük şey kendilerine ait yerlerin temiz ve düzenli olmasıdır. Siyah, beyaz ve bu renklerin tezatı Akrepler'in evlerinde en çok kullandığı renklerdir.

AKREP KADINLARI

Akrep kadınları çok duygusal ve tutkuludurlar fakat duygularını ve iç dünyalarını gizlemeyi çok iyi başarırlar.Çok sert ve güçlü görünürler fakat dişil kimlikleri asla bu gücün altında ezilmezler. Kararlı,tuttuğunu koparan,kendisini ezdirmeyen Akrep kadınları aşık olduklarında son derece soft bir kimliğe bürünebilir ve eğer partnerinin kendisinden güçlü olduğunu bilirse saygı duyar bu yüzden Akrep kadınlarına hitap eden bir partner olmak istiyorsanız her açıdan güçlü olmanız gerekebilir. Akrep kadını güçlü bir erkekle birlikte olduğunda onun için yapamayacağı hiç bir şey yoktur.Flört etmeyi ve macerayı sevse de sadık kalmayı yeğler. Aynı tavrı partnerinden de bekler bu arada sezgileri çok güçlüdür ve eğer aldatıldığını öğrenirse elinden gelen kötülüğü yapacak kadar kinci ve öfkeli olabilir.

Bir Akrep kadını için çocukları hayatının en önemli varlıklarıdır,onlar için yapamayacağı fedakarlık yok gibidir.Fakat sahiplenici özelliklerinden dolayı çocuklarının üzerinde çok kontrolcü olabilirler.Duygusal yoğunluğu çocuklarına gösterdiği sevgide de yaşarlar. Akrep burcu kadınları için dostluk,arkadaşlık çok önemlidir ve arkadaşalarını, dostlarını ince eleyip sık dokuyarak seçen akrep kadınları, genellikle sevilip sayılan,saygı duyulan kişilerdir.İlişki kurma konusunda zorlanırlar çünkü herkese güvenemezler Yalandan nefret ederler,dürüstlük akrep kadınları için büyük bir önem taşır.

AKREP ERKEKLERİ

Ne istediğini bilen,ölçülü,tutkulu yapıları,kendilerine olan güvenleri ile dikkat çekerler.İlişkilerinde baskın karakterdedirler,aradığı ilişkiyi bulduğunda sağlam ve güvenilir bir eş olur.Eşinin gereksinim lerini karşılamak için elinden gelenin en iyisini yapar. Hayatı dolu dolu yaşamak ister işine önem verir fakat asla işi için ailesini ihmal etmez.Parayı sever,iyi yaşamak,kendisinin ve ailesinin geleceğini güvence altına almak için para kazanmasını bilir ve istediği hayata eninde sonunda kavuşmak için çaba gösterir.

Genelde otoriter ve soğuk gibi görünse de çocuklarına karşı çok yufka yürekli bir baba olabilir.Aile yaşamında çok titizdir,eşini kıskanır ve bu konuda bunaltacak kadar ileri gider. Akrep erkeği içten ve dürüsttür,karşısındakini üzmemek için de olsa yalan söylemez.Karşısındakilere fikrini söyleyecek kadar cesurdur.

AKREP ÇOCUKLARI

Akrep çocukları yalnızlığı sever,kendini oyalamayı başarır fakat biraz soğuk ve uzak izlenimi bırakırlar.Aslında sevgiye çok ihtiyaç duyarlar,kendilerine ilgi gösterdiğine inandıkları kişilerle daha kolay iletişim kurarlar.Sevdiklerine kapris yapmayı da ihmal etmezler.

Konuşmayı çabuk öğrenirler,sezgileri çok güçlüdür,etrafında olan bitenleri,insanların neler düşünüp hissettiklerini büyüklerin tahmin edebileceğinden çok daha iyi algılarlar.Çocuk Akrepler özel hayatlarının gizliliğine çok önem verirler,her zaman kimsenin haberi olmadığı günlük tuttukları bir defterleri vardır.Gizliliklerini birisi öğrenirse çok üzülüp mutsuz olabilirler. Ayrıca Akrep çocuklarından hiç bir şey gizlenmemelidir çünkü eninde sonunda kendilerinden saklanan her ne ise bulurlar.

Akrep çocukları için aile çok önemlidir.Büyümeye başladıklarından itibaren her ne kadar kimseden destek beklemiyor gibi görünseler de içten içe ebeveynlerinin sevgisine gereksinim duyarlar.Ayrıca inatçı ve huysuz kişiliği ile kimseyle anlaşamaz gibi görünseler de annelerine çok düşkün olurlar.

AKREP VE SAĞLIK

Akrep burçları duygularını çok derinden yaşarlar bu yüzden psikomatik rahatsızlıklar yaşamaya meyilli olurlar.Doğuştan vücut elektrikleri fazladır bu yüzden üzerlerinde manyetik enerji ile etki alanı oluştururlar.Kendileri bile çoğu zaman farkında olmadıkları bu alan sayesinde etraflarındaki kişileri bir mıknatıs gibi kendilerine çekerler.