• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

22 Aralık ‘a kadar Güneş Yay burcunda sizlerin 8. evinizde, Merkür de artık geri hareketini bitirdi ve Yay burcunda seyahatine devam ediyor olacak. 22’ sine kadar odak noktanız mali tablonuzda olacaktır. Alacak verecekler, ödemeler, krediler, kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri, nafaka, sigorta ödemeleri gibi ödemeler gündeminize geleceği gibi, ailenizden, eşinizden, partnerinizden ya da iş ortaklığınızdan gelecek gelirler söz konusu olabilir. gelirlerinizle giderleriniz dengelemeye çalışacağınız bir ya olacaktır, para konuları son derece dikkat çekici olacak ve sizleri meşgul edecektir.

Merkür’ün 8. evinizde olması sizlere maddi konularda, maddi sorunlarınıza çözüm bulmakta yardımcı ve destek olacaktır, zihniniz bu kadar parasal konularla meşgulken çözüm üretmekte de başarılı olabilirsiniz. Bazılarınız için okült konular, ölüm ve ölüm ötesi konuları dikkat çekici olacaktır. enerji çalışmaları, nefes terapileri, regresyon gibi çalışmalara katılabilir, ruhsal sağlığınıza olumlu katkıda bulunabilirsiniz. Bazılarınız için ise sağlık konuları gündem olabilir. Merkür’ün ve Güneş’in 8. evdeki varlığı sağlığınıza dikkat çekerken, sağlık problemleri için çözümler üretebilirsiniz.

12 Aralık da İkizler burcunda sizlerin 2. evinizde bir dolunay gerçekleşecek, dolunayın ışığı para ve maddi konuları anlatan evinizi aydınlatacak. Dolunaylar tamamlanma, netleşme enerjileri taşır, bu ikizler dolunayı da sizlerin mali tablonuzu gözlerinizin önüne serecektir. mali tablonuz netleşecek, ne kadar geliriniz ne kadar gideriniz var ne kadar alacağınız ne kadar borcunuz var ortaya çıkacaktır. bir anlamda finansal durumunuzla yüzleşme vakti de diyebiliriz, alamadığınız ama almayı beklediğiniz bir para elinize geçebileceği gibi miras gibi nafaka gibi beklediğiniz bir para varsa o paralarda gelebilir.Aynı şekilde kredi, kredi kartı, sigorta, vergi, nafaka, tazminat gibi yapılması gereken ödemeler de söz konusu olacaktır.

Aralık ayı boyunca Mars Akrep burcunda sizlerin 7. Evinizde ve eforunuz, çabanız ve hatta agresyonunuz ikili ilişkilerinizde olacaktır. Eşiniz, partneriniz, ticari müşteriniz, ortağınız yani tüm ikili ilişkilerinizde olacaktır.İlişkilerinizin hareketleneceği, ilişkileriniz için çaba göstermeniz gereken bir süreç olacaktır. Mars’ın agresyon yaratma özelliğini de dikkate alırsak, ilişkilerinizde gerginlikler yaşayabiliriz, herkes bize karşı gibi hissedebiliriz.
Yönetici gezegeniniz Venüs ayın 20’sinde Kova burcuna geçiyor, haritanızın tepe noktasına, 10.evine , kariyerinizde toplum önünde parladığınız, dikkat çektiğiniz fırsatlar yakaladığınız bir sürece girmiş olacaksınız, uyumlu olacağınız, patronlarınızla iyi anlaştığınız bir dönem olacaktır.

22 Aralık’tan itibaren Güneş Oğlak burcuna geçecek sizlerin 9. evinize, Aralık ayında Jüpiter de 9.evinizde Oğlak burcunda olacak, Satürn ve Plüton da oğlak burcunda 9. evinizde bu güçlü ve stelyum öncelikle Aralık ayı boyunca hayatınıza bakış açınızda değişimler, dönüşümler yaratacaktır, yeni kararlar ve yeni bir duruş arayışınız olabilir,bazılarınız için yurtdışı bağlantıları, yurtdışı seyahatleri söz konusu olacaktır. Bir yurtdışı seyahati için organizasyon yapıp planlar yapabilirsiniz. ya da yurtdışı bağlantılı bir ticari işin yapılandırılması için veya işinizi yurtdışında tanıtmak için aralık ayı uygun bir ay olacaktır. Jüpiter’in buradaki varlığıyla bu konularda şanslı, kısmetli ve bereketli olacaksınız, bazılarınız ise uzaklardaki akrabalarınızla ya da eşinizin akrabaları ile temasa geçebilirsiniz. Bazılarınız için ise eğitimleri, yapılandırma yepyeni eğitimlere başlama zamanı olacaktır, bazılarınız için hukuki konular gündeme gelecektir, belki mahkemelerde yeni bir dava sürecini yapılandırmanız belki de devam eden dava sürecinin yönünü değiştirerek sizin lehinize döndüğü bir zaman dilimi olacaktır.Aralık ayı boyunca Satürn ile Plüton’un yapacakları kavuşumlar;  bazılarınız için kariyer hayatı ile ilgili konularda, bazılarınız için ailevi konularda ya da mahkemeler konularında, yurtdışı konularında, eğitimlerini konularında değişimler dönüşümler söz konusu olacaktır.

26 Aralık 2019 yılın en son tutulması güneş tutulması 4 derece Oğlak burcunda sizlerin 9. evinizde gerçekleşecek. Bütün Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir. Bu tutulma zorlu bir tutulma olacaktır. Yeniaylar yeni başlangıçları anlattığına göre bu tutulma ile birlikte yeni başlangıçlar söz konusu olacak ancak çok da kolay olmayacaktır. Eğer tutulma derecesine yani 4 derece oğlak burcuna yakın veya karşıt gezegenleriniz varsa bu tutulma sizleri çok daha fazla etkileyecektir, tutulma etkilerini +/ - 6 ay içerisinde gösterebilir. bu nedenle 9.ev konularında yani yurtdışı bağlantılı işler, eğitimler, uzakta yaşayan akrabalarınızla ilgili konular, mahkeme konuları ile ilgili gündemlerde zorlanarak ilerleme olabilir.