• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

22 Aralık ‘a kadar Güneş Yay burcunda sizlerin 6. evinizde, Merkür de artık geri hareketini bitirdi ve Yay burcunda seyahatine devam ediyor olacak. 22’sine kadar odağınız işinizde gücünüzde olacaktır. Güneş’in 6. ev transiti sizleri çok çalıştırıp çok yoracaktır. Eğer çalışan bir yükselen İkizler değilseniz günlük rutinlerinizle çok fazla uğraşıp yorulabilirsiniz. Güneş’in ve Merkür’ün 6. evdeki transitleri sizlere çalışma hayatınızda uyum ve çözüm getirecektir. Ekip çalışmaları yapmak, iş görüşmeleri yapmak yeni iş müracaatları yapmak için iyi enerjiler alıyor olacaksınız. İşinizle ilgili sözleşmeler, anlaşmalar, görüşmeler söz konusu olabilir. Bu ay bazılarınız için sağlığı ile ilgili konulara odaklanacakları bir ay olabilir. Sağlığınızla ilgili konularda çözümler bulmak için uğraş verebilirsiniz. Spora başlamak, rejime başlamak, sigarayı bırakmak için ve bir evcil hayvan sahiplenmek için çok güzel bir ay olacaktır.

12 Aralık tarihinde İkizler burcunda sizlerin 12. evinizde bir dolunay gerçekleşecek ve dolunayın ışığı sizin 12.evinizi aydınlatacak. Dolunaylar her zaman yeniaylarla birlikte olur ve yeniaylar yeni başlangıçları anlatır. Ancak bu dolunay zorlu bir dolunay olacaktır ve etkilerini sağlığınızla ilgili konularda hissedebilirsiniz. Bazılarınız fiziksel sağlığınızı bazılarınız ise ruhsal sağlığı ile ilgili konularda zorlanmalar yaşayabilirler. 12.evdeki dolunayda fark edemediğiniz, göremediğiniz, arkanızdan çevrilen işler gün yüzüne çıkabilir, duyduklarınız ve öğrendikleriniz sizleri hayli üzebilir, sıkıntı yaratabilir. Bu dolunayı sizi en rahatlatacak meditasyonları yaparak geçirmek iyi bir seçenek olacaktır.

Aralık ayı boyunca Mars Akrep burcunda sizlerin 5. evinizde, aşk hayatınızı dengeye oturtmaya çalıştığınız, ilişkinizi düzenlemek adına efor sarf edeceğiniz bazılarınızın ise son derece çapkın olabileceği bazılarınızın ise yeni bir ilişkiye başlamak için çaba göstereceği bir ay olacaktır. Bir şeyler olsun diye efor sarf ederken gerilmemeye agresyon göstermemeye dikkat etmelisiniz. Ebeveyn Yengeçler için çocukları ile ilgili efor sarf edip, çaba gösterme süreci olacaktır, çocuklarının gündemlerine destek olurken gerginlikler yaşamaları da muhtemel olacaktır. Bazılarınız ise eforlarınızı riskli yatırımlarınızda veya yaratıcı yönleriniz ortaya çıkarmada gösterebilirsiniz.

Venüs ayın 20’sinde Kova burcuna geçiyor,  8.evinize,  alacak vereceklerinizle ilgili Venüs’ün desteğiyle almayı beklediğiniz alacaklarınızı alabilirsiniz, almayı istediğiniz bir kredi, istediğiniz şekilde sonuçlanabilir. Miras, nafaka ya da tazminat gibi alacaklarınızda şans elde ederken ödemelerinizde de kolaylık yaşayabilirsiniz.

22 Aralık’ tan itibaren Güneş Oğlak burcuna geçecek sizlerin 7. evinize, aralık ayında Jüpiter de 9.evinizde Oğlak burcunda olacak, Satürn ve Plüton da Oğlak burcunda 7. Evinizde ay başından itibaren Jüpiter’in Oğlak burcuna geçmesiyle 7. ev konuları gündeminize gelecektir ancak 22 sinden sonra Güneş’in 7. Evinize geçişiyle tüm odağınız ilişkilere kayacaktır; eşiniz, partneriniz, ticari müşteriniz, ortağınız yani tüm ikili ilişkilerinizde olacaktır. İlişkilerinizin hareketleneceği, ikili ilişkiler açısından son derece sosyal olacağınız bir dönem olacaktır.

Satürn 2017 Aralık’tan itibaren 7.evinizde zaten sizleri sınava tabi tutuyor.2019 yılında Plüton ile kavuşumları sizlere ikili ilişkiler konusunda epey zor zamanlar yaşatmış olabilir işte Aralık ayında da aslında bir şekilde bu sınavların devam edeceği bir ay ama şunu hatırlamak lazım ki ilişkilerinizde değişmesi dönüşmesi, bitmesi veya başlaması gereken yeniden yapılandırılması gerekenler gündeminize geliyor  ve sizi dönüştürüyor ve hayatınızın bu alanını yeniden yapılandırıyorsunuz. Evliliğiniz, partnerinizle ilişkiniz dönüşürken evlilikler sıkıntılardan geçse de  boşanmalar bile söz konusu olabilir. Diğer taraftan ortaklığınızla ilgili sorunlar, problemler yeniden yapılandırılması gereken durumlar olabilir.

26 Aralık 2019 yılın en son tutulması Güneş tutulması 4 derece Oğlak burcunda sizlerin 7. evinizde gerçekleşecek. Bütün Güneş tutulmaları Yeniayla birlikte gerçekleşir, bu tutulma zorlu bir tutulma olacaktır. Yeniaylar yeni başlangıçları anlattığına göre bu tutulma ile birlikte yeni başlangıçlar söz konusu olacak ancak çok da kolay olmayacaktır. Eğer tutulma derecesine yani 4 derece Oğlak burcuna yakın veya karşıt gezegenleriniz varsa bu tutulma sizleri çok daha fazla etkileyecektir. Tutulma etkilerini +/ - 6 ay içerisinde gösterebilir. Bu nedenle 7.ev konularında, ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklığınız konularında zorlandığınız konularda yeni başlangıçlar, dönüşümler söz konusu olacaktır.