• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

22 Aralık ‘a kadar Güneş Yay burcunda sizlerin 4. evinizde, Merkür de artık geri hareketini bitirdi ve Yay burcunda seyahatine devam ediyor olacak, aile, ailevi konular, ebeveynlerinizle ilgili konular ayın 22’sine kadar odak noktanızda olacaktır. Aile içi iletişimin güçlü olacağı, ailevi konuların sık sık gündem olacağı bir ay olacaktır. Bazılarınız aile kurmak için motivasyon kazanırken bazılarınız ise taşınabilirsiniz, yeni bir gayrimenkul alabilir ya da evle ilgili kiralama yaparak sözleşmelere imza atabilirsiniz, bazılarınız da evinizde bir tadilat ve değişiklik yapabilirsiniz.

12 Aralık’ ta İkizler burcunda sizlerin 10 evinizde haritanızın tepe noktasında bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay kariyer alanınızı ve toplumsal statünüzle ilgili konuları aydınlatacaktır. Dolunaylar netleştirmek, tamamlanmak, ortaya çıkarmakla ilgilidir.  Sürüncemede olan, bir türlü sonuçlanamayan kariyerinizle ilgili konular netleşecek, bir sonuca bağlanacaktır. Bazılarınız beklediğiniz bir terfi alırken bazılarınız da işinizden ayrılarak yeni bir döngüye girebilirsiniz. Bazılarınız artık kariyerinizle ilgili somut adımlar atacak kararlarınızı uygulamaya başlayacaksınız. Bazılarınız da belki toplumsal statünüzle ilgili bir takım netleştirmelerin ve tamamlanmaları yaşıyor olacaksınız, evlilik ya da boşanma kararı alabilirsiniz. Diğer yandan ailenizle ilgili konularla ilgili de çalışabilir bu dolunay,  ailenizden birinin özellikle de anne sağlığı ile ilgili konular da gündeme gelebilir.

Aralık ayı boyunca Mars Akrep burcunda sizlerin 3 evinizde, 3.ev kararlarımızı ve planlarımızı anlatır,3. ev aynı zamanda iletişim evidir, 3.evdeki Mars her şeyden önce bizim kararlarımızın sık değişeceğini ve kararlarımız ve planlarımız konusunda agresif olacağımızı gösterebilir. planlarımız ve kararlarımızı alırken belki daha fazla düşünmek, acele ve agresif karar vermemek en iyisi olacaktır. 3.ev kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, komşularınız ya da çocukluk arkadaşlarınızı anlattığı için eforunuzu, çabanızı onlarla ilgili gösterebilirsiniz. belki onların gündemlerine dahil olup gerginlikler agresyon yaşayabilirsiniz ,ticari işlerinizde bir hareketlenme olabilir, çaba ve efor göstermeniz gerekebilir, bazılarınız eğitim konularında bir çaba gösterebilirsiniz. Ancak Mars’ın 3.ev transitinde en çok kazalara dikkat etmeniz gerekecektir.

Venüs ayın 20’ sinde Kova burcuna geçiyor, 6.evinize geçiyor, Venüs sizi iş ortamınız, iş arkadaşlarınız, ekip çalışmaları, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konularında destekliyor olacak. İş ortamında son derece uyumlu olduğunuz, ekip çalışmalarında başarı elde edebileceğiniz, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizin iyi olacağı bir ay olacaktır, ayrıca iş aramak, yeni bir işe girmek ya da bir iş kurmak için iyi enerjiler alıyor olacaksınız.

22 Aralık’tan itibaren Güneş Oğlak burcuna geçecek sizlerin 5. evinize, Aralık ayında Jüpiter de 5.evinizde Oğlak burcunda olacak, Satürn ve Plüton da oğlak burcunda 5 evinizde,bu stelyumun yanına ayın 22’ sinde Güneş’in geçişiyle odak noktanız tamamen 5. ev konularına kayacaktır. Jüpiter’in ve Güneş’in 5. evdeki varlığı aşk, çocuklarınız, riskli yatırımlarınız, yaratıcı yönlerinizi göstermeniz için iyi şans verirken, Satürn ve Plüton’ nun 5. evdeki kavuşumları sizleri bu konularda sınavlara tabi tutup, aşk, iş ve çocuklarınız konularında ve sağlığınızla ilgili konularda dönüşüm ve yeniden yapılandırmanız gereken konuları gündeminize gelecektir.

26 Aralık 2019 yılın en son tutulması Güneş tutulması 4 derece Oğlak burcunda sizlerin 5. evinizde gerçekleşecek. Bu dolunay bütün Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ,bu zorlu bir tutulma olacaktır. Yeniaylar yeni başlangıçları anlattığına göre bu tutulma ile birlikte yeni başlangıçlar söz konusu olacak ancak çok da kolay olmayacaktır. Eğer tutulma derecesine yani 4 derece Oğlak burcuna yakın veya karşıt gezegenleriniz varsa bu tutulma sizleri çok daha fazla etkileyecektir. Tutulma etkilerini +/- 6 ay içerisinde gösterebilir, bu nedenle aşk, çocuklar, riskli yatırımlarınız ve yaratıcı yönlerinizle ilgili biraz sıkıntılı başlayabilecek yeni başlangıçlar getirebilir, yeni bir aşk başlayabilir, evlilik, nişan ve söz gibi aşkın sonucu olan durumlar söz konusu olabilir, bazılarınız çocuklarınızla ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilir ya da onların hayatlarındaki yeniliklere şahit olabilirsiniz. Bazılarınız yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarmak için yeni kurslara başlayabilir, yeni eğitimler almaya karar verebilirsiniz, oyunculuk, resim ya da bir  müzik aleti çalmak için bir kurs olabilir gibi.