• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

AKREP VE  YÜKSELEN AKREP

22 Aralık ‘a kadar Güneş Yay burcunda sizlerin 2. evinizde, Merkür de artık geri hareketini bitirdi ve Yay burcunda seyahatine devam ediyor olacak. 22’sine kadar odak noktanız tamamen para ve maddi konular olacaktır, bu konuların gündeminizi, aklınızı fikrinizi son derece meşgul edeceği ve fikirler üreteceğiniz, maddi sorunlarınıza çareler  bulabileceğiniz bir ay olacaktır. Beklediğiniz maddi değerler varsa onları alabileceğiniz, para girdilerinin olabileceği bir süreç.

12 Aralık da İkizler burcunda sizlerin 8. evinizde bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay ışığı da sizin mali tablonuz üzerinde parlayacak. Dolunaylar tamamlanma ve netleşme enerjisi taşırlar. Mali tablonuz, finansal durumunuzla ilgili gerçeklerle yüzleşme zamanı diyebiliriz. Gelirleriniz, giderleriniz, ne kadar para kazanıyorsunuz paranızı nerelere harcıyorsunuz, hangi harcamalarınızdan vazgeçmelisiniz, nerelere para harcamalısınız, eşinizden, ailenizden, ortaklığınızdan kazanımlarınızın, gelirlerinizin ne kadar ya da kredi, banka, sigorta ve tazminat gibi ödemelere ne kadar harcamanız gerekir gibi tüm mali durumunuz ortaya çıkacak, netleşecektir. Bu dolunayda sağlıkla ilgili gündemleriniz de olabilir, sağlığınızla ilgili durumlar ortaya çıkabilir, dikkatli olmanız gerekir.

Aralık ayı boyunca yönetici gezegeniniz Mars Akrep burcunda sizlerin 1. evinizde, sizlerin yükseleninizde olacak, gayet enerjik, heyecanlı, hevesli, atak, hareketli, cesur ve özgüvenli olacağınız bir ay olacak. Diğer taraftan sağlığınızla ilgili konulara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle Mars’ın bu transiti ateşli hastalıklara sebebiyet verebilir. Eforunuzu ve çabanızı ilişkilerinizle ilgili konularda göstereceksiniz ve eforunuzu ortaya koyarken gerilmemeye, kırgınlıklar yaşatmamaya dikkat etmelisiniz.

Venüs ayın 20’sinde Kova burcuna geçiyor, 4.evinize, ailevi ilişkileriniz, aileniz ve ebeveynlerinizle ilgili konularda ayın 20’sinden sonra iyi ve güzel gelişmeler olacaktır. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı, hoş vakitler geçireceğiniz mutlu olacağınız bir süreç olacaktır. İlişkiler gezegeni Venüs aile evinde transit yaparken, evlilik söz konusu olabilir. Diğer taraftan evinizle ilgili evinizi güzelleştirmek için çalışmalar, küçük değişiklikler ve tadilatlar yapabilirsiniz.

22 Aralık’tan itibaren Güneş Oğlak burcunda sizlerin 3. evinize, Aralık ayında Jüpiter de 3.evinizde Oğlak burcunda olacak, Satürn ve Plüton da Oğlak burcunda 3. evinizde. 22’ sinden sonra odak noktanız tamamen 3. ev konularına kayacaktır. İlk olarak zihinsel faaliyetlerinizin oldukça fazla olacağını, yeni fikirlerinizin ve yeni kararlarınızın olacağını gösterir. Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız ve komşularınızla ilgili gündemleriniz olabilir .  Ticari faaliyetleri olanların ticari faaliyetleriniz hareketlenebilir, Jüpiter’in olumlu desteğiyle ticari faaliyetlerinizde genişleme, artış ve şans ve bereket olacaktır.Bazılarınız için Kısa seyahatler bazılarınız için eğitimler gündeme gelebilir. Diğer taraftan Satürn Plüton kavuşumları sizleri uzunca bir süredir bu konularda sınıyordu ve Aralık ayında da kardeşleriniz, akrabalarınız, komşularınızla ilgili konularda, onlarla iletişiminizde dönüşümler olacaktır. Kardeşlerinizle ilgili önemli gelişmeler olacaktır.
 
26 Aralık 2019 yılın en son tutulması güneş tutulması 4 derece Oğlak burcunda sizlerin 3. evinizde gerçekleşecek. Bütün Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir. Bu tutulma zorlu bir tutulma olacaktır. Yeniaylar yeni başlangıçları anlattığına göre bu tutulma ile birlikte yeni başlangıçlar söz konusu olacak ancak çok da kolay olmayacaktır. Eğer tutulma derecesine yani 4 derece Oğlak burcuna yakın veya karşıt gezegenleriniz varsa bu tutulma sizleri çok daha fazla etkileyecektir. Tutulma etkilerini +/- 6 ay içerisinde gösterebilir. Bu nedenle 3. ev konularında kardeşleriniz, akrabalarınız, komşularınızla ilgili konularda, onların hayatlarında onlarla iletişiminizde yeni başlangıçlar olabilir. Diğer taraftan yeni bir ticari işe ya da yeni bir eğitime ya da yeni bir seyahat için hazırlıklara başlayabilirsiniz.