• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

22 Aralık ‘a kadar Güneş Yay burcunda sizlerin 12. evinizde, Merkür de artık geri hareketini bitirdi ve Yay burcunda seyahatine devam ediyor olacak. Ayın 22’sine kadar içinize kapandığınız, inzivaya çekildiğiniz evinizde kalıp dinlenmek isteyeceğiniz, biraz a sosyal olmayı tercih edeceğiniz bir zaman dilimi olacaktır. kendi içsel dünyanızla ilgilenmek, ruhunuza ve psikolojinize iyi gelecek meditasyonlar yapmak için bu süreci kullanabilirsiniz. Güneş 12. evdeyken sağlık sorunlarınızı gündeme getirebilir, gerek fiziksel gerekse ruhsal sağlığınızla ilgili bir takım problemlerle uğraşmanız gerekebilir ancak Merkür’ün oradaki varlığı da size çözüm getirecektir. Diğer taraftan bazılarınız için gizli işler, gizli düşmanlıklar, arkanızdan yapılan dedikodular söz konusu olacaktır.

12 Aralık’ ta İkizler burcunda sizlerin 6. evinizde bir dolunay gerçekleşecek ve özellikle, iş konularınızla ilgili tamamlanması gereken konuları, durumları ortaya çıkaracak, net olarak bazı şeyleri görüyor olacaksınız. İşinizle ve iş arkadaşlarınızla ilgili nerede hata yaptığınızı, ne durumda olduğunuzu anlayacağınız ve sonlandırmanız gerekenleri sonlandıracağınız yani tam olarak netleşeceğiniz bir dolunay olacaktır. Diğer taraftan bazılarınız için de sağlığınız ile ilgili konularda netleşmeler olabilir. ertelediğiniz görmeyi istemediğiniz sağlık sorunları ortaya çıkabilir ve siz bununla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Aralık ayı boyunca Mars Akrep burcunda sizlerin 11. evinizde ve kariyer getirileriniz için efor gösterdiğiniz, çaba sarf ettiğiniz bir ay olacaktır. 11.  ev sosyal çevrenizi de anlatır, Mars’ın 11. evdeki transiti ile sosyal çevrenizin hareketleneceği, sosyal çevrenizde dinamik ve enerjik olacağınız bir ay olacaktır ancak arkadaşlarınızla Mars’ın kavga ettirici, agresyon yaratıcı enerjisine kapılıp tartışmamaya, gerilmemeye dikkat etmelisiniz.
Yönetici gezegeniniz Venüs ayın 20 sinde kova burcuna geçiyor, haritanızın tepe noktasına, 2.evinize, finansal gösterge olan Venüs’ün finans evinde olması,  maddi konularda fırsatlar yaratacaktır, alacaklarınızı alabilir, maddi kazançlar elde edebilirsiniz.

22 Aralık’tan itibaren Güneş Oğlak burcuna geçecek sizlerin 1. evinize, Aralık ayında Jüpiter de 1.evinizde Oğlak burcunda olacak, Satürn ve Plüton da oğlak burcunda 1. Evinizde. Ayın 22’sinden sonra Güneş’in yükseleninize gelmesiyle birlikte inzivadan çıkmak isteyeceğiniz, sosyalleşeceğiniz, parlayacağınız, dikkat çekeceğiniz, özgüveninizin yüksek olacağı yani sahneyi devralacağınız bir süreç başlayacaktır. 1.evdeki Güneş dış görünüşünüzle ilgili değişiklik yapma enerjisi yaratabilir ve Jüpiter’in abartma etkisi ile dış görünüşünüzde yaptığınız değişiklikleri abartabilirsiniz. Diğer taraftan Jüpiter’in 1. evden geçişi kilo aldırabilir dikkat etmek gerekir. Satürn ve Plüton’nun bir süredir yükseleninizde olması size bir takım zorluklar çıkarıyordu, hayatınızda memnun olmadığınız durumlar söz konusu oluyordu, Aralık ayında yapacakları kavuşumlarla da sağlığınız, ilişkileriniz, iş ortaklıklarınız, evliliğiniz ve dış görüntüleriniz ile ilgili değişim dönüşüm yaratacaktır.
 
26 Aralık 2019 yılın en son tutulması Güneş tutulması 4 derece Oğlak burcunda sizlerin 1. evinizde gerçekleşecek. Bütün Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir. Bu tutulma zorlu bir tutulma olacaktır, Yeniaylar yeni başlangıçları anlattığına göre bu tutulma ile birlikte yeni başlangıçlar söz konusu olacak ancak çok da kolay olmayacaktır. Eğer tutulma derecesine yani 4 derece Oğlak burcuna yakın veya karşıt gezegenleriniz varsa bu tutulma sizleri çok daha fazla etkileyecektir. Tutulma etkilerini +/- 6 ay içerisinde gösterebilir. Bu nedenle yenilenme enerjisi alacaksınız, kariyerinizle, ailenizle, evliliğinizle, ortaklığınızla ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır, dış görünüşünüzle ilgili değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.