• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

2 Aralık Jüpiter Oğlak burcuna sizin 12.evinize geçiyor. Kontrol dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, hastalıklar ve hazırlıklarla ilişkilendirilen 12. evde Jüpiter’in olması  kendi hakkınızda daha fazla şey öğreneceğinizin, içsel olarak kendinizde henüz keşfetmediğiniz yeteneklerinizin açığa çıkarabileceğini anlatıyor. İçe çekilerek kendinizi geliştirebilir, iç bilgeliğinizden istifade edebilirsiniz. Geleceğe yönelik amaçlarınızı saptayabilirsiniz.  Jüpiter’in burada alanda olması, sağlık ve şifa kazanmak adına olumlu bir göstergedir, kendinizde hoşlanmadığınız zararlı alışkanlıklarını bırakabilirsiniz. Bu dönemde başkalarının iyiliği için de bir şeyler yapılabilirsiniz. Ruhsal farkındalık ve deneyimler yaşayabilirsiniz, kendinizi korunuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Jüpiter daha huzurlu ve pozitif bir ruh hali içinde olabilir, manevi   anlamda            aydınlanma     yaşayabilirsiniz.

9 aralık Merkür Yay burcuna 11.evinize girecek Bu transitin etkili olacağı yaklaşık bir aylık süreçte sosyal çevre ile iletişimde hareketlenme olabilir, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygundur. Geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygun bir transittir fakat Merkür Yay burcunda zararlı çalıştığından dolayı ikilemde kalabilirsiniz, eskiden beri gelen dostluklarınızı gözden geçirebilir, sosyal çevrenizde değişiklikler yapabilirsiniz ayrıca bu dönemde arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde söz ve tavırlarınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli,  kişiler daha fazla bulunabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak , geleceğe umutla bakmak açısından olumlu bir dönemdir.
12 Aralık İkizler Dolunay’ı 5-11 akslarınızda oluşacak ve kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenize fırsat verecektir. Sosyal ilişkilerinize ağırlık vereceğiniz, ama kendi  özel hayatınızı da ihmal etmeyeceğiniz bir süreç olabilir. İkizler-Yay aksı üzerinde meydana gelen Dolunay, yeni bilgilere açık ve iletişimde bulunmanın önemini anlatıyor olacak.

20 Aralık Venüs Kova burcuna geçiyor, görünümünüze ve güzelliğinize hiç önem vermediğiniz kadar önem vermeye başlayabilirsiniz,  belki saç modelinizi ve rengini bile değiştirebilirsiniz. Kıyafet ve kozmetik alış verişine çıkarsınız. İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak ,sosyalleşmek ve insanlarla zaman geçirmek istersiniz. Tartışmak, kavga etmek hiç size göre değil hatta kavga eden yakınlarınızı bile barıştırmaya çalışırsınız. Aile ilişkileriniz daha uyumlu olur , bu süreçte eğlenmeye daha çok zaman ayırırsınız.

22 Aralık Güneş 12.evinize geliyor Bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş aydınlatır. Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir. Bu ev, henüz harekete geçmenin ve pozisyon almanın mümkün olamadığı bir alandır. Güneş’in 12. evde hareket ediyor olması, harekete geçmek için henüz erken olduğunu göstermektedir. Yeni bir girişimde bulunmadan önce, üzerinde uğraşılan konular pekiştirilmelidir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir.

26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek ı Güneş Tutulması  ağır sorumluluklar hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını yıpratacak etkiler yaratabilir. İş ya da günlük yaşamında değişiklikler yapabilir, farklı bir işte çalışmaya başlayabilir, daha rahat bir iş ortamına geçiş yapabilirsin. Sağlık kontrollerinizi yaptırmayı da ihmal etmemenizde yarar var.