• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

22 Aralık ‘a kadar Güneş Yay burcunda sizlerin 10. evinizde, Merkür de artık geri hareketini bitirdi ve Yay burcunda seyahatine devam ediyor olacak. 22’ sine kadar kariyer alanınızda, iş hayatınızda parladığınız, fark edildiğiniz, görünür olduğunuz, düşüncelerinizin, fikirlerinizin, bulduğunuz çözümlerin takdir göreceği bir döneme gireceksiniz. İşinizle ilgili çözülmesi gereken sorunlara kolaylıkla çözüm bula bileceksiniz. İş aramak, terfi almak, kariyer değişikliği yapmak için çok iyi bir süreç olacaktır. Merkür’ün 10. evdeki varlığı kariyerinizle ilgili yeni sözleşmelere imza atmak için sizi destekliyor olacaktır, diğer taraftan otorite figürleri ile patronlarınız ile de iyi anlaşacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için ise sosyal statünüzle ilgili gelişmeler olabilir, bazılarınız sözlenebilir, nişanlanabilir ya da evlenebilir.

12 Aralık da İkizler burcunda sizlerin 4. evinizde bir dolunay gerçekleşecek, bu dolunayın ışığı ailenizin üzerinde parlayacak.12 Aralık’ta dolunayla birlikte ailenizle ilgili, ebeveynlerinizle ilgili konularda, ailevi ilişkilerinizle ilgili konularda tamamlanan, netleşen, ortaya serilen durumlar olacaktır. Ailenizle ilgili çözülmesi gereken sorunlar varsa bu sorunların ya da gündemlerin netleşeceği, bu sorunların çözümlerine odaklanabileceğiniz bir dolunay olacak. Bu dolunayda bazılarınız için evlilik ya da boşanma habercisi olabilir. Bazılarınız için de bu dolunay evinizle ilgili bir değişiklik ya da tadilat yapmaya karar verip tadilat işine başlamanın tam zamanı olabilir, bazılarınız için ise gayrimenkul almak ya da satmak söz konusu olabilir,bazılarınızın ise kariyerinizle ilgili netleşen durumlar olabilir.

Aralık ayı boyunca Mars Akrep burcunda sizlerin 9. Evinizde ve mücadeleniz, eforunuz, gayretiniz, çabanız 9. ev konularında olacaktır. Bazılarınız eforunuzu hukuki konularda gösterirken bazılarınız eğitim konularında gösterebilir. Eğer yurtdışı bağlantılı bir işiniz varsa bu işinizi geliştirmek, yurtdışında tanıtmak için çaba gösteriyor olabilirsiniz. Bazılarınızın uzakta yaşayan akrabaları ile gündemleri ve onlar için eforları olabilir. ya da bazılarınız eforunuzu yurtdışı seyahatleriniz için gösteriyor olabilirsiniz.

Venüs ayın 20’sinde Kova burcuna geçiyor, 12.evinize ve  sağlığınızı destekliyor olacaktır. Gerek psikolojik gerekse fiziksel sağlığınızla ilgili destekleyici ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan bir enerji verecektir. Belki Venüs’ün 12. evinize girmesiyle bazılarınız, güzellikle ilgili bir takım işlemler yapmak ama bunları gizli tutmak isteyebilirsiniz, işte botoks yaptırayım, yüzümü gerdireyim ama kimsenin haberi olmasın gibi. Diğer taraftan Venüs’ün 12.ev geçişinde kadınsal hastalıklara dikkat etmek gerekir. Bazılarınız ise meditasyon yapmak gibi ruhunuzu dinginleştirecek ve güzelleştirecek çalışmalar içinde bulunabilirsiniz.
22 Aralık’tan itibaren Güneş Oğlak burcuna geçecek sizlerin 11. evinize, aralık ayında Jüpiter de 11.evinizde oğlak burcunda olacak, Satürn ve Plüton da oğlak burcunda 11. Evinizde,ayın başından itibaren Jüpiter’in 11. evde olması kariyer getirilerinizle ilgili bolluk, bereket ve şans getirecektir.
22’ sinde Güneş’in 11.eve geçmesiyle odak noktanız tamamen kariyer getirilerinizde ve sosyal çevrenizde olacaktır. Bir süredir Satürn ve Plüton’un 11. evinizdeki varlığı ile kariyeriniz, kariyer getirirleriniz konusunda sıkıntılar, problemler yaşadınız ve bu gezegenlerin varlıkları kariyer alanınızda ve kariyerinizin getirilerinde yeniden yapılandırma, değişim ve dönüşüm istedi. Ancak Aralık ayında Jüpiter ve Güneş’in 11. evdeki varlığı ile; kariyer getirirlerinizle ilgili ne yapmalıyım, nasıl daha fazla para kazanabilirim, kazancımı ve işimi nasıl arttırabilirim, gibi konulara daha fazla odaklanabilirsiniz ve bütün bu sorunları çözmek konusunda şans bulabilirsiniz ve bütün bu sorunları çözmek konusunda şans bulabilirsiniz. Yine Satürn ve Plüton’un 11. evdeki bir süredir devam eden transiti sosyal çevrenizde bazı rahatsızlıklara, problemlere sebep oldu. belki bu süreçte arkadaşlarınızdan bazıları ile ilişkilerinizde kopmalar yaşandı, sosyal çevreniz değişti, dönüştü. Aralık ayında Jüpiter arkadaş çevrenizde hareketlenme sağlayacaktır. Sosyal çevreniz genişleyecek, bol bol sosyalleşeceğiniz bir ay olurken Güneş’in 11. evdeki transitine başlaması ile birlikte de sosyal çevrenizde parlayacağınız, fark edileceğiniz, değer ve takdir göreceğiniz bir süreç başlayacaktır. ancak aralık ayında yine Satürn ve Plüton kavuşumu yaşanacak ve size söylediği mesaj da ‘’artık yapman gerekeni yap doğru sosyal çevre için kendini ve çevreni dönüştür’’ olacaktır.

26 Aralık 2019 yılın en son tutulması Güneş tutulması 4 derece Oğlak burcunda sizlerin 11. evinizde gerçekleşecek.  Bütün güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir. bu tutulma zorlu bir tutulma olacaktır. yeniaylar yeni başlangıçları anlattığına göre bu tutulma ile birlikte yeni başlangıçlar söz konusu olacak ancak çok da kolay olmayacaktır. Eğer tutulma derecesine yani 4 derece oğlak burcuna yakın veya karşıt gezegenleriniz varsa bu tutulma sizleri çok daha fazla etkileyecektir, tutulma etkilerini +- 6 ay içerisinde gösterebilir. Bu tutulma sizi hayattan beklentilerinizi, sosyal çevreniz ve kariyer getirilerinizle ilgili etkileyecektir. Eğer yeni bir kariyere başlama niyetiniz varsa işte bu tutulma size tetikleyici bir enerji verecek yeni bir kariyere başlama, terfi gibi nedenlerle kariyerinizden elde edeceğiniz maddi gelirlerin artması söz konusu olabilir.Yeni bir sosyal projeye başlama, yeni bir sosyal çevreye dahil olma, arkadaş çevrenizi yapılandırmak için de etkili bir enerji hissedeceksiniz.