• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

2020 temanız Kariyer  
Sevgili Koçlar özellikle de yükselen  Koçlar ;2020 yılı  önemli gezegen kavuşumlarının olduğu, Ay düğümlerinin burç  ve ev değiştirdiği, bol retrolu, bol tutulmalı ilginç bir yıl olacak arkadaşlar. 1 yıl boyunca ,19 Aralık 2020  Jüpiter 10.evinizde olacak Jüpiter Oğlak’ta düşüştedir bu yüzden bu alandaki konuları ciddiyetle ortaya koymanıza, daha detaylandırmanıza sebep olacaktır ve iş açısından çok olumlu bir transittir. Jüpiter’in bu alandan geçişi  meslek veya uğraşılar, üstler, patronlar, güçlü kişiler, kariyer hedefleri konularında pozitif yönde önemli gelişmelere sebep olabilir. İşle ilgili becerilerinizi ve kabiliyetinizi artırabilir. Bu bir yıllık süreçte maddi anlamda faydalar, iyi çalışma koşulları işinizle ilgili konularda başarı ve şans getirir. Kariyerinizde terfi edebilir, daha iyi bir iş pozisyonuna geçebilirsiniz. Kimileriniz bu süreçte evlenebilir, statüleri değişebilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir. Bu süreçte  sıkı çalışma ve disiplinli bir şekilde sorumluluklarını yerinize getirmiş, çalışmışsanız Jüpiter size şans ve fırsatlar sunar. Tabi bir de kişisel haritalarımızda Jüpiter olumlu bir konumdaysa bu geçişten yana daha kısmetli olacağız. Eğer bu alanlarda sorunlar yaşıyorsanız önce Jüpiter bunları bir büyüteç gibi büyütür sonra da sorunları çözer şans ve fırsatları tekrar verir ve bulunduğu alanda sizi korur.
20 Şubat - 27 Temmuz - 12 Ekim  aylarında Neptün ve Jüpiter’in uyumlu açısı var Neptün ve Jüpiter her ikisi de Balık burcunun yöneticileri olduğundan, bu açılar rahat çalışacak , kariyer,  meslek, sosyal çevre ,arkadaşlar, kariyerden elde edilen gelirlerle ilgili olumlu sonuçlar elde etmek mümkündür. Kariyer ile ilgili maddi manevi  yardımlar alabilirsiniz.

4 Nisan- 30 Haziran - 12 Kasım aylarında Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak, büyük başarıya ulaşmak ve daha çok sayıda insana ya da varlıklı, sosyal çevresi geniş, eğitimli ve saygın kişilere, önemli ve etkin pozisyondaki kişilere ulaşmak adına imkân ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Başarı için mücadeleye gerek vardır, ama mücadeleden galip çıkma şansı da yüksektir. Etik ve ahlaki anlayışınızda, inançlarınızda, hayata yaklaşımınızda ve bakışınızda köklü değişimler ve yeniden yapılanma söz konusu olabilir. Metafizik konulara veya kişisel gelişime yönelik alanlara eğilebilirsiniz. Kariyerinizde, ailevi konularda büyük dönüşümler yaşayabilirsiniz. Jüpiter ve Plüton’un kavuşumu zenginlik de verir beklediğiniz miras, toplu para konuları Nisan ve Kasım ayında netleşecek olabilir.

 Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri 10. evinizde bulunuyor bu dönemden beri statü ,kariyer, mesleki çalışmalar, evlilik, ebeveynlerle ilgili konular bir hayli gündeminizdeydi, kimileriniz iş ve kariyeri ile ilgili konularda, kimileriniz evliliği ile ilgili konularda ,kimileriniz ise aile büyüklerinin sağlığı ile ilgili konularda testten geçtiniz, değişim yaptınız, evliliğiniz sınandı evlilik sıkıntınız var  ise ayrıldınız , iyi giden bir ilişki varsa da evlendiniz bu dönemdeki testlerimiz 2020 yılında da devam edecek .

Satürn ve Plüton 14 Ocak 2020 tarihinde 10.evinizde kavuşacak ,yapısal kalıplarınızın değişime uğraması zamanı geldi diyecek. Korku ve endişeleriniz dönüşüme uğrayabilir, hatta belki de temizlenmek üzere tetiklenebilir. Etkisi uzun zamana yayılan, sabır gerektiren bir transittir. (8 Mayıs 2020’ye kadar etkisi devam edecek) Olumlu yönden bakıldığında, dayanıklılığınızı artıran bir yönü de vardır, baskı ve dayatmalardan kurtulup , özgürleşmenize yardımcı olabilir. Sağlam ve garanti olarak cepte gördüğünüz şeyler bir anda yıkıma uğrayabilir. Şartları kontrol etmek ve yönlendirmek, sahip olduklarınızı korumak zor, gerçekçi değerlendirmeler gerektiren bir dönemdir. Ebeveyn hastalıkları da olabilir, kadersel ve karşı koyamayacağınız konularda bitişler sonlanmalar olabilir.
 
Satürn 22 Mart –  13 Mayıs  2020 arası  Kova burcuna girecek birkaç aylığına burada 2021 yılı için ön hazırlık yapacak ;  sosyal çevre ve arkadaşlar, organizasyonlar, grup aktiviteleri, umutlar ve dilekler, iş ve eylemlerden elde edilen kazançlarla ilgili testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını gösteriyor olacak. Belki işinizden gelen kazanımlarla ilgili belki yeni değişim olabilir. Kişisel anlamda ise, arkadaşlarını ve arkadaş gruplarını tartar bu alanda kırgınlıklar, rahatsızlıklar, üzüntüler olabilir.

Satürn 13 Mayıs- 30 Eylül  2020’ye kadar 10.evinizde  geri hareketine devam ediyor. Bunun bir mesajı var  sizlerin kariyer, statü, ebeveynler konusunda eksik kalmış, tamamlamadığınız sorumluluklar varsa bunları tekrar gündeme getirecek bunları tamamlamanız için size fırsat verecek. Bu konularda  disipline etmek ,  sistem kurmak , sorumluluklar olmak konuları  yine gündemde olacak.30 Eylül tarihinden sonra tekrar Oğlak burcunda düz hareketine devam edecek olan Satürn bu alandaki konularını bitirmiş olacak.

5 Mayıs 2020 tarihinde Ay düğümleri burç değiştirecek Kuzey Ay Düğümü İkizler ,Güney Ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Ay düğümleri geçmiş ve geleceğimiz arasında köprü görevi görürler. Sizlerin 3- 9 . ev aksınızda; zihinsel ve kişisel anlamda gelişim, akademik hedefleriniz bu enerjilerle güçlenmeye başlayacak.

RETROLAR

MERKÜR RETROSU

17 Şubat  Balık burcu 12° - 10 Mart Kova burcu 28°

Merkür 12. evde geri hareketine başladığında içinize çekilebilir, bilinçaltı ile yüzleşebilirsiniz. Bu dönemde mesajları olan rüyalar görebilirsiniz.Bu dönemde "rüya defteri" tutmanız iyi olabilir. Kendinizi yalnız ve güvensiz de hissedebilirsiniz bu yüzden bu süreçte; dua edebilir,meditasyon yapabilir, arkadaşlarınızla daha sık görüşebilirsiniz. Geri hareket 11.evinizde devam edecek, eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
 
18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14°- 12 Temmuz Yengeç burcu 5°
4.evinizde geri harekette olacak Merkür ailevi konularda eski gündemleri hayatınıza getirebilir,ailevi tartışmalar,iletişim aksaklıkları,yanlış anlaşılmalar olabilir. Bu dönemde eviniz mabediniz gibi olabilir.Kendinizde bir sıkışmşlık hissederseniz bu dönemde evde daha fazla vakit geçirmek isteyeceğiniz için evinizdeki mobilyaların yerlerini değiştirebilir, ya da artık işe yaramayan eşyalarınızı ayıklayabilirsiniz böylelikle belki evinizde enerji daha düzgün akar. 

14 Ekim 2020 Akrep burcu 11°-  3 Kasım Terazi 25°

8.evde paylaşılan kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp  almadığınızı öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir. 7.evde devam edecek olan geri hareketi  evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür ger hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür düz hareketine kadar erteleyin.

VENÜS RETROSU

13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21°– 25 Haziran İkizler 5°
3.evinizde ikili ilişkilerde geçmiş ile ilgili haberler ,dedikodular olabilir. Yakın çevre ile ilişkilerinizde, kardeşler, kuzenler, akrabalar ile  aranızda mesafe olabilir, soğukluk anlaşmazlıklar olabilir. İkili ilişkilerde kararlı ve tutarlı davranmakta zorlanabilirsiniz. Etrafınızda olan kişilere duygularınızı anlatmakta sorun yaşayabilirsiniz. Evlilik, ticari  anlaşmalar, yeni bir eğitim ,estetik operasyonlar retro bitiminde yapılırsa iyi olur.

MARS RETROSU

12 Eylül  2020 Koç burcu 28°- 14 Kasım Koç burcu 15°
1.evinizdeki Mars transiti sizin için bu yıl çok önemli olacak çünkü  sizin yönetici gezegeniniz.  Haziran sonu Mars Koç burcunda olacak ve  12 Eylül-14 Kasım arası geri harekette olacak ve bu süreçte  enerjinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz, bu size gerilimler yaratabilir, bağışıklık sisteminiz düşebilir, kazalara yatkın olunabilir . Girişim ve aksiyon alma noktasında , kendinizi geliştirmek konusunda atmak istediğiniz  adımlar ,bir takım konular aksayabilir . Geçmişte yaptığınız veya yapmadığınız şeyler, olumlu olumsuz hak edişler olabilir.
 
2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması Kariyer ve statü konularında tamamlanmalar 4.ve 10.ev akslarınızda gerçekleşecek ; ev ,aile, yuva ,kariyer, statü, değer yargılarınız bir duygusal kapanış olabilir.
5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması 9. ve 3 .ev akslarınızda gerçekleşecek  ,yer değişikliği, yeni bir eğitim, yeni bir hayat yolu, maneviyatınızı sorgulayacağınız bir döngüye  yeni bir döneme gireceksiniz.
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması 4.evinizde gerçekleşecek, özellikle ev, yuva, aile yaşadığınız yer ile ilgili yeni başlangıçlar olabilir, ailevi konular yüzünden yer değişikliği yapabilirsiniz. Bazılarınız evlenebilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir, bazılarınız ev almaya karar verebilir, bazılarınız için se aile büyükleriyle ilgili girişilecek yeni konular hayatınızda önemli olabilir.
5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması 10.evinizde gerçekleşecek, kariyerinizle ilgili, aile hayatı ile ilgili yaşanacak kadersel gelişmeler size duygusal bitişler yaşatabilir.
30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması 3.evinizde  gerçekleşecek. Yakın çevreniz, kardeşlerinizle ilgili ilişkilerinizi sorgulayacağınız, bir süreç ayrıca hayatınızı değiştirecek bir haber gelebilir, çevreniz değişebilir. Bu dönemde çok fazla iletişim içinde bulunacağınız bir süreç yaşayabilirsiniz.
14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması 9.evinizde gerçekleşecek, yeni bir hayat yolculuğu olabilir, eski hayatınızdan tamamen farklı bir yolculuk belki yurt dışına taşınacağınız bir süreç olabilir. Belki kariyerinizi elinizin tersi ile itip büyük başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir yıl olabilir.
Yeni yıl   hepimizin hayrına olacak şeyler yaşatsın dileği ile sevgiler....