• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

BOĞA VE YÜKSELEN YÜKSELEN  BOĞA 2020
2020 TEMANIZ HAYATA BAKIŞINIZ

Sevgili Boğa ve özellikle de yükselen Boğalar; 2020 yılı önemli gezegen kavuşumlarının yaşanacağı ,Ay düğümlerinin burç değiştireceği bol retrolu , bol tutulmalı  ilginç bir yıl olacak  2 Aralık 2019- 19 Aralık 2020 arasında şans, bolluk ,  ve fırsatlar gezegeni Jüpiter bir yıl boyunca  Oğlak burcunda sizlerin 9.evinizde olacak. Jüpiter Oğlak’ta düşüştedir bu yüzden bu alandaki konuları ciddiyetle ortaya koymanıza, daha detaylandırmanıza sebep olacaktır ve iş açısından çok olumlu bir transittir. Jüpiter her şeyden önce 9.evde yani  kendi evinde bu yüzden de  fırsatları ve şansları daha fazla olacak. Jüpiter bolluk bereket veren, Oğlak da iş ve kariyer burcudur dolayısı ile işlerinizde  somut başarılar elde etmeniz  için güzel bir konumdur. Bu dönemde hukuksal konular, yurt dışı seyahatleri, yabancılarla ilgili işler, ticari konular, yüksek eğitim, yayıncılık, medya, dini ve ilahi konular, hayata bakışınızı genişletecek felsefi , akademik konular, hayatınıza daha derin bakıp anlam arayacağınız, ufkunuzu geliştireceğiniz, uzak akrabalar ile ilgili  konular önem taşıyacak .  Bu transit, gerek gezi amaçlı, gerekse iş amaçlı seyahatlerde şans ve fırsatlara açık olunacağını, başarı sağlanacağını veya keyif alınacağını gösterir. Bu dönemde yapacağınız seyahatler   ufkunuzu genişletecektir. Ayrıca bu dönemde yabancılarla  iş ve ticaret yapılabilir ,ya da yabancı yerlere merak artabilir, yabancı ülkelere daha fazla seyahat etmek isteyebilirsiniz. Eğer kitap, makale ve benzeri yazılar yazmayı düşünenleriniz var ise bu dönemde yapabilirsiniz. Bu dönemde kişisel   gelişim için eğitimler de alabilirsiniz.

20 Şubat 2020 - 27 Temmuz - 12 Ekim Neptün ve Jüpiter uyumlu açısı ile sosyal çevrenizden alacağınız destek ile yeni geziler yapabilir, kendinizi tanıtabilir, akademik anlamda çalışmalarınız var ise arkadaşlarınızdan destek alabilir ve gelişim fırsatları da olabilir.

4 Nisan- 30 Haziran - 12 Kasım aylarında Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak, büyük güç, büyük fırsat tüm bu saydığımız konularda güçlü etkiler alacağınız güzel zamanlar. Büyük şans ve fırsatlar 9.ev konularında; seyahatler, eğitim konusunda başarılar, yayıncılık konularında destek ve fırsatlar, hukuksal konular, yurtdışından daha fazla kısmetinizin olacağı , işinizle ilgili yayıncılık ve tanıtım fırsatları yakalayacağınız bir dönem.
Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri sizlerin   9. evinde seyahat ediyordu farkındalığınızı, bilginizi ve deneyimlerinizi arttırdığınız bu konularla ilgili sorumluluklar aldığınız bir dönem yaşadınız, kariyerinizle ilgili hazırlıklar ve girişimler , işiniz için eğitim almak söz konusu olmuş olabilir, yurt dışı seyahatleri , eğitim konuları, iş ile ilgili konular, bazılarınız ise eğitimlerini bitirmiş, mezun olabilirsiniz. Uzak akrabalar , eşinizin akrabaları ile ilgili olup bitenler sizi meşgul etmiş olabilir. Hayat felsefenizi oluşturmuş olabilirsiniz, hukuksal süreçler söz konusu olmuş olabilir Kimileriniz bir ticari faaliyet başlatmış olabilirsiniz, tüm bunları yaşadığınız konularda bu yıl artık tamamlanmalar olacak ve  2020 yılının sonunda bu seyahati bitmiş olacak.

Satürn 12 Ocak tarihinde  Plüton ile  9.evinizde kavuşuyor .Satürn düzen kurmak, Plüton ise değişim ve dönüşümü anlatır. (8 Mayıs 2020’ye kadar etkisi devam edecek) 2020’nin başında ve sonundaki kavuşumda ailevi konular ve toplumsal statü konuları gündemde,olumlu yönden bakıldığında, dayanıklılığınızı artıran bir yönü de vardır, sizin baskı ve dayatmalardan silkinmenize, güçlü hedef ve arzularınıza kavuşabileceğiniz maddi manevi desteği sunabilir. Satürn- Plüton kavuşumu burada, maddi manevi yardımlar alacağınız değişip dönüşeceğiniz bir dönem olacağını anlatıyor.

Bu arada  Satürn 22 Mart – 13 Mayıs  2020 arası  Kova burcuna 10.evinize  girecek ve birkaç aylığına burada 2021 yılı için neler yapacağının fragmanını gösterecek. Gelecek hedefleri, kariyer, statü ,  ebeveynlerle ilgili , evliliğinizle ilgili ,anne olmakla ilgili gündemler olabilir ailevi konuları gündeminize taşıyacak. Tüm bu konularla ilgili bir prova yapacak.

Satürn 13 Mayıs–  30 Eylül  2020’ye kadar geri hareketinde  9.evinizde olacak ve yarım kalmış  , tamamlanması gereken konular için size tekrar fırsat verecek. 30 Eylülden sonra tekrar Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 Aralık 2020’ye bu konular tamamlanmış olacak.  Bu bir akademik eğitim sürecinin tamamlanması, mezuniyet olabilir, uzaktaki akrabalarla ilgili konularda tamamlanmalar olabilir, işlerinizi tanıtım, pazarlama alanlarında tekrar sorumluluklar alarak tamamlamalar yapmanızı , artık işe yaramayan bazı şeyleri hayatınızdan çıkartmanıza yardımcı olacak ve bu süreçte  bu konularda size sorumluluklar, sıkı çalışmalar yükleyecektir.

5 Mayıs 2020 tarihinde Ay düğümleri yer değiştirecek Kuzey Ay Düğümü İkizler ,Güney Ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Bu yıl çoğu tutulmalar  İkizler ve Yay aksında olacak. Ve sizlerin 2-8 aksında gerçekleşecek  bu 1,5 yıllık süreçte finansal konularda ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Hayat artık size kendi paranızı kazanmak, kendi değerlerini korumak yönünde baskı yapmaya başlar. Maddi kayba uğramamak için çalışıp üretmek, kazançlarınızı iyi yönlendirmeniz gerekmektedir. Maddi gelir konularında önemli değişimler olabilir, eş, iş ortaklık  konularında gelen paralarda  dönüşümler var. Bu süreçte kimseye borç vermemek veya kredi çekmemek gerekir.

RETROLAR

MERKÜR RETROSU

17 Şubat  Balık burcu 12°- 10 Mart Kova burcu 28°
11.ev eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
10.ev eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek bu geri hareket zamanında iyidir. bazen bu geçişte iş kaybı olabilir, bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları olabilir. Yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir. Sabır ve temkinli bir yaklaşım gereklidir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterileri nasıl pazarladığınızı yeniden düşünmenin zamanı olabilir. Herkese açık imajınızı yeniden canlandırmanız gerekebilir.

18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14°– 12 Temmuz Yengeç burcu 5°
  3.ev Her türlü iletişim, ulaşım ve zihinsel aktiviteleri anlatır. Bazen endişe ve sinir semptomlarını artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz ,düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.

14 Ekim 2020 Akrep burcu 11 derece-  3 Kasım° Terazi burcu 25°
7.ev; evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür ger hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
6.ev; çalışma alanınızı, ofisinizi veya masanızı yeniden düzenleme, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunda  bir takvim veya yapılacaklar listesi oluşturmak gerekebilir. İş arkadaşlarınızla tekrar iletişim kurun veya onlarla ilişkinizi düşünün. Bazen bu geçiş iletişimde karışıkl olarak ortaya çıkabilir ve ekip çalışması zarar görebilir  herkesten doğru bilgileri edindiğinizi  kontrol edin. Sağlık konularında da kişisel bir envanter yapma zamanı. Nasıl hissediyorsun? Enerji dolu musun?  veya ağrılar ve tanımsız hastalıklarınız mı var.  Bu, kendi sağlık sorunlarınız hakkında araştırma yapmak için mükemmel bir fırsat. Ertelemenin ciddi sonuçları olmadıkça, bir hastalık ya da problem için bir tedavi sürecine başlamadan önce Merkür düz hareketine geçtiğinde tavsiye edilir. Test sonuçları şimdi sonuçsuz olabilir. Yeni bir diyete başlamaktan kaçının. Yemek yiyeceğiniz yiyecekleri araştırmak, yemek tarifleri ve besin bilgilerini toplamak için zaman harcanması daha iyidir.

VENÜS RETROSU

13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21°– 25 Haziran İkizler 5°
2.evinizde para  ve değerler konusunda inançlarınızı zorlayan olaylarla yüzleşebilirsiniz. Bu dönemde güzel olan her şeye çok abartılı para harcayabilirsiniz. 2012 yılında da böyle bir Venüs retro yaşamıştınız. Bazılarınız bu dönemde bütçe düzenlemeleri yapabilir ve alternatif para kazanma yollarını araştırabilir. Bu dönemi rahat atlatmanın yolu ise daha dikkatli para harcamak , istediğiniz şeyleri tekrar gözden geçirip gerçekten almak istediğiniz şeye ihtiyacınız var mı yı gözden geçirmektir. Bu dönemde parasal konularda yatırım yapmamakta fayda vardır. Geçmişten gelen parasal konuları da hayatınıza getirebilir, ödemesini unuttuğunuz bir borç olabilir dikkatli olmakta fayda vardır.

MARS RETROSU

12 Eylül  2020 Koç burcu 28° - 14 Kasım Koç burcu 15°
12.evinize bu  yerleşim 6 ay süreceği için bu transitte ruhsal çalışmalar yapmak için harekete geçebilir, bilinçaltı çalışmalarına yönelebilirsiniz. Mars Retro olduğunda kendinizi ileri sürmekten korkar, çünkü kaybedeceğini ve her çabanın nafile olduğunu düşünür. Bu durumu da sürekli kendini yorgun hissederek dışa vurur. Öfke patlamaları, kendinizi hırpaladığınız bir dönem olabilir, uykusuzluk çekebilirsiniz. Geçmiş öfke ve kızgınlıklar temizlenebilir.
 
 
2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI
 
10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması 3. ev ,hukuksal konular ve seyahatler , yakın çevre ,kardeşler, ticari konular, yurtdışı konuları, eğitim  ile ilgili bazı tamamlanmalar, dönüştürme enerjisi  olacağını anlatıyor. 12 Ocak Satürn ve Plüton kavuşumu da bu tutulmanın içinde gerçekleşeceği için bu enerjiyi daha güçlü hissedebilirsiniz.
 
 5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması  8. de gerçekleşecek  biraz zorlanabileceğiniz bir dönem , ödemeler, gelir giderler sizi zorlayabilir.
 
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması 0 derece  3..evinizde yeni bir çevreye girebilir, çevre değişikliği yaşayabilir, yeni bir sözleşme, yeni bir araba alabilirsiniz.
 
5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması 9.evinizde gerçekleşecek , yeni bir yaşam tarzına geçmek için eskileri kapatma isteği olabilir, hayata bakış açısı, yurt dışı planları olabilir.
 
30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması 2.evinizde  gerçekleşecek. Maddi anlamda kaynaklarla ilgili bir tamamlanma söz konusu olabilir, emeklerinizin karşılığını alıp almadığınızı sorgulayabilirsiniz.
 
14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması 8.evinizde gerçekleşecek, başkalarından gelen maddi konularla ilgili yeni başlangıçlar olabilir. Psikolojik sıkıntılar, ameliyat kararı, bütçe planlarınız gibi konular gündeminize gelebilir.
 
Yeni yılın hepimizin hayrına olacak bir yıl olması dieği ile,sevgiler...