• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

2020 YILI TEMANIZ  ORTAKLAŞA GELİRLER

Sevgili İkizler  ve özellikle de yükselen İkizler 2 Aralık 2019- 19 Aralık 2020 arasında Jüpiter Oğlak burcunda 8.evinizde olacak. 8.ev sizin kendi imkanlarınız dışında gelişen finansal temaları, başkalarının imkanlarından fayda elde etmeyi ya da tam tersi başkaları yüzünden kayba uğramayı da gösterir. Jüpiter Oğlak burcunda düşüştedir. Kendi temasını rahat bir şekilde gerçekleştiremez. Buna rağmen Jüpiter ‘’en büyük iyicil’’ olma vasfını bir şekilde yerine getirecektir. Jüpiter’in 8.evden geçmesi ise miraslar, tazminat veya sigorta alacakları gibi dışarıdan kaynaklanan gelirler ile hayatınızdaki diğer kişilerin, örneğin eşinizin, ailenizin, partnerinizin veya ortağınızın finans durumundaki genişlemeyi ve sizin de bu gelir artışlarından faydalanabileceğiniz bir yıl olabileceğini anlatıyor. Jüpiter buradayken uzun zamandır beklediğiniz ama alamadığınız, tahsil edemediğiniz bir parayı, nafaka, sigorta alacakları gibi paraları alabilirsiniz. Jüpiter’in 8.evden geçişi aynı zamanda kredi almak ve borçları ödemekle ilgilidir. Vergi, sigorta, nafaka, tazminat gibi sıkıntı çektiğiniz maddi konularda rahatlama ve ödeme ve diğer insanlardan destek bulabilirsiniz. Diğer taraftan kredi almak için iyi bir transittir. İstediğiniz şartlarda kredi bulabilirsiniz ancak yine 8.evdeki Satürn transiti ödemekte güçlük çekebileceğinize işaret eder, bu nedenle iyi hesap yapmak gerekir. 8.ev aynı zamanda tehlikeler evidir diyebiliriz. Jüpiter’in transiti ise bu tehlikelerden sizleri koruyucu yönde çalışabilir. Örneğin eğer bir ameliyat olmanız gerekirse, sizi koruyucu yönde çalışacaktır ve ameliyatınızın iyi geçmesini destekleyecektir. Diğer taraftan 8.ev okült konuları da anlattığı için bu konulara olan ilginiz artabilir. Ölüm ve ölüm ötesi konular,psikoloji,astroloji ilginizi çekebilir.
20 Şubat-27 Temmuz-12 Ekim Neptün ve Jüpiter’in sekstil açısı ile kariyerinizle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için, sezgileriniz sayesinde doğru kararlar alabilir, önemli kişilerden destek görebilirsiniz. Kariyerinizin mali tablonuza yarar sağlaması söz konusu olabilir.

4 Nisan-30 Haziran-12 Kasım tarihlerinde Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak Oğlak burcunda ve yine 8. evinizde; mali tablonuz, ilişkileriniz, işiniz ya da kariyerinizle ilgili dönüşümler, geri dönülmez değişimler söz konusu olacaktır. Giderlerinizde bir artış söz konusu olabilir ancak maddi durumunuz da güçlenebilir.

Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri 8.evinizde bulunuyor, mali tablonuzu, finansal durumunuzu anlatan evde finansal konular, ödemeler, korkular, tehlikeler, ameliyatlar, ortaklıktan ve başkalarından elde edilen gelirlerle ilgili testten geçiriliyorsunuz ve sorumluluklar almanız gerekiyor. Bu süreçte gelirlerinizle ödemeleriniz arasındaki dengeyi kurmakta ve bazı ödemelerinizi yapmakta baya zorlandınız ve  Satürn 22 Mart’ta Kova burcuna geçene kadar yine bu konular gündeminizde olacak. Jüpiter’in 8. Evinize geçmesiyle, Jüpiter’in olumlu desteğini almanıza rağmen Satürn 8. evdeyken her türlü yatırım ve harcamanızı iyice gözden geçirmeli, ödemelerinize göre ayarlamalar yapmalısınız. Jüpiter’in etkisiyle kredi bulmakta zorluk çekmezsiniz ama geri ödemeleri konusunda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Ortaklaşa ve başkalarından gelen kazançlarda genişleme söz konusu olsa da Satürn’ nün istediği doğru yapılanmayı sağlayamazsanız, ortaklaşa ve başkalarından gelen gelirlerinizde gecikmeler ya da kısıtlayıcı unsurlar söz konusu olabilir. Satürn 8.evde transitteyken borç alıp vermek çok da doğru olmayabilir.

Satürn 14 Ocak tarihinde  Plüton ile  8.evinizde kavuşuyor .(8 Mayıs 2020 ye kadar etkisi devam ediyor. Satürn ve Plüton kavuşumları bize yapısal kalıplarınızın değişime uğrama zamanı geldiğini gösteriyor. Bu kavuşum korku ve endişelerinizi tetikleyebilir ama bu tetiklenmenin nedeni aslında bu korku ve endişelerinizin temizlenmesi olacaktır. Bu kavuşumun en iyi tarafı ise sizlerin dayanıklılığınızı arttıracak olması, baskı ve dayatmalara karşı durabileceğinizi görmeniz ve böylece özgürleşmenizi sağlayacak olmasıdır. Satürn Plüton kavuşumu hayatınızda neyi temizliyorsa, bilmelisiniz ki onun temizlenmesi, gitmesi, bitmesi gerekiyor. İş hayatınız ve düzenininiz için baskı yaratsa da, Satürn ve Plüton’ nun değiştirmek istediklerine direnmemek, değişimle birlikte akmak, esnemek ve gerekli revizeleri yapmak en iyisidir. Bu kavuşum 8.evde olacağına göre bu geri dönülmez değişimler tamamen 8.ev konularında, eşin veya ortağın mali durumunda, başkalarından gelen gelirleriniz de ve ödemelerinizde olacaktır.

Satürn 22 Mart – 13 Mayıs 2020 arası Kova burcuna girecek birkaç aylığına burada 2021 yılı için prova yapacak. Kova sizlerin 9.eviniz,2021 in provası diyebileceğimiz 2 aylık bu süreç aslında sizleri 2021’ e hazırlıyor olacak. Bu süreçte yaşadığınız olaylar, sıkıntılar, testler sizlerin 2021 de deneyimleyeceklerinizin ön gösterimi diyebiliriz. Satürn’ nün 9.evinizde transit etmesiyle testleriniz, sorumluluk alacağınız konular; yurtdışına yönelik işler, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, eğitim, öğretim, yayıncılık, hukuksal konular, dini ve ruhsal konular veya akademik konularla ilgili olacaktır. Ancak bu testten geçtiğiniz konu ne ise o konuda bir şeylerin de yerli yerine oturacağını söyleyebilirim. Bu dönemde size tamamen yeni olan konularla da uğraşabilirsiniz. Bazılarınız kariyeriniz için eğitim alabilir, kendinizi yetiştirme gayreti içine girebilirsiniz. Bazılarınız hayat görüşlerini gerçekçi bir biçimde değerlendirip, yeniden yapılandırabilirler. Bu güne kadar edindiğiniz tecrübelerinizle hayat görüşünüzü yeniden yapılandıracaksınız. Eğer bir akademik süreci veya eğitim hayatı olanlar için bu transit, eğitiminize odaklanmak açısından disipline olacağınız bir dönem olacaktır. Kesinlikle iyi değerlendirmelisiniz. Ama eğer dış ticaretle ilgili bir işiniz varsa bu süreç çok daha fazla çalışacağınız ve aynı zamanda da çok daha fazla temkinli olmanız gereken bir süreç olacaktır. Bazılarınız ise bu transitte bilimsel, dinsel veya ruhsal konulara odaklanabilir ve bu konularda bilginizi arttırmak için çaba sarf edebilirsiniz.

Satürn 13 Mayıs’tan sonra geri hareketine başlıyor ve 30 Eylül 2020’ye kadar 8.evinizde geri hareketine devam ediyor. Satürn 13 Mayıs’a kadar Kova burcundayken geri hareketle Oğlak burcuna tekrar geçiyor ve geri hareketine 30 Eylüle kadar devam ediyor. Satürn geri hareketteyken 8.ev temaları sizler için hayli zorlaşabilir, kendinizi çok daha baskılanmış, daralmış ve hatta çaresiz hissettirebilir. Ancak Satürn’ nün 8.evinize dönmesinin bir anlamı olmalı, halen almanız gereken dersler var, özellikle para konularında öğrenmeniz gerekenleri öğrendiğinizde ve değişime ayak uydurduğunuz da doğru bir yapılanmaya gittiğinizde, bu döngünün anlamını hissedeceksiniz. Son zamanalar da çok sevdiğim bir söz dillerde çok dolaşır oldu; Bırakın hayatınızın altı üstüne gelsin, altının üstünden iyi olmadığını nereden bilebilirsiniz ? 30 Eylül’den sonra ise yine Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 Aralık 2020’ye kadar 8.evinizde kalacak olan Satürn,17 Aralık 2020 de Kova burcuna geçecek ve sizler artık biraz önce ön izlemesini konuştuğumuz Kova deneyimini 9. Ev konularında yaşamaya başlayacaksınız.
 
5 Mayıs 2020 tarihinde ay düğümleri yer değiştirecek Kuzey ay düğümü İkizler, Güney ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar.  Geçmişe dönüp baktığımızda aynı aks 23 Ekim 2001-13 Mayıs 2003 tarihleri arasında KAD İkizler/GAD Yay döneminde kendi isteğiniz veya istemediğiniz dışında, yaşamınıza giren, yeni oluşan temaları düşünürseniz, şimdi bulunduğunuz şartların oluşumunun o dönemde alınan kararlarla yakından ilgili olduğunu anlayabilirsiniz. O dönemde başlamış olduğunuz yeni bir oluşumun zirvesini yaşadığınızı, o zaman zirvede olan konuların ve oluşumların ise geride bırakılması gereken, artık size yük olan konular olduğunu fark edersiniz.

Bu değişimle KAD İkizler burcuna sizlerin yükseleninize yani 1. Evinize,  GAD ise Yay burcuna sizlerin 7. Evinize geçecek. KAD 1.evdeyken hayatınızı kendi şartlarınıza göre yaşamalısınız der, hatta biraz ben merkezli veya bencil görünme riskini almalısınız. Bireyselliğinizi, kişisel özgürlüğünü korumalısınız. Kendinize güvenmeyi, korku duymadan ilerlemeyi deneyimleyebilirsiniz. Bu yerleşim size iyi şans verecektir. Bu yıl ilerleyeceğiniz bir yıl olacaktır. Yeteneklerinizi ortaya çıkarabileceğiniz ve dikkatleri üzerinizde toplayabileceğiniz bir yıl olacaktır. İletişim becerilerinizi kullanarak, iş hayatınızda, ilişkilerinizde iyi şanslar ve kazançlar elde edebilirsiniz. Özgüveninizin yüksek olacağı ve bu özgüveninizin bir göstergesi olarak dürtüleriniz doğrultusunda hareket edebileceğiniz bir süreç. İlişkilerinizde fazla bağımlı olma eğiliminden vazgeçmelisiniz. GAD’ ın bu yerleşimi evliliğin çözülmesi, evliliğin bitmesi, kötü bir evlilik başlangıcı ya da eşten ve ya ortaktan yana şansızlıklar getirebilir. Diğer taraftan eşinizle ilgili şansızlık ve kayba uğramada söz konusu olabilir. Genel taraftan tüm ilişkilerinizde kayıp olabilir ve güçlü düşmanlara dikkat etmelisiniz.

RETROLAR

MERKÜR RETROSU

1-17 Şubat Balık burcu 12° (10.EV) - 10 Mart Kova burcu 28° (9.EV)
İletişim gezegeni Merkür kariyer evinizde retro harekete başlayacağından, kariyerinizde, işinizde iletişim kazalarına dikkat etmelisiniz. Yanlış mail yanlış kişiye gidebilir. Patronlarınız ya da otorite figürleriniz ile anlaşmazlıklar olabilir. Retro zamanı bir işe başlamanızı, özellikle de yurtdışı bağlantılı işlerle ilgili aktivasyon almanızı kesinlikle önermiyoruz. Herhangi bir sözleşme imzalamayı da retro bitimine bırakmanız gerekir. Ailenizle iletişime de dikkat.
2-18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14° (2.EV) – 12 Temmuz Yengeç burcu 5°
Para konuları nedeni ile aile ve ebeveynleriniz ile iletişim sorunlarına dikkat etmelisiniz. Mali tablonuzu tekrar tekrar kontrol etmelisiniz ve kredi kullanmak gibi bir gereksiniminiz varsa kredi şartlarını iyi okumalı, her bir maddeyi doğru kavramaya dikkat etmelisiniz.
 
3-14 Ekim 2020 Akrep burcu 11° (6.EV)-  3 Kasım Terazi 25° (5.EV)
İşinizle, gücünüzle ilgili, iş arkadaşlarınızla ilgili anlaşmazlıklar, ters giden durumlar söz konusu olabilir. Eski bir ekip arkadaşınız ,eski bir müşteriniz tekrar sizinle çalışmak isteyebilir. Diğer taraftan Merkür’ün Retro hareketinde Terazi burcuna yani sizin 5. evinize geçmesiyle eski sevgiliniz tekrar sizi arayabilir. Ama unutmayın retroda gelen retronun bitmesiyle geri gider.
 
VENÜS RETROSU

13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21°– 25 Haziran İkizler 5° (1.EV)
Venüs ikili ilişkilerde geçmiş ile ilgili haberler, dedikodular olabilir. Dış görüntünüzle ilgili değişiklikler, küçük operasyonlar yapmayı Venüs sonrasına bırakmanız gerekir. Eğer bir evlilik ya da nişan gibi bir hazırlık içerisindeyseniz bu tip gelişmeleri ve anlaşmaları da Retro sonrasına bırakmanız daha doğru olacaktır. İlişkilerinizin testten geçeceğini, ilişkilerinizde sakladığınız sorunların su yüzüne çıkabileceğini hatırlayın. Gardırobunuzu düzenlemek için çok iyi bir zaman dilimi .  Hayatınızda neleri beğenip neleri beğenmediğinizi sorguladığınız olacak.
 
MARS RETROSU

12 Eylül 2020 Koç burcu 28° - 14 Kasım Koç burcu 15°  (11.EV)
Kariyerden gelen kazançlarda problemler yaratabilir, kayıplara uğrayabilirsiniz. Sosyal çevreniz, sosyal gruplarınızla olan ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Sosyal aktivitelere katılmakta zorlanabilirsiniz.
 
2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI
10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması (2.EV)
Dolunay 2. evinizde gerçekleştiğinde, parayı, mülkü, aileyi ve varlıkları çevreleyen hislerinizi ortaya çıkarır. Sık sık gelirinizi, varlıklarınızı ve bütçenizi - girişleri ve harcamaları yeniden değerlendirebileceğiniz bir zaman olabilir..
5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması (7.EV)
7.evde Dolunay burada gerçekleştiğinde, sözleşme sözleşmelerinize, yapmayı kabul ettiğiniz herhangi bir şeye, imzalı ya da diğer yasal belgelere genellikle farkındalık getirebilir.
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması (2.ev)
Beş duyu dünyasına, fiziksel ortamınıza ve kendiniz için yarattığınız sağlam zeminden kazandığınız güvene olan duyarlılık bu zaman dilimine uygundur. Duyuların fiziksel dünyasına uyum ve değer kazanma odak noktasıdır ve bu, değer ve değer duygusu hissetmek için hayatınızı nasıl düzenlediğinize göre yeni bir başlangıç ​​zamanıdır