• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

12  Aralık  2019 İkizler Dolunayı

Günaydınlar Perşembe sabahına  08 :11 İkizler burcunun 19 derecesinde bir Dolunay ile başlıyoruz. Dolunayın etkisi bu ay sonuna kadar sürecek, Dolunay’da Ay (duygular) Güneş (istekler) arasında gerginlikleri ve denge kurma çabalarını anlatır. Bu Dolunay İkizler burcunda an haritasının 7.evinde ve  an haritasında Yay burcu yükseliyor. Dolunay yöneticisi Merkür  Yay burcunda. İkizler- Yay her ikisi de değişken burçlar ve bu sürecin içinde kaygan bir zemin, değişen şartlara uyum sağlama fakat Dolunay İkizler burcunda olduğu için de  çift yönlü düşünmekten gelen bir kararsızlık söz konusu. Bu yerleşimler bize bu süreçte iletişim ve her türlü ilişkilerin, haberleşmenin, eğitimin, akademik süreçler medyanın, yabancı kültürlerin çok önemli olduğunu anlatıyor.

Dolunay 7.evde olduğu için ; evlilikler, ticari ortaklıklar, rakipler, açık düşmanlıklar gündemde bu konularla ilgili iletişimde gerginlikler, kararsızlıklar, dualiteler söz konusu. Dolunaylar tamamlanma enerjileri taşırlar ve  daha önce fark etmediğimiz konular gündeme gelebilir. Fakat bu süreçte değişken enerjiler söz konusu olduğu için her türlü ilişkilerimizde ilgili konularda, kararsızlık, zihinsel karışıklık ve tüm bunlardan dolayı sonuca ulaştıramadığımız kararlarımız olabilir.

İkizler burcundaki Dolunay  Balık burcundaki Neptün ile kare açıda; idealize ettiğimiz ilişkilerimizde aldanmalar, hayal kırıklıkları , belirsizlik, şüphe veya ihanet olabileceğini anlatıyor. Ancak 15 Aralık Boğa burcundaki Uranüs ile Oğlak burcundaki Jüpiter arasındaki uyumlu açı inançlarımızı pekiştirerek bize ilham verecek , Akrep burcundaki Mars , Balık burcundaki Neptün ile uyumlu açı da olacak ve ilişkilerle ilgili yaşayacağımız şüphe belirsizlikler ile zorlandığımızda yıkılmamıza izin vermeyecek ve mücadelemize devam ederek bu uyumlu açılarla iradeli ve iyimserlik enerjilerini toplayarak , umutsuzluklarımızın üzerinden gelebileceğiz.

An haritasının 2.evinde Oğlak burcundaki ilişkiler gezegeni Venüs Satürn ve Plüton tarafından kuşatılmış durumda. Bu durumda sevgimizi ifadede zorluk, ilişkilerde zorluk ,soğukluk ve kaba davranışlara yol açabilir. İzolasyon, üzüntü, ilişki ve finans konularında da sıkıntılı bir süreci anlatıyor. Aşk ve para da bu dönemde önemli olabilir, Satürn bu konularda gecikmeler, engeller, kısıtlamalar yaratabilir, Plüton ise bize baskı ve krizler verebilir.
Dolunay Oğlak burcundaki 3 gezegene; Venüs, Satürn ve Plüton’a 150° açı ile bakıyor bu durum da kadınların ilişkilerinde duyduğu rahatsızlıkları, krizi, yeniden yapılanma sancılarını anlatıyor olabilir ve bu süreçte kadın hakları, aile içi şiddet, cinsel istismar ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Dolunay Bellatrix sabit yıldızı ile kavuşumda; bu yıldız zorlu yollar ve dönemeçler sonucunda büyük kazançları anlatır belki ilişkilerde sorun yaşayan herkese şifa olur.Sevgiler..