• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ
2020 YILININ EN DİKKAT ÇEKİCİ TEMASI
 İLİŞKİLER SANKİ ARANIZDAN PEK ÇOĞU EVLENECEK

Sevgili Yengeç ve özellikle de yükselen Yengeçler, 2 Aralık 2019- 19 Aralık 2020 arasında Jüpiter oğlak burcunda 7.evinizde olacak.Jüpiter’in bu bir yıllık 7. ev transiti sizlere ilişkiler, ortaklıklar ve anlaşmalarla ilgili gelişim fırsatları sunacaktır. Ortaklık teklifi almak, ortaklık kurmak, ortaklaşa projeler yapmak ve ortaklık için resmi imzaları atmak için çok iyi bir transittir. Bazılarınız içinse bu transit evlilik demek olacaktır. Eğer natal haritanız da vaat ediyorsa, maddi imkanları geniş bir eş veya partner bulabilirsiniz. Bazılarınızın ise önemli, saygın, kültürlü kişiler profesyonel anlamda hayatınıza girebilir ve sizi destekleyebilirler. Jüpiter yabancıları anlatır bu da bazılarınız için, yabancı eş ve ya yabancı biriyle ortaklık kurmak demek olabilir. Sosyal anlamda daha fazla destek görebileceğiniz ve başkaları tarafından daha olumlu görüleceğiniz bir yıl olacağı gibi yakın ilişkilerinizde de iyimserlik söz konusu olacaktır. Bu bir yıllık süreçte hizmet aldığınız kişilerden de yarar sağlayabilirsiniz. Doktorunuz, avukatınız, finans danışmanınız, muhasebeciniz ya da astroloğunuzdan destek görebilirsiniz. Bazılarınız için devam eden davalarınız da olumlu gelişmeler ve olumlu sonuçlar söz konusu olacaktır. Boş vaatlerden ve yüksek beklentilerden uzak durmalısınız. Jüpiter’in 7.evde en rahat edeceği dönem Satürn’ nün 22 Mart – 13 Mayıs 2020 arası Kova burcuna geçtiği dönem olacaktı. Bu süreci kullanabilirsiniz.
20 Şubat-27Temmuz-12 Ekim Neptün ve Jüpiter’in sekstil açısı Neptünün Jüpiterle kavuşumunda hayal gücün ve genişleme arzun tetiklenecektir. Hayata bakışınız genişleyecektir. Daha iyimser hissedeceğiniz, daha umutlu olacağınız, idealistçe yapacağınız girişimlerden olumlu sonuçlar almak, eğitim ve hukuksal konularda olumlu sonuçlar almak mümkün olacaktır. Maddi ve manevi anlamda cömert olacağınız bir süreç olacaktır. Dikkat etmeniz gereken konu iyi niyetlerinizin ve cömertçe davranışlarınızın başkaları tarafından suiistimal edilmesidir.
4 Nisan-30 Haziran-12 Kasım aylarında Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak oğlak burcunda ve yine 7. Evinizde; Plüton ve Jüpiter’in kavuşumunun gücü arttırıcı bir yönü vardır. Bu kavuşumla büyük bir başarıya ulaşmak şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca daha çok insana ya da varlıklı, sosyal çevresi geniş, eğitimli ve saygın kişilere veya etkin pozisyondaki kişilere ulaşmak adına imkan ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hatırlamanız gereken şey de başarı için mücadele etmeniz gerektiği ama mücadeleden galip çıkma olasılığınız yüksek olacaktır. Diğer yandan ikili ilişkilerinizde köklü değişimler ve yeniden yapılanma söz konusu olacaktır.Çevrenizi genişletebileceğiniz gibi otorite sahibi, güç ve karizma sahibi kişilerden gelen destekler başarıya ulaşma şansınız yüksek olacaktır.
Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri 7.evinizde bulunuyor ,Satürn’ün bu evden geçişinde ikili ilişkiler en önemli test alanınız oldu. Evlilik, ortaklık, davalar konularında sorumluluk almanız gerekti. Bazılarınız ise partneriniz veya eşinize yardımcı olmak durumunda kaldınız çünkü partnerinizin ya da eşinizin şartları zorlaşmış ya da önemli sorumluluklar almak zorunda kalmış olabilir. Bazen başkalarının sorumluluklarını geçici süre ile de olsa almak zorunda kalmış olabilirsiniz.Bazılarınız ilişkilerinizde güven ile ilgili sorunlar yaşamış olabilirsiniz, İlişkilerinizde kopmalar, zorlanmalar söz konusu olmuş olabilir. Satürn’nün ve Plüton’nun bu evde olması geleceğiniz için uygun olmayan ilişkilerin temizlenmesine neden olacaktır.
Satürn’nün 7.evdeki transiti ortaklık, evlilik gibi yakın ilişkilerde tutumları gözden geçirme, ilişkilerden hayat dersleri alma zamanlarıdır. Evlilik konusunda çözülmeyen sorunlarla ilgili uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Satürn’nün oğlak burcunda 7.evden geçişi sırasında yapılan evlilik , çok fazla gözden geçirilmiş olduğu için sağlam bir evlilik olacaktır.
Satürn 14 Ocak tarihinde Plüton ile 7.evinizde kavuşuyor . (8 Mayıs 2020 ye kadar etkisi devam ediyor. Satürn ve Plüton kavuşumları bize yapısal kalıplarınızın değişime uğrama zamanı geldiğini gösteriyor. Bu kavuşum özellikle ilişkileriniz konusunda korku ve endişelerinizi tetikleyebilir ama bu tetiklenmenin nedeni aslında bu korku ve endişelerinizin temizlenmesi olacaktır. Bu kavuşum ilişkilerinizde dayanıklılık, baskı ve dayatmalara karşı duyabilme ve temizlenmesi gerekenleri temizleme zamanı.Satürn Plüton kavuşumu hayatınızda neyi ve kimi temizliyorsa, bilmelisiniz ki onun temizlenmesi, gitmesi, bitmesi gerekiyor.
Satürn 22 Mart – 13 Mayıs 2020 arası Kova burcuna girecek birkaç aylığına burada 2021 yılı için prova yapacak. Kova sizlerin 8. Eviniz;  2021 in provası diyebileceğimiz 2 aylık bu süreç aslında sizleri 2021 e hazırlıyor olacak. Bu süreçte yaşadığınız olaylar, sıkıntılar, testler sizlerin 2021 de deneyimleyeceklerinizin ön gösterimi, diyebiliriz. Satürn’nün 8.evinizde transit etmesiyle testleriniz, sorumluluk alacağınız konular; finansal konular, ödemeler, korkular, tehlikeler, ameliyatlar, ortaklıktan ve başkalarından elde edilen gelirlerle ilgili olacaktır ve bu konularda sorumluluklar almanız gerekecektir. Bu süreçte gelirlerinizle ödemeleriniz arasındaki dengeyi kurmakta ve bazı ödemelerinizi yapmakta zorlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra her türlü yatırım ve harcamanızı iyice gözden geçirmeli, ödemelerinize göre ayarlamalar yapmalısınız. Satürn 8.evde transitteyken borç alıp vermek de çok da doğru olmayabilir. Satürn 13 Mayıs’tan sonra geri hareketine başlıyor ve 30 Eylül 2020’ye kadar 7.evinizde geri hareketine devam ediyor. Satürn 13 Mayısa kadar kova burcundayken geri hareketle oğlak burcuna tekrar geçiyor ve geri hareketine 30 Eylüle kadar devam ediyor. Satürn geri hareketteyken 7.ev temaları sizler için hayli zorlaşabilir, kendinizi diğer insanlar taraftan çok daha baskılanmış, daralmış ve hatta çaresiz hissettirebilirsiniz. Herkes size karşıymış gibi gelebilir. Ancak Satürn’ nün 7.evinize dönmesinin bir anlamı olmalı, halen almanız gereken dersler var, özellikle ilişkileriniz, eşiniz ve ortaklığınız konularında öğrenmeniz gerekenleri öğrendiğinizde ve değişime ayak uydurduğunuz da doğru bir yapılanmaya gittiğinizde, bu döngünün anlamını hissedeceksiniz. Son zamanalar da çok sevdiğim bir söz dillerde çok dolaşır oldu; Bırakın hayatınızın altı üstüne gelsin, altının üstünden iyi olmadığını nereden bilebilirsiniz??? Satürn 30 Eylül’den sonra ise yine Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 Aralık 2020’ye kadar 7.evinizde düz harekette kalacak. 30 Eylülden sonra düz hareketine 7.evinizde geçecek olan Satürn,17 Aralık 2020 de kova burcuna geçecek ve sizler artık biraz önce ön izlemesini konuştuğumuz kova deneyimini 8. Ev konularında yaşamaya başlayacaksınız.
5 Mayıs 2020 tarihinde ay düğümleri yer değiştirecek kuzey ay düğümü İkizler, güney ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Geçmişe dönüp baktığımızda aynı aks 23 Ekim 2001-13 Mayıs 2003 tarihleri arasında KAD İkizler/GAD Yay döneminde kendi isteğiniz veya isteğiniz dışında, yaşamınıza giren, yeni oluşan temaları düşünürseniz, şimdi bulunduğunuz şartların oluşumunun o dönemde alınan kararlarla yakından ilgili olduğunu anlayabilirsiniz. O dönemde başlamış olduğunuz yeni bir oluşumun zirvesini yaşadığınızı, o zaman zirvede olan konuların ve oluşumların ise geride bırakılması gereken, artık size yük olan konular olduğunu fark edersiniz.
İkizler başlığı altındaki temalara cesaretle yaklaşıp, onları hayatımıza almamız gerekiyor; Yay başlığı altındaki temaları içeren konularda ise bir şeyleri bitirmeyi, geride bırakmayı öğrenmemiz gerekiyor ve Satürn bu dönemde Kova burcunda olduğu için Ay düğümleri ile Satürn arasında  destek veren bir açı var. Bu açı sayesinde bu dönem yapılan değişikliklerin daha kolay gerçekleşebileceğini ve aynı zamanda kalıcı olacağının da göstergesi. 
Bu değişimle KAD İkizler burcuna sizlerin 12. Evinize,  GAD ise Yay burcuna sizlerin 6. Evinize geçecek. Sürekli endişelenmeyi, başarısızlığı konusunda belirsiz suçluluk duygusuna kapılmaktan uzak durmalısınız. GAD 6. Evdeyken yeterince başarılı olamadığınıza dair korkulardan kurtulmanız gerekir. Ayrıca astlardan yana şansızlık ve iş kaybı verebilir. Yeni bir iş bulmakta zorlanabilirsiniz. Bazılarınız hastalıklardan, hayvanlardan ya da size hizmet veren insanlardan zarar görebilirsiniz. KAD 12.evdeyken spiritüel güçlere ve resmin bütününe ve hayal gücünüze inanmalısınız. Bu süreci inzivaya çekilmek, kendi doğrularınıza ulaşmaya çabalamak, yazmak ve iletişim becerileriniz geliştirmek için kullanabilirsiniz
 
RETROLAR
MERKÜR RETROSU
1-17 Şubat Balık burcu 12° (9.EV) - 10 Mart Kova burcu 28° (8.EV)
İletişim gezegeni Merkür 9. evinizde Retro harekete başlayacağından ve Retro hareketine 8. Evinizde devam edeceğinden uluslararası bağlantılı bir işe başlamak, bir hukuki sürece başlamak, bir eğitime ya da akademik sürece başlamak doğru bir karar olmayabilir. Merkür retrosu iletişim kazalarına sebebiyet verebileceği gibi yapacağınız sözleşmeler ya da atacağınız her türlü imzada sıkıntılar yaşanabilir. Diğer taraftan Retro zamanları, mali tablonuzla ilgili karışıklıklar çıkabilir. Kredi almak ya da borç almak ya da vermek için uygun zamanlar olmaz.
2-18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14° (1.EV) – 12 Temmuz Yengeç burcu 5°
Yükseleninizde gerçekleşecek bu retroda ise özellikle ilişkide bulunduğunuz insanlarla, eşiniz, aileniz, ortağınız, ticari müşterilerinizle iletişim kazaları, yanlış anlaşmalar, anlaşamama durumları söz konusu olabilir. Retro süreçleri evlenmek ya da ortaklık kurmak için de çok uygun zamanlar değildir. Diğer taraftan eski sevgilinizin tekrar kapınızı çalması mümkün, ama hatırlatmak isterim ki retroda gelen Retro bitince geri gidebilir, karşınızdakinin niyetinden emin olmalısınız.
3-14 Ekim 2020 Akrep burcu 11° (5.EV)-  3 Kasım Terazi 25° (4.EV)
5.evdeki ve akrep burcundaki bu Retro sizin daha önceden tutkuyla bağlı olduğunuz eski sevgilinizi tekrar hayatınıza getirebilir ya da tutkuyla sevdiğiniz bir hobiniz ile tekrar uğraşmaya başlayabilirsiniz. Aslında 5. Ev Retroları belki de içinizdeki yaratıcı yönlerinizi keşfetme zamanlarıdır. Geçmişe dönüp bir bakın neyi arzu edip, yapabileceğinizi düşündüğünüz halde hayatınıza dahil edemediniz? Diğer taraftan riskli yatırımlara girmek, yeni bir aşka yelken açmak ya da çocuklarınızla ilgili yeni bir başlangıç yapmak için çok uygun bir zaman dilimi olmayacaktır  Taşınmak, ev değiştirmek, gayrimenkul almak, evinizde tadilatlar yapmak için Retro bitimini beklemeniz en doğrusu olacaktır. Umulmadık engeller çıkabilir ve yorulabilirsiniz.
 
VENÜS RETROSU
13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21°– 25 Haziran İkizler 5° (12.EV)Venüs ikili ilişkilerde geçmiş ile ilgili haberler, dedikodular olabilir.Aşkınızı içinize gömmeniz gereken bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Yaşadığınız platonik ilişkiler yüzünden kendinizi değersiz ya da dağılmış hissedebilirsiniz. Bu süreçte kendinizi dinlemeye, inzivada kalmaya ihtiyacınız olacaktır.
MARS RETROSU
12 Eylül 2020 Koç burcu 28°- 14 Kasım Koç burcu 15°  (10.EV)
İşinizle ilgili konularda aksiyon almakta harekete geçmekte zorlanabilirsiniz. Anneniz, aileniz ve ya Patronlarınızla, yöneticilerinizle ve otorite figürleriyle sorun yaşayabilirsiniz.
2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI
10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması (1.EV)
Kendini daha yakından tanıyabilirsin, kendini tamamen yeni bir ışık altında görüyorsun, ama bundan daha fazlası nereye gittiğini göstermeye yardımcı olabilir. Buradaki Dolunay, hayatınızın yolu veya yaşam yönü hakkında size fikir verebilir.
5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması (6.EV)
6. evinizde yer alan bir Dolunay, işte ya da sağlığınız ve refahınızla ilgili ihmal ettiğiniz her şeyi yüzeye çıkarabilir. Genellikle, üzerinde çalıştığımız her şeyin faydalarını görebileceğimiz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için mükemmel bir zaman.
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması (1.EV)
Yeni bir görünüm ya da kendini ifade etme ve sunma gibi, kendini kişisel bir şekilde yeniden keşfetme zamanı. Enerjik ve hevesli hissettiğinizde, bu yılın kişisel olarak yoğun bir zamanı. Kendinizi başkalarına nasıl sunduğunuzu düşünün, kişisel alışkanlıklarınızı kendinize olan güveninizi artıracak şekilde değiştirmeye odaklanın ve en iyi ayağınızı öne çıkarmaya odaklanın, çünkü bu fark edileceğiniz ve kişisel bir izlenim bırakacağınız başkaları üzerinde etkili olacağınız bir dönem olacak.
Yeni yılın hepinizin hayrına olması dileği ile sevgiler.
 
 
 
 
.