• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

2020 YILI ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN YORUMLARI
ANA TEMALARINIZ ÇALIŞMA HAYATI VE SAĞLIK
Sevgili Aslan , özellikle de yükselen Aslanlar, 2020 yılı önemli gezegen kavuşumlarının yaşanacağı , bol retrolu , bol tutulmalı  ilginç bir yıl eski defterleri kapatıp yeni tertemiz bir sayfa açma yılı olacak arkadaşlar. 2 Aralık 2019- 19 Aralık 2020 arasında şans, bolluk ,bereket ve fırsatlar gezegeni Jüpiter bir yıl boyunca  Oğlak burcunda sizlerin 6.evinizde olacak. Jüpiter Oğlak’ta düşüştedir bu yüzden bu alandaki konuları ciddiyetle ortaya koymanıza, daha detaylandırmanıza sebep olacaktır ve iş açısından çok olumlu bir transittir. Jüpiter bu alanda büyüme gelişme, şans ve fırsatlar  verecektir ; rutinleriniz, genel sağlığınız, iş ve çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar, iş ortamınız , hizmet aldığınız kişiler, evcil hayvanlar tüm bu konular Jüpiter büyütecinin altında olacak. Jüpiter girdiği ortamı büyüttüğü ve genişlettiği için; çalışma hayatınızda sıkıntı varsa , sağlık sorunlarınız varsa önce onları büyütecektir ama aynı zamanda bütün bu sorunlar büyüyeceği için “neler oluyor” deyip bu sorunları çözmeye çalışırken  size fırsatları ve şansları da ayağınıza getirecek örneğin ; kilo sorununuz var ve hep zayıflayacağım diye düşünüyorsunuz ama bu dönemde bir bakacaksınız daha da kilo almışsınız bu durum gözünüze batmaya başlayacak ve çözümler ararken belki çok iyi bir diyetisyen ile karşılaşacaksınız hemen diyet programına başlayacaksınız. Yani bu dönemde Jüpiter 6.ev konularını gözünüze gözünüze sokacak ,sizi harekete geçirip fırsatlar sunacak. Sağlık konusunda bazı farkındalıklar yaşatacak ve  yeni kararlar alacaksınız. Bu dönemde  iş ortamınızı da yenileyebilirsiniz, iş arkadaşlarınızla daha da iyi vakit geçirebilirsiniz. Eğer işinizden çıkarıldıysanız üzülmeyin size yeni iş kapıları da açılabilir. Çalışmayan kişiler açısından bakarsak bazılarınızın da yine Jüpiter’in etkisi ile  günlük rutinlerinde abartmalar olabilir; yapacak daha çok işiniz olabilir. Kısacası Jüpiter bulunduğu alanda önce olumlu veya olumsuz her şeyi büyütür ama sonra işlerinizi kolaylaştırır , bulunduğu ev konularında size koruyucu melek görevi yapar..
20 Şubat - 27 Temmuz - 12 Ekim  Neptün ve Jüpiter’in uyumlu açısı ile eşinizin kaynakların dan veya başkalarının kaynaklarından gelen maddi manevi destekler sayesinde veya kredi alarak işinizi geliştirmek için fırsatlar bulabilirsiniz.  Örneğin sağlık sorununuz var ise bu konuda sigortadan daha rahat destek alabilirsiniz.
4 Nisan- 30 Haziran - 12 Kasım aylarında Jüpiter(büyük) Plüton(güç) ile kavuşumda olacak, büyük güç, büyük fırsat verecek ama daha önce emek ve çaba harcadıysanız, sorumlulukla rınızı yerine getirdiyseniz işinizde güçlü bir konuma gelebilirsiniz. Genel anlamda günlük hayat, yaşam kalitesi ve sağlık konusunda destek alabilirsiniz. Fakat kişisel haritalarınız da çok önemli eğer Jüpiter ve Plüton eğer toprak ve su burçlarında kişisel gezegenleriniz varsa daha şanslı etkiler alabilirsiniz. Jüpiter Plüton kavuşumları büyük para kazancını da anlattığı için Nisan ve Kasımda büyük paralar miras yolu ile gelebilir
Satürn  20 Aralık 2017 yılından beri sizlerin  6.evinizdeydi; çalışma düzeniniz, günlük hayat ve sağlık konularında düzenlemeler yaptınız ve sorumluluklar aldınız. Sağlık ve iş alanınızdaki değişimler ve dönüşümler  2020 yılında da devam edecek .Şimdiye kadar Satürn bu alanda iş hayatınızda çeşitli sorunlara sebep vermiş olabilir, yanınızda çalışanlar size iyi hizmet etmemiş olabilir. Satürn aslında size burada tamam bir işin var çalışıyorsun ama işinle ilgili bir değişim yap bir düzen , sistem kur daha sorumlulukla ve disiplinle çalış, kendini geliştir ,senin potansiyelin daha fazla diyor. Bu dönemde alerji, dişler, dizler, omurilik konuları sağlığınızı etkileyebilir, spor ve diyet yapmaya , rutin sağlık kontrollerinden geçmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca bu dönemde evcil hayvanlarınız varsa onların da sağlık konuları sizi üzmüş olabilir 2020 yılında da devam edecek bu süreç dikkatli olun.
 
Satürn 12 Ocak tarihinde  Plüton ile  6.evinizde kavuşuyor . (8 Mayıs 2020’ye kadar etkisi devam edecek) İş ve mesleki konular, sağlık konularında ciddiye almanız gerekenleri görmenizi sağlayacak  güçlü baskılar altında kalabilirsiniz bu konularda farkındalık sağlamanızı gerektirecek kadersel enerjiler alabilirsiniz bu yüzden bu konuları ihmal etmemeniz gerekebilir Sağlık konularınızı ihmal etmeyin, iş ortamınızda sıkıntılar varsa önlemlerinizi alın, her türlü ikili ilişkilerinizde de zorlanmalar olabilir bu süreçte.
Bu arada  Satürn 22 Mart – 13 Mayıs  2020 arası  Kova burcuna 7 .evinize  girecek ve birkaç aylığına burada 2021 yılı için neler yapacağının fragmanını gösterecek. İlişkiler, ortaklıklar alanında sorumluluk ve düzenlemeler yapmanız söz konusu olabilir. İlişkilere ciddi bakma sorumluluk alma olabilir. Bu süreçte evlenme, iş ortaklıkları olabilir. Evlilikte sorun varsa ortaya çıkabilir boşanabilirsiniz ya da iyi giden bir ilişki evlilikle taçlanabilir.
Satürn 13 Mayıs -30 Eylül   2020’ye kadar geri hareketinde ve  tekrar  6.evinizde olacak bu süreçte iş ve günlük rutinler ve sağlık konularında yapacağınız tüm düzenlemeler alacağınız tüm sorumlulukları bitirmeniz ve tamamlamanız için fırsat verecek. 30 Eylülden sonra tekrar Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 Aralık 2020’ye bu konular tamamlanmış olacak.
5 Mayıs 2020 tarihinde Ay düğümleri yer değiştirecek Kuzey Ay Düğümü İkizler , Güney Ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Bu yılın 2.yarısında tutulmalar  İkizler ve Yay aksında olacak. 11.ve 5. ev akslarınız gündemde olacak, bilgiyi paylaşmak, görüşlerinizi kısa ve anlaşılır şekilde anlatmak, başkalarını dinlemeyi öğrenmek, yeni fikirlere açık olmak konularını deneyimleyeceksiniz. Kariyer ve mesleki çalışmalarınızla ilgili deneyimlerinizi sosyal çevrenizde paylaşacağınız, ortak işlerde ve grup çalışmalarında başarılı olacağınız bir döneme gireceksiniz.
RETROLAR
MERKÜR RETROSU
17 Şubat  Balık burcu 12 derece - 10 Mart Kova burcu 28 derece
8.evde paylaşılan kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı  veya payınızı alıp almadığınızı öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.
7.evinizde bitecek, evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür ger hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
 
 
 
18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14 derece – 12 Temmuz Yengeç burcu 5 derece
12.evinizde  geri dönüşe geçtiğinde, geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyaç çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
14 Ekim 2020 Akrep burcu 11 derece-  3 Kasım Terazi 25 derece
4 ev Merkür gerilemesinde eviniz sizin sığınağınız olabilir. Hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızı değiştirmek iyi gelebilir. Evinizin her odasını tekrar ziyaret edin ve bir yabancının gözüyle görmeye çalışın. Bu odalar sizin  hakkınızda ne diyor? Artık sizin için bir anlamı olmayan eşyelerı belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz. Aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.  Eski aile / çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir
 3.ev Her türlü iletişim, ulaşım ve düşünme aklınızı çok meşgul gibi hissedebilirsiniz. Bazen endişe ve sinir semptomlarını artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz ,düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.
 
 VENÜS RETROSU
13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21 derece – 25 Haziran İkizler 5 derece
11.ev İlişkileriniz konusunda sınanacağınız zamanlar, bu dönemde söz, nişan, evlilik, iş anlaşmaları yapmamakta fayda vardır. Eski arkadaşlarınız hayatınıza girebilir, sanatsal faaliyetler, estetik operasyonlar için iyi değildir. Hayallerinizi gerçekleştirmek için atılımda olmamanız daha iyi olabilir, tıkanıklık olabilir, arkadaşlıklar arasında sorunlar olabilir.
MARS RETROSU
12 Eylül  2020 Koç burcu 28 derece- 14 Kasım Koç burcu 15  derece
9.ev En son 2018 yaz aylarında yaşadığınız Retroyu yine yaşayacağız, dolayısı ile bu dönemde hangi alanda girişim yapacaksak ertelersek iyi olur. 9.evinizi yönettiği için bu tarihlerde yeni bir eğitim, yurtdışı seyahatleri , yabancıl dil eğitimi, akademik  bir eğitime başlamak, master, doktora işinizi tanıtmak,  ve kişisel gelişim gibi eğitimlere başlamak için doğru zamanlar değildir çünkü sıkıntı yaratır arkadaşlar.
 
 
2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI
 
10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması
 
12.evinizde geçmişte sizi rahatsız eden konular varsa bunlarla ilgili arınma süreci yaşayabilirsiniz. İnzivaya çekilip hayatınızla ilgili bir sorgulama yapacaksınız.
 
5 Haziran Yay burcu Ay tutulması
 
5. ev ; aşk, romantizm ve çocuklar konusu gündeminizde olacak. Kadersel etkiler barındıracak. Hayattan aldığınız keyif konularında kendinizi sorgulayacaksınız, sizi memnun eden şeyler yapmaya karar vereceğiniz zamanlar. Yeni bir ilişki başlayabilir ya da şimdiye kadar olan ilişkiniz bitebilir.
 
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması 0 derecede
 
12.evinizde  içsel anlamda güçlü başlangıçlar, kendinizi içsel olarak temizleyeceğiniz, geçmiş ile ilgili çözülmemiş travmalarınızı çözeceğiniz bir enerji.
 
5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
 
Son ay tutulması Oğlak burcunda iş hayatınızla ilgili yaşanan  sıkıntılar varsa sonuna gelebilir ,sağlık konusunda tedavi görüyorsanız sonuna gelmiş olabilirsiniz. Çalışma hayatınızda son rötuşlarınızı yapacağınız dönem.
 
30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
 
11.ev; hayalleriniz, hedefleriniz değişebilir. Sosyal çevrenizde artık size hizmet etmeyen sosyal çevre ve arkadaşlarınızdan ayrılabilirsiniz. Hayalleriniz veya kariyerinizden gelen kazanımlarla ilgili başvurularınız olabilir.
 
14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması
 
Etkisi büyük bir Yeniay olacaktır. Ani bir evlilik kararı alabilir, evli olanlar ise daha keyifli bir birliktelik yaşamak için yeni  kararlar alabilir, çocuklarla ilgili yeni gelişmeler olabilir, hayatınıza yeni bir bebek geldiğini öğrenebilirsiniz. Daha mutlu nasıl yaşayabilirim bu tutulmanın önemli tarafıdır.
 
Hepinizin hayrına olacak güzel bir yıl olsun,sevgiler.