• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

2020 BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

ANA TEMALAR HAYATTAN KEYİF ALMA , AŞK VE ÇOCUKLAR

Sevgili Başak ve özellikle de yükselen Başaklar, 2020 yılı önemli gezegen kavuşumlarının yaşanacağı ,Ay düğümlerinin burç değiştireceği bol retrolu bol tutulmalı  ilginç bir yıl olacak arkadaşlar. 2 Aralık 2019- 19 Aralık 2020 arasında şans, bolluk , ve fırsatlar gezegeni Jüpiter bir yıl boyunca  Oğlak burcunda sizlerin  5. evinizde olacak. Jüpiter Oğlak’ta düşüştedir bu yüzden bu alandaki konuları ciddiyetle ortaya koymanıza, daha detaylandırmanıza sebep olacaktır ve hayattan keyif alma alanında şanslar açısından çok olumlu bir transittir. 5.ev aşk, hobiler, yaratıcılık, çocuklar konusunda fırsatlar var. Aşk ilişkilerinizde daha ciddi ilişkiler peşinde olabilirsiniz. Bazılarınız çocuk sahibi olmak isteyebilir. Evli olan Başak burçları ise çocuklarının sorumluluklarını alabilir, çocuklarının sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilir. Ama Jüpiter’in burada olması sizi rahatlatacaktır. Bu dönem kendi yaratıcılığınızın ön plana çıkabilir, bazılarınız sanatsal çalışmalar yapabilirsiniz, bu dönemde hayatınızda hiç olmadığı kadar zevke ve eğlenceye açabilirsiniz çünkü Jüpiter 12 yılda bir 5. evinize uğruyor, ruhunuzun daha özgür olduğunu zihinsel olarak mutlu ve heyecanlı , maddi manevi anlamda daha rahat ve huzurlu  hissedebilirsiniz. Bu dönemde uzak yerlere seyahatler yapabilir, ilahi bilgilerden yarar sağlayabilirsiniz, daha fazla sosyal olacağınız zamanlar ayrıca  hukuksal süreçleriniz varsa olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 2017 yılından beri çok yoruldunuz bu yıl ödüllerini alacaksınız ve tüm gezegenler toprak burcu Oğlak ta olduğu ve sizin de yükseleniniz toprak burcu olduğu için şanslı burçlardan birisiniz .
20 Şubat -27 Temmuz -12 Ekim Neptün ve Jüpiter'in uyumlu açısı ile  her türlü ilişkilerinizden, eşinizden, ortağınızdan, kankanızdan maddi manevi destek alabilirsiniz. Yetenekleriniz sayesinde sosyal ortamlarda dikkat çekebilirsiniz.
4 Nisan- 30 Haziran - 12 Kasım aylarında Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak, büyük güç, büyük fırsat , büyük şans demek. Çok istediğiniz bazı şeylere kavuşabilirsiniz ve çocuklarla ilgili , yaratıcılığınız ,hobilerinizle ilgili  güçlü etkiler alacağınız güzel zamanlar. Büyük şans ve fırsatlar var; aileden, babadan gelen miras da olabilir.
Satürn 20 Aralık 2017 tarihinden beri 5.evinizde seyahat ediyordu bu yılda 2020 sonuna kadar 5.evinizde bu dönemde sizi başkalarından farklı kılan en özel yeteneklerinizi ve becerilerinizi keşfetmiş olabilirsiniz. Aynı zamanda kendinize fazla vakit ayırmamış olabilir, evli ve çocuk sahibi olanlar bu süreçte çocuklarıyla ilgili sorumlulukların altında daralmış kendilerini bunalmış , kısıtlanmış hissedebilirler. Bazılarınız bu dönemde aşk acısı çekmiş olabilirsiniz fakat bu sene Jüpiter’in bu eve gelmesi ile birlikte daha keyifli zamanlar geçireceksiniz.
Satürn 12 Ocak tarihinde  Plüton ile  5.evinizde kavuşuyor . Satürn düzen kurmak, Plüton ise değişim ve dönüşümü anlatır. (8 Mayıs 2020’ye kadar etkisi devam edecek) 2020’anin başında ve sonundaki bu kavuşumda yine çocuklara ait sorumluluklarınız devam edebilir, bu konular size güçlü bir baskı verebilir, aşk konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz artık Satürn bu evden çıkmadan bir şeyleri değiştirme, düzen kurma, düzene uymayanları eleme ve değişim hazırlığında olabilirsiniz. Yaratıcı yönlerinizi de değerlendirmek isteyebilirsiniz. Maddi anlamda da kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.
Bu arada  Satürn 22 Mart – 13 mayıs  2020 arası  Kova burcuna 6.evinize  girecek ve birkaç aylığına burada 2021 yılı için neler yapacağının fragmanını gösterecek. Bu evdeki Satürn bu sefer sizin çalışma hayatı, yanınızda çalışanlar, günlük rutinler ve sağlık konularıyla ilgili bir takım yeni düzenlemeler yapmak, verimli hale getirmek  üzere çalışacak.
Satürn 13 Mayıs – 30 Eylül  2020’ye kadar geri hareketinde yine 5.evinizde olacak ve artık 5.ev konuları ile ilgili  yarım kalmış, eksik kalmış yapmanız gereken değişiklikleri için fırsat sunacak. 30 Eylülden sonra tekrar Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 Aralık 2020’ye kadar bazılarınızın çocuklarının  eğitim konularında tamamlanmalar, çocuk sahibi olabilir, bazılarınızın torunları olmuş olabilir artık tüm bu düzenlemeleri yapıp bitirmenizi sağlayacak. Yaratıcı çalışmalarınız var ise bunlarla ilgili size belki bir iş imkanı sunabilir, çalışma koşullarınızı düzene sokabilir, hayattan keyif aldığınız şeyleri sorgulayıp bunlarla ilgili kendi içinizde düzenlemeler yapıp kararlar alabilirsiniz. Örneğin; ben artık daha rahat bir hayat yaşamak istiyorum diyebilirsiniz bazılarınız aşklarını evlilikle taçlandırabilir. 30 Eylülden sonra tekrar Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 Aralık 2020’ye bu konular tamamlanmış olacak.
5 Mayıs 2020 tarihinde Ay düğümleri yer değiştirecek Kuzey Ay Düğümü İkizler ,Güney Ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Bu yıl çoğu tutulmalar  İkizler ve Yay aksında olacak. Aile ve ev yuva temaları, kariyerinizle ,statünüzle ilgili ,geleceğinize ait hedefleriniz , aile büyüklerinin sağlıkları ile ilgili temalar  bu dönemde önem kazanabilir.
 
RETROLAR
MERKÜR RETROSU

17 Şubat  Balık burcu 12 °- 10 Mart Kova burcu 28
Merkür geri hareketi 7.evinizde başlayıp 6.evinizde sona erecek. Evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf da  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin. Merkür geri hareketi  6.evinizde devam edecek, çalışma alanınızı, ofisinizi veya masanızı yeniden düzenleme, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunda  bir takvim veya yapılacaklar listesi oluşturmak gerekebilir. İş arkadaşlarınızla tekrar iletişim kurma ve ilişkinizi gözden geçirme zamanı. Bazen bu geçiş iletişimde karışıklıklar olarak ortaya çıkabilir ve ekip çalışması zarar görebilir  herkesten doğru bilgileri edindiğinizi  kontrol edin. Sağlık konularında da kişisel bir envanter yapma zamanı. Nasıl hissediyorsun? Enerji dolu musun?  veya ağrılar ve tanımsız hastalıklarınız mı var.  Bu, kendi sağlık sorunlarınız hakkında araştırma yapmak için mükemmel bir fırsat. Ertelemenin ciddi sonuçları olmadıkça, bir hastalık ya da problem için bir tedavi sürecine başlamadan önce ikinci bir görüş (Merkür doğrudan olduğunda) tavsiye edilir. Test sonuçları şimdi sonuçsuz olabilir. Yeni bir diyete başlamaktan kaçının. Yemek yiyeceğiniz yiyecekleri araştırmak, yemek tarifleri ve besin bilgilerini toplamak için zaman harcanması daha iyidir.

18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14 °– 12 Temmuz Yengeç burcu 5°

11.evde yaşayacağınız geri hareket ile eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.

14 Ekim 2020 Akrep burcu 11° -  3 Kasım Terazi 25°

  3.ev de başlayacak olan Merkür geri hareketi 2.evinizde sonlanacak. Her türlü iletişim, ulaşım ve düşünme aklınızı çok meşgul gibi hissedebilirsiniz. Bazen endişe ve sinir semptomlarını artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz ,düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.  2.ev parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik para kucağınıza düşebilir. Banka hesabınızı inceleyin; faturalara  dikkat etmek , bu dönemde alışveriş fişlerinize dikkat edin fazladan para ödemeyin. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz . Bu dönemde  tasarruf hesabı açmak akıllıca olabilir.

VENÜS RETROSU

13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21°– 25 Haziran İkizler 5° (1.EV)

10.ev en son 2012 yılında İkizler burcunda da Retro olmuştu bu dönemde neler yaşadınız? Kariyer alanınızda kadın figürlerle aranızda anlaşmazlıklar olabilir. Ya da aile büyükleri ile ilgili anlaşmazlıklar olabilir. Geçmişten gelen yarım kalan ilişkiler varsa karşınıza çıkabilir, kariyer alanında geçmişten gelen hak ettiğiniz fırsatlar da karmik bir şekilde karşınıza çıkabilir. Bu dönemde estetik yaptırmak, söz ,nişan, düğün, ortaklık kurmak pek önerilmez.

MARS RETROSU

12 Eylül  2020 Koç burcu 28 derece- 14 Kasım Koç burcu 15 derece

8.  evinizde 6 ay gibi uzun bir süre kalacak, ortaklıktan elde edilen paylaşımlar, başkalarından gelen paralar, miras konuları , eşinizin parasal kaynaklarında  problemler yaşanabilir. Bu dönemde kredi çekmemek ve  borçlanmamakta fayda vardır. Sağlık, ameliyat gibi konularda dikkatli olmak gerekiyor. Eğer çok acil değilse de 12 Eylül- 14 Kasım arası operasyon yaptırmamakta fayda vardır.
 
2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI
 
10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması.
 
11. evde sosyal çevre ve arkadaşlıklarınızla ilgili duygusal tartışmalar olabilir bu konularla ilgili tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Kariyerinizden gelen getirilerle ilgili somut sonuçlar alacağınız zamanlar olabilir.
 
 5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması  
 
4. evde işe harcanan enerji ile iç meselelere harcanan enerji arasında bir denge kurmak gündemde olabilir. Ailenize, evinize, yuvanıza öncelik verme zamanı  Bir ev, aile veya mülk meselesi, aile içi ilişkilerde önceden konuşulmamış konuların ortaya çıkması.
 
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması 0 derece
 
11. ev  sosyal çevre ,arkadaşlıklar ve kariyerden gelen kazanımlarla ilgili yeni girişim ve başlangıçlar yapma zamanları olabilir. Yeni bir sosyal çevreye girebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.
 
5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
 
5. ev daha önce üzerinde çalışmış olabileceğiniz yaratıcı bir projenin tamamlanması söz konusu olabilir, çocuklarla ilgili konularda somut şeyler elde etme zamanıdır.
 
30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
 
10. ev  sosyal medya yayınlarınızda biraz daha popüler olduğunuzu, işteki insanların sizinle vakit geçirmek istediklerini, patronların ve otoritelerin sizi daha fazla fark ettiğini fark edebilirsiniz .

14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması
 
4. evde ev ve aile  odak noktası olabilir. Kişisel, gelişimsel düzeyde, iç güvenlik hissini keşfetme ve geliştirme zamanı. Gelecek için uzun vadeli planlar yapmak, her türlü yeniden düzenleme yapmak ve hatta ev veya ev ortamını yeniden modellemek ve aile ile ilgili faaliyetler için iyi bir zamandır.
 Hepiniz için harlı bir yıl olması dileği ile,sevgiler.