• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZ
İ

ANA TEMA EV, AİLE

Sevgili Terazi ve özellikle de yükselen Teraziler, 2 Aralık 2019- 19 Aralık 2020 arasında Jüpiter Oğlak burcunda 4.evinizde olacak. Jüpiter’in bu alandan geçişi ev yaşamınız için olumlu bir etkidir. Ev yaşamınızda istikrar ve denge, yeni bir eve veya şehre taşınma, ödeyebileceğiniz bir fiyata ev satın alabilir, bu mülkü kiraya verebilir veya oturabilirsiniz. Bazılarınız yaşadığınız evde tadilat yapabilir, evinizi, güzelleştirmeye çalışabilirsiniz. Bazılarınız bahçe işleri ile uğraşmaktan, toprakla uğraşmak, sebze yetiştirmek isteyebilir. Bu dönemde bazı Terazi burçları inzivaya çekilip yalnız kalmayı tercih edebilirler, kendinizi daha güçlü hisseder ve içsel olarak huzurlu olursunuz. Aile konuları da sık sık gündemde olur, ailenizden destek alabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde ruhsal konularla ilgilenebilir, okült konulara merak salabilir, astroloji, ölüm ötesi, metafizik, enerji çalışmaları, para psikoloji gibi evrene, doğaya ve insana dair bilinmeyen ve gizli tutulmuş konular ilgisini çekebilir. Bazılarınız; başkalarından gelen maddi kazanımlar konusunda şanslı olabilir; eşten, ortaktan, miras gelebilir ya da aileden destek alacağınız bir süreç olabilir. Fakat Jüpiter bu alanda iken eğer tüm bu anlattığımız konularda sorunlarınız varsa önce onları büyütebilir ve daha sonra eğer siz bu konularla ilgili gerçekten çaba gösterip sorumluluk almışsanız bu sorunları çözümlemek için de size fırsatlar verebilir. İşiniz ile ilgili, parasal konularınız ile ilgili eğer geçmişte sıkı çalışıp sorumluluklarınızı yerine getirmiş iseniz bu transit boyunca da hak edişler konusunda Jüpiter’in bolluk ve bereketinden yararlanabilirsiniz.Bazılarınız ise bu dönemde yuva kurup evlenebilir, çocuk sahibi olabilir, kimileriniz evde yaptığı bir işten ya da hobiden kazanç sağlayabilir.

20 Şubat-27Temmuz-12 Ekim Neptün ve Jüpiter’in sekstil açısı ile ailede çözemediğiniz sorunlar varsa onları çözebilir ve ailenizden her türlü maddi manevi anlamda destek alabilirsiniz. Örneğin ev almak istersiniz aileniz yardımcı olur ya da aileden gelen bir miras ile ev almaya karar verebilirsiniz gibi. Diğer taraftan işinizle ilgili kurduğunuz hayallerin gerçekleşmesi söz konusu olabilir.

4 Nisan-30 Haziran-12 Kasım Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak. Ailevi konularda extra sorumluluk ve baskılar olabilir. Güçlü dönüşümler veya krizler deneyimleyebilirsiniz eğer haritalarınızda Jüpiter olumlu bir konumda ise bu krizler ve dönüşümler sizin için fırsat ve bereket getirebilir.
Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri 4.evinizde bulunuyor. Bu dönemden beri ailevi ve yuva konularında bir takım testlerden geçtiniz, yerleşim ile ilgili değişiklikler yaşadınız belki evinizi değiştirdiniz, kiminiz aile ile ilgili sıkıntılar yaşadı, kiminiz kariyerini oturtmaya, maddi gelirini artırmaya çalıştı yani bir sistem kurmaya çalıştınız. Bu yıl yine aynı konular gündemde olacak testleriniz yine aynı konuda ama son demlerini yaşayacaksınız. Satürn’nün bu evden geçişi ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda mesuliyet alınacağını, tam bir temel atma döneminde olduğunuzu gösterir. Zira geleceğin temelleri, tam da Satürn’ün bu alandan geçişi döneminde atılmaktadır. Satürn’ün bu dip noktadan geçişi, dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyerle ilgili mücadeleleri anlatır. En önemli şey temelleri sağlam atmanız, doğru başlangıçlar yapmanız ve bunun için de ne istediğinizi bilmenizdir.
Satürn 14 Ocak tarihinde Plüton ile 4.evinizde kavuşuyor aile, yuva, çocuklar, aşk, kendiniz olma ile ilgili önemli testlerden geçme zamanlarına işaret eder. Bu transit ev ve aile ile ilgili konularda radikal ve köklü değişimlere işaret eder.Her şeyden önce, yapısal kalıplarınızın değişime uğraması zamanı gelmiştir. Korku ve endişeleri dönüşüme uğramak, hatta belki de temizlenmek üzere tetiklenecektir. Etkisi uzun zamana yayılan, sabır gerektiren bir transittir. (8 Mayıs 2020’ye kadar etkisi devam edecek)Olumlu yönden bakıldığında, dayanıklılığınızı artıran bir yönü de vardır, sizin baskı ve dayatmalardan silkinmenize, özgürleşmenize yardımcı olabilir. Kavuşum açısı olduğu için iş hayatı ya da düzeni üzerinde baskı oluşabilir. Sağlam ve garanti gördüğünüz şeyler yıkıma uğrayabilir. Şartları kontrol etmek ve yönlendirmek, sahip olduklarını korumak zor olabilir. Gerçekçi değerlendirmeler gerektiren bir dönemdir. Aslında gereksiz olan şeylerin temizlenme zamanı gelmiştir. Bu yüzden değişime direnmek yerine, değişimle akmak, esnemek, gerekli revizeleri yapmak en iyisidir. Aksi takdirde zorlanmalar artabilir.
 
Satürn 22 Mart – 13 Mayıs 2020 arası  Kova burcuna girecek birkaç aylığına burada 2021 yılı için prova yapacak. Kova sizlerin 5. eviniz bu 3 aylık dönemde kişisel dikkatiniz ve enerjiniz yaratıcılığınıza, kendinizi ifade etmeye yönelecek, bu dönem tanrı vergisi yeteneklerinizin ve potansiyellerinizi geliştirmeniz gerekecek.  Satürn burada size bunu yapmaya çalışacak çünkü bu dönemde kendinizi karamsar ve sorumluluklar altında ezilmiş hissedebilirsiniz, kendinize zaman ayırmakta zorluk çekebilir, yaşamda rahatlama ve eğlenceye de yer ayırmanın öneminin hatırlatılmasına gereksinim duyabilirsiniz. Bu ev aynı zamanda, çocuklar, aşk, hobiler, hayattan alınan keyifler alanıdır. Sevgiliniz varsa kadersel deneyimler yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda kendinizi yaralanmış hissedebilirsiniz, Satürn Karmayı da anlattığı için aşk ile ilgili geçmiş yaşam borçlarını, neyi hak edip etmediğini sorgulayabilir. Bu transitte sevilmediğinizi ve onaylanmadığınızı düşünebilirsiniz. Bazılarınız kendinden yaşça büyük ya da otorite sahibi kişiler ile aşk yaşayabilir. Çocuklar veya gençler yüzünden kısıtlanmalar, zorluklar ve sorumluluklar olabilir. Bazılarınız istenmeyen hamilelik yaşayıp kürtaj olabilirler. Sağlık açısından kalp zayıf ya da baskı altında olabilir.

Satürn 13 Mayıs’tan sonra geri hareketine başlıyor ve 30 Eylül 2020’ye kadar 4.evinizde geri hareketine devam ediyor. Satürn 4.evinizde geri harekette iken sizlerin ev, aile, yuva, ebeveynler konusunda eksik kalmış, tamamlamadığınız bir şeyler varsa bunları tekrar gündeme getirecek bunları tamamlamanız için size fırsat verecek. 30 Eylül’den sonra ise yine Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 Aralık 2020’ye kadar 4.evinizde kalacak bu süreçte ev alımı yapmanız gerekiyorsa yapmış olacaksınız, bazılarınız belki evlenmeye karar verecek sürüncemede kalan bir ilişki varsa evlilikle bitecek. Bazılarınız uzun süredir düşündüğü taşınma, evle ilgili tadilat, onarım işlerini halletmiş olacak belki de ülke, şehir değiştirecek.

5 Mayıs 2020 tarihinde ay düğümleri yer değiştirecek kuzey ay düğümü İkizler, güney ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Geçmişe dönüp baktığımızda aynı aks 23 Ekim 2001-13 Mayıs 2003 tarihleri arasında KAD İkizler/GAD Yay döneminde kendi isteğiniz veya isteğiniz dışında, yaşamınıza giren, yeni oluşan temaları düşünürseniz, şimdi bulunduğunuz şartların oluşumunun o dönemde alınan kararlarla yakından ilgili olduğunu anlayabilirsiniz. O dönemde başlamış olduğunuz yeni bir oluşumun zirvesini yaşadığınızı, o zaman zirvede olan konuların ve oluşumların ise geride bırakılması gereken, artık size yük olan konular olduğunu fark edersiniz.
Sizlerin 3-9 aksınızda gerçekleşecek; uzaklarda aradığınız yakınınızda, yakında sandığınız uzaklarda. Basit ve sade olan bilgideki derinliği anlamalısınız şimdi. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ya da komşularınızla ilişkilerinizdeki derin bağı anlamaya gayret etmelisiniz. Belki de yapacağınız kısa yolculuklar sizin ruhsal yolunuzda büyük açılımlar sağlamanıza sebep olacak. Hareketli olmalısınız, değişikliklere cesaretle yaklaşmalısınız.
 
 
RETROLAR
MERKÜR RETROSU

1-17 Şubat Balık burcu 12° - 10 Mart Kova burcu 28°
Bu dönemde günlük rutin işler, çalışma hayatı, sağlık, aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren işler konularında dalgınlıklara dikkat, rüyalar renkli ve anlamlı olabilir ona da dikkat.
2-18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14° – 12 Temmuz Yengeç burcu 5°
Kariyer, mesleki konular, aile büyükleri konularında daha alıngan, hassas, korumacı olabilirsiniz, ailevi konularda da hassasiyet var ve ailevi bir konuda gündem olabilir.
3-14 Ekim 2020 Akrep burcu 11° - 3 Kasım Terazi 25°
Sizinle ve maddi konularınız ile ilgili eski bir dava eski bir borç veya eski bir sevgili karşınıza çıkabilir.

VENÜS RETROSU

13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21°– 25 Haziran İkizler 5°
Uzakta yaşayan akrabalarınız veya eşinizin kardeşleri, yakın çevresi, kuzenleri ile ilgili asparagas haberler olabilir, her kafadan bir ses çıkabilir. Siz de kime inanacağınızı şaşırabilirsiniz bu dönemde konuştuklarımıza dikkat etmekte fayda vardır. İkili ilişkilerde kararlı ve tutarlı davranmakta zorlanabilirsiniz. Bu dönemde nişan, söz, düğün yapmamakta fayda vardır.

MARS RETROSU

12 Eylül 2020 Koç burcu 28°- 14 Kasım Koç burcu 15°
Bu dönemlerde her türlü ikili ilişkilerde zorlanacağınız; isteksizlik, sitem edici davranışlarda bulunacağınız, bıkkınlık halim olabilir. Ayrıca uykusuzluk çekebilir, gelecek kaygısı ve endişe duyabilirsiniz. Zaman zaman yön bulmakta zorluk çekebilir, hırsı içeri yöneltebiliriz. Bir anlamda pasif agresif davranabiliriz. Tabii bu arada hedefi yanlış belirleme riski de oluşabilir. Liderlik için mücadele verirken, gururumuzun zedelendiği ve kontrollü olmanın zorlaştığı bu süreçte, iyice tartmadan hedef seçmek, hatalı davranmaya ve istenmeyen sonuçlara sürükleyebilir. 
 
2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması
10.evde  gerçekleşen bir Dolunay size kamuoyunu tanıma getirebilir, sosyal medya yayınlarınızda biraz daha popüler olduğunuzu, işteki insanların sizinle vakit geçirmek istediklerini, patronların ve otoritelerin sizi daha fazla fark ettiğini fark edebilirsiniz.

5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması
3. Evinizde Dolunay gerçekleştiğinde, genellikle yerel çevrenizle ilgili olarak bir değişim olarak ortaya çıkabilir.

21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması
Toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz bu ay vurgulanıyor. Yeni Ay'ın çok etkilenmediği varsayılarak yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma hissi bir potansiyeldir. 

5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
Ailenizde, güvenlikte ve ev sektöründe  duyguları açığa çıkarabilir. Daha önce görmediğiniz şeyleri aydınlatır; evde ya da ailenizle ilgili bir şeyler yapar Ev, aile veya güvenlik ile ilgili bir şeylerin farkındalığınızın geldiği zamandır.

30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
Geleceğiniz için hedeflerinizi ve isteklerinizi yeniden yönlendirmede yardımcı olabilir. Dolunay, daha önce göremediğiniz her şeyi aydınlatır. Bu Dolunay boyunca, geleceğinize, size sunulanlara ve en başarılı olana nasıl uyulacağına dair bir fikir edinirsiniz. Dolunay burada gerçekleştiğinde, sanki istediğimiz yol biraz daha netleşiyormuş gibi, bir şeyi tezahür ettirmek için bize açıyor, bir perspektif kayması, hayallerimiz daha odaklanabilir hale geliyoruz.

14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması
 Bu, yeni bir şeyler öğrenmek, sosyal durumlarda rahat hissetmek, günlük yaşamın ayrıntılarına bakmak ve başkalarıyla zihinsel bir ilişki geliştirmek için uygun bir zamandır. Çevreniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağınız ve daha fazla uyanıklık yaşadığınız zamandır. 
Hepinize hayırlı bir yıl olması dileği ile,sevgiler.