• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

AKREP VE YÜKSELEN AKREP
2020 YILININ EN DİKKAT ÇEKİCİ TEMALARI ;  AİLE,KARDEŞLER,YAKIN ÇEVRE,EĞİTİM,YAYINCILIK VE SEYAHATLER

Sevgili Akrep ve özellikle de Yükselen Akrepler, 2 Aralık 2019- 19 Aralık 2020 arasında Jüpiter oğlak burcunda 3.evinizde olacak. Jüpiter’in yaklaşık 1 yıl boyunca kardeşler, yakın çevre ilişkileri, zihinsel aktiviteler, iletişim, kısa seyahatler, fikirleri yazılı veya sözlü ortaya koyma, eğitim, yayıncılık gibi konularda önemli gelişmeler sağlayabilecek ve şanslar yakalayabileceksiniz. Hayat görüşlerinizin genişlediği, eski kalıpların açılmaya başladığı ve önyargılarınızın azaldığı bir yıl olacaktır. Geleceğe yönelik planlarınızın genişleyeceği, fikir ve görüşleriniz de daha iyimser olacaksınız ve fikirlerinizi daha çok sayıda insana ulaştırabilirsiniz, çevrenizi genişletebilirsiniz. Görüşlerinizi insanlara iletmek için yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. mesela bazılarınız seminerler verebilirsiniz bazılarınız ise sosyal medya da daha fazla yer edinebilirsiniz, yazabilir ya da yayınlaya bilirsiniz. Ticari sözleşmeler konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz, edineceğiniz tecrübeleri kariyerinizde kullanabilirsiniz. Jüpiter’in in bu evde transiti süresince yakın çevrenizle iyi iletişim içerisinde olmanız size bütün kapıları açacaktır, çevrenizden aldığınız maddi ve manevi destek artacaktır. Eğer yakınlarınızla bir dargınlık varsa Jüpiter’in barışçıl enerjisi ile barış sağlayabilir, ilişkilerinizi iyi bir platforma oturtabilirsiniz, ayrıca sadece sizin değil, kardeşlerinizin veya sevdiklerinizin hayatında da bir şeyler yoluna gitmeye başlayacaktır, bazılarınızın seyahatlerinde artış olabilir ya da yaptığınız seyahatlerde şanslar yakalayabilirsiniz. Jüpiter’ in 3.evde en rahat edeceği dönem Satürn ’nün 22 mart – 13 mayıs 2020 arası kova burcuna geçtiği dönem olacak, bu süreci kullanabilirsiniz.

20 Şubat- 27temmuz-12 Ekim Neptün ve Jüpiter’in sekstil açısı ile kariyerinizle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için, sezgileriniz sayesinde doğru kararlar alabilir, önemli kişilerden destek görebilirsiniz, bu olumlu açının gerçekleşmesi ile aşkta aradığınızı bulabilir, çocuklarla ilişkilerinizde fedakarca ve manevi anlamda tatmin getiren yönleriniz ortaya çıkacaktır, ayrıca bu kavuşum yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarmanız ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmanıza destek verecektir.

4 Nisan-30 Haziran-12 Kasım aylarında Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak Oğlak burcunda ve yine 3. evinizde; yakın çevrenizde size güç kazandıracak önemli değişimler olacaktır. kardeşleriniz veya yakınlarınızla ilişkilerinizin dönüşümü söz konusu olacaktır. Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri 3.evinizde bulunuyor , Aralık 2017 den beri kardeşleriniz, yakın çevreniz, eğitim bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konularda mesuliyet almanız gerekti. Satürn’nün buradaki varlığı size, zihinsel ve eğitim konularında odaklanabilmeyi, sınavlara veya fikirlerinizi ortaya koyabileceğiniz kitap, makale, tez gibi yazılara odaklanabileceğiniz bir süreç olmuş olabilir. Diğer taraftan eğitimle ve araştırmalarla ilgili zorlanmalar, daha fazla çalışma gerekliliği ortaya çıkabilir, karamsar ve endişeli olmuş olabilirsiniz. yanlış anlaşılmalar yüzünden sorunlar, ilişkilerde sorunlar yüzünden veya taşınma gibi temalar yüzünden sorunlar, uzaklaşmalar görülebilir, bazılarınızın kardeşlerinizden biri evden ayrılmış olabilir.
 
Satürn 14 ocak tarihinde Plüton ile 3.evinizde kavuşuyor . (8 mayıs 2020 ye kadar etkisi devam ediyor. Satürn ve Plüton kavuşumları bize yapısal kalıplarınızın değişime uğrama zamanı geldiğini gösteriyor, fikirlerinizde köklü ve geri dönülmez dönüşümler olacaktır.Yine kardeşlerinizin veya yakınlarınızın hayatında ya da onların sizinle olan ilişkilerinizde köklü değişimler söz konusu olacaktır.örneğin; yazdığınız bir kitabın yayınlanması hayatınızı tamamen değiştirebilir.

Satürn 22 Mart – 13 Mayıs 2020 arası Kova burcuna girecek birkaç aylığına burada 2021 yılı için prova yapacak. Kova sizlerin 4. eviniz;  2021 in provası diyebileceğimiz 2 aylık bu süreç aslında sizleri 2021 e hazırlıyor olacak. bu süreçte yaşadığınız olaylar, sıkıntılar, testler sizlerin 2021 de deneyimleyeceklerinizin ön gösterimi, diyebiliriz. Satürn’ nün bu alandan geçişi ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda mesuliyet almanızı gerektirecektir. bu dönemin sizin için tam bir temel atma dönemi olabilir, zira geleceğin temelleri, Satürn ’nün tam da bu alandan geçişi sırasında atılmaktadır, bu transit döneminde dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyer hedeflerinizle ilgili mücadeleler söz konusu olacaktır. Yapılması gereken şey ise; sağlam temeller atmaya, doğru başlangıçlar yapmaya ve bunları yapabilmek için ne istediğinizi tam olarak belirlemeye ve kararlı olmaya ihtiyacınız olacaktır, bazılarınız ise ailevi temalar ve ev konuları yüzünden kariyerinize ve kişisel hedeflerinize katlanmakta zorlanabilirsiniz. Satürn 13 Mayıs’tan sonra geri hareketine başlıyor ve 30 eylül 2020’ye kadar 3.evinizde geri hareketine devam ediyor. Satürn 13 mayısa kadar kova burcundayken geri hareketle oğlak burcuna tekrar geçiyor ve geri hareketine 30 eylüle kadar devam ediyor. Satürn geri hareketteyken 3.ev temaları sizler için hayli zorlaşabilir, kardeşlerinizle ve yakınlarınızla ilişkileriniz de sorunlarınız artabilir, eğitim ve yayıncılık konularında problemler yaşayabilirsiniz, seyahat planlarınız sekteye uğrayabilir ancak Satürn’ nün 4.evinizden 3.evinize dönmesinin bir anlamı olmalı, halen almanız gereken dersler var, özellikle yakınlarınızla olan ilişkileriniz, hayata bakış açınız, zihinsel aktiviteleriniz konularında öğrenmeniz gerekenleri öğrendiğinizde ve değişime ayak uydurduğunuz da doğru bir yapılanmaya gittiğinizde, bu döngünün anlamını hissedeceksiniz. Son zamanalar da çok sevdiğim bir söz dillerde çok dolaşır oldu; bırakın hayatınızın altı üstüne gelsin, altının üstünden iyi olmadığını nereden bilebilirsiniz??? Satürn 30 Eylül’den sonra ise yine Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 aralık 2020’ye kadar 3.evinizde düz harekette kalacak. 30 eylülden sonra düz hareketine 3.evinizde geçecek olan Satürn,17 aralık 2020 de Kova burcuna geçecek ve sizler artık biraz önce ön izlemesini konuştuğumuz Kova deneyimini 4. ev konularında yaşamaya başlayacaksınız.

5 Mayıs 2020 tarihinde ay düğümleri yer değiştirecek kuzey ay düğümü İkizler, güney ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar, geçmişe dönüp baktığımızda aynı aks 23 ekim 2001-13 mayıs 2003 tarihleri arasında kad İkizler/gad Yay döneminde kendi isteğiniz veya isteğiniz dışında, yaşamınıza giren, yeni oluşan temaları düşünürseniz, şimdi bulunduğunuz şartların oluşumunun o dönemde alınan kararlarla yakından ilgili olduğunu anlayabilirsiniz. o dönemde başlamış olduğunuz yeni bir oluşumun zirvesini yaşadığınızı, o zaman zirvede olan konuların ve oluşumların ise geride bırakılması gereken, artık size yük olan konular olduğunu fark edersiniz. Bu değişimle kad ikizler burcuna sizlerin yükseleninize yani 8. evinize,  gad ise yay burcuna sizlerin 2. evinize geçecek. gad’ın 2. evinize geçmesiyle para ve servet kaybı söz konusu olabilir veya uygun olamayan bir kredi alıp ödeme güçlüğü içerisine girebilirsiniz. Kad’ın 8. eve geçmesiyle tek başına sahip olma dürtüsünden uzaklaşarak sizin için önemli kişilerle paylaşmayı deneyimlemeniz gerekiyor .bu yerleşim sizlere miras ya da eşinizin imkanlarından faydalanabileceğinizi gösterir.  8. evdeki kad sağlık açısından iyi bir yerleşimdir.
 
RETROLAR
MERKÜR RETROSU

1-17 şubat balık burcu 12° - 10 mart kova burcu 28°
5.evdeki retro eski sevgilinizi tekrar hayatınıza getirebilir ya da sevdiğiniz ama bıraktığınız bir hobiniz ile tekrar uğraşmaya başlayabilirsiniz, aslında 5. ev retroları belki de içinizdeki yaratıcı yönlerinizi keşfetme zamanlarıdır. geçmişe dönüp bir bakın neyi arzu edip, yapabileceğinizi düşündüğünüz halde hayatınıza dahil edemediniz?Diğer taraftan riskli yatırımlara girmek, yeni bir aşka yelken açmak ya da çocuklarınızla ilgili yeni bir başlangıç yapmak için çok uygun bir zaman dilimi olmayacaktır , taşınmak, ev değiştirmek, gayrimenkul almak, evinizde tadilatlar yapmak için retro bitimini beklemeniz en doğrusu olacaktır. umulmadık engeller çıkabilir ve yorulabilirsiniz.
 
2-18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14°– 12 Temmuz Yengeç burcu 5 °
İletişim gezegeni merkür 9. evinizde retro harekete başlayacağından uluslararası bağlantılı bir işe başlamak, bir hukuki sürece başlamak, bir eğitime ya da akademik sürece başlamak doğru bir karar olmayabilir. merkür retrosu iletişim kazalarına sebebiyet verebileceği gibi yapacağınız sözleşmeler ya da atacağınız her türlü imzada sıkıntılar yaşanabilir.
 
3-14 Ekim 2020 Akrep burcu 11 ° - 3 Kasım Terazi 25 °
Yükseleninizde gerçekleşecek bu retroda ise özellikle ilişkide bulunduğunuz insanlarla, eşiniz, aileniz, ortağınız, ticari müşterilerinizle iletişim kazaları, yanlış anlaşmalar, anlaşamama durumları söz konusu olabilir, retro süreçleri evlenmek ya da ortaklık kurmak için de çok uygun zamanlar değildir. Diğer taraftan eski sevgilinizin tekrar kapınızı çalması mümkün, ama hatırlatmak isterim ki retroda gelen retro bitince geri gidebilir, karşınızdakinin niyetinden emin olmalısınız.
 
VENÜS RETROSU

13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21 °– 25 Haziran İkizler 5°
Venüs ikili ilişkilerde geçmiş ile ilgili haberler, dedikodular olabilir, aşık olduğunuz kişinin siz beğenmediğini belki de güzel bulmadığı gibi düşüncelerle ilişkinizde sorunlar yaratabilirsiniz, yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarmakta da zorlanabilirsiniz.
 
MARS RETROSU

12 Eylül 2020 Koç burcu 28 °- 14 Kasım Koç burcu 15°
 6.evdeki Mars retrosunda iş alanınızda kazalara sebebiyet verebilir ya da iş arkadaşlarınızla, ekip arkadaşlarınızla ya da emrinizde çalışanlarla sorunlar, gerginlikler yaşayabilirsiniz.

2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI
10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması
Dolunay, geleceğiniz için hedeflerinizi ve isteklerinizi yeniden yönlendirmede yardımcı olabilir. Dolunay, daha önce göremediğiniz her şeyi aydınlatır, hayatınızın hangi yönden geçtiğini, parasını mı ödeyeceğinizi veya hedeflerinize ulaşıp ulaşamayacağınızı aydınlatır. Bu Dolunay size yolu gösterir.
5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması
Parayı, mülkü, aileyi ve varlıkları çevreleyen hislerinizi ortaya çıkarır. Sık sık gelirinizi, varlıklarınızı ve bütçenizi - girişleri ve harcamaları yeniden değerlendirebileceğiniz bir zaman olabilir.
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması
Dokuzuncu ev, yaşamımızdaki “düzenli” deneyimlerin ötesinde büyümemizi, keşfetmemizi ve genişletmemizi sağlar. Buradaki Yeni Ay, düzenli rutinlerle biraz huzursuzluk ve memnuniyetsizlik getirebilir. Fikrinizi genişleten, macera için ruhunuzu besleyen ve hayal gücünüzü uzatan yeni projeler veya aktiviteler başlatmak için çaba gösterin. 
5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
Genellikle yakın çevrenizle ilgili olarak bir değişim olarak ortaya çıktığını görüyorum; bir şey tamamlandı veya geliştirildi. Sizin veya sosyal grubunuzun bilgi paylaşımında bulunabileceğiniz bir zaman. Bir komşu hakkında bir şeyler öğrenirseniz, yeni bir komşu veya iş arkadaşı veya arkadaş edinirsiniz
30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
Bu Dolunay tamamen vermek ve almakla ilgilidir. Borçlarınızın bir kısmını finansal veya başka bir şekilde tahsil etmek için uygun bir zamandır. Mali bir uzlaşma veya büyük miktarda para ödemesi yapmak zorunda olduğunuz bir konumda olabilirsiniz; veya, maddi ya da başka bir şekilde destek için eğilmiş olduğunuzu görebilirsiniz.
14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması
 Duyuların fiziksel dünyasına uyum ve değer kazanma odak noktasıdır ve bu, değer ve değer duygusu hissetmek için hayatınızı nasıl düzenlediğinize göre yeni bir başlangıç ​​zamanıdır. Finansal konular odaklanır. Gerçekçi finansal hedeflerin belirlenmesi, bütçeler ve diğer makul finansal planlama projeleri gibi şeylerin formüle edilmesi bu süre içinde tercih edilecektir. Gelirinizi artırmanın yollarını keşfetmek yer alıyor. Ayrıca, anları topraksal, dokunsal ve rahatlatıcı çabalarla zevk almak için harika bir zamandır.
Hepiniz için hayırlı bir yıl olması dileği ile sevgiler.