• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

YAY VE YÜKSELEN YAY
2020 TEMANIZ PARA

Sevgili Yay ve özellikle de yükselen Yaylar, 2020 yılı  önemli gezegen kavuşumlarının olduğu, Ay düğümlerinin burç  ve ev değiştirdiği, bol retrolu, bol tutulmalı ilginç bir yıl olacak arkadaşlar. 1 yıl boyunca, 19 Aralık 2020 ‘ye kadar bereket, bolluk ,fırsatlar gezegeni Jüpiter sizlerin 2. evinizde seyahat ediyor olacak , Jüpiter Oğlak’ta düşüştedir bu yüzden bu alandaki konuları ciddiyetle ortaya koymanıza, daha detaylandırmanıza sebep olacaktır, size havadan hiçbir şey vermeyecektir bunu da unutmamak gerekir. Jüpiter'in bu geçişi, para kazanmak ve zenginleşmek anlamına gelir, yaklaşık bir yıl boyunca kazanımlarınızda artış yaşama olasılığı yüksektir. Parayı idare edebilme ve para kazanma becerisi de gelişir. Kişi gelirini artırmak için yeni yollar, farklı yatırım araçları keşfedebilir. İş girişimleri ve ticari konularda tekliflerle karşılaşabilir. Kişinin sahip olduklarından dolayı tatminkâr hissettiği, tatmin edici kazanç edebileceği, ekonomik anlamda bağımsızlaşabileceği bir süreçtir bu kısacası. Elinizdeki kaynaklar değer kazanabilir. Kazancı arttıkça, kendinize güveniniz  ve cesaretiniz de artabilir ve abartılı girişimlerde bulunma veya aşırı risk alma eğiliminiz de görülebilir.

20 Şubat - 27 Temmuz - 12 Ekim  aylarında Neptün ve Jüpiter’in uyumlu açısı var Neptün ve Jüpiter her ikisi de Balık burcunun yöneticileri olduğundan, bu açılar rahat çalışacak , parasal konularla ilgili ailenizden maddi manevi destekler alabileceğiniz zamanlar olabilir. Aileye ait kaynakları kullanabilir, evden para kazanabilirsiniz. Ama işinizi şansa bırakmamak gerekir, temkinli, olmanız gerekecektir.

4 Nisan- 30 Haziran - 12 Kasım aylarında Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak, büyük maddi güç demek, iyi para kazanma zamanları demek, maddi anlamda bir dönüşüm değişim ve baskı yaşayacağınız ama bunları fırsata çevireceğiniz bir süreç olacak.

Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri 2.evinizde. Sahip olunan değerler ve parasal  konularda sorumluluk almak ve dikkatli hareket edilmesi gereken zamanlardı ve maddi sıkıntılar yaşadığınız  bir dönem oldu. Kendinizi maddi manevi güvensiz, kontrolsüz hissetmiş, maddi kayıp yaşama korkusu  belki de maddi kayıplar sıkıntılar yaşamış olabiliriz.  Sıkıntı içinde kalmak yerine maddi konuları sorgulamak ve bu konulara yaklaşımınızı daha iyi anlamak gerekebilir.  Bu alanda yaşadığımız sorgulamalar, kendi içimizde bir çözüm ve kararlılık oluşturuncaya kadar, yani Satürn bu evi terk edinceye kadar maddi konulara dikkat etmekte, ekonomi yapmakta fayda vardır.

Satürn ve Plüton 14 Ocak 2020 tarihinde 2. evinizde kavuşacak, (8 Mayıs 2020’ye kadar etkisi devam edecek) Bu dönemde para kazanma konusunda değişim dönüşüm yaşayabilirsiniz. Para kazanma ve paranızı doğru harcama konularında baskı altında olabilirsiniz bu baskı ile maddi konularda daha ciddi sorumluluk alacağınız için maddi anlamda güçlenebilirsiniz.

Satürn 22 Mart – 13 Mayıs  2020 arası  Kova burcuna 3 evinize girecek birkaç aylığına burada 2021 yılı için ön hazırlık yapacak ; 2021 yılı sınanma konularınız için yeni filmin fragmanını gösterecek. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, zihinsel aktivite süreçlerinde sorumluluklar alacağınız ,yeni bir eğitim konusu , ticari faaliyetler, kısa seyahatlerle ilgili senaryoyu size gösterecek.Satürn 13 Mayıs- 30 Eylül  2020’ye kadar 2.evinizde  geri hareketine devam ediyor. Bunun bir mesajı var, size maddi koşullarınız ile ilgili düzenlemeler, yeni sistem oturtmak konularında eksikleriniz, yarım kalmış sorumluluklarınızı tamamlamanız için fırsatlar verecek. 30 Eylülden sonra tekrar Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 Aralık 2020’ye maddi konular tamamlanmış olacak, yani potansiyellerinize, yeteneklerinize dayanarak yeni bir iş kurmanıza, yeni bir kazanım kapısı açmanıza sebep olacak aynı zamanda kariyerinizi de yapılandıracaksınız.

5 Mayıs 2020 tarihinde Ay düğümleri burç değiştirecek Kuzey Ay Düğümü İkizler ,Güney Ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Ay düğümleri geçmiş ve geleceğimiz arasında köprü görevi görürler. Sizlerin  1-7  aksında meydana gelecek, Güney Ay düğümü yükseleninizde olduğu için sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir her türlü ilişkilerde kayıplar,kopuşlar olabilir, Kuzey Ay düğümü ilişkilerinize önem vermeniz gerekliliğini anlatıyor bu dönemde evlenme, boşanma, iş ortaklıkları söz konusu olabilir.

RETROLAR
MERKÜR RETROSU

17 Şubat  Balık burcu 12 derece - 10 Mart Kova burcu 28 derece
4.evdeki Merkür gerilemesinde eviniz sığınağınız gibi olabilir.Hayatınızda bir sıkışmışlık hissedersiniz.Belki de evinizde sıkışmış bir enerji olabilir, bu nedenle evinizde artık kullanmadığınız objeleri ayıklayabilir,evinizin mobilyalarının yerlerini değiştirebilirsiniz. Bu dönemde ev tadilatı,ev alım veya satımı önerilmemektedir. Ayrıca aile bireyleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar,gerginlikler olabilir,sözlerinize dikkat etmekte fayda vardır.
3.evinizde devam edecek geri hareket her türlü iletişim ve düşünme tarzınızın ve aklınızın meşgul olacağı zamanları anlatır.. Bazen endişe ve sinir semptomlarınız  artabilir  düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz ,düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.

18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14 derece – 12 Temmuz Yengeç burcu 5 derece

Merkür geri hareketi 8.ev paylaşılan kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı ,verip vermediğinizi öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.
 
14 Ekim 2020 Akrep burcu 11 derece-  3 Kasım Terazi 25 derece
Merkür 12.evdeki geri hareketinde içinize çekilebilir,meditatif çalışmalar yapabilirsiniz.Bu dönemde arkanızdan dedikodular yapılabilir,gizli düşmanlarınız olabilir,dikkat! 11.evde geri hareketine devam edecek Merkür eski dostlarla buluşma zamanın habercisi olabilir.  Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinizi de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.

VENÜS RETROSU
13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21 derece – 25 Haziran İkizler 5 derece

7. evinizde  ilişkilerinizle tembelleşirsiniz ve en yakın olduğunuz kişilerle iyi geçinirsiniz. Eğer bir ilişki varsa, ilişkide daha az sevgi hissedersiniz. Bekarsanız, taahhüt etmek isteyen birini bulmakta zorluk çekersiniz.. Hayatınızda dengesizlik, sızdırma ve uyum eksikliği hissediyorsunuz.  Bire bir ayarlarda kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Bu dönem evlilik, ortaklık kurmak için iyi değildir.

MARS RETROSU

12 Eylül  2020 Koç burcu 28 derece- 14 Kasım Koç burcu 15  derece 
5.evdeki Mars geri hareketi sevdiklerinizle ilgili sorunlarınız olabilir ve özellikle yeni bir ilişkide veya çocuklarla olan ilişkilerinizde daha fazla kavga edebilirsiniz. Hobilerinize o kadar çok odaklanmak isteyebilirsiniz ki, çalışmalarınızı ve sorumluluklarınızı görmezden gelebilirsiniz, ya da çok fazla iş ve sorumluluğunuz olduğunu, hobileriniz için zamanınız olmadığını ve sizi sinirlendireceğini düşünebilirsiniz. İş ile eğlence arasında bir denge kurmanız  gerekiyor. Eğer bekarsanız, gerçekten ilgilendiğiniz birini bulmakta ve yeni kişilerle tanışmakta zorluk çekebilirsiniz. Eski sevgiliniz bu dönemde geri dönebilir  ve tutkulu bir aşk alevlenebilir  olabilir, ancak ekten next olmaz pek itibar etmemekte fayda vardır. İçsel olarak kendinizi hobilere ve yaratıcılığınıza kanalize etmek iyi gelebilir bu dönemde.
 
 
2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması
8.ev Borçlarınızın bir kısmını finansal veya başka bir şekilde tahsil etmek için uygun bir zamandır. Mali bir uzlaşma veya büyük miktarda para ödemesi yapmak zorunda olduğunuz bir konumda olabilirsiniz; veya, başkalarından gelen  maddi kaynaklarınızla ilgili nihai sonuçlar olabilir..
5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması
1.ev Kendinizi  daha yakından tanıma , hayatınızın yolu veya yaşam yönü hakkında size fikir verebilir. Tabii ki, yalnızca işleri  önceden yoluna  koyduysanız, sonuç alabileceğiniz verimli bir zamandır. Kendinize bazı hedefler koyduysanız veya bir şeye doğru çalışıyorsanız, bu aynı zamanda sonucu görmeye başladığınız bir zaman olacaktır. Kendinizi, hareketlerinizi ve yönünüzü çok daha net bir şekilde görebilirsiniz.
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması
8.ev Başkalarından gelen destekler, ortak kaynaklar ile ilgili  bir finansal plan, tasarruf planı, kredi almak veya birleştirmek ve muhasebe işlerinde çalışmak için uygun bir zamandır.
5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
2.ev Sık sık gelirinizi, varlıklarınızı ve bütçenizi - girişleri ve harcamaları yeniden değerlendirebileceğiniz bir zaman olabilir. Buradaki Dolunay, biriktirdiğiniz veya istediğiniz bir ürünü satın aldığınız, bozuk olan yada kırılan bir şeyleri değiştirmek zorunda kaldığınız veya fazladan bir miktar paranızın olduğu, ayrılabileceğiniz veya aradığınız şeyi bulabileceğiniz bir zaman olabilir.
30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
7. evde İlişkilerle ilgili gündemlerinizin olacağı ve bunlarla ilgili tamamlanmalar ve  daha önce göremediğiniz her şeyi aydınlatabilir. ilişki kurabileceğiniz veya bir bağlantı kurabileceğiniz, bir sözleşme imzalayabileceğiniz, ortak bir sorumluluk üstlenebileceğiniz ve planlar yapmaya başladığınız bir zamandır. Gizliliği ışığa getiriyor ve insanların gerçek duygularını ve niyetlerini görebiliyorsunuz.
14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması
1.evinizde kendinizi kişisel anlamda  yeniden keşfetme zamanı. Enerjik ve hevesli , yılın kişisel olarak yoğun bir zamanı. Kendinizi başkalarına nasıl sunduğunuzu düşünün, kişisel alışkanlıklarınızı kendinize olan güveninizi artıracak şekilde değiştirmeye odaklanın ve en iyi yönünüzü öne çıkarmaya odaklanın, çünkü bu başkaları tarafından fark edileceğiniz ve kişisel bir izlenim bırakacağınız dönem, kendinizle ilgili yeni kararlar da alabileceğiniz bir süreç.
Hepiniz için iyi bir yıl olması dileği ile ,sevgiler.