• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK
 TEMA SİZ, İLİŞKLERİNİZ VE KARİYERİNİZ

Sevgilii Oğlak ve özellikle de yükselen Oğlaklar,2020 yılı  önemli gezegen kavuşumlarının olduğu, Ay düğümlerinin burç  ve ev değiştirdiği, bol retrolu, bol tutulmalı ilginç bir yıl olacak. Bereket, şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter  1 yıl boyunca 19 Aralık 2020’ye kadar 1.evinizde seyahat ediyor olacak , Jüpiter Oğlak’ta düşüştedir bu yüzden bu alandaki konuları ciddiyetle ortaya koymanıza, daha detaylandırmanıza sebep olacaktır ve havadan gelen bir şey olmayacaktır ,emek ve çaba sarf etmeniz gerekecektir.  Jüpiter’in bu alanda iken, 2020’nin sizin yılınız olduğunu müjdeliyor. İsteklerinizin yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğinize emin olduğunuz şeyleri elde etmeye çok yakın olduğunuz, koşullarınızı istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınızın arttığı, kendinize güveninizin geliştiği bir dönemdir. Kişisel büyüme, ruhsal gelişim, manevi değerler ve dini temalar adına da olumlu,   ufkunuzun genişlediği bir dönemdir. Fakat  fiziksel olarak da büyüme söz konusu olduğu için kilo alma riski vardır. Lükse kaçma, kendini fazla şımartma ve müsrifleşme de Jüpiter’in ortaya çıkarabileceği riskli etkilerdendir. Eğer haritalarınızda güçlü yerleşimde , destekleyici açıları varsa, yeni bir iş kurmak, yeni bir şeylere başlamak için kullanılabilirsiniz.

20 Şubat - 27 Temmuz - 12 Ekim  aylarında Neptün ve Jüpiter’in uyumlu açısı var ,kendinizle ilgili yapmak istediğiniz şeyler hakkında yakın çevrenizden maddi ,manevi destek alacağınız zamanlardır. Zihinsel ve duygusal anlamda derin ruhsal olgunluk ve yaratıcılığınız artabilir.
4 Nisan- 30 Haziran - 12 Kasım aylarında Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak, kendi kişiliğiniz  kendi yapmak istediğiniz şeylerde ilgili büyük ve  güçlü fırsatlar elde edeceğiniz zamanlar. Hayatınız değişip dönüşecek, güçlendiğiniz ve saygı gördüğünüz dönemler olabilir. Maddi manevi anlamda da çok güçlü olacağınız büyük kazanımlar elde edeceğiniz zamanlar. Dikkat etmeniz gereken konu sağlığınız bu dönemde belki ihmal ettiğiniz sağlık gündemleri gözünüze çarpabilir artık size son sinyallerini verebilir çünkü Jüpiter sorunlar varsa onları da büyütür ve  bu konularla ilgilenmeniz için sizi zorlayabilir. Emeklerinizle doğru orantılı olarak hak edişleriniz bu dönemde sizin olabilir aynı zamanda hayatınız ve sağlığınız ile ilgili hiçbir şeyi ertelememeniz bu dönemde çok önemlidir.

Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri 1.evinizde hayatınızda  yeni bir dönemi başlatmış olabilirsiniz. Kendinize, gerçekten kim olduğunuza ve hayatta ne istediğinize konsantre olduğunuz, yapılanmaya kendinizden başladığınız  bir döngüdeydiniz. Satürn’ün yükselene geldiği nokta gereksiz yüklerin atılmış, daha önceki projelerin tamamlanmış olduğu bir dönemdir. Bu noktaya geldiğinizde son 14 yılda yaptıklarınızı, başardıklarınızı, kurduğunuz dünyanızı gözden geçirmiş, nerelerde hata yaptığınızı, kendinizi yargılamadan ve objektif şekilde tespit etmiş olmalısınız  ki yeni döngü içinde hatalarınızı tekrar etmeden, daha sağlam adımlar atabilesiniz. Bu dönemde ileride ulaşacağınız başarılara kendinizi hazırlama, yapılandırma dönemidir. Bu noktadaki Satürn yapıcı olduğu kadar zorlayıcı da olabilir. Birinci evimiz 7. eve yani ikili ilişkilerimizi temsil eden eve karşıt durmaktadır. Yeniden inşa etmekte olduğumuz ‘Ben’, karşı tarafın bu yenilenmeyi anlayamaması, uyum sağlayamaması ya da sağlamak istememesi ile ilişkide zorlanma, hatta yeni döngümüz içinde bize faydalı ve gerekli olmadığını düşündüğümüz ilişkilerin sonlanması ve yalnızlık duygusu ortaya çıkabilir. Satürn 1.evimizde iken  gereken kararları ne kadar sağlam ve gerçekçi verirsek ilerleyen senelerde bu yolda önümüze çıkacak olan engelleri o kadar iyi atlatabilir, başarıya ulaşabiliriz.

Satürn ve Plüton 14 Ocak 2020 tarihinde yükseleninizde yani 1.evinizde kavuşacak, (8 Mayıs 2020’ye kadar etkisi devam edecek) Kişisel yapılandırma ve sorumluluk bilinci ile yaptığınız her şey bu dönemde daha çok kontrollü ve sorumlu olacağınız bir dönem. Hayatınızda güçlü bir etki çıkarabilir büyük dönüşüm, ruhsal ve zihinsel her türlü alanda bir yenilenme enerjisi hakim. Otorite pozisyonuna gelip başarı ve güç elde edebilirsiniz.
Satürn 22 Mart – 13 Mayıs  2020 arası  Kova burcuna 2. evinize girecek birkaç aylığına burada 2021 yılı için ön hazırlık yapacak ; 2021 yılı sınanma konunuz maddi kaynaklar olacak, maddi konulara daha dikkatli yaklaşma ve ciddi sorumluluklar alma zamanı, bütçe düzenlemesi zamanı, yeni kazanç arama yolları da olabilir.

Satürn 13 Mayıs- 30 Eylül  2020’ye kadar 11.evinizde  geri hareketine devam ediyor. Bunun bir mesajı var kendi kişiliğinizin değişim ve dönüşüme uğradığı ve ilişkilerinizle ilgili, kariyerinizle ilgili yarım ve eksik kalan konuları tamamlamanız için size fırsat sunacak.30 Eylül'den sonra tekrar Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak  olan Satürn 17 Aralık 2020'ye kadar bu konuları tamamkamış olacak. Dış görünüşünüz ile ilgili değişiklikler yapabilirsiniz.

5 Mayıs 2020 tarihinde Ay düğümleri burç değiştirecek Kuzey Ay Düğümü İkizler ,Güney Ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Ay düğümleri geçmiş ve geleceğimiz arasında köprü görevi görürler. Sizlerin 6-12 aksında meydana gelecek, Kuzey Ay düğümü artık size kendini çalışma hayatında göster , günlük rutinlerinle ilgilen ,sağlığına dikkat et ve gereken özeni göster diyecek.

RETROLAR
MERKÜR RETROSU

17 Şubat  Balık burcu 12°- 10 Mart Kova burcu 28°
3.evinizde her türlü iletişim kendinizi çok meşgul  gibi hissedebilirsiniz. Bazen endişe ve sinir semptomlarını artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz  ,düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. 2.evinizde devMerkür geri hareketi , parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik para kucağınıza düşebilir. Banka hesabınızı inceleyin; faturalara  dikkat etmek , bu dönemde alışveriş fişlerinize dikkat edin fazladan para ödemeyin. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz . Bu dönemde  tasarruf hesabı açmak akıllıca olabilir.
 
18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14°– 12 Temmuz Yengeç burcu 5°
7.ev- Evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür ger hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.

14 Ekim 2020 Akrep burcu 11° -  3 Kasım Terazi 25°
11.evinizde eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir. 11. Evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.10.evinizde devam edecek geri hareket eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek bu geri hareket zamanında iyidir. bazen bu geçişte iş kaybı olabilir,bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları olabilir. Yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir. Sabır ve temkinli bir yaklaşım gereklidir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterileri nasıl pazarladığınızı yeniden düşünmenin zamanı olabilir. Herkese açık imajınızı yeniden canlandırmanız gerekebilir.
 
VENÜS RETROSU
13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21°– 25 Haziran İkizler 5°

Venüs retro dönemleri, neyi ve kime değer verdiğimizi yeniden değerlendirdiğimiz zamanlardır. Evlenmek ya da yeni bir ilişki kurmak için uygun olmayan bir dönem. Bu dönemde finansal girişimler de tavsiye edilmez. Venüs, 6. evinizde Retro olduğunda işte tembellik edersiniz ve biriken tüm küçük projeler, görevler ve ev işleri ile uğraşmak istemezsiniz. Ayrıntılara dikkat etmeme, çalışma hayatınızda bir düzensizlik söz konusu olabilir ve birlikte çalıştığınız kişiler veya altınızda çalışan kişilerle  iyi geçinmekte zorlanabilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat etmediğiniz devamlı yemek yediğiniz bir dönem olabilir, kilo alabilirsiniz dikkat.  
 
MARS RETROSU

12 Eylül  2020 Koç burcu 28°- 14 Kasım Koç burcu 15°
Mars dördüncü evinizde geri hareketinde iken  ev, aile ,yuva, ebeveynleriniz ile ilgili ve duygularınızla ilgili sorun yaşayabilir, duygusal olarak kolayca karışırsınız ve tepkileriniz  kadar kötü olabilir.  Ailenizle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir ve onlarla daha fazla kavga edebilirsiniz. İçsel olarak huzursuz , aile bireyleri ile ilgili konularda çatışmalar olabilir.  Ev içi sakarlıklara ve kazalara dikkat etmek gerek, farkında olun ve ona göre tedbirlerinizi alın.

2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması
7.ev ilişkilerle ilgili kadersel dönüşümler ile karşılaşabilirsiniz ve sağlık konularını da ciddiye almak gerekiyor. Çünkü birkaç yıldır kendinizi çok yordunuz, eklem, kemik ağrıları, diz ağrıları olabilir.
5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması
12.evinizde elinizde olmayan  koşullar sebebi ile yalnız kalmaya büyük bir ihtiyaç duymanıza sebep olabilir  İşinize ve rutinlerine derinlemesine dahil olan her türlü günlük faaliyetle meşgul olmanız sizi yormuş olabilir. Gizli veya özel bir konular açığa çıkabilir, bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir veya bir iş projesi ile ilgili tamamlanmalar yaşayabilirsiniz.
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması
7.ev  her türlü ikili ilişkiler mercek altında ve odak noktanız ,yeni ilişkilere başlamak veya mevcut olanları yeniden tanımlamak için uygun bir zamandır. Paylaşma ve ortaklık konuları ön plana çıkmaktadır. 
5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
1.ev Kendiniz için ne faydalı neler sizi mutlu ediyor , kişisel anlamda yapmak istediklerinizi tamamlama zamanı. Kendinize bazı hedefler koyduysanız , bu hedeflerinizin sonucunu  görmeye başladığınız zaman olacaktır. Yönünüzü daha net bir şekilde göreceğiniz , ilişkilerinize daha karalı yaklaşacağınız zamanlar kendiniz için bir sonraki değişikliklere  yol açacak gelişmeler için gereksiz olanı temizleme zamanı.
30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
6. ev işte ya da sağlığınız veya günlük rutinlerinizle  ilgili ihmal ettiğiniz her şey yüzeye çıkarabilir. Genellikle, üzerinde çalıştığımız her şeyin faydalarını görebileceğimiz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için mükemmel bir zaman. Bazen bu, yaptığınız işte veya işyerinin kendisinde meydana gelen değişikliklerin bir göstergesi olabilir; bu süre zarfında bir çalışan ayrılabilir. İşimiz ve günlük hayatımızla ilgili gerçek duygularımız ortaya çıkmış olabilir. ya da çalışma şartlarınızdan memnun olmadığınızda, işinizden ayrılma konusunda güçlü bir istek doğurabilir. Yeni bir iş başvurusunda bulunuyorsanız, bu bir teklif almanızın zamanı olabilir.
14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması
12.ev  gözden geçirme,  ruhsal  olarak  fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir tür geri çekilme zamanı da olabilir. Bir tür  zihinsel huzuru bulma dürtüsü ortaya çıkacaktır.
Hepiniz için hayırlı bir yıl olması dileği ile,sevgiler.