• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

BALIK VE YÜKSELEN BALIK
2020 TEMASI SOSYAL ÇEVRE, ARKADAŞLAR

Sevgili Balık , özellikle de Yükselen Balıklar, 2 aralık 2019- 19 aralık 2020 arasında Jüpiter Oğlak burcunda 11.evinizde olacak, iyi şans, bolluk bereket gezegeni Jüpiter bir yıl boyunca arkadaşlar, gruplar, sosyal yaşam, iyi şans ve kazanımlar, umutlar, mutluluk, hedefler konusunda yardımcı olan kişilerle ilişkilendirilen 11. evde yani kendi evinde hareket ediyor olacak. Bu transit size şans ve fırsatlar getirecektir, geleceğe yönelik umutlarınız ve idealleriniz artacaktır, geçmişte yaptığınız çalışmaların faydasını görmeye başlarsınız. Grup aktivitelerinde artış ve sosyal çevrenizde genişleme olur, dışa açılma, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade edeceğiniz bir dönem olacaktır. Kariyerinizde ilerlemenizi sağlayacak size yardımı dokunacak kişilerle bir araya gelebilirsiniz. iş hayatınız konusunda sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. dostlarınız sayesinde işler alabilirsiniz, kazanımlar elde edebilirsiniz. Kulüpler, dernekler, vakıflar, partiler gibi başkalarına yardım ve dayanışma amaçlı çalışmalar içinde bulunabilirsiniz. toplumsal olaylarla, hayır işleriyle uğraşabilirsiniz,iş ve kariyer kazançlarınız artabilir, iş yatırımlarında bulunabilirsiniz Jüpiter’in 12.evde en rahat edeceği dönem Satürn’nün 22 Mart – 13 Mayıs 2020 arası Kova burcuna geçtiği dönem olacaktır  bu süreci kullanabilirsiniz.

20 Şubat - 27 Temmuz - 12 Ekim Neptün ve Jüpiter’in sekstil açısı ile kariyerinizle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için, sezgileriniz sayesinde doğru kararlar alabilir, önemli kişilerden destek görebilirsiniz.

4 Nisan-30 Haziran-12 Kasım tarihlerinde, Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak Oğlak burcunda, hayalleriniz ve umutlarınızla ilgili, kariyerinizle ilgili ve sosyal çevrenizde geri dönülmez ve güçlü dönüşümler yaşayabilirsiniz. Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri 11.evinizde bulunuyor ve uzunca bir süredir sizi 11. ev konularında testten geçiriyor ve sorumluluk almanızı sağlıyor, ekipçe yapılan işler, organizasyonlar alanında sorumluluklar almak durumunda kalmış olabilirsiniz ya da mücadele vermek zorunda kalmış olabilirsiniz. Kulüpler, dernekler, kurumlar içerisinde fazlaca fedakarca faaliyet göstermiş olabilirsiniz,yeni arkadaş edinmekte zorlanabilir, gelecek planlarınızın içinde yeri olmayan arkadaşlar elenebilir.Bazılarınızın arkadaşlarının hayatlarında kısıtlanmalar ya da sağlıklarında sorunlar yaşamış olabilirler,işinizle ilgili gelirlerinizde daralmalar olabilir.

Satürn 14 Ocak tarihinde Plüton ile 11.evinizde kavuşuyor . (8 mayıs 2020 ye kadar etkisi devam ediyor. Satürn ve Plüton kavuşumları bize yapısal kalıplarınızın değişime uğrama zamanı geldiğini gösteriyor, fikirlerinizde, hayallerinizde, kariyer getirilerinizde köklü ve sosyal çevrenizde geri dönülmez dönüşümler olacaktır. Satürn 22 Mart – 13 Mayıs 2020 arası Kova burcuna girecek birkaç aylığına burada 2021 yılı için prova yapacak. Kova sizlerin 12. eviniz;  2021 in provası diyebileceğimiz 2 aylık bu süreç aslında sizleri 2021 e hazırlıyor olacak, bu süreçte yaşadığınız olaylar, sıkıntılar, testler sizlerin 2021 de deneyimleyeceklerinizin ön gösterimi, diyebiliriz. Bazılarınız bu süreçte ruhsal sıkıntılar, gerginlikler hissedebilirsiniz, hastaneler, hapishaneler, sanatoryumlar gibi palı yerlerle ilgili temalar, kontrol dışı faktörler, gizli korkular sizi yorabilir, bazılarınız için istem dışı, mecbur bırakıldığınız durumlar söz konusu  olabilir, bazılarınız içinse arkanızdan çevrilen gizli kapaklı işler, dedikodular gündeme gelmiş ve hayli canınızı sıkabilir.

Satürn 12. ev transitinde iş ve girişimlerle ilgili konularda şartları fazla zorlamamak, dışarıda aktif olmaktansa içeride ve kendinize dönük olmayı, kendi dinamiklerinizi gözden geçirmeyi tercih etmelisiniz, meditasyon yapmak için çok iyi bir zaman dilimi olacaktır. Satürn 13 Mayıs’tan sonra geri hareketine başlıyor ve 30 eylül 2020’ye kadar 11.evinizde geri hareketine devam ediyor. Satürn 13 mayısa kadar kova burcundayken geri hareketle oğlak burcuna tekrar geçiyor ve geri hareketine 30 eylüle kadar devam ediyor. Sosyalleşmekte ve kariyer getirilerinizde zorlanacağınız bir süreç olacaktır. Bazılarınızın arkadaşlarınızın hayatlarında zorlanmalar, daralmalar ya da sağlıklarıyla ilgili sorunlar olabilir. Satürn 30 Eylül’den sonra ise yine Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 aralık 2020’ye kadar 11.evinizde düz harekette kalacak. 30 eylülden sonra düz hareketine 11.evinizde geçecek olan Satürn,17 Aralık 2020 de Kova burcuna geçecek ve sizler artık 12. ev konularında yaşamaya başlayacaksınız.

5 mayıs 2020 tarihinde ay düğümleri yer değiştirecek kuzey ay düğümü İkizler, güney ay düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar. Geçmişe dönüp baktığımızda aynı aks 23 Ekim 2001 - 13 Mayıs 2003 tarihleri arasında KAD İkizler/GAD Yay döneminde kendi isteğiniz veya isteğiniz dışında, yaşamınıza giren, yeni oluşan temaları düşünürseniz, şimdi bulunduğunuz şartların oluşumunun o dönemde alınan kararlarla yakından ilgili olduğunu anlayabilirsiniz. o dönemde başlamış olduğunuz yeni bir oluşumun zirvesini yaşadığınızı, o zaman zirvede olan konuların ve oluşumların ise geride bırakılması gereken, artık size yük olan konular olduğunu fark edersiniz. Bu değişimle KAD İkizler burcuna sizlerin  4. evinize,  GAD ise Yay burcuna sizlerin 10. evinize geçecek. İş ve kariyer alanında şansızlıklar, kayıplar olabilir, aileniz büyüyebilir, aileye bir çocuk gelebilir. gayrimenkul alıp satmak konusunda şanslı olabilirsiniz, en iyi fiyata satmak ya da en fiyata almak gibi, başarıya ulaşmak için kendi amaçlarınızı belirleyebileceğiniz, özel hayatınızı organize edebileceğiniz bir sürece girmiş olacaksınız.

RETROLAR
MERKÜR RETROSU

1-17 şubat balık burcu 12°- 10 mart kova burcu 28°
Yükseleninizde gerçekleşecek bu retroda ise özellikle ilişkide bulunduğunuz insanlarla, eşiniz, aileniz, ortağınız, ticari müşterilerinizle iletişim kazaları, yanlış anlaşmalar, anlaşamama durumları söz konusu olabilir. Retro süreçleri evlenmek ya da ortaklık kurmak için de çok uygun zamanlar değildir. Diğer taraftan eski sevgilinizin tekrar kapınızı çalması mümkün, ama hatırlatmak isterim ki retroda gelen retro bitince geri gidebilir, karşınızdakinin niyetinden emin olmalısınız.

2-18 Haziran 2020 Yengeç burcunda 14°– 12 Temmuz Yengeç burcu 5°
Aslında 5. ev retroları belki de içinizdeki yaratıcı yönlerinizi keşfetme zamanlarıdır, geçmişe dönüp bir bakın neyi arzu edip, yapabileceğinizi düşündüğünüz halde hayatınıza dahil edemediniz? Diğer taraftan riskli yatırımlara girmek, yeni bir aşka yelken açmak ya da çocuklarınızla ilgili yeni bir başlangıç yapmak için çok uygun bir zaman dilimi olmayacaktır taşınmak, ev değiştirmek, gayrimenkul almak, evinizde tadilatlar yapmak için retro bitimini beklemeniz en doğrusu olacaktır, umulmadık engeller çıkabilir ve yorulabilirsiniz.

3-14 Ekim 2020 Akrep burcu 11 °- 3 Kasım Terazi 25°
İletişim gezegeni Merkür 9. evinizde retro harekete başlayacağından ve retro hareketine 8. evinizde devam edeceğinden uluslararası bağlantılı bir işe başlamak, bir hukuki sürece başlamak, bir eğitime ya da akademik sürece başlamak doğru bir karar olmayabilir. Merkür retrosu iletişim kazalarına sebebiyet verebileceği gibi yapacağınız sözleşmeler ya da atacağınız her türlü imzada sıkıntılar yaşanabilir. Diğer taraftan retro zamanları, mali tablonuzla ilgili karışıklıklar çıkabilir. kredi almak ya da borç almak ya da vermek için uygun zamanlar olmaz.
 
VENÜS RETROSU

13 Mayıs 2020 İkizler burcu 21°– 25 Haziran İkizler 5°
Venüs dördüncü evinizde geri döndüğünde, evde tembelsiniz, çıkan hiçbir şeyle uğraşmak istemezsiniz, bir boru sızarsa, altına bir kova koyarsınız, eğer bir priz elektrik kaçırırsa, yürüyüp gidersiniz , evinizle uğraşmak için canınızı sıkmak istemezsiniz. Bu dönemde mülk satın alma / satma çok zor olabilir, ayrıca aile meseleleriyle uğraşmak istemezsiniz ve aile ile olan ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz.

MARS RETROSU

12 Eylül 2020 Koç burcu 28° - 14 Kasım Koç burcu 15°
Mars 2'nci evinizde geri harekette olduğunda, daha fazla para istemekle kalmayıp, aynı zamanda daha fazla para harcamak istediğinize odaklanabilirsiniz. Kendi paranızı kolayca harcayabilir ve mülkiyete çok fazla önem verebilirsiniz. Bu dönemde bütçe ayarlaması yapmak sizin için akıllıca olacaktır. Para girişimlerinde bulunmamak ve parasal konularda atılım yapmamak akıllıca olur.

2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması
 5. evinizde gerçekleşen bir Dolunay size hayatınızda neleri kaçırdığınızı gösterebilir. 5. ev bir eğlence evidir; bu bir yaratılış ve kalp merkezli bir ev, bu yüzden burada bir Dolunay, gerçekten arzuladığınız şeye ışık tutuyor. Duygusal yoğunlukların zamanı, bu yüzden gömülü tuttuğunuz her şey bu süre boyunca ortaya çıkıyor. Çocuğunuzu veya çocuklarınızı çevreleyen bir faaliyet kasırgası olabilir.
5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması
 10.evde gerçekleşen  Dolunay size kamuoyunu tanıma getirebilir, sosyal medya yayınlarınızda biraz daha popüler olduğunuzu, işteki insanların sizinle vakit geçirmek istediklerini, patronların ve otoritelerin sizi daha fazla fark ettiğini fark Yeni iş fırsatları için şanslar olduğunu anlatıyor. Aniden ilgi odağındasınız ve herkes sizi şimdi fark ediyor
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması
 Yaratıcı kendini ifade etme beşinci eve giriyor ve burada meydana gelen Yeni Ay yaratıcı çalışmalar için size start veriyor. Her tür kutlama, eğlenceli ve eğlence amaçlı çabalar gibi romantik eğilimler de vurgulanmaktadır. Özellikle kendi yaratıcılığınızın etrafınızdaki dünyayı etkileme şeklinden zevk alarak, başkalarından onay ve geri bildirim gerekliliğinin farkında olacaksınız. Bu sizin için tutkulu bir zaman olabilir ve normalden daha cesur hissedebileceğiniz bir zaman olabilir. Ayrıca çocuklarınızla ilgili gelişmeler yaşayabileceğiniz, bazılarınızın ise çocuk sahibi olacağı haberini alacağı zaman olabilir.
 
 
 
5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
11.evde bu Dolunay bir hasat gibidir;  kariyerden gelen kazançlarda beklediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Sosyal çevrenizden veya arkadaşlarınızla ilgili konularda duygusal anlamda  gerginlik yaşayabilirsiniz.
30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
4. evdeki Dolunay ; ailenizde, güvenlikte ve ev ile ilgili duyguları açığa çıkarabilir. Daha önce görmediğiniz şeyleri aydınlatır; evde ya da ailenizle ilgili gündemler olabilir. Ev, aile veya güvenlik ile ilgili bir şeylerin farkındalığınızın geldiği zamandır. Belki bu süre zarfında, ailenizin ihtiyaçları ile aydınlanırsınız, belki de hayatınızın başka bir alanında çok fazla zaman geçiriyorsunuzdur, ve şimdi bağlantı kurmanın zamanı geldi.
14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması
Toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz bu yeniayda vurgulanıyor. Yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma hissi veren bir potansiyeldir. Topluma ve bir profesyonel olarak yansıtmakta olduğunuz kişiliğinizin unsurlarına odaklanma zamanıdır.