• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

KOVA VE YÜKSELEN KOVA
2020 YILININ EN DİKKAT ÇEKİCİ TEMALARI 
RUHSAL GELİŞİM

Sevgili Kova ve özellikle de yükselen Kovalar, 2 Aralık 2019- 19 Aralık 2020 arasında Jüpiter oğlak burcunda 12.evinizde olacak. Jüpiter’ in 12. evde seyahat ediyor olması kontrolünüz dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, hastalıklar ve hazırlıklarla ilgili bu evde olumlu veya olumsuz ya da abartılı yönde genişlemeye sebep olacaktır. Bu transitte kendiniz hakkında daha çok şey öğrenebilirsiniz. henüz keşfedemediğiniz yeteneklerinizi açığa çıkarabilirsiniz. içinize çekilerek kendinizi geliştirebilirsiniz. bu dönemi geleceğiniz için hazırlanma zamanı olarak kullanmalısınız. Bu dönem iç bilgeliğinizden faydalanarak kendi yaratıcı yönlerinizi keşfedeceğiniz, geleceğe yönelik amaçlarınızı saptamak, bütün bunlar için kendinizi hazırlaya bileceğiniz bir dönem olacaktır. Eğer bir hastalığınız varsa Jüpiter’in buradaki varlığı sizin şifa ve sağlık bulmanız ve sağlığınıza kavuşmada alacağınız yardımların size daha çok yardımının dokunması için çok olumlu bir gösterge olacaktır, tedaviler için çok iyi bir transittir. Eğer zararlı alışkanlıklarınız varsa bu alışkanlıkları bırakmak, eski problemleri kafanızda çözmek içinde kullanabileceğiniz bir transittir. Bu süreçte gizli destekler alabileceğiniz gibi gizli düşmanlıklara da mahsur kalabilirsiniz. Jüpüter’ in 12.evde en rahat edeceği dönem Satürn’ nün 22 Mart – 13 Mayıs 2020 arası Kova burcuna geçtiği dönem olacaktır, bu süreci kullanabilirsiniz.

20 Şubat- 27 Temmuz- 12 Ekim Neptün ve Jüpiter’in sekstil açısı ile hayallerinizi gerçekleştirmek için, sezgileriniz sayesinde doğru kararlar alabilir, önemli kişilerden destek görebilirsiniz. Bu sekstil açı ile maddi konularda size bolluk ve bereket verecektir, hayalini kurduğunuz para bu süreçte size gelebilir.

4 Nisan - 30 Haziran-12 Kasım tarihlerinde Jüpiter Plüton ile kavuşumda olacak Oğlak burcunda ve yine 12. evinizde; bu kavuşum sizi içsel olarak dönüştürecek ve güçlendirecektir. iç dünyanızda artık hiçbir şey eskisi gibi olamayacaktır. Satürn 20 Aralık 2017 yılından beri 12.evinizde bulunuyor.Aralık 2017 den beri yeni başlayacak döngüye hazırlık dönemindesiniz, istemediğiniz alışkanlıkları temizlediğiniz, arındığınız bir süreç yaşıyorsunuz. Bazılarınız bu süreçte ruhsal sıkıntılar, gerginlikler hissedebilirsiniz, hastaneler, hapishaneler, sanatoryumlar gibi kapalı yerlerle ilgili temalar, kontrol dışı faktörler, gizli korkular sizi hayli yormuş olabilir. Bazılarınız için istem dışı, mecbur bırakıldığınız durumlar söz konusu olmuş olabilir. Bazılarınız içinse arkanızdan çevrilen gizli kapaklı işler, dedikodular gündeme gelmiş ve hayli canınızı sıkmış olabilir. Satürn 1. ev transitinde iş ve girişimlerle ilgili konularda şartları fazla zorlamamak, dışarıda aktif olmaktansa içeride ve kendinize dönük olmayı, kendi dinamiklerinizi gözden geçirmeyi tercih etmelisiniz, meditasyon yapmak için çok iyi bir zaman dilimidir. Satürn 14 Ocak tarihinde Plüton ile 12.evinizde kavuşuyor . (8 mayıs 2020 ye kadar etkisi devam ediyor. Satürn ve Plüton kavuşumları bize yapısal kalıplarınızın değişime uğrama zamanı geldiğini gösteriyor, fikirlerinizde köklü ve geri dönülmez dönüşümler olacaktır,iç dünyanızın dönüşeceği, gücü kendi içinde arayacağınız, içsel patlamalar yaşayabileceğiniz, metafizik ve doğaüstü olaylara merak salacağınız bir dönem olacaktır.

Satürn 22 Mart – 13 Mayıs 2020 arası Kova burcuna girecek birkaç aylığına burada 2021 yılı için prova yapacak. Kova sizlerin 1. eviniz;  2021 in provası diyebileceğimiz 2 aylık bu süreç aslında sizleri 2021 e hazırlıyor olacak. Bu süreçte yaşadığınız olaylar, sıkıntılar, testler sizlerin 2021 de deneyimleyeceklerinizin ön gösterimi, diyebiliriz. Satürn’nün  1. eve geçmesiyle artık eskiye ait bazı şeyler geçerliliğini kaybedecektir, önemli kararlar alabileceğiniz yeni bir döngüye başlamış olacaksınız. Kendinizi yeniden tanımladığınız, sağlam kararlar alarak hayatınızı yeniden şekillendireceğiniz bir dönem olacaktır. Bu transit daha çok kendinize odaklanacağınız, kendi sorumluluğunuzu alacağınız, gerçekçi bir hayat mücadelesi başlatacağınız, elinizi taşın altına koyacağınız, yeni adımlar atabileceğiniz bir süreç olacaktır. Diğer taraftan Satürn’ nün 1. evden geçişi sizi fiziksel olarak yorgun ve sıkkın hissedebilirsiniz, ayrıca sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır, bu transit ile kilo verebilirsiniz Satürn 13 Mayıs’tan sonra geri hareketine başlıyor ve 30 eylül 2020’ye kadar 12.evinizde geri hareketine devam ediyor. Satürn 13 Mayıs’a kadar kova burcundayken geri hareketle Oğlak burcuna tekrar geçiyor ve geri hareketine 30 Eylül’e kadar devam ediyor. Satürn geri hareketteyken 12.ev temaları sizler için hayli zorlaşabilir, içsel sıkıntılar hissedebilirsiniz, psikolojik ve fiziksel olarak hastalanabilirsiniz. Satürn 30 Eylül’den sonra ise yine Oğlak burcunda düz hareketine başlayacak ve 17 Aralık 2020’ye kadar 12.evinizde düz harekette kalacak. 30 eylülden sonra düz hareketine 12.evinizde geçecek olan satürn,17 aralık 2020 de kova burcuna geçecek ve sizler artık biraz önce ön izlemesini konuştuğumuz kova deneyimini 1. ev konularında yaşamaya başlayacaksınız.

5 Mayıs 2020 tarihinde ay düğümleri yer değiştirecek Kuzey Ay Düğümü İkizler, Güney Ay Düğümü ise Yay burcuna geçecek ve 1,5 yıl boyunca bu aksta kalacaklar, geçmişe dönüp baktığımızda aynı aks 23 Ekim 2001-13 Mayıs 2003 tarihleri arasında KAD İkizler/GAD Yay döneminde kendi isteğiniz veya isteğiniz dışında, yaşamınıza giren, yeni oluşan temaları düşünürseniz, şimdi bulunduğunuz şartların oluşumunun o dönemde alınan kararlarla yakından ilgili olduğunu anlayabilirsiniz. o dönemde başlamış olduğunuz yeni bir oluşumun zirvesini yaşadığınızı, o zaman zirvede olan konuların ve oluşumların ise geride bırakılması gereken, artık size yük olan konular olduğunu fark edersiniz. bu değişimle KAD İkizler burcuna sizlerin yani 5. evinize,  GAD ise Yay burcuna sizlerin 11. evinize geçecek, sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan sizi hayal kırıklığına uğratabilecek kişilerden uzak durmalısınız, arkadaşlarınızdan zarar görme ve aldatılma olasılığınız olacaktır. Aşk ve çocuklarla ilgili konularda şans ve avantajlı olacaksınız, spekülatif ve borsa gibi riskli yatırımlarda şanslı ve kazançlı olabilirsiniz, çocuk sahibi olmak isteyen yükselen kovalar, çocuk sahibi olabilirler.

RETROLAR
MERKÜR RETROSU

1-17 Şubat Balık burcu 12° - 10 Mart Kova burcu 28 °
Yükseleninizde gerçekleşecek bu retroda ise özellikle ilişkide bulunduğunuz insanlarla, eşiniz, aileniz, ortağınız, ticari müşterilerinizle iletişim kazaları, yanlış anlaşmalar, anlaşamama durumları söz konusu olabilir. Para ve maddi konularla ilgili sözleşmelere, imzalara, alım satımlara çok dikkat etmeniz gerekmekte. Bu süreç borç alıp vermek için de uygun bir zaman dilimi olmayacaktır.

2-18 haziran 2020 Yengeç burcunda 14° – 12 Temmuz Yengeç burcu 5°
İş arkadaşlarınız, ekip arkadaşlarınız, çalışanlarınızla ilgili iletişim kazalarına dikkat.Yeni bir iş aramak, yeni bir işe başlamak, iş değiştirmek ya da işle ilgili sözleşmeler imza atmak için retro sonrasını beklemelisiniz.

3-14 Ekim 2020 Akrep burcu 11°-  3 Kasım Terazi 25°
İletişim gezegeni Merkür kariyer evinizde retro harekete başlayacağından, kariyerinizde, işinizde iletişim kazalarına dikkat etmelisiniz, yanlış mail yanlış kişiye gidebilir. patronlarınız ya da otorite figürleriniz ile anlaşmazlıklar olabilir. Retro zamanı bir işe başlamanızı, özellikle de yurtdışı bağlantılı işlerle ilgili aktivasyon almanızı kesinlikle önermiyoruz. Herhangi bir sözleşme imzalamayı da retro bitimine bırakmanız gerekir, ailenizle iletişime de dikkat.

VENÜS RETROSU

13 mayıs 2020 İkizler burcu 21° – 25 Haziran İkizler 5°
Venüs ikili ilişkilerde geçmiş ile ilgili haberler, dedikodular olabilir. Venüs 5. evinizde geri hareketinde iken, aşık olursunuz ve sevgi istersiniz ama onu almak için hiçbir şey yapmak istemezsiniz. eğer bir ilişkiniz varsa partnerinizle ve ya , eşinizle iyi geçinmek için daha zor bir zamanınız olur, eğer bekarsanız, vaktinize değer birisiyle tanışmazsınız. Çocuğunuz varsa, özellikle tembel ve asi olabilr,  yaratıcılık konusunda da daha verimsiz bir dönem olabilir.

MARS RETROSU
12 Eylül 2020 Koç burcu 28° - 14 Kasım Koç burcu 15°
Mars 3. evinizde geri harekette iken , özellikle yakın çevrenizle daha çok tartışıyor bir anlamda savaşıyor  olabilirsiniz  daha savunmacı olabilirsiniz, küçük şeyler üzerinde çok daha fazla tartışmaya girebilirsiniz. Çok unutkan, başka bir şeye geçmek için çok hızlı ve çok kolay sıkılıyor olabilirsiniz. Zihninizi meşgul tutmak için birçok farklı şeye sahip olmak istiyorsunuz, ancak yine de tatminsiz olabilirsiniz. Zihniniz dağınık olabilir çünkü zihninizde çok fazla şey olabilir ve bunları eyleme geçirmekte zorlanabilirsiniz.

2020 GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

10 Ocak Yengeç burcunda Dolunay ve Ay tutulması
 6. evinizde yer alan bir Dolunay, çalışma hayatı ya da sağlığınız ve refahınızla ilgili ihmal ettiğiniz her şeyi yüzeye çıkarabilir. Genellikle, üzerinde çalıştığınız her şeyin faydalarını görebileceğimiz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için mükemmel bir  zaman dilimidir.
5 Haziran Yay burcunda Dolunay ve Ay tutulması
 11.evdeki Dolunay bir hasat gibidir; mükemmel sonuçlar getirebilir, kariyerden elde edeceğiniz kazanımlarla ilgili attığınız adımlardan sonuç elde edebilirsiniz.Onlardan en iyi şekilde yararlanmak için hedeflerinize ince ayar yapabileceğiniz bir zaman.
21 Haziran Yengeç burcunda Yeni ay ve Güneş Tutulması
Altıncı evdeki Yeni Ay, yeni diyet rejimlerinin, sağlıklı rutinlerin ve tatmin edici çalışma programlarının başarılı bir şekilde başlatılabileceği bir zaman habercisidir. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve yeniden organize ederek ya da sadece işinize yetişmenize yardımcı olacak görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı geldi. Ayrıca, eleştirel düşünme şu anda en üst noktada olduğu için, her türlü analiz için iyi bir zamandır. Bu dönem, her şeyi çözme arzusu, aynı zamanda faydalı olma arzusuyla hareket etmenizi gerektirebilir.
5 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
Dolunay 12. evinizde gerçekleştiğinde, geçen yıl boyunca beklettiğiniz birçok şey hakkında sizi uyarır ve sizi doğru şekilde işlemenizi ve doğru eylemi gerçekleştirmenizi sağlar. 12. ev bilinçaltı zihnimizin alanıdır. Yüksek benliğiniz ve bilinçaltınız sizinle konuştuğunda, bu zamanda rüyalarınız çok canlı ve canlı olabilir.
30 Kasım İkizler burcunda Dolunay ve Ay Tutulması
5. evinizde gerçekleşen bir Dolunay size hayatınızda neleri kaçırdığınızı gösterebilir. 5. ev bir eğlence evidir; bu bir yaratılış ve kalp merkezli bir ev, bu yüzden buradaki Dolunay, gerçekten arzuladığınız şeylere ışık tutuyor. Duygusal yoğunlukların zamanı, bu yüzden gömülü tuttuğunuz her şey bu süre boyunca ortaya çıkıyor.
14 Aralık Yay burcunda Yeni ay ve Tam Güneş Tutulması
 Buradaki Yeni Ay'da odaklanma, hem sosyal hem de profesyonel anlamda temas kurmaya ve başkalarına ulaşmaya odaklanmaktır. İç huzursuzluğunu başkalarıyla verimli bir temasa sokmanın zamanı geldi. Benlik merkezli odaklanma yerine, grup bağlamındaki yaşamdaki konumunuzun yüksek farkındalığı, Yeni Ay'ın bu konumu ve sosyal güvenliğe olan ihtiyaç nedeniyle olasıdır. Ağ kurma, başkalarıyla bağlantı kurma, bir grup projesinde / faaliyetinde bağları birleştirme veya güçlendirme ve iyi beslenmeyi içeren hedefler bu ay odak konunuz olabilir.
Yeni yılda herşeyin hayrınıza olması dileği ile,sevgiler.