• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

VENÜS KOVA BURCUNDA
20 ARALIK 2019 -  13 OCAK 2020

Boğa ve Terazi burçlarının yöneticisi Venüs ya da diğer adıyla Afrodit, çekicilik, tutku, istek ve sonsuz aşk tanrıçasıdır. İnsanlığın ilk çağlarında Venüs, gençliği, dişiliği ve güzelliği simgelerdi, duyguları, aşk hayatını, şehveti de yöneten efsanevi dişi gezegen Venüs aynı zamanda güzelliği, modayı, güzel sanatları temsil eder ve hayatımızı güzel şeylerle süslememizi sağlar . Müzik dinlemek, lezzetli yemekler yemek, baş döndüren bir parfüm koklamak, muhteşem bir sergi gezmek ya da sevgilinizi baştan çıkartmak için fırsatlar yaratır. Venüs, Güneş gibi hayat veren bir gezegen değildir fakat hayatımızı renklendiren bir gezegendir.

Boğa burcunda Venüs kendine değer, kazanılmış gelir, kişisel eşya, değer sistemi, ahlak, değerler ve kişinin cinsiyetle ilgili düşüncelerini yönetir. Aynı zamanda bankaları, bankacılığı ve kişisel borcu da ifade eder. Terazi burcu burcu aracılığıyla Venüs; ilişki, evlilik, sözleşmeli sendikalar, anlaşmalar, ortaklıklar, hukuk, yargılama, kamu ile açık düşmanlar , dava ve yasal bağlayıcılık anlaşmalarını ifade eder.
Venüs Kova burcu enerjisi ile  orijinal kişiler ilgimizi  çekmeye başlayabilir ,ilişkilerde  bireysel, özgür, mantıklı ve mesafeli olmayı yeğleyebiliriz. Bu dönemdeki aşklar sıra dışı , alışılmadık tarzda gelişebilir. Aşık olduğunu düşünen kişiler özgürlüklerini fazla önemseyecekleri için  uzun süreli ilişkilerde zorlanabilirler. Bu dönemde  çevrenizdekilere  benzemeyen, alışılmışın dışında, toplum kurallarına aykırı, radikal, orijinal ve zeki kişilere aşık olabilirsiniz. Sıra dışı , marjinal arkadaşlarınız olabilir, sosyal projelere katılmak isteyebilirsiniz. Entelektüel ilişkiler ön planda olabilir. Gelecek ile ilgili farklı, ilginç şeyler hayal edebilirsiniz, umutlarınız ve beklentileriniz orijinal olabilir.

Bu süreçte modayı takip etmek istemez, kendi yarattığınız tarzınızla giyinmek isteyebilirsiniz.  Modern ve yenilikçi  sanatsal faaliyetlere katılmaktan keyif alabilirsiniz, sevdiğiniz şeyler farklılaşabilir, daha ilginç konular dikkatinizi çekebilir, farklı ve sıradan olmayan her şey dikkatinizi çekip gündeminize gelebilir. Bu dönemde elektronik, teknik açıdan farklı şeyler satın alma ihtiyacı hissedebilirsiniz.
Büyük vizyonlara, orijinal düşüncelere, güçlü değerlere ve açık bir zihne sahip enerjiler devrede olacak ve bu özellikleri ne kadar çok kucaklarsanız, hayatınız o kadar muhteşem olabilir. Sevgiler

BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

KOÇ
Bu süreçte, sıra dışı, marjinal arkadaşlıklar edinebilir, arkadaşlarımızın arasında olmaktan zevk alırız. Seveceğimiz kişiyle arkadaş veya sosyal ortamlarda  tanışmamız mümkündür, projelerde kazançlı çalışmalar yapabiliriz. Aynı zamanda işten elde ettiğimiz kazancımızda da artış olabilir.

 BOĞA 
Kariyerinizde toplum önünde parladığınız, daha çok sevileceğiniz, dikkat çektiğiniz kariyer alanında  fırsatlar yakaladığınız bir sürece girmiş olacaksınız, uyumlu olacağınız, patronlarınızla iyi anlaştığınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız evlilik yolunda adımlar atabilir.
 
İKİZLER
Yabancılar, yurtdışı konuları gündeminizde olabilir. Yeni eğitim ve seyahat olanakları olabilir. Farklı kültürlerden kişilerle tanışma imkanlarınız olabilir. Devam eden bir hukuksal süreçleriniz varsa olumlu sonuçlanabilir.

YENGEÇ
Alacak vereceklerinizle ilgili Venüs’ün desteğiyle almayı beklediğiniz alacaklarınızı alabilirsiniz, almayı istediğiniz bir kredi, istediğiniz şekilde sonuçlanabilir. Miras, nafaka ya da tazminat gibi alacaklarınızda şans elde ederken ödemelerinizde de kolaylık yaşayabilirsiniz. Eşinizin, ortaklarınızın gelirlerinde artış olması da mümkün olabilir.

ASLAN
Eşinizle birlikte iyi vakit geçirebilirsiniz. Her türlü ilişkilerde uyum ve denge olabilir, yalnız başınıza hareket etmekten çok birlikte zaman geçirmekten hoşlanır, sevdiğinize değer verdikçe, sevgi bulursunuz. Bekar olanlar bu dönemde ciddi bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Ayrıca parasal konular , kazanımlarda ufak tefek artışlar olabilir, mesleki kariyeriniz ve üstlerle olan ilişkileriniz açısından da güzel bir transittir.

BAŞAK
Venüs sizi iş ortamınız, iş arkadaşlarınız, ekip çalışmaları, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konularında destekliyor olacak. İş ortamında son derece uyumlu olduğunuz, ekip çalışmalarında başarı elde edebileceğiniz, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizin iyi olacağı bir ay olacaktır, ayrıca iş aramak, yeni bir işe girmek ya da bir iş kurmak için iyi enerjiler alıyor olacaksınız.

TERAZİ
Çocuklarınızla daha sevgi dolu ilişkiler olabilir, bu döngü boyunca çekim gücünüz artabilir, aşk ve romantizm zamanları , kendinizi daha iyi ifade edeceğiniz, yaratıcılığınızın artacağı zamanlardır, bu süreçte söz, nişan ,evlilik olabilir. Estetik yaptırmak isteyebilirsiniz, başkalarında gelen kaynaklar olabilir, ailenizden maddi anlamda destek alabilirsiniz. Bir bebek haberi veya çocuklarınızla ilgili güzel bir haber alabilirsiniz.

AKREP
Ailevi ilişkileriniz, aileniz ve ebeveynlerinizle ilgili konularda iyi ve güzel gelişmeler olacaktır. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı, hoş vakitler geçireceğiniz mutlu olacağınız bir süreç olacaktır. İlişkiler gezegeni Venüs aile evinde transit yaparken, evlilik söz konusu olabilir. Diğer taraftan evinizle ilgili evinizi güzelleştirmek için çalışmalar, küçük değişiklikler ve tadilatlar yapabilirsiniz. Bazılarınız ev alabilir ya da yeni bir eve taşınabilir.

YAY
Yakın çevre, arkadaşlarınız komşular, kardeşler, kuzenlerle olan iletişim ve fikir alışverişinden keyif alma iletişim konularından veya  kısa yolculuklar yoluyla fayda edeceğiniz bir süreç olabilir.  Bu süre zarfında, en çok zekâ, neşe ve sözlü ilişkiden hoşlanırsınız. Özellikle çatışmalara arabuluculuk yapmakta iyi olabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla daha keyifli vakit geçireceğiniz birlikte proje yapmaktan hoşlanacağınız zamanlar bazılarınız iş yerinden bir arkadaşına ya da arkadaş gruplarından ve sosyal çevresinden aşk yaşayabilir.
 
OĞLAK
Finansal gösterge olan Venüs’ün finans evinde olması,  maddi konularda fırsatlar yaratacaktır, alacaklarınızı alabilir, maddi kazançlar elde edebilirsiniz. Kendi çabanızla elde etmiş olduğunuz kaynaklar artabilir, belki ek bir iş olanağı olabilir.

KOVA
Görünümünüze ve güzelliğinize hiç önem vermediğiniz kadar önem vermeye başlayabilirsiniz,  belki saç modelinizi ve rengini bile değiştirebilirsiniz. Kıyafet ve kozmetik alışverişine çıkarsınız. İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak ,sosyalleşmek onlarla zaman geçirmek istersiniz. Aile ilişkileriniz daha uyumlu olur , bu süreçte eğlenmeye daha çok zaman ayırırsınız.

BALIK
Gerek psikolojik gerekse fiziksel sağlığınızla ilgili destekleyici ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan bir enerji verecektir. Belki bazılarınız, güzellikle ilgili bir takım işlemler yapmak ama bunları gizli tutmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız ise meditasyon yapmak gibi ruhunuzu dinginleştirecek ve güzelleştirecek çalışmalar içinde bulunabilirsiniz. Eski aşklar karşınıza çıkabilir.