• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2019

ARALIK 2019


ARALIK 2019

 Güneş Tutulması “DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM  YENİDEN YAPILANMA ZAMANI”

 26 Aralık Perşembe saat 08:12’de 4°6’da Oğlak burcunda Güney Ay düğümü tarafında halkalı bir tutulma gerçekleşiyor. Güneş Tutulması sırasında Güneş ve Ay, Oğlak'taki Güney Ay Düğümü yakınındalar bu yüzden   kadersel , bizim dışımızda gelişebilecek olayların  önümüzdeki 6 ay boyunca bizi etkileyeceğini, değiştirici bir özelliği olduğunu ve  işe yaramayan şeyleri , geçmiş ile ilgili temizliği anlatıyor. Güneş tutulmasının  etkileri, tutulma tarihinden itibaren altı aya kadar hissedilir. Bu tutulma Satürn'ün yönettiği Oğlak burcunda gerçekleşiyor , kamusal yaşam, kariyer, itibar, başarı ve hesap verebilirlik güçlü bir odak noktası ve  tüm bu konularla  ilgili artık işe yaramayan , bozulmuş ,çürümüş amaca hizmet etmeyen şeylerin bırakılıp yeni başlangıçlar yapılması gerektiğinin habercisi. Bu dönem, pratik, ulaşılabilir hedefler belirleme zamanıdır; kişilikte olgunluk ve sağduyu geliştirmek için çalışmak; geleceği düşünmek ve bunun için hazırlık yapmak; öz disiplin ve  ustalık geliştirmenin somut yollarına odaklanmak; taahhütlerde bulunmak ve sorumlulukları kabul etmek  gerekebilir.  

İyi şans gezegeni Jüpiter Oğlak burcundaki bu Yeni Ay'ın tam üstünde oturuyor. Bu, kendi fikirlerinizi oluşturmak ve üzerinde çalışmak için inisiyatif kullanırsanız, sorumluluklarınızı ciddi bir şekilde ele alıp çok çalışırsanız , tüm bunlar için gerekli enerji ve fırsat kapılarının sizin için açılması anlamına gelebilir. Ayrıca, artık etkili olmayan çalışma yöntemlerini bırakmak, zamandan ve paradan tasarruf etmek için de harika bir fırsattır. Bu tutulma Uranüs’e uyumlu  bir açı ile bakıyor  ve bu da yeni başlangıçlarımızla birlikte gerçek bir heyecan, ilerleme, büyüme, gelişme, rahatlama veya bırakma hissi  verebilir. Kişisel, profesyonel ve ruhsal büyüme fırsatları ile mutluluk, iyimserlik, cömertlik ve iyi şanslar gelebilir. Mümkün olan her şeyi yapmak , kanatlarınızı yaymak , farklılığımızı göstermek ve hayatı sonuna kadar yaşamak için bizi  harekete geçiren enerjiler yayıyor.  “Genişleme” anahtar kelimesi, ilişkilerden servete kadar tüm yaşam alanları için geçerlidir. Güneş tutulması  ve Uranüs arasındaki uyumlu açı  heyecan, hoş sürprizler ve heyecan verici karşılaşmalar getirebilir.  Daha yüksek öz farkındalık, artan sezgi ile kişiliğinizin daha gösterişli veya garip tarafını ve sizi başkalarından ayıran farkınızı göstermenizi sağlayabilir.

Bu tutulma ve bu uyumlu Uranüs açısı bizlere artan kişisel özgürlük, yaratıcılık ve merak, rahatlık alanımızdan ayrılmak ve yeni bir şeyler denemek için fırsatlar veriyor. Şans karşılaşmaları , yeni ilişkilerin kurulmasına  yol açabilir. Fikirlerimizin ,bakış açılarımızın yeniden formatlanması , yeniden yapılanma , aynı zamanda hayatımızda değişiklik yapmak için iyi bir zamandır. Yeni bir dil öğrenebilir, sanatsal faaliyetler içinde olabilir, müzik veya dans  gibi aktivitelere katılabilir , meditasyon ve yoga  gibi uygulamalar, manevi bir büyümeye ve genişletilmiş farkındalığa yol açabilir. Yeni bir siz geliştirme, değişim ve dönüşüm enerjilerinin hepinize güzellikler getirmesi dileği ile sevgiler.

TUTULMA VE YÜKSELEN BURÇLARA ETKİSİ

 KOÇ: Sevgili Koç’lar , 10.evinizde , Jüpiter ile kavuşumda  aynı zamanda Uranüs'e uyumlu açısı olan bir tutulma  yaşayacaksınız bu yüzden  toplumdaki duruşunuza ve  ilerleme konusundaki hedeflerinize  adım atarken  yanlış temeller içinde iseniz bunları yıkmak ve yeniden oluşturmak koşulu ile  ilerleme, büyüme, gelişme olabilir. Kariyeriniz, statünüzle ve ailevi konularda büyük gelişmelerin önümüzdeki 3-6 ay boyunca gerçekleşmesi muhtemel, yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedeflerinize ilişkin bir yenilenme ve yeniden yapılanma, sorumlulukların fazla olduğu, canlanma ve beklenmedik sürpriz gelirler elde etme söz konusu olabilir.

BOĞA: Sevgili Boğa’lar,  9. evinizde gerçekleşecek, bu tutulma ile birlikte yeni başlangıçlar söz konusu olacak ancak çok da kolay olmayacaktır. İnançlar ve hayat görüşleri ile ilgili konularda değişim yaşayabilir,  yurtdışı bağlantılı işler, eğitimler, uzakta yaşayan akrabalarınızla ilgili konular, hukuksal konular ile ilgili gündemler ve sıkı bir disiplinle çalışarak , geride bırakılması gerekenleri eleyerek  ilerleme kaydedebilirsiniz. Uluslararası konularda ticaret faaliyetleri olabilir, daha önceden süre gelen davalarla ilgili gelişmeler olabilir.

İKİZLER :Sevgili İkizler, 8.evinizde gerçekleşecek olan tutulma ile ; maddi konuların, eş ya da ortaklarla sahip olduğunuz ortak kaynakların, vergi, sigorta, kredi, borç, alacak mevzularının ön plana çıkacağı bir süreç. Yeni finansal hedefler belirleyebilir, eş ya da partnerinizin ileriyle dönük yatırım planlamaları olabilir. Finansal konularda çok dikkatli ilerlemeniz, ödemelerinizi geciktirmeniz önemli olacaktır. Ani beklenmedik sürpriz gelirler , eşten, ortaktan ya da ailenizden beklenmedik  maddi yardımlar almanız da olasıdır.

YENGEÇ: Sevgili Yengeç’ler sizlerin 7. evinizde gerçekleşecek; ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklığınız konularında zorlandığınız konularda yeni başlangıçlar, önemli değişimler dönüşümler söz konusu olacaktır. Bu dönemde ilişkisi iyi gitmeyen Yengeç’ler boşanabilir, ortaklıklar sona erebilir, her türlü ikili ilişkilerde bitmesi gereken , gitmesi gerekenler gidebilir. Ciddi bir beraberlik yaşayanlar da evlenebilir. Devam eden bir iş ortaklığı artık size hizmet etmiyor ise sonlanabilir.

ASLAN: Sevgili Aslan’lar tutulma sizlerin 6.evinizde gerçekleşecek ; hem ruhsal hem de fiziksel sağlığınızı güçlendirmek için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda çalışma koşullarınız değişebilir. Yeni bir işe başlayabilir, iş ortamınızı değiştirebilir ya da iş yerinizde  farklı  bir göreve getirilebilirsiniz. Karşınıza kariyer veya statünüzle ilgili beklenmedik sürpriz fırsatlar çıkabilir. İşinizle ya da günlük rutinlerinizle ilgili konularda bozulmuş ,yürümeyen konuları tekrar gözden geçirip işe yaramayanları eleyebilirsiniz ayrıca sağlığınıza dikkat edilmesi gereken bir döneme giriyorsunuz, yeni bir diyet ya da egzersiz programına başlayabilirsiniz.

BAŞAK: Sevgili Başak’lar tutulma sizlerin 5. evinizde gerçekleşecek; aşk, çocuklar, riskli yatırımlarınız, hobileriniz  ve yaratıcı yönlerinizle ilgili , yeni başlangıçlar olabilir, yeni bir aşk başlayabilir, evlilik, nişan ve söz gibi aşkın sonucu olan durumlar söz konusu olabilir, bazılarınız çocuklarınızla ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilir daha fazla sorumluluk alabilir ya da onların hayatlarındaki yeniliklere şahit olabilirsiniz. Bazılarınız yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarmak için yeni kurslara başlayabilir, yeni eğitimler almaya karar verebilirsiniz. Bazılarınız aşk ilişkilerinde yürümeyen konular varsa sonlandırabilir, ayrılabilir.

TERAZİ : Sevgili Terazi’ler; bu tutulma sizlerin 4. evinizde gerçekleşecek, ev ,aile ,yuva ve kariyerle ilgili konuları destekleyecek ve  bu konularda  yeni başlangıçlar ve değişimler yapacağınız bir süreci anlatıyor olabilir. Aile fertlerinden birisinin sorumluluklarını yüklenerek o kişinin hayatında yeni bir başlangıç yapmaya aracı olabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Taşınabilir, ev alımı veya ev satılması söz konusu olabilir.
 
AKREP: Sevgili Akrep’ler; tutulma sizlerin 3. evinizde gerçekleşecek;  kardeşleriniz, yakın çevreniz , akrabalarınız, komşularınızla ilgili konularda iletişim trafiği fazla olabilir, onların hayatlarında almanız gereken sorumluluklarınız artabilir. Diğer taraftan yeni bir ticari işe ya da yeni bir eğitime veya yeni  bir kısa seyahat için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Tüm bu konularda sürpriz gelişmeler olabilir. Yakın çevrenizdeki bazı kişilerle aranızda sorun yaşayabilir, o kişileri hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

YAY: Sevgili Yay’lar; Güneş Tutulmasını 2. evinizde yaşayacaksınız, kazancınız ve sahip olduklarınız ile ilgili konularda değişim ve dönüşüm yaşayabilirsiniz.. Yeni gelir kaynakları yeni iş arayışlarına başlayabilirsiniz. Daha fazla sorumluluk ve ciddiyet isteyen  yatırımlara yönelme ve birikim yapma dönemi ,kendinize daha reel hedefler edinebilir yeni başlangıçları mali kazanımlarınız ile ilgili yapabilirsiniz, size hizmet etmeyen konuları bir tarafa bırakıp farklı bir konudan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu alanda sürpriz fırsat ve gelişmeler le de karşılaşabilirsiniz.

OĞLAK: Sevgili Oğlak’lar sizlerin 1. evinizde gerçekleşecek  bu tutulmadan en çok sizler etki alacaksınız. Bu dönem yeni kararlar aldığınız, dış görünüşünüzle ilgili değişim yapmak isteyeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Kariyerinizle, ailenizle, evliliğinizle, ortaklığınızla ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Bırakmanız gereken alışkanlıklarınız olabilir, her türlü ikili ilişkilerde yolunda gitmeyen konuları fark edip, onlardan kurtulmak isteyebilirsiniz.

KOVA: Sevgili Kova’lar;bu tutulmayı 12.evinizde ön göremediğimiz,kontrol dışı ve bilinçaltını anlatan alanda yaşayacaksınız.Bu süreçte kendinize ve içinize dönme,korku ve alışkanlıklarınızla yüzleşme içinde olacağınız  zamanlar olabilir.Akışta kalmayı  ve meditatif çalışmalar yapmayı denemek bu süreçte size faydalı olabilir.

BALIK: Sevgili Balıklar; bu tutulma 11.evinizde gerçekleşecek ; hayattan beklentilerinizi, sosyal çevreniz ve kariyer getirilerinizle ilgili etkileyecektir. Eğer yeni bir kariyere başlama niyetiniz varsa işte bu tutulma size tetikleyici bir enerji verecek yeni bir kariyere başlama, terfi gibi nedenlerle kariyerinizden elde edeceğiniz maddi gelirlerin artması söz konusu olabilir. Yeni bir sosyal projeye başlama, yeni bir sosyal çevreye dahil olma, arkadaş çevrenizi yeniden yapılandırmak için de etkili bir enerji hissedeceksiniz.