• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020


Sevgili Koç ve Yükselen Koçlar, 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 9.evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda olacak bu ikilinin katkısıyla bu süreçte hayatın daha felsefi yönlerine kayabilir , hayatı anlamak için değişik konularda bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Ruhsal , ilahi, konular, yurtdışı , mahkemeler ,hayat görüşünüz ,kişisel gelişim eğitimleri, uzaklarla iş bağlantıları, bu dönemde daha fazla dikkatinizi çekebilir, öğrenme amaçlı seyahatler için de güzel bir süreçtir. Eğer bazılarınız işini büyütmek istiyorsa bu dönemi uluslararası piyasalara açılmak için kullanılabilir . Kimileriniz hedeflerinizi daha genişletmek, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isterseniz bu dönemi kullanabilirsiniz.  Bazılarınız bu dönemde kitap yazıp yayınlayabilir. Bazılarınız yeni bir eğitim almaya başlayabilir bu eğitim kişisel gelişim veya kariyeriniz ile ilgili olabilir. Kendinizi tanıtmak, seminerler vermek  gündeminizde olabilir. Ruhsal gelişim sürecinize  ve hayatı anlamanıza katkıda bulunabilecek önemli kişileri de etrafınıza çekeceğiniz bir dönemdir. Öte yandan, yurt dışı seyahatleri ( her ne kadar pandemik süreçte olsak da), biraz günlük rutinin dışına çıkmak, değişik konularla ilgilenmek açısından da gayet olumludur. Kimileriniz  gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir, problemler varsa  yeni çözüm yolları üretebilir,daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz eğitimler alabilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları , uluslararası  ticari anlaşmalar , hukuksal konular gündemde olabilir. Yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar da gündeme gelebilir. Astrolojinin de dahil edilebileceği ilmi ve bilimsel çalışmalar, seyahatler bu süreçte sizleri en mutlu eden temalar olabilir.  Sporla ilgileniyor veya sanatsal çalışmalar yapanlarınız varsa bu dönemde çalışmalarını  yurt dışına yönelik hale getirebilir, bundan avantaj sağlayabilir ya da ufkunu genişletmek için yurt dışında ya da online olarak  bu alanlarda eğitim alabilir. Bu süreçte çocuklarınızın yüksek eğitim konularında rahat bir akış vardır; çocuklarınız yurt dışında ya da online olarak eğitim alabilir. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 9.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapabilirsiniz çok avantajlı olabilir, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler olabilir.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada  9. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Geçmiş kararlar , geçmiş söylemler, daha önce edinilmiş bilgiler, alınmış eğitimler , hayat felsefeniz, inançlar  belki artık size hizmet etmiyordur ve değişmesi gerekiyordur. Bu yüzden bu tutulma süresince eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni başlangıçlara belki yeni bir eğitim, yeni bir felsefe, yeni bir vizyon edinerek bunları kariyer alanınızda kullanmak isteyebilir yeni bir çalışma tarzı edinebilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda  İkizler veya Yay burcunuzda  23 derece veya +3/-3 derece yakınlıkta gezegenleriniz var ise daha fazla etkilenirsiniz ve etkileri 6 ay içinde görülebilir olur.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 8.evinizde olacak, başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir dönem olabilir. Bu zamana kadar tahsil edemediğiniz  alacaklarınızı tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilirsiniz.  Aynı zamanda, sekizinci ev partnerinizin   finansal durumunu da gösterdiği için, partnerinizin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz maddi değerler de artış olabilir,miras beklentiniz varsa  olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir. Ortaklaşa işlere girişmek açısından da uygundur.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 9.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Venüs bu alanda iken yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular açısından olumlu olabilir. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelebilir, yeni şeyler öğrenmekten keyif alabilirsiniz. Bazılarınız yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişiler hayatınıza girebilir. Aşkı uzaklarda bulabilirsiniz ,uzak yerlerden fayda sağlayabilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda Venüs’ün uyumlu açıları varsa  yabancılarla yapılan işlerde güzel gelişmeler yakalayabilirsiniz. Bazılarınız gelirini uzak yerlerden, yabancılardan, eğitimden, yazarlıktan, yayıncılıktan, inançlar veya ruhsallıkla ilgili konulardan, dış ticaretten, seyahatlerden, adli işlerden elde edebilir. İnternet aracılığıyla işler yapabilir, bilgisini veya tecrübelerini uzak yerlerdeki insanlarla paylaşarak kazanç elde edebilir. Maddi birikimini uzak yerlerde, dış ülkelerde yatırım olarak değerlendirebilir. Bazılarınız  seyahat, eğitim ya da ruhsal gelişime para harcayabilir. Kimileriniz farklı bir ulustan biriyle kişisel bir ilişki yaşayabilir ya da eşiyle bir yurt dışı seyahatinde tanışabilir. Bu dönemde ruhsal konularla ve felsefeyle ilgilenen ya da iyi eğitim almış kişilerle ilişki kurmaya eğilimli olabilirsiniz.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 11.evinizde seyahat edecek. Sosyal çevre ve arkadaşlar, organizasyonlar, grup aktiviteleri, umutlar ve dilekler, iş ve eylemlerden elde edilen kazançlarla  ilgili testten geçebilir, sorumluluklar alabilirsiniz. Ekipçe yapılan işler, organizasyonlar alanında sorumluluklar, mücadeleler verilebilir, fedakârca faaliyet gösterilebilirsiniz. Bazılarınız  yeni arkadaş edinmekte zorlanılabilir, bazılarınız ideal ve görüş farklılıkları  yüzünden eski arkadaşlarından kopabilir. Bazılarınızın arkadaşlarının şartlarında kısıtlanmalar, sağlık sorunları olabilir, sevdiğiniz dostlardan bazılarının uzaklaştığına şahit olabilirsiniz.  İşle ilgili uzun vadeli yatırımlar konusunda da dikkatli olunmalıdır; iş ve aksiyonlarınızdan elde ettiğiniz  gelirlerinizde daralma olabilir. Bazılarınız bu süreçte eşiyle sosyal bir ortamda, bir arkadaş vasıtasıyla ya da ortak bir ilgi alanıyla bağlantılı bir grupta tanışabilir.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor, 11.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var , Jüpiter’in sosyal çevre, arkadaşlar  umutlar, hayaller ve kariyerden elde edilen kazançlar alanında olması tüm bu konularda   güzel gelişmelere işaret edebilir, önemli şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz, grup aktivitelerinde artış ve sosyal çevrede genişleme olabilir. Kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olacak kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Dostlarınız  aracılığı ile işler alabilir, kazanımlar elde edebilir, toplumsal olaylarla ve hayır işleri ile ilgilenebilirsiniz. 21 Aralık’ta 11.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum , sosyal çevre, arkadaşlıklar, hayattaki umutlarınız, hayalleriniz ve  kariyerinizden elde ettiğiniz kazançlarınızla ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Maddi anlamda zorlukların, daralmanın da aşılması mümkündür. Geleceğe yönelik sağlam ve kalıcı adımlar atılabilir. İş ve kariyerle ilgili konularda bu daha da belirgindir. Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Bu arada sevgili Koçlar yükseleninizdeki Mars düz harekette olduğu için daha rahat hareket edecek ve ay boyunca daha enerjik ve inisiyatif alabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Harekete geçme ,kendinizi ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz  tetiklenecek .Kendinizi  aktif, enerjik hissetme zamanıdır. Enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Ego ,kendine güven yüksek olacaktır , dominant davranışlar, agresyon ve gerginlikler yaşayabilirsiniz , dikkat edin kendinize fazla güvenden kaynaklanan düşüncesizce alınmış kararlardan sonra pişmanlık duyabilirsiniz.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 10.ev alanınıza geliyor Merkür’ün bu alanda hareket ediyor olması , işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabileceğini, eğitimler alınabileceğini anlatıyor. Zihnimiz bu süreçte kariyer, meslek ve uğraşlar, amaçların gerçekleştirilmesi, dış dünya ile iletişim, gelecek hedefleri,  terfi, işle ilgili beceriler ve yönetme kabiliyeti ve  anneniz veya ailede anne gibi gördüğünüz figürlerle meşgul olabilir. Merkür’ün kariyer evinden geçişi süresince işle ilgili seyahatler yapılabilir belki kariyerinizle ilişkili konularda eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşabilir, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler de alabilirsiniz. İş hayatınızda daha dikkat çekici bir pozisyonda olabilirsiniz. Güneş’in de bu alana giriş yapmasıyla birlikte iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlar. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir, başarı ve ödül kazanabilir, kimileriniz terfi edebilir yada  güçlü bir pozisyona geçebilir. Kimileriniz hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilir. Bu, özellikle de kişisel haritalarınızda Güneş’in olumlu açıları varsa  daha belirgindir.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 4.evinizde karşılayacaksınız. 4-10 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 4.ev ve 10 .ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek. Eviniz , aileniz ile işiniz ve kamusal yaşamınız arasındaki dengeyi göz önünde bulundurarak son on iki ay içinde yaptığınız işleri gözden geçirmek üzere geçmişe bakacaksınız. Bu enerjiler arasında daha barışçıl bir bağlantı bulabilirsiniz  ancak muhtemelen birçok kez baskı hissetmişsinizdir. İşinize odaklanmayı kaybetmeden evinize ve ailenize dikkat edin ve geleceğe hayal ve projeler yansıtabileceksiniz.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.