• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

Sevgili Boğa  ve Yükselen Boğalar ,  Güneş 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 8.evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda olacak bu ikilinin katkısıyla ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, kredi kartları ödemelerle ilgili konular önem kazanır ve   konuşmak, planlamak adına uygun zamanlar olabilir. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir  bazılarınızın eğer bir projeleri varsa  destek alma şansı yüksek olabilir.  Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı  korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirebilir. Kimilerinizin hayatında ortak sahip olunan değerlerle ilgili  başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler  de  öncelik kazanmaya başlar. Sekizinci ev geleneksel olarak, ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden şeylerle ilişkilendirilmiştir. Güneş’in bu alandan geçişi sürecinde bu temalar dikkat çekici hale gelebilir.  8. ev ödemelerle de ilişkilidir ; vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara dikkat etmek gerekebilir.  Merkür’ün de aynı alanda  olması okült, metafizik konularla ilgilenmek, bu konularla ilgili konuşmak, yazmak  gibi temaları  hayatınıza getirebilir. Bu süreçte etrafınızda ölüm, ameliyat, kazalar  ve miras konuları  ile karşılaşabilirsiniz.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada  8.evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Maddi konularda yeni kararlar ve başlangıçlar söz konusu olabilir, toplu para, banka kredi, ortaklık trafiğinde yeni başlangıçlar olabilir 6 aylık bir süreçte tüm bunlar gerçekleşebilir.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 7.evinizde olacak, ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artabilir eğer Venüs kişisel haritalarınızda iyi bir konumda ise  evlilik ve ortaklık konuları  için çok iyi ve her türlü ilişkileri güçlendirici bir etki yaratabilir. Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır, iş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından  da  uygun olabilir. Söz ,nişan, evlilik olabilir.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 8.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir döneme işaret eder. Bazılarınız  tahsil edemediği alacaklarını tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilirsiniz. Bazılarınızın eşlerinin ekonomik durumunda olumlu gelişmeler olabilir. Hisse senedi, tahvil, bono gibi başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz  maddi değerler artış gösterebilir. Miras beklentiniz varsa olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu dönem, gerek maddi, gerekse manevi anlamda destek alınacak bir dönemdir. Kimileriniz  genital bölgeler, yumurtalıklar, böbrekler vs. bölgeleriyle ilgili operasyon geçirebilir.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 10.evinizde seyahat edecek. Meslek veya uğraşılar, dış dünya ile iletişim, gelecek hedefleri, toplum önündeki pozisyon, yönetim becerileri gibi alanlarda testler olacağına işarettir. Başarı elde etmek için her zamankinden daha çok çalışmanız  ve gücünüzü ortaya koymanız  gerekebilir. Eğer geçmişte sağlam temeller atılmış ve iyi çalışılmış ise, bu dönem meyvelerini yiyebilirsiniz. Tersine bir durum söz konusu ise, bu dönemde tatminsizlikler yaşanabilir. Satürn’ün kişisel haritalarınızda sert açıları varsa  mecburen iş değişikliğini olabilir  ya da başarısızlık  olabilir. Bu her koşulda üzerinde uğraşmakta olduğunuz  işte kararlılık ve sabır göstermek gereken bir zamandır. Başarı ancak zamanla; muhtemelen Satürn’ün bu evden çıkmasından sonra gelecektir. Bazılarınız bu süreçte daha önce hiç tecrübe etmediğiniz, tamamen farklı bir alana yönelebilir. Bu, hayatın keyifli yönlerini bir kenara bırakıp, yaptığınız işe odaklanmayı gerektiren zamanlardır.  Tamamen işe konsantre olma gerekliliği, kişinin sevdiği insanları ikinci plana atmasına, kişinin bu dönemde yalnız hissetmesine veya kalmasına sebep olabilir. Bu dönemde iş ve kariyerinizi  ilgilendiren konular, mecburiyet ve sorumluluklar, toplumda kendinizi kabul ettirme mücadelesi, hayatınızın en önemli odak noktası olabilir.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor, bu alanda Satürn de var , Jüpiter’in  yaklaşık bir yıl boyunca bu alanda olması meslek veya uğraşılar, amaçlar, dış dünya ile iletişim, talih, üstler, patronlar, güçlü kişiler, gelecek hedefleri konularında pozitif yönde önemli gelişmelere sebep olabilir. Eğer kişisel haritalarınız da destekliyorsa sosyal statünüzü yükseltebilir, mevki, itibar, saygınlık, şöhret kazanabilirsiniz. 21 Aralık’ta 10.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum , kariyerinizle, mesleki uğraşlarınızla, otorite figürleri ,statünüz, toplum önündeki duruşunuz ile  ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.20-21 Aralık Güneş ve Merkür kavuşumda olacak bu güçlü bir enerji ticari bir girişim, finansal karar ve başlangıç veya bir ortaklık için güzel bir başlangıç olabilir.
Bu arada sevgili Boğalar 12.evinizdeki  Mars düz harekette enerji ve eforu ifade eden Mars’ın bu alanda oluşu  enerjinin düşmesi anlamına gelebilir; kendinizi yorgun ve halsiz, takıntılı  hissedebilirsiniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir ve dikkat edilmesi gereken diğer bir  konuda  gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanan muhtemel rahatsızlıklardır. Bazılarınızın  hastalıklar ve hastaneler ya da kapalı yerlerle ilgili temalar da  hayatınıza girebilir. Kontrol dışı faktörler yüzünden kayıplar yaşanabilir. Olumlu yönde kullanıldığında, kişinin kendi içine dönmesi, iç bilgeliğini ortaya çıkarması, geleceğe yönelik kararlarınızda sezgilerinize kulak verme zamanıdır. Yoga, meditasyon gibi aktiviteler  kendi gücünüzü  kendi içinizde arayacağınız benzer aktiviteler yapabilirsiniz.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 9.ev alanınıza geliyor. Merkür’ün bu alanda hareket ediyor olması , yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konuların gündeminizde önemli yer tutabilir. Kimileriniz  işlerini  büyütmek için uluslararası piyasalara açılabilirsiniz. Hedeflerinizi geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemek isteyebilirsiniz. Kimileriniz Merkür’ün de bu alanda olması ile alışılmışın dışında konulara odaklanabilir, kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler içinde olabilirsiniz. Yeni iş bağlantıları olabilir, ruhsal gelişim sürecine ve hayatı anlamanıza katkıda bulunabilecek önemli kişiler de etrafınıza çekeceğiniz bir dönem olabilir. Öte yandan, seyahat etmek, biraz günlük rutinin dışına çıkmak, değişik konularla ilgilenmek açısından da gayet güzel bir transittir. Yurtdışı ve yabancılarla veya eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar bu transit döneminde gündeme gelebilir. Eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için ideal zamanlarıdır.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 3.evinizde karşılayacaksınız. 3-9 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 3.ev ve 9 .ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek. Bu dönemde uzak akrabalarınızla ilgili gelişmeler, yakın çevre , kardeşler ve akrabalarla daha fazla iletişim söz konusu olabilir, kimileriniz beklediği bir ticaret anlaşmasını netleştirebilirsiniz. Kimileriniz internet , sosyal medya konularında bazı konularda netleşmeler olabilir . Kimileriniz iş ile ilgili kısa seyahatler yapabilir.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.