• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020


Sevgili İkizler  ve Yükselen İkizler ,  Güneş 21 Aralık tarihine kadar Yay burcunda 7. evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda olacak bu ikilinin katkısıyla ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye  başlar. Bazılarınızın hayatına tanınmış, önemli  kişiler girebilir. Güneş’in bu alandan geçişi süresince eğer kişisel haritalarınızdaki gezegenlere uyumlu açıları varsa, başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde edersiniz. Önemli iş bağlantıları anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya ev alım-satım ile ilgili de olabilir. Bazılarınız  taşınabilir veya  yer değişikliği yapılabilir. Bu dönemde her türlü ikili ilişkilerde İletişim becerileri ön plana çıkabilir. Bazılarınız için  önemli anlaşmalar  gündeme gelebilir. Ticaretle uğraşanlarınız varsa yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler yapılabilirler. Bazılarınız yakın ilişkide olduğunuz  kişilerle önemli konuları konuşarak  açığa kavuşturabilir. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak açısından ,ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun zamanlardır. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 7.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapabilirsiniz çok avantajlı olabilir, her türlü ikili ilişkiler, ortaklıklar, özellikle yabancılarla veya yurtdışı konuları , söz, nişan evlilik konularında yeni başlangıçlar yapmak için güzel bir zamandır.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. 7.evinizde olan bu tutulma geçmiş ilişkiler , ortaklıklar, ilişkilerle ilgili  felsefeniz, inançlar , yaşadığınız yer  belki artık size hizmet etmiyordur ve değişmesi gerekiyordur. Bu yüzden bu tutulma süresince bu konularla ilgili eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. 7.evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Her türlü ilişkilerinizde yeni başlangıçlar yapabileceğinizi , yer, yurt  değişikliği olabileceğini anlatıyor.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 6.evinizde olacak,  astlarınızla veya genel anlamda size hizmet eden kişilerden yana fayda sağlayabilirsiniz. İş ilişkileri iyi olacağı için başarı daha kolay olabilir ,ortamda huzuru sağlamak, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak mümkündür. Eğer  iş değiştirmiş iseniz yeni iş yerine kolaylıkla adapte olunabilirsiniz.  Hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 7.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. İkili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar. Evlilik ,ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir. Burası, transit Venüs’ün doğal özelliklerini en çok hissettirdiği alanlardan biridir. İlişkiler adına en iyi konumlandığı yerdir. Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 9.evinizde seyahat edecek. Yurtdışına yönelik işler, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, eğitim ve öğrenim, yayıncılık, hukuksal konular, dini ve ruhsal konularla  ilgili testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını; ama bir şeylerin yerli yerine oturtulacağını gösterir. Bazılarınız  bu dönemde size yabancı, yeni olan konularla uğraşabilir, kariyeri için eğitim alabilir, kendinizi yetiştirme gayretine girişebilirsiniz. Zihinsel anlamda bu döneme kadar öğrendiklerini oturtmak için hayat görüşlerini gerçekçi bir biçimde değerlendirebilir. Bazılarınız eğitime odaklanmak açısından disipline olabileceği bu dönemi iyi değerlendirebilir.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor, 9.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var , uzak seyahatler ve yabancılar, eğitim, yayıncılık, dini ve ilahi konular, hayata bakışı genişletecek felsefi konular, uzak akrabalarla ilgili temalarda olumlu gelişmeler beklenebilir. Bu transit, gerek gezi amaçlı, gerekse iş amaçlı seyahatlerde şans ve fırsatlara açık olunacağını, başarı sağlanacağını veya keyif alınacağını gösterebilir. Yabancılarla yapılan her türlü aktiviteyi, turizmi, uluslararası konuları ve dış ticareti de kapsar bu konularda şans ve fırsatlar verebilir. 21 Aralık’ta 9.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum tüm bu saydığımız konularla ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 7.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapabilirsiniz çok avantajlı olabilir, iş anlaşmaları, evlilik, ortaklık ,yabancılarla yapılabilecek ortak projeler açısından yeni girişimler için uygun zamanlardır.
Bu arada sevgili İkizler 11. Evinizdeki  Mars düz harekette ve bir ay boyunca bu alanda hareket ediyor olacağı için sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacını artıracaktır. Enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Fakat Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 7.evinizde kavuşacaklar. Her türlü ngıçlar yapabilirsiniz çok avantajlı olabilir, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler olabilir.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 8.ev alanınıza geliyor , ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular öncelik kazanmaya başlar. Bu dönem süresince, başkalarına bağlı hareket etmek ya da başkalarından gelecek şeyleri beklemek mecburiyeti öne çıkabilir. Aynı zamanda  vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara dikkat etmek gerekebilir. Kimileriniz için parasal konularla ilgili , planlar  , iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konuları  gündeme gelebilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Kimileriniz kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular yapabilir. Kimileriniz de  ölüm ötesi ve metafizik gibi konularla ilgilenebilir , bu konulara dönük araştırmalar yapabilirsiniz.  
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı  2.evinizde karşılayacaksınız.2-8 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 2.ev ve 8. ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek. Maddi kazanımlar, başkalarından gelen kaynaklarla ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmanız söz konusu olacaktır. 
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.