• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

Sevgili Yengeç  ve Yükselen Yengeçler , 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 6. evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda olacak bu ikilinin katkısıyla günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanır. Hayattaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmek gerekir. İş ve sorumluluklar artabilir ve bu durum sağlığı bozacak denli yorucu olabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden  kendi ihtiyaçlarınıza yeterince önem veremeyebilirsiniz . Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir. Bilgi paylaşımları, anlaşmalar artar. Bu transit, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından kullanılabilir. Kimileriniz aynı iş ortamını paylaştığınız kişilerle iyi kontaklarınız  sayesinde daha başarılı olabilirsiniz. .Günlük rutinlerinizi ve  iş ortamınızı daha rahat organize edebilirsiniz.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hatalarınızı tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler ,iş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 6.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapabilirsiniz çok avantajlı olabilir, yeni bir çalışma hayatı olabilir, yeni bir  diyete başlayabilirsiniz.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney Ay Düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri , potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada  6. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Yanınızda çalışanlarla, çalışma düzeninizle, çalıştığınız işle ilgili ya da günlük rutinlerinizle ilgili geride bırakmanız gereken , artık size hizmet etmeyen şeylerden kurtulmak ister yeni başlangıçlar yapmak istersiniz.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 5.evinizde olacak, aşk ve ilişkilerde olumlu etki yaratır. Venüs bu evi sevdiği için buradaki transiti keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Kişinin cinsel hayatı olumlu etkilenir. Çocuk sahibi olmak , flört etmek, çocuklarla keyifli  ilişkiler kurmak açısından olumludur.  Kimileriniz hobilerine daha fazla vakit ayırılabilir, bazılarınız sanatsal faaliyetler içinde olabilirsiniz, kimileriniz  kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek ,arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 6.evinizde bir gezegen birikimi söz konusu olacak.  Bu süreçte kimileriniz astlarıyla veya genel anlamda kendisine hizmet eden kişilerden yana fayda sağlayabilir. Bazılarınızın iş ilişkileri iyi olacağı için başarı daha kolay olacaktır. Ortamda huzuru sağlamak, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak mümkündür. Eğer iş değiştirenleriniz varsa yeni iş yerine kolaylıkla adapte olunabilir. Venüs 6.evde iken hastalıklardan korunabilirsiniz fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Tembelleşmeye yatkın bir dönemdir. Bazılarınız bu dönemde evcil hayvanların bakımını üstlenebilir.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 8.evinizde seyahat edecek. Finansal konular, miraslar, korkular, zorluklar, tehlikeler, ameliyatlar, ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarından elde edilen maddi kazanımlar, ortaklaşa kaynaklar, vergiler, harcamalar ve kredilerle ilişkilendirilen bu alanda  testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağım gösterir. Bu dönemde gelirlerle ödemeler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekiyor. Bazı ödemelerin üstesinden gelmekte zorlanılabilir. Bu dönemde, her türlü yatırım ve harcamayı iyice gözden geçirmeli, ödemelere göre ayarlamalar yapılmalıdır. Başkalarından gelen kaynaklar veya beklentiler, ortaklaşa kazanımlar, geri ödemeler, krediler konusunda kısıtlayıcı, geciktirici durumlar olabilir. Eşin, ortağın veya diğer kişilerin maddi durumundaki zorlanmalar artabilir.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna 8.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var , Jüpiter bu alanda iken  diğer kişilerden, ortaklaşa işlerden edinilen kazançlarla ,ölüm ve miraslar, metafiziksel konular gündeme gelebilir.  Eğer kişisel haritalarınıza sert açılar yapıyorsa  giderlerde abartılar görülebilir, boyu aşan kredi ve borç girişimleri yüzünden zarar görülebilir. Ama olumlu açıları varsa ya da en azından olumsuz açıları yoksa, kredi ve borç girişimi açısından bu transit değerlendirilebilir. Eşinin ve ortağının finans anlamında genişlemesini gösterir.8.ev tehlikeler evi olduğu için Jüpiter’in bu alandan geçişi tehlikelerden koruyabilir. Ameliyat durumu varsa koruyucu olabilir. 21 Aralık’ta 8.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum ,  borç, kredi ödemeleri, alacaklar, sigorta  ortaklıklardan gelen kazançlar gibi konularla ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Maddi anlamda zorlukların, daralmanın da aşılması mümkündür. Geleceğe yönelik sağlam ve kalıcı adımlar atılabilir. Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Bu arada sevgili Yengeçler 10.evinizdeki  Mars düz harekette ve ay boyunca  mesleğinizle  veya kariyerinizle  ilgili konularda otoritenizi  ortaya koymak isteyebilirsiniz fakat  Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutulmamalıdır. Bazılarınız idealleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz için daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir. Kimileriniz ,girişim cesareti ve gözü peklik ,kararlılık ve yüksek motivasyon sayesinde başarı elde edilebilirsiniz.  Eğer  enerjinizi doğru kullanabilir ve hedefe kilitlenirseniz  başarı şansı yüksektir. Eğer Mars kişisel haritalarınızda sert açılar alıyorsa  üst ve otorite figürleriyle çekişmeler, kavgalar, abartılı rekabet ortaya çıkabilir. İşten ayrılma, çıkarılma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlar olabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir transittir.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 7.ev alanınıza geliyor Merkür’ün bu alanda hareket ediyor olması , ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli  kişiler  hayatınıza girebilir. Önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir. Diğer kişilerle etkileşmek, tavsiye ve yardım alma, ya da onlara yardımcı olma zamanlarıdır.. Bazılarınız bu dönemde  yer değişikliği yapılabilir. Bu dönemde  anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler yapılabilir. Yakın ilişkide olunan kişilerle önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun günlerdir. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak açısından da kullanılabilir. Ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı yükseleninizde  karşılayacaksınız. 1-7  aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 1.ev ve 7.ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek. Son  iki ay içinde aldığınız kararları , her türlü ilişkileri  gözden geçirmek üzere geçmişe bakacaksınız ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınızla ilgili net bir duruşunuz ve kararlarınız olabilir.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.