• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

Sevgili Aslan  ve Yükselen Aslanlar  21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 5.evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda olacak bu ikilinin katkısıyla bu süreçte çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlar odak  noktanız olabilir, bazılarınız  sanatsal becerilerini daha iyi ifade edebilir. Eğer Güneş  kişisel haritalarınıza olumlu  açılar yapıyorsa daha fazla yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz.. Kimilerinizin  sportif alanda kendilerini kanıtlayabilir. Kimileriniz bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelerine , çocuklarla ilişkilerinize , yaratıcı aktivitelere , hobilerinize yönelebilirsiniz. Kimileriniz için yeni bir aşk başlayabilir , bazılarınız çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz.  Merkür’ün de bu alanda hareket ediyor olması zihnimizin ve düşüncelerimizin hobiler, aşk, çocuklar, borsa, spekülasyon, hayattan keyif alma   konuları üzerinde odaklı olacağını anlatıyor.  Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır, sevdiğiniz kişilerden haber ya da teklif alabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde sevdiği kişiye hisleriniz açıklayabilir. Kimileriniz için zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için de  çok uygun bir zamandır. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 5.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapabilirsiniz çok avantajlı olabilir, çocuk olacağı haberi alabilirsiniz, çocuk yapmaya karar verebilirsiniz, flört etmeye başlayabilirsiniz. Hobilerinizi kariyer alanına taşıyabilirsiniz.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek ve destek verecek , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada  5. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Eski aşklar  , çocuklarla ilgili geçmiş söylemler, daha önce edinilmiş hobiler , hayattan keyif alma tarzınız  belki artık size hizmet etmiyordur ve değişmesi gerekiyordur. Bu yüzden bu tutulma süresince eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Yeni bir aşk hikayesi başlayabilir, çocuklarınızla olan ilişkinizde farklı bir iletişim tarzı olabilir veya yeni bir hobi edinebilirsiniz.  Eğer kişisel haritalarınızda  İkizler veya Yay burcunuzda  23 derece veya +3/-3 derece yakınlıkta gezegenleriniz var ise daha fazla etkilenirsiniz ve etkileri 6 öncesi başlamış olabilir veya 6 ay içinde görülebilir .
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 4.evinizde olacak, ev hayatı ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler söz konusu olabilir. Bu dönemde yuvanızda veya ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, evinizi güzelleştirmek , yeniden dekore etmek isteyebilirsiniz.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 5.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Venüs bu alanda iken aşk ve ilişkilerde olumlu etkiler söz konusu olabilir. Venüs bu evi sevdiği için buradaki transiti keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir .Cinsel hayatınız  olumlu etkilenir, bazılarınız çocuk sahibi olmak isteyebilir. Çocuklarınızla olan  ilişkiler keyif vericidir. Bazılarınız hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, yaratıcılığınızı daha iyi ortay koyabilirsiniz. Kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da güzel zamanlardır.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 7.evinizde seyahat edecek. Satürn’ün bu alandan geçişi sürecinde ikili ilişkiler en önemli test alanıdır. Satürn uzlaşmayı, sonuca gitmeyi zorlaştıran, engelleyen yapıdadır. Bu alandan transiti esnasında ikili ilişkiler bu durumdan etkilenmektedir. İlişkilerde güven teması ön plandadır, zorlanmalar, kopmalar söz konusu olabilir. İleri dönük işlerde uygun olmayan ilişkiler bu noktada temizlenebilir; her koşulda ortaklık, evlilik gibi yakın ilişkilerde tutumları gözden geçirme zamanlarıdır. Kimileriniz birlikte olduğunuz kişiler ya da rakiplerinizden karşıt görüşler, eleştiriler alabilirsiniz. Bu süreç aslında ilişkilerden bir şeyler öğrenme, hayat dersleri alma zamanıdır! Bazen Satürn bu alandan geçmekte iken yapılan evlilik, çok fazla gözden geçirilmiş olduğu için sağlamlık göstergesi de olabilir. Özellikle Satürn burada güçlü olduğu bir burçtan geçmekte ise, bu daha mümkündür. Eğer kişisel haritalarınızda Satürn’ün natal haritaya sert açıları varsa  hukuksal davalardan yana sıkıntılar çekme, temsil yetkisi olan kişilerden yana zorlanma yaşanma ihtimali  güçlüdür. Bu, dava açmak açısından pek de isabetli bir dönem değildir.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor ortaklık teklifleri, ortaklaşa projeler alanları hareketlenir. Evlilik, ortaklık gibi resmi imza gerektiren birliktelikler için ideal bir transittir bu. Eğer kişisel  haritanız vaat ediyorsa,  bazılarınız maddi imkânları geniş olan bir partner veya eş bulabilirsiniz. Önemli, saygın, kültürlü kişiler özel veya profesyonel anlamda hayatınıza girebilir, size yardımcı olabilirler. Jüpiter yabancı kişileri ifade ettiğinden ,bu dönemde kimileriniz yabancı bir eş veya yabancılarla ortaklaşa işlere girilebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerden yardım görebilir, olumlu tavsiyeler alabilir, sizden farklı kültürlere ve deneyimlere sahip kişiler  ufkunuzu genişletebilir. 7.ev yasal davalarla da ilişkilidir bu yüzden bu süreçte hukuksal sorunlarınız varsa  lehinize işleyebilir fakat  gergin açılar söz konusu ise boş vaatler, yüksek beklentiler riski daha belirgin olabilir. 21 Aralık’ta 7.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum her türlü ilişkilerinizle, evlilik, ortaklıkla ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Sevgili Aslanlar, 9.evinizdeki Mars düz harekette olduğu için  yurt dışı yatırımları, yabancılarla yapılan işler , sosyal medya,  kendinizi tanıtma, hayat görüşleriniz ve akademik eğitimlerle ilgili  konularda daha rahat hareket edecek ve ay boyunca daha enerjik ve inisiyatif alabileceğiniz bir süreçte olacaksınız.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 6 .ev alanınıza geliyor Merkür’ün bu alanda hareket ediyor olması iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından  önemlidir. Kimileriniz  aynı iş ortamını paylaştığınız kişilerle iyi kontaklar sayesinde başarılı olabilirsiniz. Kimileriniz bu süreçte  iş ortamını daha düzenleyici ve organize olabilir. Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerini ve hatalarını tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için kullanılabilir. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun tempo da sinirleri gerebilir. Güneş’in bu alanda olması hayattaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmek gerektiğini anlatıyor. Aynı zamanda  iş ve sorumluluklar artabilir. Başkalarının görevlerini üstlenmek durumunda kalınabilir ve bu durum sağlığı bozacak denli yorucu olabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden  kendi ihtiyaçlarınıza yeterince eğilemeyebilirsiniz. Kendinizi ön plana çıkarmakta zorlanılan süreçlerden biridir bu, sabırla, yılmadan çalışmaya devam etmek gerekebilir.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 12.evinizde karşılayacaksınız. 6-12 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 6.ev ve 12.ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek. Bu süreçte sağlık konularında beklenmedik iyi sonuçlar alabilirsiniz. 8 derece veya +3/-3 yakınlıkta gezegenleriniz varsa bu dolunaydan daha fazla etkilenebilirsiniz. Bu süreçte arkanızdan konuşulanlar, dedikodular olabilir ve siz bunları duyabilirsiniz. Bu dönemde meditasyon veya ruhsal konularla ilgilenebilirsiniz.
 Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
 
 
.