• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

Sevgili Başak ve Yükselen Başaklar , 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 4.evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda olacak bu ikilinin katkısıyla bu süreçte aile, ev, yuva ile ilgili konular gündeminizde olacak. Bazılarınızın  ebeveynlerinin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir ve ailenizin size  gereksinim duyduğu bir dönem olabilir. .Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz, aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Kimileriniz bu süreçte  kendinizi yeniden yapılandırmak ve bununla ilgili kararlar almak isteyebilir. Ev hayatınızı  yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 4.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapabilirsiniz çok avantajlı olabilir, başkalarından gelen kazanımlarla, kredi, vergi veya mirasla ilgili güzel başlangıçlar olabilir.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney Ay Düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada  4. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Ailevi konulara ait   geçmiş kararlar , geçmiş söylemler,  kendinizi yapılandırma süreciniz gibi  artık size hizmet etmeyen  ve değişmesi gerekenler olabilir. Bu yüzden bu tutulma süresince eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni başlangıçlara belki kendinizi yeniden  yapılandırma, ailevi değerlere ait yeni bir felsefe, yeni bir vizyon edinerek aile içinde kendi statünüzü yeniden biçimlendirmek, çalışanlar ise kariyerleri ile ilgili yeni başlangıçlar için  kullanmak isteyebilir yeni bir kariyer edinme çabasında olabilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda  İkizler veya Yay burcunuzda  23 derece veya +3/-3 derece yakınlıkta gezegenleriniz var ise daha fazla etkilenirsiniz ve etkileri 6 ay önce başlamış veya 6 ay içinde görülebilir olur.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 3.evinizde olacak, yakın çevre, akrabalar, komşular, uzakta yaşayan akrabalar ile sosyallik ve uyum daha kolay sağlanabilir.  Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak bazılarınız için iyi kapıları açabilir. Bu süreçte etrafında huzur ve denge sağlayabileceğinden, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz.  Kimileriniz reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerinizi kullanmak için uygun bir dönemdir.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 4.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Venüs bu alanda iken ev hayatı ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler yaratacaktır. Bu dönemde yuvanızda veya ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 6.evinizde seyahat edecek. Çalışma hayatınız, günlük rutin işleriniz , sağlığınızı ilgilendiren konular gündeminizde olacak. Yoğun ve detaylı çalışmalar, hizmetliler, günlük işçiler, kiracılar, stres, hastalıklar ve zayıflıklar, evcil hayvanlar, sorumluluklar ve görevler, çalışarak kazanılan beceriler, angarya işler,  sorumluluklar artar ve günlük yaşantıyı düzenleme gerekliliği ortaya çıkabilir. Düzenli beslenmeye ve sağlığa özen göstermek en başta gelir. Çok fazla çalışmak veya detaylarla fazla uğraşmak vücudu ve sağlığı zorlayabilir. Bu yüzden yaşam tarzını, alışkanlıklarınızı  iyi organize etmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir. Bu dönemde, iş koşulları zorlaşabilir; sorumluluklar artabilir. İşten ayrılmalar, uzaklaşmalar görülebilir. İş ortamında uzlaşmazlıklar, engelleyici ve zorlu koşullar görülebilir. Yapmak gereken işler, sorumluluklar sıkıcı hale gelebilir. Eğer kişisel haritalarınıza Satürn’ün olumlu açıları varsa bu dönemi daha kolay geçirebilirsiniz.
19 Aralık Jüpiter  de  Kova burcuna 6.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var ,bu ikilinin bu alanda iken iş koşullarıyla ilgili fırsatlar getirebilir. İş yeteneklerini geliştirmek ve iş koşullarını iyileştirmek için ideal bir konumdur. 6. ev hastalıklar ve zayıflıklar evidir. Jüpiter, transit geçmekte olduğu ev konularıyla ilgili koruyucu ve iyileştirici özellikler getirir. Örneğin tedavi sürecinde olanlarınız varsa  Jüpiter’in burada hareket ediyor olması, tedavi sürecinin iyiye gideceğini gösterecektir, günlük hayatını iyi düzenlemek, spor ve benzeri aktivitelere vakit ayırmak sağlığınız için olumlu olacaktır. 21 Aralık’ta 6.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum çalışma koşulları, günlük rutinler ve sağlık ile ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Bu arada sevgili  Başaklar 8.evinizdeki  Mars düz harekette ve ay boyunca enerji günlük işlere yönelir. Çalışma hayatında ise iş ve tempo yüksek ,  agresyon ve acelecilik söz konusudur,  bu da sizleri  olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamındaki kişilerden  ,özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir.  Bitirmek gereken çok sayıda proje olması sürekli mücadele etme gerekliliği sinirleri bozabilir .
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 5.ev alanınıza geliyor Merkür’ün bu alanda hareket ediyor olacak. Çocuklar ,aşklar, hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar. Kimileriniz sportif alanda kendisini kanıtlamak isteyebilir, kimilerinizin hayatında aşk veya çocuklar odak noktanız olabilir,  .Bu dönemde kişi hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitilere daha fazla zaman ayırabilir, kendimizi şımartabiliriz. Çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 11.evinizde karşılayacaksınız. 5-11 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 5.ev ve 11 . ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek. Aşk hayatı, kendinize ve çocuklarınıza ayırdığınız zamanlar ile sosyal hayatınıza ve arkadaşlarınıza ayırdığınız zamanları dengelemeyi  göz önünde bulundurarak bahsedilen konularla ilgili son on iki ay içindeki ilişkilerinizi gözden geçirmek üzere geçmişe bakacaksınız. Bu enerjiler arasında daha barışçıl bir bağlantı bulabilirsiniz  ancak muhtemelen birçok kez baskı hissetmişsinizdir. Çocuklarınıza, hobilerinize, aşkınıza  odaklanmayı kaybetmeden sosyal çevrenize ve arkadaşlarınıza da dikkat edin , zaman ayırın ve geleceğe ait hayallerinizi ve projelerinizi de netleştirmenin zamanı değerlendirin.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği i