• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ ARALIK AYI BURÇ YORUMLARI
Sevgili Terazi  ve Yükselen Teraziler, 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 3.evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda olacak bu ikilinin katkısıyla odak noktanız yakın çevre, komşular, kardeşler, kuzenler, yabancılarla yapılan işler, eğitim, kısa yolculuklar , yeni iş anlaşmaları söz konusu olabilir. Kimileriniz merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için bu süreci kullanabilirsiniz.  Bazılarınız için fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazanır. Bazılarınız bu süreçte etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilir. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerine öncelik vermek gibi hatalara düşebilirsiniz, dikkatli olmakta fayda vardır. Bu süreçte zihinsel ya da iletişimsel becerileri geliştirme konusunda fırsatlar yakalama  söz konusudur.  Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi yazmak ve yayınlamak açısından en ideal zamanlardır. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 3.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapabilirsiniz çok avantajlı olabilir.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada  3. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, kuzenler, ticari hayatınızla ilgili geçmiş kararlar , geçmiş söylemler,  hayat felsefeniz, inançlar  belki artık size hizmet etmiyordur ve değişmesi gerekiyordur. Bu yüzden bu tutulma süresince eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda  İkizler veya Yay burcunuzda  23 derece veya +3/-3 derece yakınlıkta gezegenleriniz var ise daha fazla etkilenirsiniz ve etkileri 6 ay içinde görülebilir olur.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 2.evinizde olacak parasal konular açısından olumlu bir etki yaratır bu süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak iyidir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları  da çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 3.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Venüs bu alanda iken yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumludur. Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak iş açısından olumlu sonuçlar verebilir. Etrafınızda huzur ve denge sağlayabileceğinden, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine yardımcı olabilirsiniz. Kimileriniz fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilirsiniz . Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini kullanmak için uygun bir dönemdir.
 
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 5.evinizde seyahat edecek. Çocuklar, aşk ve cinsellik, hobiler ve eğlenceli aktiviteler, sahnede olma becerileri gibi alanlarda sorumluluk alınacağını gösterir. Bazılarınız bu süreçte  çocuk sahibi olma sorumluluğunu almak isteyebilirsiniz . Eğer çocuklarınız varsa, çocuklarla ilgili sorumluluklar artabilir ya da çocuklarınız yüzünden kısıtlanmalar söz konusu olabilir. Çocukların sağlığı konusunda sorunlarla karşılaşılabilir. Satürn yaşlı ve olgun kişileri temsil ettiğinden, bazılarınız  bu dönemde  yaşça kendinden büyük ya da olgun birisine aşık olabilir. Her koşulda aşk hayatıyla ilgili konuları daha ciddiye almak, düzene oturtmak gereken bir dönemdir bu. Hobiler ve sportif aktivitelere odaklanma, bu alanlarda sorumluluk alma ya da bu alanlarda profesyonelleşme, çalışma gibi olasılıklar da gündeme gelebilir.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor, 5.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var, Jüpiter’in yaklaşık bir yıl boyunca çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve kaçamak tatillerle ilişkilendirilen 5. evde hareket ediyor olması,  bu konularda pozitif gelişmelerle karşılaşabileceğinizi gösterir. Çocuk sahibi olmayı denemek açısından değerlendirilebilir. Çocuklar varsa, bu transit onlarla ilişkileri geliştirici rol oynayacaktır. Onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çocuklardan destek alınan, onlar için yatırımlar yapılabilecek güzel bir süreçtir.
21 Aralık’ta 5.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum , çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Bu arada sevgili Teraziler 7.evinizdeki Mars düz harekette olduğu için daha rahat hareket edebilir ve ay boyunca evlilik veya ortaklık gibi konularında hareketlilik görülebilir. Her türlü ikili İlişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar alınabilir, kopuşlar yaşanabilir. Eğer olumlu açılar varsa ilişkilerde konuşulmamış şeyleri tüm açıklığı ile konuşmak açısından uygundur. Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için uygundur. Her koşulda bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olacaktır.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 4.ev alanınıza geliyor Merkür’ün bu alanda hareket ediyor olması , ev, aile ve ebeveynlerinin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Kimilerinizin  ailesinin sizin gereksinim duyduğu bir dönem olabilir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Aynı zamanda aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız için ise  kendisini yeniden yapılandırmak , gerekli kararları almak için güzel bir dönemdir. Kimileriniz evinizle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumları söz konusu olabilir.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 10.evinizde karşılayacaksınız. 4-10 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 10.ev ve 4 .ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek. Eviniz , aileniz ile işiniz ve kamusal yaşamınız arasındaki dengeyi göz önünde bulundurarak  yaptığınız işleri gözden geçirmek üzere geçmişe bakacaksınız.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği il