• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

AKREP VE YÜKSELEN AKREP ARALIK AYI YORUMLARI
Sevgili Akrep ve Yükselen Akrepler , 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 2.evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda olacak bu ikilinin katkısıyla yaklaşık bir ay boyunca finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz de artabilir. Kimileriniz  kendi idari becerileriniz, tanınırlığınız  bilinçli ve iradeli seçimleriniz sayesinde  veya hayatınızda otorite figürlerinden gelen destek sayesinde de gelir elde edebilirsiniz. Bu dönemde bazılarınızın gelirinde artış olması  mümkündür ve  kendinize olan güveniniz  artabilir. Kimileriniz  sahip olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilir, parayı iyi idare edebilir ve para kazanma becerisi  daha iyi olabilir. Kimileriniz gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz. İş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Kimileriniz  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 2.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapmak size fayda getirebilir.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada  2. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Maddi konular,  ticari hayatınızla ilgili geçmiş kararlar , geçmiş söylemler,  para kazanma tarzınız  artık size hizmet etmiyordur ve değişmesi gerekiyordur. Bu yüzden bu tutulma süresince  maddi konularla ilgili eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda  İkizler veya Yay burcunuzda  23 derece veya +3/-3 derece yakınlıkta gezegenleriniz var ise daha fazla etkilenirsiniz ve etkileri 6 ay içinde görülebilir olur.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 1. evinizde olacak uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz  sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansı artar. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusu da artar. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir. Bu dönemde kimileriniz  ilişkilerinde zorluk çeken kişilerin bir araya gelmesine de sebep olabilir, başkalarına arabuluculuk edebilir.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 2.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Venüs bu alanda iken parasal konular açısından olumlu bir etki yaratır bu süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak iyidir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları  da çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 4.evinizde seyahat edecek. Ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda mesuliyet alınacağını, tam bir temel atma döneminde olunduğunu gösterir. Zira geleceğin temelleri, tam da Satürn’ün bu alandan geçişi döneminde atılmaktadır. Burası sağlam temel atılması gereken bir alandır; Satürn’ün burada hareket edeceği dönemde sağlam temeller atılmalı, doğru başlangıçlar yapılmalı, bunu yapabilmek için kişi ne istediğini belirlemelidir. Bazılarınızın  bu dönemde  kariyerinde sallantılar olabilir, ailevi temalar ve ev konularından dolayı kariyerinize ve kişisel hedeflerinize eğilmekte zorlanabilirsiniz. Yer değişiklikleri, taşınmalar da görülebilir bu dönemde.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor, 4.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var, Jüpiter’in yaklaşık bir yıl boyunca  bu alanda olması  ailevi konular, yuva ve yerleşim konularıyla ilgili önemli şans ve fırsatlar elde edilebileceğini, gelişme veya genişleme olabileceğini anlatıyor. Kimileriniz bu dönemde  ev sahibi olmak veya gayrimenkul alışverişlerine girişmek, taşınmak, yer değiştirmek isteyebilir. Kimileriniz  aile içerisindeki gerginliklerin üstesinden gelmek, kırgınlıkları ortadan kaldırmak açısından fırsatlar yakalayabilir. Kimilerinizin ailesinde genişleme ya da ailevi şartların ve imkanların genişlemesi söz konusu  olabilir, çocuk sahibi olunabilir, ailede evlenenler olabilir.  Kimileriniz  ailesinden destek alabilir, aile içerisinde karşılıklı olarak cömertçe destek alışverişi olabilir.
21 Aralık’ta 4.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum ,ailevi konular, ev değişiklikleri, yer değişimleri , çocuk sahibi olma, evlenme vb. konularla ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Bu arada sevgili Akrepler 6.evinizdeki Mars düz harekette olduğu için daha rahat hareket edebilir ve ay boyunca iş ve tempo yüksek, agresyon ve acelecilik söz konusu olabilir ,bu da sizleri olumsuz sonuçlara götürebilir. Kimileriniz  iş hayatı ile ilgili çalkantılar yaşayabilir, iş ortamındaki kişilerden özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar agresyon yaşayabilir. Bazılarınız için bitirmeniz gereken çok sayıda proje olabilir,  sürekli mücadele etme gerekliliği sinirlerinizi  bozabilir. Bazılarınız yeni bir işe başlayabilir.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 3.ev alanınıza geliyor Merkür’ün ve Güneş’in bu alanda hareket ediyor olması merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun zamanlardır. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazanır. Bu konuda  kendinize güveniniz yükselir. Bu dönemde  başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşebilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal transitlerden biridir.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 9. evinizde karşılayacaksınız. 9-3 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 9.ev ve 3 .ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek.  Yakın çevre, kardeşler, kısa seyahatler, ticari işler, yabancılarla yapılan işler, akademik konular, eğitim, uluslararası  iş bağlantıları, ile ilgili konular arasındaki dengeyi göz önünde bulundurarak  yaptığınız işleri gözden geçirmek üzere geçmişe bakacaksınız.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.