• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR ARALIK AYI YORUMLARI
Sevgili Yay ve Yükselen Yaylar, 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 1.evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda olacak bu ikilinin katkısıyla yaklaşık bir ay boyunca fiziksel enerjinizin artmaya başladığını hissedebilirsiniz. Kimileriniz bu süreci girişim için rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Güneş'in ı. evden geçişi, kendinize olan güveninizin artacağı, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayacağınıza işaret eder. Kişisel yeteneklerinizi iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, dikkatleri üzerinizde toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme potansiyeliniz  yüksek olabilir. Bu dönemde bazılarınız  fazla kendi merkezli davranabilir ve karşınızdakilere  dominant bir etki bırakabilir , bu yüzden egonuzu  iyi kontrol etmek gerekir. Kimileriniz bu dönemde  ikna yeteneğinizi iyi kullanabilir, sözleriniz ve fikirlerinizle dikkat çekebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde duygularından ziyade mantığıyla hareket ederse daha çok kazanabilir. Kimileriniz  önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanları kullanabilirsiniz. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 1.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapmak size fayda getirebilir.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada  1. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Kendiniz ile ilgili aldığınız geçmiş kararlar , geçmiş söylemler artık size hizmet etmiyordur ve değişmesi gerekiyordur. Bu yüzden bu tutulma süresince kendinizle kararlarınızla  ilgili eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda  İkizler veya Yay burcunuzda  23 derece veya +3/-3 derece yakınlıkta gezegenleriniz var ise daha fazla etkilenirsiniz ve etkileri 6 ay içinde görülebilir olur.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 12.evinizde bu süreçte  gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme söz konusu olabilir. Bazılarınızın aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Kimileriniz bu dönemde platonik aşk yaşayabilirsiniz.  Bu dönemde   genelde duygularımızı  rahat ifade etmekte  sorun yaşayabiliriz. Bazılarımız bu dönem  bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilir.
 15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 1.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Venüs bu alanda iken uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız  artabilir.  Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir  süreçtir.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 3.evinizde seyahat edecek. Kardeşler ve yakın çevre, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konularda sorumlulukların olacağı ve testlerden geçeceğinizi anlatır.  Satürn’ün burada hareket ediyor olması, bazılarınız için zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanılacağını, sınavlara hazırlanılacağını veya kitap benzeri uzun süreli hazırlıklara girişilebileceğini de gösterebilir. Bazılarınız öğrenim, okuma ve yazma gibi konulara odaklanabilir. Kimileriniz  bu dönemde derin araştırmalar yapabilir, örneğin tez hazırlayabilir. Tüm bu konularla ilgili kardeşler, yakın çevre ilişkileri , eğitimle veya araştırmalarla ilgili zorlanmalar, daha fazla çalışma gerekliliği ortaya çıkabilir. Karamsarlık ve endişe söz konusu olabilir.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor, 3.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var, Jüpiter’in yaklaşık bir yıl boyunca  bu alanda olması kardeşler, yakın çevre ilişkileri, zihinsel aktiviteler, iletişim, kısa seyahatler, fikirleri yazılı veya sözlü ortaya koyma, eğitim, yayıncılık gibi konularla  önemli gelişmeler ve şanslar yakalayabileceğini anlatır. Kimilerinizin görüşleri genişler; eski kalıplar açılmaya başlar, önyargılar azalır. Geleceğe dönük planlar daha genişler. Kimileriniz  seminer verebilir, sosyal medyada daha fazla yer alabilir, yazabilir, yayınlayabilir. Kimileriniz ilgilendiği konularda araştırma yapma olanağı bulabilir.
21 Aralık’ta 3.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir, Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Kavuşumda, endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiği söylenebilir. 3.ev konularında   yani, yakın çevre, komşular, akrabalar, eğitim, yolculuklar, zihinsel aktivitelerle ilgili zorlukların, daralmanın da aşılması mümkündür. Geleceğe yönelik sağlam ve kalıcı adımlar atılabilir. Kişisel haritalarınızda Satürn’ün diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Bu arada sevgili  Yaylar 5.evinizdeki Mars düz harekette olduğu için daha rahat hareket edebilir ve ay boyunca  enerjiniz aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelebilirsiniz.  Kimilerinizin  yaratıcılığı tetiklenir ve sanatsal alanlarda başarılı çalışmalar yapabilir. Aşk ve cinsellik temaları da vurgu kazanacaktır.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 2.ev alanınıza geliyor Merkür’ün ve Güneş’in bu alanda hareket ediyor olması odak noktanızın parasal konularda olacağını , gelirinizi artırmak için plan ve programlar yapacağınızı anlatıyor. Kimilerinizin  bütçesini iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyeti, kendi idari becerileri, bilinçli ve iradeli seçimlerinin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızda etkin erkek figürlerinden (baba, koca, müdür vb.) gelen destek sayesinde de gelir elde edebilir. Ama bu dönemde kişinin başkalarından beklentileri yerine, kendi bütçesine, yeteneklerinden elde edeceği gelire güvenmesinde fayda vardır.  Bazılarınız için iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Kimileriniz gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz.  Tabii parasal konuları iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekir.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 8 evinizde karşılayacaksınız. 2-8 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 8.ev ve 2 .ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek.  Başkalarından gelen kaynaklar, ortaklık ya da evlilik veya aileden gelen kaynaklar , vergi, miras, nafaka , kredi, ile ilgili konular arasındaki dengeyi göz önünde bulundurarak  yaptığınız işleri gözden geçirmek üzere geçmişe bakacaksınız.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.