• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR ARALIK AYI YORUMLARI
Sevgili  Oğlak ve Yükselen Oğlaklar  , 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 12.evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de Yay burcuna girdi  bu ikilinin katkısıyla yaklaşık bir ay boyunca senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişme zamanıdır. Bu dönemde bazılarınızın arkasından söylemler , gizli düşmanlıklar   olabilir. Bazılarınız geçmişle ilgili olayların hayatınızı negatif etkilemesine izin vermemelisiniz. Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir zamandır. Kimileriniz kendi dünyasına çekilerek yalnız çalışarak  iyi sonuçlar elde edebilir. Kimileriniz zihinsel yeteneklerini de geliştirebilir, ileri sürmeyi düşündüğünüz fikirleriniz  için, bu  dönemini hazırlık süreci olarak kullanabilirsiniz. Bu dönemde çok fazla iç gözlemsel de olabilir. Bu dönemde arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir  ve siz  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 12.evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapmak , ruhsal çalışmalar, spritüel konularla ilgilenmek, meditasyona başlamak da size fayda getirebilir.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada  12. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Bu yüzden bu tutulma süresince rhsal anlamda arınma, kendi içinize dönerek  eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda  İkizler veya Yay burcunuzda  23 derece veya +3/-3 derece yakınlıkta gezegenleriniz var ise daha fazla etkilenirsiniz ve etkileri 6 ay içinde görülebilir olur.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 11. evinizde olacak geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artabilir. Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için uygun zamanlardır. Kimileriniz  sosyal ortamlarda, özellikle de kadın figürlerinden destek alabilir. Bazılarınız , iş yatırımları ve kazanımlarında da olumlu gelişmeler  elde edebilir. Çalışma hayatınız yok ise , arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirebilir, dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek için çalışmalar  söz konusu olabilir. Bazılarınızın da çevresinde  artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir .
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 12.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Venüs bu alanda iken izolasyon, kendinizi sosyal ortamdan uzaklaştırma söz konusu olabilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde kişi duygularını rahat ifade etmekte de zorlanabilir. Meditasyon benzeri çalışmalar için idealdir.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 2.evinizde seyahat edecek. Sahip olunan değerler ve parasal  konularda sorumluluk almak ve dikkatli hareket edilmesi gereken zamanlar. Eğer Satürn’ün  kişisel haritalarınızdaki  gezegenlere açıları olumluysa, parasal anlamda zorluk azalır ama sert açılar varsa, o zaman parasal konularda sorunlar belirgindir. Maddi konularla sınandığınız bir süreç olabilir bir yatırım yaparak borca da girebilirsiniz.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor, 2.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var, Jüpiter’in yaklaşık bir yıl boyunca  bu alanda olması  bir yıl boyunca kazanımlarınızda artış yaşama olasılığını yükseltir.. Parayı idare edebilme ve para kazanma becerisi de gelişir. Kimileriniz  gelirini artırmak için yeni yollar, farklı yatırım araçları keşfedebilir. İş girişimleri ve ticari konularda tekliflerle karşılaşabilir, sahip olduklarınızdan dolayı tatminkâr hissettiğiniz, tatmin edici kazanç edebileceğiniz, ekonomik anlamda bağımsızlaşabileceğiniz bir süreçtir ama Satürn’ün de burada olması  zorluklar verebilir.
21 Aralık’ta 2.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum , maddi konular ,iş değişiklikleri, para kazanma yöntemleri vb. konularla ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Bu arada sevgili Oğlaklar 4.evinizdeki Mars düz harekette olduğu için  ay boyunca aile içinde gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Bu transitte önünü kesemediğimiz durumlar çığ gibi büyüyerek karşımıza çıkabilir özellikle kişisel haritalarınızda gergin  açılarda daha belirgindir. Evle ilgili güvenlik tedbirleri almak gerekir, ev kazalarına da açık olunan bir süreçtir. Eğer Mars’ın açıları uyumlu ise taşınabilir ,evde değişiklik yapmak amacıyla girişimler yapılabilir.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 1.ev alanınıza geliyor Merkür’ün ve Güneş’in bu alanda yani yükseleninizde  hareket ediyor olması fiziksel enerjinizin  artmaya başladığını hissedebilirsiniz. Bu süreçte  pek çok girişim söz konusu olabilir, kendinize olan güveniniz  artabilir otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayabilirsiniz.  Bu süreçte  kişisel yeteneklerinizi iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz ve potansiyeliniz yükselir. Ayrıca bu dönemde kişisel konulara odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilirsiniz. Merkür’ün bu alanda olması önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından çok uygundur. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 7. evinizde karşılayacaksınız. 7-1 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 7.ev ve 1.ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek.  Her türlü ilişkilerle  ilgili  evlilik, ortaklık vb. konular arasındaki dengeyi göz önünde bulundurarak  yaptığınız işleri gözden geçirmek üzere geçmişe bakacaksınız.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.