• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR ARALIK AYI YORUMLARI
Sevgili Kova ve Yükselen Kovalar , 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 11. evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda  bu ikilinin katkısıyla bu süreçte  sosyal alanda hareketlilik devreye girer. Kimilerinizin etrafında güçlü ve etkin kimseler artabilir. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran zamanlardır , sosyal ilişkilerden daha fazla istifade edebilirsiniz.  Bu dönemde bazılarınız  tanışacağı kişilerden fayda görebilir. Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal olmak gerekir. Bazılarınızın  gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir. Bu dönem her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygundur. Bazılarınız sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygun süreçtir. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişiler daha fazla olabilir, iletişim daha yoğun olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından çok iyi bir dönemdir. 20-21 Aralık tarihleri Merkür ve Güneş 11. evinizde kavuşacaklar. Tüm bu saydığımız konularda başlangıçlar yapabilirsiniz çok avantajlı olabilir.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada 11. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. Sosyal çevreniz ve arkadaş çevreniz, kariyerinizden elde edilen kazanımlarla ilgili geçmiş kararlar , geçmiş söylemler, daha önce edinilmiş bilgiler, belki artık size hizmet etmiyordur ve değişmesi gerekiyordur. Bu yüzden bu tutulma süresince eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni başlangıçlara belki yeni bir eğitim, yeni bir felsefe, yeni bir çevre edinerek  sosyalleşebilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda  İkizler veya Yay burcunuzda  23 derece veya +3/-3 derece yakınlıkta gezegenleriniz var ise daha fazla etkilenirsiniz ve etkileri 6 ay içinde görülebilir olur.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 10.evinizde olacak,  iş ve kariyer, prestiji ve saygınlık, geleceğe yönelik planlar, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz daha fazla olabilir. İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu süreç iyi değerlendirilebilir. Kimileriniz üstlerinizle olumlu ilişkiler sağlayabilme açısından da avantajlı olabilir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmeniz olasıdır. Bazılarınız   artistik konularla ilgilenebilir, eğer işiniz zaten sanatsal konularla ilgiliyse, o zaman bu dönem belirgin bir şekilde ortaya çıkabilir. Bazılarınız  artistik yaratıcılığını yeteneklerini toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz. Etkin kadın figürlerinden  de fayda görebilirsiniz.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 11.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. Venüs bu alanda iken  geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artar. Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak , organizasyon ve aktivitelere  katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek bu geçişin olumlu etkilerindendir.  Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanmaları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder.
 
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 1.evinizde seyahat edecek. Yeni bir gelişim döngüsü başlamaktadır, önemli karalar alınabilir, adeta kendinizi yeniden şekillendirdiğiniz, hayatınıza yeniden şekil verdiğiniz bir döngü başlıyor. Daha fazla sorumluluk alma elinizi taşın altına sokma zamanıdır. Sağlık açısından diyete devam edilmesi gereken bir dönemdir, kilo verilebilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç olabilir.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor, 1.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var , Jüpiter’in  1.evinizde olması şanslı bir dönemden geçildiğinin göstergesidir. Bu,  isteklerinizin yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğinize emin olduğunuz ,koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınızın arttığı, kendinize güveninizin geliştiği bir dönemdir. Öğrenmek ve yeni deneyimler edinmek için  de çok uygundur. Kişisel haritalarınızda güçlü yerleşimde ise , yeni bir iş kurmak, yeni bir şeylere başlamak için kullanılabilirsiniz. Kişisel büyüme, ruhsal gelişim, manevi değerler ve dini temalar adına da olumlu, ufkunuzun genişlediği bir dönemdir. Ama fiziksel olarak da büyüme söz konusu olduğu için kilo alma riski vardır.
 21 Aralık’ta 1.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum  kendinizle ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Bu arada sevgili Kovalar Mars  3.evinizde düz harekette kardeşler, yakın çevre ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur. Yakınlarla ilişkilerde gerginlikler de yaşanabilir. Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir. Fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz artar. Aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar olabilir aynı zamanda kazalara açık bir süreçtir dikkatli olmakta fayda vardır.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 12.ev alanınıza geliyor Merkür’ün bu alanda hareket ediyor olması , kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle  baş başa kalmak arzunuzu artırabilir.  Yalnız çalışmak size daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Zihinsel yeteneklerinizi bu dönemde geliştirebilirsiniz. Merkür’ün 12. evden geçiyor olması, aynı zamanda henüz kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemediğinizi de gösterir. Bu dönemde çok fazla iç gözlem de olabilir. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. İşlerini gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir. Eğer yeni bir girişimde bulunmak istiyorsanız üzerinde uğraştığınız  konuları pekiştirirseniz iyi olur . Kararlan aceleye getirmek, kayıplara sebep olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 6.evinizde karşılayacaksınız. 6-12 aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 6.ev ve 12.ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek.  Çalışma hayatınız, iş koşullarınız, sağlık, ruhsal deneyimler gibi konularda tamamlanmalar söz konusu olabilir belki bu dönemde sağlığınız ve çalışma hayatınız , günlük rutinlerinizle  ile ilgili konularda netleşmeler söz konusu olabilir.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.