• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

BALIK VE YÜKSELEN BALIK ARALIK AYI YORUMLARI
Sevgili Balık ve Yükselen Balıklar  , 21 Aralık tarihine kadar Güneş Yay burcunda 10. evinizde   1 Aralık tarihinde Merkür de bu alanda iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlar. Bazılarınız önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş , kariyer ve geleceğe yönelik girişimler konusunda destek alabilir. Bazılarınız geçmiş aylardaki performanslarınızın geri dönüşlerini alabilir, başarı ve ödül kazanabilir veya terfi ederek güçlü  bir pozisyona geçebilirsiniz. Bazılarınız hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilir. İşle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir; eğitimler alabilirsiniz. Merkür’ün kariyer evinden geçişi süresince işle ilgili seyahatler yapılabilir. Kimileriniz kariyerinizle ilişkili konularda eğitim alabilir ayrıca  önemli mercilerden kişilerle toplantılar, yazışmalar yapılabilir.
6-11 Aralık tarihleri arasındaki süreçte Güneş Güney ay düğümü ile kavuşumda olacak. Egonun törpülenmesi, yetersizlik hissi yaşanabilir. Yukarıda saydığımız konularda kendimizi göstermek, olumlu taraflarımızı sergilemek yorucu olabilir fakat aynı zamanda Mars’ın bu kavuşuma güzel bir açısı var her ne kadar yetersizlik hissi yaşasak da Mars bizi harekete geçirecek hayatımızdaki önemli  erkek figürleri  potansiyelimizi ortaya çıkarmak için destek verecekler , böylece bahsedilen konularda motivasyonumuz yükselebilir.
14 Aralık’ta Yay burcunun 23. derecesinde  Güney Ay Düğümü tarafında Merküryen   Güneş tutulması yaşayacağız  bu 2020 yılının son Güneş tutulması ve ateş elementinin , değişken niteliğin fazla olduğu bir tutulma bu yüzden değişmek için motivasyonumuz fazla olacak. Bu tutulmada 10. evinizde Merkür Güney Ay Düğümü ve Yeniay ile  sıkı bir kavuşumda. İş ,kariyer, ailevi konularda  geçmiş kararlar , geçmiş söylemler, daha önce edinilmiş bilgiler, belki artık size hizmet etmiyordur ve değişmesi gerekiyordur. Bu yüzden bu tutulma süresince  bu konular ile ilgili eskimiş fikirler ve ideallerinizi bir kenara bırakıp yeni  bir başlangıç belki yeni bir iş , yeni bir kariyer, ev değişikliği veya yer değişikliği yapabilirsiniz. Eğer kişisel haritalarınızda  İkizler veya Yay burcunuzda  23 derece veya +3/-3 derece yakınlıkta gezegenleriniz var ise daha fazla etkilenirsiniz ve etkileri 6 ay içinde görülebilir olur.
Venüs 15 Aralık tarihine kadar 9 .evinizde olacak , dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle alakalı konular açısından olumludur. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatına değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde  yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz.
15 Aralık’tan sonra  Venüs de  Yay burcunda olacak ve 10.evinizde bir gezegen birikimi yaşayacaksınız. İş ve kariyeriniz, prestij ve saygınlığınız, geleceğe yönelik planlarınız, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz önem kazanmaya başlar. Bu süreçte  işinizle ilgili kişilerle iyi geçinmeniz  işlerinizi  kolaylaşacaktır. İşiniz  sanatsal konularla ilgiliyse, bu dönemde yaratıcılığınız artabilir ve  yeteneklerinizi toplum önünde görünür hale getirebilirsiniz. Kimilerinizin bu dönemde statülerinde yükselme olabilir.
17 Aralık’ta Satürn Kova burcuna girecek ve yaklaşık 2,5 yıl bu burçta sizlerin 12.evinizde seyahat edecek. Ruhsal olarak gerginlik hissedilebilirsiniz ama sonuç olarak bir nevi temizlenme, arınma dönemidir bu. Hastaneler, hapishaneler, sanatoryumlar gibi kapalı yerlerle ilgili temalar, kontrol dışı faktörler, gizli korkular devrededir bu dönemde.
19 Aralık Jüpiter Kova burcuna geçiyor, 12.evinize geçiyor bu alanda Satürn de var , Jüpiter’in  haritanın performansı en düşük evde  olması bu dönemde kendiniz  hakkında daha fazla şey öğrenmenizi sağlar ,kendiniz  hakkında henüz keşfetmediğiniz yetenekleriniz  bu dönemde açığa çıkarabilir. İçe çekilerek kendini geliştirebilirsiniz, bu bir nevi geleceğe yönelik hazırlanma zamanıdır.  iç bilgeliğinizden en çok istifade edeceğiniz, kendi yaratıcı yönlerinizi fark edeceğiniz, geleceğe yönelik amaçlarınızı saptamak, bunlara yönelik kendinizi hazırlamak için kullanabileceğiniz bir süredir. İçsel anlamda da huzurlu bir dönemdir denebilir. Jüpiter’in burada hareket ediyor olması, sağlık ve şifa kazanmak adına olumlu bir göstergedir, hoşlanmadığınız zararlı alışkanlıklarınızı  bırakmak veya eski problemleri kafanızda çözmek için de iyi bir zamandır. Bu dönemde başkalarının iyiliği için de bir şeyler yapılabilir. İhtiyaç sahibi kişilere gizli yardımda bulunulabilir.
21 Aralık’ta 12.evinizde Kova burcunda Satürn ve Jüpiter kavuşumu yaşayacaksınız. Bu kavuşum 20 yılda bir gerçekleşir , Jüpiter iyimserlikle, Satürn kötümserlikle bağdaştırılır. Bu kavuşum  kendinizle ilgili endişelerin ve hayata kötümser bakışın aşılması, iyimserleştirilmesi zamanının geldiğine işarettir.  Kişisel haritalarınızda  Satürn’ün  diğer gezegenlerle açıları rahatsa, bu daha kolay olacaktır. Zorlu açıları varsa, kalıpların kırılması ve aşılması daha zor olacak ya da daha fazla zaman alacaktır.
Bu arada sevgili Balıklar Mars  2.evinizde düz harekette  eforunuz para kazanmak için harcayacağınız bir süreç bazılarınız ek kazanç kapıları açabilir. Kimileriniz  para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmakla uğraşabilirsiniz. Ancak borç ya da kredi almakla ilgili olumlu  değildir o yüzden bu bir aylık süreçte kredi çekip borç almamanızda  fayda vardır.. Hızlı para kazanmak veya kazancı hızlı  tüketmeyi de anlatır bu süreç.  Ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz çok önemlidir.
21 Aralık’ta Merkür ve Güneş Oğlak burcuna sizlerin 11.ev alanınıza geliyor Merkür’ün bu alanda hareket ediyor olması , sosyal alanda hareketlilik verebilir, etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artar.. Bu dönemde  tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz. Kimilerinizin  gelecekle ilgili planlarına hiç ummadığınız  destekler gelebilir. Geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygun bir dönemdir . Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde, çevrenizde değişiklikler olabilir. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, iletişimci kişiler daha fazla olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından rahat akış olabilir.
30 Aralık’ta Yengeç burcunun 8 derecesindeki Dolunay’ı 5.evinizde karşılayacaksınız.  5-11  aksınız spot ışıkları altında aydınlanacak ayrıca Dolunay an haritasında Uranüs önemli bir konumda olacak , 5.ev ve 11.ev konularında sizlere beklenmedik hoş sürprizler getirecek.  Çocuklar, aşk, sosyal çevre, kariyerden gelen kazanımlar, hobiler, borsa gibi konularda tamamlanmalar söz konusu olabilir ve bu konularla ilgili net haberler söz konusu olabilir.
Sağlık açısından ise mide, mukoza, yumurtalık, rahim, vajina, meme, plevra, periton, lenf sistemi, göğüs kemiği  daha hassastır, bu nedenle onlara ekstra özen göstermeniz gerekebilir .Dolunay sırasında cerrahi operasyonlar kesinlikle önerilmez eğer çok acil değilse bu dönemde özellikle yukarıda belirtilen organlarla ilgili ameliyatlar önerilmez. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.