• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

14 Aralık saat 19:17 de değişken nitelikte ve ateş  elementi  olan Yay burcunun 23.derecesinde “Merküryen  Tam  Güneş Tutulması” yaşayacağız  2020’nin son tutulması ve tutulma Güney Ay düğümü tarafında  bize artık ihtiyaç duyulmayan şeyleri atma fırsatı sunan Güney Düğümü ruhsal özgürlüğümüzden ve gerçek mutluluğumuzdan alıkoyan tüm yerleşik kalıplarımızı, ideolojilerimizi, inançlarımızı  bırakıp salıvermeyi anlatıyor gibi  ve beraberinde yeni yaşamımızı şekillendirmek için yeni bakış açıları, idealler, gerçekler ve inançlar ortaya çıkaran önemli yeni başlangıçlar getirir nitelikte. Doğum haritanızdaki Yay burcunun bulunduğu ev, inançlarınızın test edildiğini, gözden geçirildiğini veya bunlara meydan okunduğunu görmeyi bekleyebileceğiniz  alanlara işaret edecek.
Tutulma  an haritasının 6.evinde gerçekleşiyor yani çalışma konuları, çalışma hayatı ve koşulları günlük rutinlerimiz , bize hizmet eden kişiler ve sağlık konularını vurguluyor.  Yay burcu ise  eğitim, akademik konular, sosyal medya, yayıncılık , yabancılarla yapılan işler, hukuksal konular, davalar, dini kurumlar, uluslar arası ticaret , uzak yerlere seyahat , yurt dışı seyahatleri , ulaşım ,dini ve felsefi konular temaları ile ilişkilidir. Bu tutulma etkisi ile tüm bu konularla ilgili değişimler, yeni düzenlemeler  söz konusu olabilir.
An haritasının yükseleni Yengeç burcu bizim için bu 6 aylık süreçte aile, yuva, bakım, beslenme koruma, gözetme, hassasiyet, duygudaşlık, yardımlaşma konularının da önemli olacağının habercisi. Yengeç burcunun  yöneticisi tutulmanın baş aktristi Ay ise  tutulmanın baş aktörü Güneş ile birlikte 6. evde ve yanında tutulmanın yardımcı aktörü Merkür var. Demek ki yenilikler ve değişimler, atılacak yeni adımlar sağlık, günlük rutin işlerimiz, çalışma hayatımız , bize hizmet edenler ve koşulları  ile ilgili. 
Mars bu tutulmaya iyi bir kontakta  ve tüm bu konulara hız ve cesaret getiriyor. Merkür bu tutulmanın en önemli yardımcı gezegeni çünkü tutulmaya çok yakın ve Mars ile de iyi bir kontağı var ama Neptün ile sert bir kontağı  var bu da  bilgi paylaşımları ,eğitim, ulaşım, seyahat , sosyal medya, dini ve felsefi fikirler, yurt dışı seyahatleri, uluslararası ticaret, yabancılarla yapılan işler  ile ilgili çabuk karar verme ve harekete geçmeye meyilli olunabileceğini ama Neptün ile de sert kontağından dolayı  tüm bu konularla ilgili asparagas haberlerin bizi yanıltabileceğini, bilgi akışının yanılgılarla  dolu olabileceğini, kişisel bazda da  aldanmalar yaşayabileceğimizi de anlatıyor bu yüzden Mars’ ın  aceleci kısmını  kullanmayalım  bizim için önemli konularda karar vermeden önce çok iyi düşünelim arkadaşlar.  
Türkiye haritasına baktığımızda da  tutulma  6-12 aksında ve bu aks Yay-İkizler olduğu için solunum ile ilgili rahatsızlıklar 6 ay boyunca  gündemimizde olacak ve Neptün ile Merkür’ün sert etkisi bu salgının artabileceğini , sağlıkla  ilgili kafa karışıklıkları, yanlış bilgi paylaşımları, halkın sağlığı, yiyeceklerin pahalılaşması , işçiler ve çalışan kesim ,  hastane çalışanları ve onların koşulları ile ilgili yeni uygulamalar , düzenlemeler olabileceğini, şartların değişkenlik gösterebileceğini ve etkisinin  Haziran ayına kadar süreceğinden  belki eğitim , ulaşım ile ilgili kısıtlamaların devam edebileceğini anlatıyor.
Kişisel doğum haritalarında  değişken burçlarda kişisel gezegeni olanlar bu tutulmadan daha fazla etkilenebilirler  özellikle de 23 dereceye +3/-3 yakınlıkta ise. Tutulmanın yükselen burçlara etkisini www.astrodanismanlik.com  Aralık ayı burç yorumlarından okuyabilirsiniz. Sevgiler.