• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2020

ARALIK 2020


ARALIK 2020

“AÇILARIN KRALI”  BÜYÜK KAVUŞUM  JÜPİTER  & SATÜRN
Yaklaşık olarak her 20 yılda bir oluşan Jüpiter - Satürn kavuşumlarının astroloji tarihinde çok önemli bir yeri vardır ve buna Büyük Kavuşum denir. Açıların Kralı olarak geçen Büyük Kavuşumun aynı zamanda çağları başlatmak gibi de bir özelliği vardır dolayısı ile bu muhteşem ikilinin Kova burcunda olması “Kova Çağı”nı  başlatıyor. Satürn ve Jüpiter kavuşumunun Kova burcunda olması  ile eski değer yargıları “out “ yeni değer yargıları “in” olacak ama tabi bu süreç biraz zorlayıcı olacak. Eski astrologlar Kova burcunu “yeni icat edilen her şeyin burcu” olarak düşünüyorlardı. Bu  nedenle   Kova Çağı  teknolojiyle çok bağlantılıdır. Kova aynı zamanda bir hava elementi ve bu nedenle son derece iletişimsel ve bilgi toplamaya meyillidir. Kova Çağı'nın bize ne getireceği konusunda daha iyi bir fikir edinmek için Kova burcunun  özelliklerine bir bakalım.
Kova bağımsızlığa ve bireyselliğe güçlü bir şekilde ihtiyaç duyar ve aynı zamanda çok orijinal, yaratıcı  vizyoner  ancak aynı zamanda asidir. Kova’nın işi otoriteye meydan okumak, mevcut yapıları yıkmak ve modası geçmiş olanı daha iyi bir şeyle değiştirmektir ve Kova sürprizler gezegeni Uranüs tarafından yönetildiği için de oldukça ani ve beklenmedik şekillerde hareket etmeyi sever. Bunu sezgi ve bilgelik kullanarak yapar bu nedenle Uranüs, " Merkür'ün yüksek oktavı" olarak kabul edilir.“ Merkür, düşüncenin gezegenidir, ancak Uranüs, inovasyon gezegenidir. Kova aynı zamanda en cana yakın, sosyal , girişken ve insancıl  burçlardan biridir, sosyal yanlışları görür ve grupları harekete geçirerek bunları düzeltmeye çalışır . Büyük gruplar halinde çalışmayı sever özverili ve demokratik  bir ruhu vardır. Kova,“ hepimiz birimiz,  birimiz  hepimiz  için”  der . Tüm bu Kova nitelikleri, bu yeni çağda bizi etkileyecek. Düşünce, yaşam tarzı, sosyal adetler, eğitim, teknoloji , havacılık, uzay bilimleri ,çalışma koşulları ve hatta aşk ve evlilikteki değişiklikler bu süreçte ortaya çıkacak .
 21 Aralık tarihinde  Satürn ve Jüpiter Kova burcunun 0 derecesinde kavuşuyorlar,  0 derecedeki kavuşum hayatımıza yeni girecek konuları anlatır. Bu transit sırasında kendi kısıtlamalarımızla  veya koşulların bize getirdiği kısıtlamalarla karşı karşıya kalabiliriz. Kişisel  kapasitemizi genişletmek için yüklerimizden kurtulmak isteyebiliriz, böylece daha önce hiç yapmadığımız şeyleri yapabiliriz. Olaylar ve koşullar, yapılması gereken pek çok şeyi ihmal ettiğimizi ve hayatımızda  bizi geride tutan şeylerin  artık dayanılmaz hale geldiğini bize zamanla gösterecek. Yıllardır üstlendiğimiz sorumluluklar, ağır görevler veya yerleşik düzenden kopma korkusu gibi engelleri artık bırakacağız.  Sonuç olarak bu süreç   yeni bir özgürlüğe sıçrama zamanıdır diyebilirim.  Bu genellikle iş veya ev, yer ,yurt  değişikliği veya ilişkilerin kopması olarak karşımıza çıkabilir. Ve bu değişiklikler başta felaket gibi görünse de, bu önümüzdeki ilk 5 yılda  her şey en iyi şekilde ve olması gerektiği gibi  yenilendiğine şahit olacağız.
Bu dönemde, bugün yaşadığımız dijital dünyanın özünü, önemini ya da beklentilerini  daha iyi görebileceğiz. Aslında, korona virüs COVID-19 salgınından sonra, uzaktan çalışma ve fiili çalışma normal yenimiz haline geldikten sonra, veri alış-veriş hızında ve iletişim cihazlarında devrim yaratacak   pek çok hızlı gelişmeler ile karşılaşacağız ; insansız arabalar, yapay zeka, belki sanal gerçeklik ve hologramlar vb., 10 yıl içinde Ay’ da “Ay Köyü” kurulması planlandığını  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) açıkladı bile.  Yakında hastalıkları da ortaya çıkmadan tedavi etmek mümkün olacak. İnce ayarlanmış genetik testler, belirli bir hastalığa yatkınlığımızı tahmin edecek ve önlemlerimizi alarak hastalanmayacağız. Homeopatik tıbbın kadim disiplini de gelişmeye devam edecek ve çoğumuz hastalıkların önlenmesi için bazı şifalı bitkiler ve alternatif ilaçlar kullanacağız .
Bu yıl boyunca Satürn Uranüs ile kare açıda olacak ve ilkini 17 Şubat’ta yaşayacağız. Bu etki ile düzen (Satürn) başkaldırma (Uranüs) değişim, yenilenme ve somut hale getirme söz konusu olacak ve bizler değişim yapmamız gereken konuların ilk gerginliğini ve stresini yaşayacağız. Aslında hayatımıza bu değişim istem dışı bir şekilde gelebilir, dış faktörler zorlayabilir ve olaylar bizim kontrolümüz dışında olabilir, güvence ve garantilerin zorlandığı kınlım noktaları görülebilir. Olmazsa olmazlarımız, değişmez gördüğümüz ve güvendiğimiz yapılar sarsılabilir.  2.kare 15 Haziran ayında gerçekleşecek ve bu kez bu konular ile yüzleşeceğiz çözmek için harekete geçeceğiz bizi değişim yapmaya zorlayan koşullar için adım atmaya çalışacağız. 3.kare ise 24 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecek ve artık  bu kare bizi iyice zorlayacak , daha fazla baskı hissedeceğiz ve yapılması gereken değişimler  bitmiş olacak. Eğer bu değişime direnirsek  bizi çok yorabilir ve mutsuz edebilir o yüzden akışta kalmak ve esnek olmakta fayda vardır. Hepimizin hayrına olacak değişimler olması dileği ile sevgiler.