• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2021

ARALIK 2021


ARALIK 2021

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR ARALIK 2021
1 Aralık
   Neptün Balık burcunda 12.evinizde düz hareketine başlıyor.
Bir süredir içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük,  düz hareketinde ise artık tüm hayallerimizi ve ideallerimizi yaratıcılığımızı kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Kendi iç bilgeliğinizden istifade edebilirsiniz. Kontrolunüz dışında gelişen olayları ve durumları ruhsal olarak yönetebilmek için meditasyon yapmaya başlayabilirsiniz.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin 9.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu Yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Bu da özellikle geleceğinize yönelik hedeflerinizi, hayata bakışınızı genişletecek kişilerle, geleceğe ait konuları müzakere edebileceğinizi gösterir.  Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı konulardan uzak durmalı, sağlam adımlar atarak geleceği düşünmelisiniz. Özellikle dini ve ilahi konularda, ilmi ve bilimsel konularda, yabancılarla yapılan işlerde, seyahatler konularında ve kendinizi ve işinizi tanıtmakla ilgili konularda yanıltıcı bilgilerden uzak durmalı ve kandırılmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu Yeniay’da parasal konularda, sosyal statünüzle ilgili veya kariyeriniz ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. Dış faktörler zorlar ve işler kontrolümüz dışında gelişebilir. Güvendiğiniz dağlara karlar yağabilir, dikkat etmelisiniz. Finansal açıdan zorlanmalar, gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir.  Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. 
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna sizlerin 9. Evinize geçiyor,
Enerjik ve çok farklı konulara yönelme zamanı. Uluslararası konular, medya, yayıncılık, hukukla ilgili faaliyetler öne çıkacaktır. Enerjiniz ve eforunuz seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konulara kayabilir. Mars bu evde, saydığımız konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde dışa dönük hedeflerinizi  gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğilimi gösterebilirsiniz, tüm bu konularda yeni girişimler yapmaya cesaret ve  öncülük edebilirsiniz.
13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 10.evinize geçiyor,
Zihnimizdekileri gerçeğe dönüştürebileceğimiz, daha rasyonel kararlar alabileceğimiz bir süreçte olacağız.  İşle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar ve anlaşmalar yapabileceğiniz bir dönem başlamış olacak. İşinizle ilgili seyahatler yapabilir, kariyer konularında eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Otoriteyi temsil eden kişilerle konuşabilir, kariyerinizle ilgili tavsiyeler alabilirsiniz. İş başvuruları ve iş sözleşmeleri için de çok uygun bir transittir.
19 Aralık’ta İkizler burcunda sizlerin 3.evinizde dolunay gerçekleşecek,
3.evinizde gerçekleşecek bu şanslı dolunayda kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ya da çocukluk arkadaşlarınızla ilgili konularda netleşen ve ortaya çıkan olumlu durumlar söz konusu olabilir. Diğer taraftan eğitim almak ya da eğitim vermekle ilgili konular ya da lisan öğrenmekle veya seyahatlerle ilgili konular ya da fikirlerinizi yazarak diğerlerine iletmekle ilgili konular, gündeme gelebilir ancak tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmekte olup sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabilir.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 10.evinizde geri hareketine başlıyor
Değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar sorgulanmaya açılıyor. Özellikle iş alanınızdaki ilişkilerinizi, ortaklığınız, eşiniz ya da yakın ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. İş arkadaşlarınız ya da ortaklarınız tarafından kullanıldığınızı düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, kariyer alanınızda, kariyerinizle ilgili konularda, finans ve evliliğiniz ve ortaklığınızla ilgili konularda gözlem yapmaya çalışın. Hem kendinizi hem de iş çevrenizi gözlemleyip, kararlarınızı daha sonra almalısınız. Retro döneminde aldığınız kararlar sonrasında sizi pişman edebileceğinden kararlarınızı retro dönemi sonrasına bırakmalısınız.
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 1.evinizde düz hareketine geçiyor,
1.evinizde düz harekete geçecek yaralı şifacı Kiron başkalarına şifa dağıtırsanız şifalanacağınızı size anlatıyor. Kiron’nun Retro yaptığı dönemde iyice belirginleşen kendinizi beğenmeme, yetersiz ve değersiz hissetme ve yalnızlık hissi yerini insanlara şifa dağıtarak kendinizi de şifalandırmaya başlayacağınız bir döneme işaret eder.
21 Aralık’ta da Güneş 0ğlak burcuna 10. evinize giriyor,
Ayın 21’ inden sonra odak noktanız; iş, kariyer, toplumsal statünüz ve tanınma konularına kayacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize çekebilir, iş alanınızda takdir görebilirsiniz. Terfi alabilirsiniz. İşinizle ilgili başarı ve ödül kazanabilirsiniz. Yeni bir işe başlayabilir ya da başvuru yapabilirsiniz. Önemli pozisyondaki kişilerden, otorite figürlerinden ya da hayatınızdaki erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. Hedefleriniz konusunda gelişmeler yaşayabilirsiniz.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 12. evinizde başlıyor
Ayın son günleri Jüpiter Balık burcuna geçiyor ve bu transit ile de manevi yönden güçlenme, ruhsal anlamda şifalanacağımız zamanlar başlıyor.  Jüpiter’in 12. ev transiti özellikle sağlık konularında size iyi gelecektir. Jüpiter, Sağlığınızla ilgili konuları büyütse ve görünür hale getirse de sonrasında şifa bulmanızı destekleyecektir. Bu transitle okült konulara eğilebilir ve şifa çalışmaları yaparak hem bedeninizi hem de ruhunuzu şifalandırabilirsiniz. İç bilgeliğinizi en iyi kullanabileceğiniz dönemden geçiyor olacaksınız. Henüz keşfetmediğiniz yetenekleriniz de bu dönemde keşfedebilirsiniz. Geleceğe yönelik amaçlarınızı saptayarak amaçlarınıza ulaşmak için hazırlıklar yapabilirsiniz.İyi bir ay olması dileği ile ,sevgiler.
                                                                                                                                                                    Astrolog Yasemin Özbek
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 11.evinizde düz hareketine başlıyor.
Bir süredir içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük,  düz hareketinde ise artık tüm hayallerimizi ve ideallerimizi yaratıcılığımızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebiliriz.. Neptün geri hareketinde fazlasıyla belirginleşen hedeflerinizdeki belirsizlikler ve kararsızlıklar yerini hedefleriniz için fedakarca çalışacağınız, kendinizden ziyade başkalarına yardımcı olacağınız bir döneme girmiş olacaksınız. Ancak sosyal çevre, arkadaşlar , hayattan umutlarınız ve hayallerinizle ilgili konularda çözülmeler, bırakmalar, yanılgılar ortaya çıkabilir. Fakat  Neptün, doğum haritanıza olumlu açılar yapıyorsa doğru kararlar alabilir, arkadaşlar, sosyal çevreden   manevi destek ve sevgi görebilirsiniz.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin 8.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları Yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu Yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Ortaklaşa gelirler, miras, nafaka, sigorta vb konuları gündeme gelebilir. Bu konularla ilgili  başlangıçlar için uzlaşma ve anlaşmalar için harekete geçmek isteyebiliriz Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, sağlam adımlar atarak, geleceği düşünerek ortaklık kurabilirsiniz. Bu dönemde kredi çekmemek, borçlanmamakta fayda vardır. Ayrıca bu Yeniay’da başkalarından elde edilen kaynaklarda , eşinizin ekonomik durumunda,  vergi ve sigorta ödemeleri ile ilgili değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. Dış faktörlerin zorlamasıyla tüm bu konularda işler kontrolünüz dışında gelişebilir. Güvendiğiniz dağlara karlar yağabilir, dikkat etmelisiniz.   Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız. Kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz.  Kariyerinizle ilgili ya da anne ile ilgili de beklenmedik durumlar söz konusu olabilir.
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna sizlerin 8. Evinize geçiyor,
Mars’ın  haritanızın 8.evinize transiti ile birlikte ,  ortaklaşa sahip olunan değerlerde, başkalarıyla paylaşılan kaynaklarda,  kendi imkânlarınız dışında gelişen ve başkalarının mülkleri , maddi konularla  alakalı alanlarda hareketlenme olur. Aynı zamanda değişim dönüşüm ,  ölüm, miras , bütçe ayarlamaları, vergi, sigorta, prim vb. konularında da inisiyatif alma, girişim yapma ve tüm bu konularla ilgili mücadele ve  çabanız tüm bu konular üzerine olacaktır. Eşinizden gelen kazançlar  ya da ortaklarınızdan gelen kazançlarda sıkıntılar olabilir , mücadele etmeniz gerekebilir,  Ayrıca Mars’ın agresyon enerjisini de unutmamak gerekir bu konularla uğraşırken öfkenizi kontrol etmelisiniz.
13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 9.evinize geçiyor,
Merkür’ün 9.evinize seyahati  her türlü eğitim ve bilgi almak  için iyi bir süreçte olunacağını gösterir. Yurtdışı ve yabancılarla yapılacak işler, uluslararası ticaret eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar gündeme gelebilir. Kimileriniz bu süreçte  perspektifini genişletecek konulara yönelebilir, sizi aydınlatacak kişilerle bir araya gelebilir ya da iletişim kurabilirsiniz. Bazılarınız eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalarla uğraşabilir bu dönemde. Gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir, problemlerinize yeni çözüm yolları üretebilirsiniz  ve daha sonra kariyerinizde kullanabileceğiniz konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz. Bu dönemde kimileriniz eşinizin akrabaları ile daha fazla iletişim içinde olabilir. Bu dönemde yurt dışı ile ticaret konularından para kazanabilir, bazılarınız da yurt dışında çalışmaya karar verebilir.
 19 Aralık’ta İkizler burcunda sizlerin 2.evinizde Dolunay gerçekleşecek,
2.evinizde gerçekleşecek  şanslı  Dolunay maddi konularda bir takım gerçeklerin farkında olmanızı sağlayabilir belki  para kazanma konuları ile ilgili bir takım yeni şeyler yapmayı deneyebilirsiniz.Belki bazılarınız para kazanma ile ilgili  yeni bir metod deneyebilirler ya da daha önce başladığınız bir girişimin meyvelerini toplayabilirsiniz.  Ancak tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmekte olup sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabilir.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs Oğlak burcunda 9.evinizde geri hareketine başlıyor
9. ev, hukuk ve yayıncılık ile birlikte denizaşırı seyahat, yüksek öğrenim , felsefe, din ve inançlarla yabancı kültürler, medya, yayıncılık ,hukuksal konularla ilişkilidir. Venüs'ün 9. evden geçişi, din, inançlar, diğer ülkeler ve kültürlerle ilgili tutumlarımızı ve değer sistemlerimizi yeniden değerlendiriyor olabileceğimiz anlamına geliyor.
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 12.evinizde düz hareketine geçiyor,
Duygusal ve ruhsal düzeyde güçlü bir dönüşüm ve iyileşme zamanı olabilir. Güvensizliklerinizi ve korkularınızı iyileştirerek geçmiş yaralarınızı sararken bile başkalarına yardım etme durumunda olabilirsiniz. Bu süre zarfında sezgilerinize ve şefkatinize  de güvenmelisiniz.
21 Aralık’ta Güneş 0ğlak burcuna 9. Evinize giriyor,
Güneşin de 9.evinizde transit etmesiyle birlikte hayatınızda, yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. Bu süreçte işinizi büyütmek  isterseniz uluslararası piyasalara açılmak için iyi bir süreç olabilir. Hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Bu dönemde  hayatınızın daha ziyade felsefi yönlerine de kayabilirsiniz. Alışılmışın dışında konulara odaklanmanız da mümkündür. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu etkiler söz konusudur, kendinizi  bu alanlarda tanıtabilir, dikkat çekmenize  yardımcı olur. Ya da gerek bu saydığımız alanlardan, gerekse yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler hayatınızda önemli rol oynayabilirler.
29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcu seyahatine 11.evinizde başlıyor,
Jüpiter’in 11.evinizdeki Balık burcunda 1 yıl boyunca hareket  ediyor olması ; arkadaşlar, gruplar, sosyal yaşam ,iyi şans ve kazanımlar, umutlar, mutluluk,  hedefler konusunda yardımcı olan kişiler ve profesyonel girişimlerin parasal destekleriyle ilişkilendirilen bu evde güzel gelişmelere işaret edebilir, önemli şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz . Grup aktivitelerinde artış ve sosyal çevrede genişleme olur. Kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olacak kişilerle bir araya gelebilir, dostlarınız aracılığı ile işler alabilir, kazanımlar elde edebilirsiniz. Toplumsal olaylarla ve hayır işleri ile de ilgilenebilirsiniz.İyi bir ay geçirmeniz dileği ile , sevgiler.
                                                                                                                                                                             Astrolog Esin Aksu                                     İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 10.evinizde düz hareketine başlıyor.
Bir süredir içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük,  düz hareketinde ise artık tüm hayallerimizi ve ideallerimizi yaratıcılığımızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Neptün geri hareketinde fazlasıyla belirginleşen hayat hedeflerinizdeki belirsizlikler ve kararsızlıklar yerini hedefleriniz için fedakarca çalışacağınız, kendinizden ziyade başkalarına yardımcı olacağınız bir döneme girmiş olacaksınız. Ancak iş ya da kariyerle ilgili konularda çözülmeler, bırakmalar, yanılgılar ortaya çıkabilir. Ancak Neptün, doğum haritanıza olumlu açılar yapıyorsa doğru kararlar alabilir, önemli kişilerden manevi destek ve sevgi görebilirsiniz.
4 Aralıkta  Yay burcunda sizlerin 7.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. İkili ilişkileriniz açısından olumlu olacak bu yeniayda, ortaklıklar kurabilir, evlilik teklifi alabilir ya da evlilik teklif edebilirsiniz. Davalarla ilgili gelişmeler ya da taşınmanız söz konusu olabilir. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, sağlam adımlar atarak geleceği düşünerek ortaklık kurabilirsiniz.  Ayrıca bu Yeniay’da ilişkileriniz, geleceğe yönelik hedefleriniz, yurtdışı bağlantılı işleriniz, eğitim konuları ve sağlığınızla ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. Dış faktörlerin zorlamasıyla tüm bu konularda işler kontrolünüz dışında gelişebilir. Güvendiğiniz dağlara karlar yağabilir, dikkat etmelisiniz. Ayrıca finansal açıdan zorlanmalar, gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir.  Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. 
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna sizlerin 7. Evinize geçiyor,
Mars’ın 7. Evinize geçişi ile birlikte; enerjiniz, eforunuz, çabanız ikili ilişkilere kayacaktır. Evlilik ya da ortaklık söz konusu olabilir. İlişkilerinizde aceleci ve riskli kararlardan kaçınmalısınız. İlişkilerde kendinizi daha özgür hissetme arzunuz kopmalara ya da bitişlere sebebiyet verebilir. Diğer taraftan ilişkilerinizde agresyon, rekabet, kavga ve çekişmeler yaşanabilir.
13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 8.evinize geçiyor,
Merkür’ün 8.evinize seyahati ile birlikte; parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun bir süreçte olunacağını anlatır. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Genel anlamda bu dönemde  projeleriniz varsa destek alma şansınız da yüksek olabilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda okült konularla ilgili eğitim alabilir veya bu konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.
19 Aralık’ta İkizler burcunda sizlerin 1.evinizde Dolunay gerçekleşecek,
1.evinizde gerçekleşecek bu şanslı Dolunay’da sağlığınız, motivasyonlarınız, fiziksel görünümünüz, yetenekleriniz ve genel olarak istek ve arzularınızla ilgili ve ilişkilerinizle ilgili konularda netleşen ve ortaya çıkan olumlu durumlar söz konusu olabilir. Fiziksel görünümünüzde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz ya da sağlığınızla ilgili konularda, daha sağlıklı beslenmek gibi kararlarınızı uygulayabilirsiniz ancak tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmekte olup sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabilir.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs Oğlak burcunda 8.evinizde geri hareketine başlıyor
Değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar sorgulanmaya açılıyor. Özellikle, ortaklığınızı, eşinizi, ailenizi ya da yakın ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. Ailenizin, eşinizin ya da ortağınızın sizi kullandığınız, arkanızdan iş çevirdiklerini düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, finans konularında, ödemelerinizle ilgili konularda ve aileniz, evliliğiniz, ortaklığınızla ilgili konularda ya da taşınmak gibi evinizi ilgilendiren konularda kararlar verip uygulamak yerine gözlem yapmaya çalışın. Hem kendinizi hem de yakınlarınızı gözlemleyip, kararlarınızı daha sonra almalısınız. Retro döneminde aldığınız kararlar sonrasında sizi pişman edebileceğinden kararlarınızı Retro dönemi sonrasına bırakmalısınız. Öte yandan 8.evinizdeki bu Retro ile okült konulara ilginiz artarken meditasyon gibi ruhunuza ve özünüze hitap eden çalışmalar yapmak da sizin için çok uygun ve faydalı olacaktır.
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 11.evinizde düz hareketine geçiyor,
Kiron’un 11. evinizdeki geri hareketinde belirginleşen guruplarda yer almama korkusu ve arkadaşlarınızla ilgili derinleşen sorunlar Kiron’un düz harekete geçmesiyle, içinizdeki yalnızlıktan da kurtulmak için daha fazla arkadaş edinme çabasına dönüşebilir. Arkadaşlarınız tarafından yaralandığınız tüm konularda başkalarına şifacı olabilir çevrenize şifa dağıtabilirsiniz. Arkadaşlarınızı belli bir sosyal amaç için çevrenizde toplayabilir ve sorunları çözmeye odaklanabilirsiniz.
21 Aralık’ta da Güneş 0ğlak burcuna 8. Evinize giriyor,
Güneşin de 8.evinizde transit etmesiyle birlikte hayatınızda, 8. Ev konuları daha da görünür olacaktır. Ortaklaşa kazanımlar, eşinizin veya ortağınızın gelirleri, alacak ve borçlarınız, krediler, vergiler, ödemelere kayacaktır. Bu dönem biraz mali durumunuzu dengelemeye çalışacağınız, ödemelerle yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir. Diğer yandan tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar söz konusu olabilir. Bazılarınız ise metafizik gibi konulara eğilebilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 10.evinizde başlıyor,
Jüpiter’in 10.evinizdeki Balık burcunda 1 yıl boyunca seyahat etmesiyle mesleğiniz, işiniz, kariyeriniz, amaçlarınız ve gelecek hedefleriniz konularında pozitif yönde önemli gelişmeler yaşanabilir. Kendinizi ve yaptıklarınızı insanlara, patronlarınıza ve önemli kişilere daha iyi gösterebilir, mevkii, itibar saygınlık ya da şöhret kazanabilirsiniz. Sosyal statünüz yükselebilir, başarılar ya da ödüller kazanabilirsiniz. Kariyerinize ve işinize ilişkin şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili değişimler yapabilirsiniz. Kendinize yeni bir kariyer alanı seçebilir ya da yeni bir işe girebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili eğitimler alabilir ya da seyahatlere çıkabilirsiniz. İyi bir ay olması dileği ile, sevgiler.
                                                                                                                                                                    Astrolog Yasemin Özbek
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER  ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 9.evinizde düz hareketine başlıyor.
Bir süredir içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük,  düz hareketinde ise artık tüm hayallerimizi ve ideallerimizi yaratıcılığımızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebiliriz .  Neptün’ün düz harekete geçmesiyle dini ve ilahi temalar, ilmi ve bilimsel konular, hayata bakışı geliştiren öğretiler, felsefeler, seyahatler ve eğitimle ilgili konular, yabancılarla ilgili işler vurgulanır. Aşkın bilinç halleri , şimdiye kadar deneyimlemediğiniz denli ruhsal meselelere yatkınlık , size yön gösteren kişilerle bir araya gelebilir, rehberlik alabilirsiniz. Hayal gücünüz genişleyebilir, rüyalarınız artabilir. Deniz aşın seyahatler, yurt dışı  seyahatleri yapabilirsiniz.
4 Aralıkta  Yay burcunda sizlerin 6.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları Yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Çalışma koşulları, çalışma arkadaşlarınız ile ilişkiler  açısından olumlu olacak bu yeniayda, yeni bir iş teklifi alabilir, çalışma koşullarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.  Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, sağlam adımlar atarak kariyer hayatınız , ebeveynlerle ilgili konular , çalışma hayatınız ve sağlığınızla ilgili konularda dikkatli olmalısınız.  Ayrıca bu Yeniay’da kariyer, kariyerden elde ettiğiniz gelirler, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız  ve sağlığınızla ilgili konularda, hayalleriniz ve umutlarınızla ilgili aniden gelişen ,anlamadığınız ,anlam veremediğiniz  bir takım durumlar söz konusu olabilir. Güvendiğiniz dağlara karlar yağabilir, dikkat etmelisiniz. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. 
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna sizlerin 6. evinize geçiyor,
Mars’ın 6 . evinize geçişi ile birlikte; enerjiniz, eforunuz, çalışma hayatınız , günlük rutin işler ve sağlığınıza yönelecektir. Bu süreçte  İş ve tempo yüksektir ,agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da sizi olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamınızdaki kişilerden ,özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar yaşayabilir,  agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje   ve iş olması, sürekli mücadele etme gerekliliği bu dönemde  sinirlerinizi bozabilir. Mars’ın kişisel haritalarınızda Güneş’e uyumlu açıları varsa , girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilir, astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz.
13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 7.evinize geçiyor,
İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde vurgulanır. 7. ev aynı zamanda anlaşmalar ve sözleşmelerle de ilişkilidir bu dönemde önemli anlaşmaların gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir . Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  Yakın ilişkide olduğunuz  kişilerle de  önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir dönemde olacaksınız . İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak ,ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir.
19 Aralık’ta İkizler burcunda sizlerin  12. evinizde Dolunay gerçekleşecek,
12.evinizde gerçekleşecek bu şanslı Dolunay’da sağlığınız, çalışma hayatınız, günlük rutin işler konularında daha önce fark etmediğiniz konular ortaya çıkabilir. Dolunay Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacağından yukarıda bahsettiğimiz konularda şans ve fırsatlar söz konusu olabilir, uzaklarda yaşayan akrabalarınızdan ,  eşinizin akrabalarından destek alabilirsiniz. Yalnız Neptün ile uyumsuz açılar da devrede olacağından  ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmekte olup sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabilir özellikle çalışma koşullarınızda, çalışma arkadaşlarınız, beslenme konularında bir takım düzenlemeler yapmanız gerekebilir.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 7.evinizde geri hareketine başlıyor
Her şeyden önce Venüs, haritamızda, sevgide, öz değerimiz  ve para akışında geçtiği her yerde zevk ve uyum veren bir  gezegendir. Venüs, bir değer ve estetik duygusuyla ilgimizi çeken şeylerin ve kurduğumuz ilişki türlerinin altında yatan bir arketiptir. Venüs retrodayken, aşk ve parayla ilgili konular durgun, kurumuş veya soğumuş gibi görünebilir - Venüs retrosu sırasında ilişkilerde aşılmaz görünen zorluklarla yüzleşmek gerekir,  bazen eski sevgililer ortaya çıkabilir ama exten next olmaz. Bu süreçte ; evlilik ilişkilerinde, ortaklık ve yasal konularda uzlaşma sağlanması zor olabilir. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönem değildir.  Hali hazırda kararlı ilişkiler içinde olanlar, sevgililer  kendilerini romantik bir soğukluk içinde bulabilirler. Şu anda ne kadar rahatsız edici gelse de, Venüs retroları, derinlere yerleşmiş romantik endişeleri gidermek için de mükemmel bir fırsat olabilir, böylece aşk işine netlik ve güvenle dönebiliriz.  Ayrılığın kendisi acı verici olsa da, sonradan görmenin yararına olarak, daha sonra ilişkimizin yüzeyinin altında bir değerler eşitsizliğinin köpürdüğünü ve gerilim yarattığını kabul edebiliriz. Ne istediğimize ve belki de onsuz yapamayacağımıza dair daha net bir anlayışla donanmış olarak, retrograd sonrası doğru ortaklığı veya ilişkiyi çekme olasılığı daha yüksektir.
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 10.evinizde düz hareketine geçiyor,
Kiron’nun  düz harekete geçmesi ile etrafınızdakileri önemsediğiniz gibi kendinize de özen gösterme zamanı gelmiş demektir. Kariyeriniz ve statünüz veya ebeveynlerinizle ilgili konular da  kendinizi  sevmeye  ve kendinizi ilk sıraya koymanın getirdiği iyileşme zamanı. İşlerin nasıl olduğunu , değiştirme yeteneğinize inanın tüm bu konularda şifanın sizi  yönlendirmesine izin verin. Kariyer planınızı bir krizle yeniden düzenleyebilirsiniz. Kariyerle ilgili konularda takıntılı bir hırsınız olabilir belki de özel hayatınızdan bir kaçış olarak bunu yapmak isteyebilirsiniz.
 21 Aralık’ta  da Güneş 0ğlak burcuna 7. Evinize giriyor,
Güneş’in bu alana transit etmesiyle birlikte ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler hayatınıza girebilir. Güneş’in doğum haritanızdaki  gezegenlere  uyumlu ya da uyumsuz olmasına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Eğer  natal gezegenlere uyumlu açıları ağırlıkta ise,  başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde eder. önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz. İşle ilgili konularda, deneyimli kişilere danışılabilirsiniz. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu transit sürecinde bazılarınız yer değişikliği yapılabilirsiniz. İlişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak isteyebileceğiniz bir süreçte olacaksınız.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 9.evinizde başlıyor,
Uzak seyahatler ve yabancılar, eğitim, yayıncılık, dini ve ilahi konular, hayata bakışı genişletecek felsefi konular, uzak akrabalar, eşinizin akrabaları , çalışma  hayatınız, sağlık konuları ve günlük rutin işlerinizle  ilgili temalarda olumlu gelişmeler beklenebilir. Bu transit, gerek gezi amaçlı, gerekse iş amaçlı seyahatlerde şans ve fırsatlara açık olunacağını, başarı sağlanacağını veya keyif alınacağını gösterebilir. Bu dönemde yapacağınız  seyahatler ufkunuzu  genişletebilir.  Ayrıca yabancılarla yapılan her türlü aktivite, turizm, uluslararası konular ve dış ticaretle ilgili konular da bu süreçte gündeminizde olabilir. Eğitim ve yayıncılıkla ilgili tüm konular ; öğrenme ve araştırma  isteğiniz olabilir ,özellikle  de felsefi, dinsel ve ruhsal alanlarda kendinizi  geliştirme olanaklarına sahip olabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde seminer düzenleyebilir,  bilgi paylaşmak ve eğitimle ilgili konularda başarı sağlanabilir. Bazılarınız bu dönemde yurtdışından eğitim alabilir, yabancılarla ticaret yapabilir, kendinizi tanıtabilir, sosyal medya ve reklam işleri ile uğraşabilir, bu konularda şans ve fırsatlara açık olabilir.İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
                                                                                                                                                                      Astrolog Esin Aksu
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 8.evinizde düz hareketine başlıyor.
Neptün geri hareketinde hepimiz, içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük, siz sevgili Aslan’lar ise okült konular da araştırmalar yaparak bu konular da derinleşmiş, meditasyon gibi çalışmalar yaparak ideallerinize ve hayallerinize içsel olarak hazırlanmış olabilirsiniz. Neptün’ün düz hareketinde ise artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Diğer taraftan Neptün geri hareketinde fazlasıyla belirginleşen parasal konulardaki kararsızlıklar ve bu konularda verilmiş yanlış kararlar, kayıplara, kandırılmalara ve yanılgılara sebebiyet verebilir. Bu dönem de parasal konuları bağlayan anlaşmalar yapmak için uygun değildir. Yakınlarınız ve ebeveynlerinizle ilgili riskli konular ve kayıplar söz konusu olabilir. Ancak doğum haritanıza transit Neptün iyi açılar yapıyorsa, ortaklaşa kazanımlar ve alacak verecek konularında aradığınız desteği bulabilirsiniz. Sezgileriniz ve hayal gücünüz sayesinde para kazanabilirsiniz.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin 5.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. 5.ev konuları bu tutulma zamanına damgasını vuracak. Aşk hayatınız hareketlenebilir, yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz ya da var olan ilişkinizde yeni bir döneme başlayabilirsiniz. Çocuğu olan yükselen Aslan’lar için bu tutulmada gündem çocukları olabilir, çocuklarınızla ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Çocuklarınız yeni bir eğitime başlayabilir, yazarak kendilerini tanıtabilirler ya da okul hayatlarında başarılar elde edebilirler. Diğer taraftan hobileriniz, yetenekleriniz, hayatın keyifli yanları ile ilgili konularda da yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Hobilerinizle ilgili yeni bir eğitime başlamak ya da riskli bir yatırım anlaşması yapmak söz konusu olabilir. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, hem aşk hayatınızda hem de çocuklarınızla ilgili konularda dikkatli ve bilinçli davranmalısınız. Ayrıca bu Yeniay’da ilişkileriniz, sosyal statünüz ve kariyerinizle ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. Dış faktörlerin zorlamasıyla tüm kariyerinizde işler kontrolünüz dışında gelişebilir. Güvendiğiniz dağlara karlar yağabilir, dikkat etmelisiniz. Ayrıca finansal açıdan zorlanmalar, gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir.  Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. 
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna sizlerin 5. Evinize geçiyor,
Bu süreçte tüm eforunuz ve enerjiniz aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir. Bu dönemde özellikle sportif aktivitelere katılarak kendinizi güçlendirebilir, enerjinizi dengeleyebilirsiniz. Aşk ve cinsellik konuları da hayatınızda vurgu kazabilir.
13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 6.evinize geçiyor,
Merkür’ün 6.evinize transiti ile birlikte; iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından iyi bir süreçte olacaksınız. Kimileriniz  aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle iyi ilişkileri  sayesinde daha başarılı olabilir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için, iş koşullarındaki sorunları çözmek, planlar yapmak, sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir.
19 Aralık’ta İkizler burcunda sizlerin 11.evinizde dolunay gerçekleşecek,
Bu dolunayla birlikte sosyal çevrenizden kişilerle ve arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirirken onların hayatlarında tamamlanan ve netleşen durumlardan haberdar olabilirsiniz. Aynı ideali paylaştığınız kişilerden destek görebilirsiniz. Hayatla ilgili hedeflerinizi diğerleri ile paylaşabilirsiniz. Kariyer getirilerinizle ilgili konular gündeme gelebilir eğer doğum haritanıza olumlu açılar varsa kariyer getirilerinizde artış söz konusu olabilir.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 6.evinizde geri hareketine başlıyor
Venüs’ün geri hareketi ile değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar sorgulanmaya açılıyor. Özellikle, günlük rutinlerinizi, işinizi, iş alanınızdaki sorunları ve ekip arkadaşlarınızla ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. Ekip arkadaşlarınızın sizi kullandığını, arkanızdan iş çevirdiklerini düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, finans konularında, işiniz, sağlığınız ve günlük rutinleriniz konularında kararlar verip uygulamak yerine gözlem yapmaya çalışın. Retro döneminde aldığınız kararlar sonrasında sizi pişman edebileceğinden kararlarınızı Retro dönemi sonrasına bırakmalısınız. İşinizle ilgili para kaybı söz konusu olabilir.
19 Aralık’ta   Kiron  Koç burcunda 9.evinizde düz hareketine geçiyor,
Kiron 9. Evinizde geri harekette iken hayatınızdaki olumlu olasılıkları görmekte çok daha fazla zorlanmış ve hayatınıza dışarıdan, başka bir açısından bakmakta güçlük çekmiş olabilirsiniz. Kironun düz harekete geçmesiyle diğerlerine şifa olarak kendi hayatınızdaki olasılıkları görme ve bir anlamda şifa bulma zamanı da gelmiş demektir. Yurtdışı ya da yükseköğretim konularında kiron geri hareketinde yaşadığınız zorlanmalar ve aldığınız dersleri hem kendinize hem de diğerlerine şifa olarak dağıtabilirsiniz.
21 Aralık’ta da Güneş 0ğlak burcuna 6. Evinize giriyor,
Ayın 21 inden sonra ise hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 8.evinizde başlıyor,
Yaklaşık bir yıl boyunca, kendi imkanlarınız dışında gelişen finansal fırsatlar ve başkalarından elde edilen kazançlar söz konusu olabilir. Eşinizin ya da ortağınızın gelirlerinde artışlar olabilir, finansal imkanları genişleyebilir. Jüpiter bu alandan geçerken finansal imkanları iyicil açılarla genişletirken banka, sigorta, nafaka, kredi gibi ödemelerinizi de genişletebilir. Özellikle natal haritanızla kötücül açılarla irtibat halinde olan Jüpiter finansal konularda kayıplar da verebilir. Diğer taraftan Kredi ve borçların ödenmesi konusunda diğer insanlardan destekler bulabilirsiniz. Uzun zamandır tahsil etmeyi beklediğiniz alacaklarınız alabilirsiniz. Miras gibi konulardan gelir elde edebilirsiniz. 8. ev riskli durumları ve ameliyatları anlatır, eğer bu bir yıllık süreçte ameliyat olmanız söz konusu olursa Jüpiter sizi koruyacak ve iyileşmeniz için destekleyecektir. Okült konulara ilginiz artabilir bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz.
                                                                                                                                                                   Astrolog Yasemin Özbek
BAŞAK  VE YÜKSELEN BAŞAKLAR ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 7.evinizde düz hareketine başlıyor.
Bir süredir içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük,  düz hareketinde ise artık tüm hayallerimizi ve ideallerimizi yaratıcılığımızı  kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Neptün kişisel haritalarınızda  Venüs’e ve Merkür’e uyumsuz açılar yapıyorsa,  bire bir ilişkilerinizde hayal kırıklıkları, aldanmalar, yanlış kararlar riski söz konusu olabilir. Egonuz yönünde hareket etmekten uzaklaşabilir, fedakârlığa veya vazgeçmeye eğilim gösterebilir, ilişkilerde karşı tarafı gereğinden fazla idealize edebilir, gerçeklerden uzaklaşabilir, yanlış kararlar alabilirsiniz. Burası aynı zamanda  özel anlaşmalar ve görüşmeler, ortaklıklar, davalar ve duruşmalar alanlarını da anlattığı için kişisel doğum haritalarınızdaki etkilere göre eğer olumsuzsa  zorlanmalar yaşanabilir eğer  uyumlu açılar yapıyorsa, aşk ve ilişkilerde mutluluk, uyum ve huzur söz konusudur. Ayrıca sezgileriniz  sayesinde doğru kişilerle doğru işlere girişebilir, ortaklaşa işlerden istifade edebilirsiniz.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin 4.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Yeniay ev, aile, özel hayatınız , ebeveynlerle olan ilişkileriniz , ev alımı-satımı gibi konularda yeni başlangıçlar ve girişim zamanıdır bu konularla ilgili bir takım kararlar almanız gerekebilir, ailenizle bir takım konularda uzlaşma sağlamak söz konusu olabilir. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda olduğundan  tüm bu konularla ilgili gerçekleşmeyecek, yanıltıcı konulardan uzak durmalı, sağlam adımlar atarak geleceği düşünmelisiniz. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. 
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna sizlerin 4.  Evinize geçiyor,
Mars’ın bu alanda olması ,aile içinde gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Bu transitte önünü kesemediğimiz durumlar çığ gibi büyüyerek karşımıza çıkabilir Evle ilgili güvenlik tedbirleri almak gerekir, ev kazalarına da açık olunan bir transittir. Eğer Mars’ın gergin açıları varsa daha da dikkat edilmesi gerekir. Eğer Mars’ın açıları uyumlu ise taşınabilir, evde değişiklik yapmak amacıyla girişimler yapabilirsiniz. Eforunuzu ve enerjinizi ailevi konulara, ebeveynlerinize  harcayacağınız bir süreçte olacaksınız.
13 Aralık’ta  Merkür Oğlak burcuna sizlerin 5.evinize geçiyor,
Beşinci ev çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetlerle alakalıdır. Merkür bu alandan geçiş yaparken, tüm  zihniniz  ve düşünceleriniz  de bu konular üzerinde odaklıdır. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bu süreçte sevdiğiniz bir kişiden  haber ya da teklif alabilirsiniz ya da teklifte bulunabilirsiniz.  Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
19 Aralık’ta İkizler burcunda sizlerin 10.evinizde Dolunay gerçekleşecek,
10.evinizde gerçekleşecek bu şanslı dolunayda kariyer, statünüz ve annenizle ilgili bir takım  netleşen ve ortaya çıkan olumlu durumlar söz konusu olabilir. Bazılarınız kariyerinde terfi edebilir, kimileriniz evlenmeye karar verebilir, bazılarınız daha iyi bir işe girebilir, işyerinizdeki üstlerinizle ilişkilerinizde şans ve fırsatlar ortaya çıkabilir. Yalnız Dolunay zamanı Güneş Neptün karesi devam edeceği için  bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmektedir , sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabileceğinden dikkatli olmalısınız.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 5.evinizde geri hareketine başlıyor
Her şeyden önce Venüs, haritamızda, sevgide, öz değerimiz  ve para akışında geçtiği her yerde zevk ve uyum veren bir  gezegendir. Venüs, bir değer ve estetik duygusuyla ilgimizi çeken şeylerin ve kurduğumuz ilişki türlerinin altında yatan bir arketiptir. Venüs retrodayken, aşk ve parayla ilgili konular durgun, kurumuş veya soğumuş gibi görünebilir - Venüs retrosu sırasında ilişkilerde aşılmaz görünen zorluklarla yüzleşmek gerekir,  bazen eski sevgililer ortaya çıkabilir ama exten next olmaz. Bu süreçte ; çocuklarla, sevgilinizle olan ilişkilerinizde bir soğukluk, mesafe olabilir. Yaratıcılığınızı hobileriniz ve sanatsal aktivitelerinizi  yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Borsa gibi spekülasyon içeren konularda olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. 
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 8.evinizde düz hareketine geçiyor,
Yaralı şifacı Kiron düz hareketine geçtiğinde psikolojik anlamda derinlerde yaşadığınız  bir yara , derin korku, takıntı ve kaygılarınız  olabilir. Ölüm ve ölüm ötesi konular, maddi krizler  gündeminize gelebilir. Başkalarının maddi kaynakları yani miras, nafaka, sigorta ile ilgili maddi manevi yaralar almanız  söz konusu olabilir. Bu süreçte vergi, nafaka, sigorta borçlarınızı zamanında ödemezseniz sonradan krizler yaşayabilirsiniz. Kimilerinizin hayatında hayati risk taşıyan fiziksel bir rahatsızlık ortaya çıkabilir, ameliyat olmanız gerekebilir.
21 Aralık’ta  Güneş 0ğlak burcuna 5. Evinize giriyor,
Ayın 21 inden sonra odak noktanız; çocuklar, aşk ,hobiler, sportif alanlarda olacaktır. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelerine ve kendinize daha fazla  vakit ayırmak isteyebilirsiniz.  Güneş’in bu alanda olması kendinizi çocuklarla, aşkınızla veya yaratıcılığınız ile ortaya koymak istersiniz tabi Güneş Oğlak burcunda olduğu için eğlenmek isterken bile işinizi ve sorumluluklarınızı düşünebilirsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olmak, sosyal organizasyonlarda sorumluluk almak isteyebilirsiniz.  Bu dönemde daha fazla hobilerinizle uğraşmak ve hobilerinizi gelecek hedeflerinizde kullanmak üzere sistemleştirebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde çocuklarının sorumluluklarını daha fazla üstlenebilirler. Bazılarınız süre gelen bir aşk ilişkiniz varsa bunun adını koymak isteyebilir, ciddi bir kararla sözlenebilir ya da nişanlanabilir.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 7 evinizde başlıyor
Şans , bolluk ve bereket , fırsatlar gezeni Jüpiter her türlü ilişkileriniz anlatan alanda 1 yıl boyunca hareket edecek. Bu süreçte, ortaklık teklifleri, ortaklaşa projeler alanları hareketlenebilir, evlilik, ortaklık gibi resmi imza gerektiren birliktelikler için ideal bir süreçtir eğer kişisel doğum haritanız harita vaat ediyorsa, maddi imkânları geniş olan bir partner veya eş bulabilirsiniz Bazılarınızın hayatına önemli, saygın, kültürlü kişiler özel veya profesyonel anlamda hayatınıza girebilir, size  yardımcı olabilirler. Jüpiter yabancı kişileri  de ifade ettiğinden ,bu dönemde yabancı bir eş veya yabancılarla ortaklaşa işlere girilebilirsiniz, başarılarınız daha bir  görünür olabilir. Sosyal anlamda destek görebilirsiniz, yakın ilişkilerinizde iyimserlik hakimdir. Danışmanlık tarzı ilişkilerden de  başarı şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kimileriniz bu süreçte sizden  farklı kültürlere ve deneyimlere sahip kişilerle tanışabilir  ufkunuzu  genişletebilirsiniz. Bu dönemde yasal davalarınız varsa  hukuksal sorunlar sizin  lehinize  işleyebilir. İyi bir ay olması dileği ile ,sevgiler.
                                                                                                                                                                  Astrolog Esin Aksu