• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2021

ARALIK 2021


ARALIK 2021

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 6.evinizde düz hareketine başlıyor.
Neptün geri hareketinde hepimiz, içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük, siz sevgili Terazi’ler ise özellikle işinizle, iş alanınızla, ekip arkadaşlarınızla ilgili ya da sağlığınızla ilgili konularda çözüm arayışlarınızda kaybolmuş, yolunuzu şaşırmış olabilirsiniz. Neptün’ün düz hareketinde ise artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Ancak alkol bağımlılığı gibi risklere dikkat etmelisiniz. Diğer taraftan, İş alanında astlar ve çalışanlar yönünden, aldanma, yanıltma, hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz bunun yanı sıra diğerlerinin iyiliği için çalışmak, başkalarına hizmet etmek ve yardımlaşma ruhsal sağlığınız için çok iyi gelecektir.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin 3.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. 3.ev konuları bu tutulma zamanına damgasını vuracak. Zihinsel ve iletişimsel becerilerinizi kullanarak kendinizi ifade edebilir, fikirlerinizi yazarak veya konuşarak diğerlerine iletebilirsiniz. Bu tutulma ile önemli görüşmeler ve anlaşmalar gündeminize gelebilir. Kardeşleriniz ya da yakınlarınızla ilgili konular ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, seyahat etmekle ilgili gündemleriniz olabilir ve bu konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, hem yakınlarınızla, hem iletişimsel konularla hem de eğitimlerle ilgili konularda dikkatli ve bilinçli davranmalısınız. Ayrıca bu Yeniay’da yakınlarınızla ilişkileriniz, eğitim ve finansla ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. Dış faktörlerin zorlamasıyla finansal değişimler, kontrolünüz dışında gelişebilir. Güvendiğiniz dağlara karlar yağabilir, dikkat etmelisiniz. Ayrıca finansal açıdan zorlanmalar, gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Özellikle yakınlarınızla kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. 
13 Aralık’ da Mars Yay burcuna sizlerin 3. Evinize geçiyor,
Bu transit ile birlikte yakın çevre ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur. Yakınlarla ilişkilerde gerginlikler  de yaşanabilir. Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir. Fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz  artar. Aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir. Kazalara açık bir süreçtir, özellikle kişisel  haritalarınızda  sert açılarınız varsa daha   belirgindir. Eğer uyumlu açılarınız varsa eğitim, seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele etmeyi, uğraş vermeyi, emek harcamayı da gösterir.
13 Aralık’ da Merkür Oğlak burcuna sizlerin 4.evinize geçiyor,
Merkür’ün 4.evinizde seyahati ile birlikte; ev hayatınız, ailevi ilişkileriniz, ebeveynlerinizle ilgili konular gündeminize gelecektir. Evinizle ilgili planlar yapabilir, evinizde yapacağınız değişiklikleri konuşabilir ve planlayabilirsiniz. Aynı zamanda ebeveynlerinizle ilgili konular da ya da ailevi konularda önemli görüşmeler veya konuşmalar yapabilirsiniz. Bu dönemde eviniz değiştirebilirsiniz. Diğer taraftan bu dönem geleceğe yönelik planlarınızı yapmanız ve dikkatli adımlar atmanız gereken zamanlardır. Özel hayatınızı gözden geçirebilir ve hayatınızı yeniden organize edebilirsiniz.
19 Aralık’ da İkizler burcunda sizlerin 9.evinizde dolunay gerçekleşecek,
Bu dolunayla uzak yerlere seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konularla ilgili gündemleriniz olabilir. Bu konularda netleşen ve belirginleşen, görünür hale gelen durumlar söz konusu olabilir. İşinizi büyütmek ve tanıtmak istiyorsanız dolunay ışığı sizi aydınlatacak ve kendinizi ve işinizi tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, seminer vermek gibi faaliyetleriniz için de dolunayın ışığından faydalanabilirsiniz.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 4.evinizde geri hareketine başlıyor
Venüs’ün geri hareketi ile değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar sorgulanmaya açılıyor. Özellikle, ailevi ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. Aile üyelerinizin, sizi kullandığını, arkanızdan iş çevirdiklerini düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, finans, eviniz, yaşadığınız yer, gayrimenkulleriniz ve ailenizle ilgili konularda kararlar verip uygulamak yerine gözlem yapmaya çalışın. Retro döneminde aldığınız kararlar sonrasında sizi pişman edebileceğinden kararlarınızı Retro dönemi sonrasına bırakmalısınız. İşinizle ilgili para kaybı söz konusu olabilir.
19 Aralık   Kiron Koç burcunda 7.evinizde düz hareketine geçiyor,
Kiron 7. Evinizde seyahat ederken, ikili ilişkilerinizde dengeyi bulmakta zorlanabilirsiniz. Abartılı bir şekilde partner arayışına girebilir ya da tam tersi yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Kiron’un düz harekete geçmesiyle eşiniz, ortağınız ya da ikili ilişkilerde bulunduğunuz kişilere faydalı olabilir, onların şifacısı olabilirsiniz. Ancak karşınızdakilere faydalı olmaya çalışırken kendinizde zararınız dokunabilir. Bir sağlık çalışanı ile ilişki kurabilirsiniz.
21 Aralık’ta da Güneş 0ğlak burcuna 4. Evinize giriyor,
Ayın 21 inden sonra,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. .Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya evinizi tadilat yapabilirsiniz.  Ev ve aileye ait konularla ilgili uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.

29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 6.evinizde başlıyor,
Yaklaşık 1 yıl boyunca sağlık, iş ilişkileri, astlarınız, hizmetliler ve çalışanlarınızla ilgili konularda fayda ve destek bulabileceksiniz. Bu süreçte iş yeteneklerinizi geliştirebilir, iş koşullarınızı iyileştirebilirsiniz. Sorumluluklarınızı yerine getirmeniz sizi başarıya götürecektir. Çalışanlarınızdan maksimum performans alabilirsiniz ve çalışanlarınızın yeteneklerinden faydalanabilirsiniz. Eğer tedavi görmeniz gereken bir hastalığınız varsa tedavi süreciniz iyiye gidecektir. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için de iyi bir zaman dilimi olacaktır. Diğer taraftan günlük hayatınızı iyi düzenlemeli, spor ve benzeri aktivitelere vakit ayırmalısınız.İyi bir ay olması dileği ile sevgiler.
                                                                                                                                              Astrolog Yasemin Özbek
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 5.evinizde düz hareketine başlıyor.
Bir süredir içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük,  düz hareketinde ise artık tüm hayallerimizi ve ideallerimizi yaratıcılığımızı  kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Neptün bu alanda iken  çocuklar, aşk ve ilişkilerle ilgili temalar ön plana çıkabilir.  Neptün’ün olumsuz açılarında romantik ilişkilerde hassasiyetler ve duygusal türbülanslar, hayal kırıklığı ve yanılgı, aldanma getirebilir. Çocuklarla ilişkilerde ya da onların hayatında önem taşıyan durumlarla ilgili, örneğin sağlıklarıyla ile ilgili sorunlar olabilir. Gergin açılar artistik ve sanatsal konularda yaratıcı ve aşkın etkiler yaratırken, keyif verici maddelere düşkünlük de görülebilir. Aşk ve ilişkilerde kararsızlık, belirsizlik olabilir. Kişi çocuk sahibi olmak isteyip istemediği konusunda netleşemeyebilir. Hayattan aldığı keyifler alanında tatminsizlikler görülebilir. Neptün bu alandan geçiş yaparken uyumlu açıları varsa , bu alanlarda olumlu etkiler ortaya çıkacaktır. Aşkta aradığını bulma, çocuklarla ilişkilerin fedakârca ve manevi anlamda tatmin getiren yönleri ortaya çıkacaktır.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin 2.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu Yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Yeniay parasal konularda , para kazanma şeklinizde yeni başlangıçlar ve girişim zamanıdır bu konularla ilgili bir takım kararlar almanız gerekebilir, parasal  konularda uzlaşma sağlamak, gelir-gider düzenlemeleri yapmak, başkaları ile olan kaynaklardan gelen kazançlar  söz konusu olabilir. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda olduğundan  tüm bu konularla ilgili gerçekleşmeyecek, yanıltıcı konulardan uzak durmalı, sağlam adımlar atarak geleceği düşünmelisiniz. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. 
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna sizlerin 2.  evinize geçiyor,
Mars’ın bu alanda olması , maddi güvenlik ihtiyacınızda  artış sağlayabilir. Para kazanmak için çok efor sarf ettiğinizi hissedebilir, hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz. 2. Evdeki Mars para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmakla, bazen spor ya da dansı kariyer haline getirmekle ilgilidir. Ancak borç ya da kredi almakla ilgili olumlu yorumlanmaz. Hızlı para kazanmak ve kazancı aynı hızda tüketmeyi gösterir. Ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz çok önemlidir.
 13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 3.evinize geçiyor,
Zihinsel ya da iletişimsel becerileri geliştirme konusunda fırsatlar yakalama fırsatı söz konusudur.  Fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olduğunuz bir süreçte olacaktır.  Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal zamanlardandır.
19 Aralık’ta İkizler burcunda sizlerin 8.evinizde Dolunay gerçekleşecek,
8. evinizde gerçekleşecek bu şanslı dolunayda  psikolojik değişimler, miras, nafaka, vergi sigorta  ile ilgili bir takım  netleşen ve ortaya çıkan olumlu durumlar söz konusu olabilir. Bazılarınız  başkalarından gelen kaynaklar, ortaklaşa kazançlardan  şans ve fırsatlar  yakalayabilir. Bazılarınız bu dönemde okült konularla daha fazla ilgilenebilir, psikolojik konuları  hayatınıza dahil edebilirsiniz. Yalnız Dolunay zamanı Güneş Neptün karesi devam edeceği için  tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmektedir , müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabileceğinden dikkatli olmalısınız.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 3.evinizde geri hareketine başlıyor
Her şeyden önce Venüs, haritamızda, sevgide, öz değerimiz  ve para akışında geçtiği her yerde zevk ve uyum veren bir  gezegendir. Venüs, bir değer ve estetik duygusuyla ilgimizi çeken şeylerin ve kurduğumuz ilişki türlerinin altında yatan bir arketiptir. Venüs retrodayken, yakın çevre ile ; kardeşler, akrabalar, komşular, kuzenlerle ilişkilerinizde soğukluğa , uzlaşamamaya sebep olabilir. Ticari konularla uğraşanların  bu dönemde kazançlarında azalmalar görebilir.
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 6.evinizde düz hareketine geçiyor,
Kendinizi insanlara verdiğiniz hizmetle mutlu edebileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Aynı zamanda Kiron bu alanda çalışma hayatımızda, günlük rutinlerimizde ve sağlığımızla ilgili konularda çok fazla eleştir yapmaya bağımlı yapabilir  sizi, bu süreçte insanları fazla eleştirebilirsiniz eleştiri dozunuzu ayarlamakta fayda vardır. Sağlıkla ilgili diyetle ilgili konularda kendinize ve başkalarına şifa vermeye çalışın , kişilerin hayatlarını iyileştirme, çalışma hayatında işbirliği yaparak işleri kolaylaştırma gibi yardımlarda bulunmak size iyi gelecektir.
21 Aralık ta da Güneş 0ğlak burcuna 3. Evinize giriyor,
Ayın 21 inden sonra odak noktanız; merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun bir süreçtir, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz olabilir  ve insanların söylediklerinizi duymasını istersiniz.  Yakın çevre ile ilişkileriniz daha fazla odak noktanızda olabilir , yakınlarınızın dikkatini daha çok çekeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Kısa seyahatler ve eğitimler, seminerler bu dönemde gündeminizde daha fazla olabilir.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 5. evinizde başlıyor
Şans , bolluk ve bereket , fırsatlar gezeni   Jüpiter’in yaklaşık bir yıl boyunca çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve kaçamak tatillerle ilişkilendirilen 5. evde hareket ediyor olması,  bu konularda pozitif gelişmelerle karşılaşabileceğinizi gösterir. Çocuk sahibi olmayı denemek açısından değerlendirilebilir. Çocuklarız varsa,  onlarla ilişkileriniz  geliştirici rol oynayacaktır. Onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çocuklardan destek alınan, onlar için yatırımlar yapılabilecek güzel bir zamandır.  Sanatsal konularda yeteneğiniz varsa yaratıcılığınız artabilir; daha fazla şey üretebilirsiniz. Artistik ve sanatsal işlerde kendinizi gösterme şansı ve potansiyeli daha fazla olabilir. Kimileriniz kendini sanatsal anlamda daha güçlü ve bütünsel ifade edebilir; bu alandan daha fazla kazanım elde edebilir, hobilerinize, sportif aktivitelere daha çok vakit ayırabilirsiniz. Kimileriniz ise aşk hayatınızla  ilgili olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Bazılarınız  kendinizden  farklı kültürden veya daha fazla hayat deneyimine sahip kişilerle aşk yaşayabilirsiniz. Eğlence hayatında da renklenme, hareketlenme olabilir. Buna paralel olarak sosyalliğiniz de artabilir. Sosyal organizasyonlara, kulüplere, arkadaş partilerine katılabilirsiniz.İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
                                                                                                                                                                         
                                                                                                                                                                                               Astrolog Esin Aksu

 YAY VE YÜKSELEN YAYLAR ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 4.evinizde düz hareketine başlıyor.
Neptün geri hareketinde hepimiz, içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük, siz sevgili Yay’lar ise özellikle ailenizle, ebeveynlerinizle, yaşadığınız yer ve evinizle ilgili ya da gayrimenkullerinizle ilgili konularda çözüm arayışlarınızda kaybolmuş, yolunuzu şaşırmış olabilirsiniz. Neptün’ün düz hareketinde ise artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Ailenizle duygusal paylaşımlar da bulunabilir, aileniz için fedakarlıklar da bulunabilirsiniz. Aile içinde dayanışma ve yardımlaşma ile sorunları çözebilirsiniz.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin 1.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. 1.ev konuları bu tutulma zamanına damgasını vuracak. Bu tutulma fiziksel enerjinizle birlikte zihinsel enerjinizi de arttıracağından, kendinizi iletişim yollarını da kullanarak daha fazla ortaya koyabilirsiniz. Özgüveniniz yükseleceğinden otoritenizi de daha fazla göstermeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, hem yakınlarınızla, hem ailenizle ilgili konularla hem de eviniz ve gayrimenkullerle ilgili konularda dikkatli ve bilinçli davranmalısınız. Ayrıca bu Yeniay’da yakınlarınızla ilişkileriniz, işleriniz, çalışma arkadaşlarınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınızla ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. Ayrıca finansal açıdan zorlanmalar, gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Özellikle ilişkilerinizde kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. 
13 Aralık’ da Mars Yay burcuna sizlerin 1. Evinize geçiyor,
Mars 1. evinizden geçtiğinde harekete geçme, kendinizi  ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz  tetiklenebilir. Kendinizi  aktif, enerjik hissedersiniz ve enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Mars’ın agresyon enerjisi ile  dominant davranışlar,  gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde enerjilerini kaslarını ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. Bu dönemde  sağlığınıza özen göstermelisiniz özellikle baş bölgesindeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler söz konusu olabilir.
13 Aralık’ da Merkür Oğlak burcuna sizlerin 2.evinize geçiyor,
Bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir ve özellikle de parasal sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. Bu dönemin en önemli vurgusunun kendi yeteneklerinize güvenerek para kazanmak olduğunu hatırlamanız gerekir.
19 Aralık’ da İkizler burcunda sizlerin 7.evinizde Dolunay gerçekleşecek,
Bu dolunayla birlikte ilişkileriniz, ortaklığınız veya varsa davalarınızla ilgili konularda netleşen durumlar söz konusu olabilir. Dolunayın ışığı altında evlilik teklifi alabilir, bazılarınız evlenebilirsiniz. Yeni bir ortaklık kurabilirsiniz veya devam eden ortaklığınızla ilgili durumlar açığa çıkabilir. Bazılarınızın açıkça düşmanlık yapan kişilerle uğraşması gerekirken bazılarınız ise taşınabilirler.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 2.evinizde geri hareketine başlıyor
Venüs’ün geri hareketi ile değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar sorgulanmaya açılıyor, finansal konular da, alacak verecek konularında sorunlar yaşayabilirsiniz. Para kaybı söz konusu olabilir. Kendinizi değersiz hissedebileceğiniz gibi ilişkilerinizde de sorunlar yaşayabilirsiniz. Venüs retrosu süresince parasal işlemlerinize dikkat etmeli, parasal kararlarınızı Retro sonrasına bırakmalısınız. Diğer yandan Venüs retrosunda tahsil edemediğiniz bir alacağı alabilirsiniz.
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 5.evinizde düz hareketine geçiyor,
Kironun 5. evinizde düz harekete geçmesiyle, çocuklarınıza ve ilişkilerinizde şifa dağıtarak kendi ruhunuza şifa verebilirsiniz. Hobilerinizi kullanarak şifa dağıtabilirsiniz. Ancak çocuklarınıza dayatma ya da kendi yapmanız gerekenleri onlardan bekleme gibi davranışlardan kaçınmalısınız. Kiron düz harekette dahi olsa borsa gibi riskli yatırımlardan uzak durmalısınız.
21 Aralık’ta  Güneş 0ğlak burcuna 2. evinize giriyor,
Ayın 21 inden sonra ise finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bu süreçte  bütçenizi iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz de artabilir. Kendi idari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızda etkin erkek figürlerinden  gelen destek sayesinde de gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte  başkalarından beklenti yerine  kendi bütçenize, yeteneklerinize elde edeceğiniz gelire güvenmenizde  fayda vardır.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 4.evinizde başlıyor,
Yaklaşık bir yıl boyunca; ailevi konular, yuva ve yerleşim konularıyla ilgili önemli şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz ve bu konularda genişleme ve gelişme yaşayabilirsiniz. Ev sahibi olabilir, gayrimenkul alıp satabilir, taşınabilir ya da yer değiştirebilirsiniz. Aile içerisindeki gerginliklerin üstesinden gelebilir, kırgınlıkları bitirebilirsiniz. Aile de genişleme olabilir. Ailenizden destek alabilir, aile içerisinde karşılıklı olarak cömert olursunuz. Mutluluğu ve huzuru daha çok aile içerisinde bulabilirsiniz.İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
                                                                                                                                                                Astrolog Yasemin Özbek
OĞLAK  VE YÜKSELEN OĞLAKLAR ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 3.evinizde düz hareketine başlıyor.
Bir süredir içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük,  düz hareketinde ise artık tüm hayallerimizi ve ideallerimizi yaratıcılığımızı  kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Neptün bu alanda iken yakınlarla ilişkilerde egonun aşılması, fedakârlık, şefkat ve merhametin vurgu kazanacağı bir döneme işaret eder. Yakınların hayatlarında belirsizlikler, yanılgılar, aldanmalar yaşanabilir. Bazılarınız  kendi düşüncelerinde karmaşa ve belirsizlikler yaşayabilir, gerçeklerden uzaklaşabilir. Kontratlar ve belgelerle ilgili karışıklıklar, kayıplar konusunda dikkatli olmak gereken bir dönemdir bu.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin  12 .evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu Yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Yeniay , gözden geçirme, bırakma ve  ruhsal şekilde  fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda da bir tür geri çekilme zamanı da olabilir. Bir tür ruh arayışı  ve bir miktar zihinsel huzuru bulma isteği ortaya çıkacaktır. Bu süreçte içe çekilme, meditasyon yapma, spritüel konularla ilgilenme söz konusu olabilir.
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna sizlerin 12.  evinize geçiyor,
 Enerji ve eforu ifade eden Mars’ın bu alandan geçişi, enerjinin düşmesi anlamına gelebilir;  kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz.  Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir. Güçsüz yerleşimde olduğunda, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Dikkat etmeniz  gereken diğer bir husus da gerginliklerinizi dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanan rahatsızlıklar olabilir. Mars 12.evdeyken  bilinçaltı motivasyonları ve psikolojik dürtüleri uyandırması muhtemeldir. Bu dönemde, bilinçaltının araştırılmasına , okült veya parapsikoloji alanını keşfetmeye ilgi duymaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bir hayal kırıklığı, kendini inkar etme ve arka planda kalma anıdır. Bastırılmış bazı enerjiler kendini sinirlilik ve huzursuzluk şeklinde gösterebilir; tamamen bilinçsiz hale gelen geçmiş davranış kalıpları, siz fark etmeden aktive olur  ve  onlarla yüzleşme zamanıdır. Ayrıca yalnız çalışmak veya önceliğin başkalarına yardım etmek olduğu sosyal yardım alanında çalışmak için de iyi bir zamandır.
13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 1.evinize geçiyor,
Merkür'ün ortalama bir ay boyunca 1.evinizde kalması  kendinizi daha iyi ifade edebileceğizi, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğinizi, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olduğunu gösterir. Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize çekebilmeniz mümkündür. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Zekânızı her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir.
19 Aralık’ta İkizler burcunda sizlerin 6.evinizde dolunay gerçekleşecek,
6. evinizde gerçekleşecek bu şanslı dolunayda iş , çalışma hayatınızda  ya da sağlığınız ve refahınızla ilgili ihmal ettiğiniz her şey  yüzeye çıkabilir. Genellikle, üzerinde çalıştığınız  her şeyin faydalarını görebileceğiniz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için de mükemmel bir zamandır. Buradaki Dolunay, altta yatan bir sağlık sorunu gibi, bir projedeki bir hata, iş arkadaşları, çalışma ortamı veya belki de evcil hayvanla ilgili bir şeyden habersiz olabileceğiniz her şeyi aydınlatır. Bazen bu, yaptığınız işte veya işyerinin kendisinde meydana gelen değişikliklerin bir göstergesi olabilir; bu süre zarfında bir çalışan ayrılabilir. İşimiz ve günlük hayatımızla ilgili gerçek duygularımız ortaya çıkmış olabilir ya da çalışma şartlarınızdan memnun olmadığınızda, işinizden ayrılma konusunda güçlü bir istek doğurabilir. Yalnız Dolunay zamanı Güneş Neptün karesi devam edeceği için  tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmektedir , müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabileceğinden dikkatli olmalısınız.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 1.evinizde geri hareketine başlıyor
Her şeyden önce Venüs, haritamızda, sevgide, öz değerimiz  ve para akışında geçtiği her yerde zevk ve uyum veren bir  gezegendir. Venüs, bir değer ve estetik duygusuyla ilgimizi çeken şeylerin ve kurduğumuz ilişki türlerinin altında yatan bir arketiptir. Venüs 1. evinizde retrodayken, estetik yaptırmak, saç şeklinizi veya giyim stilinizi değiştirmeniz pek önerilmez. Kendiniz ve kariyerinizle ilgili herhangi bir karar  verirken çok dikkatli olmalısınız ayrıca ilişkilerinizde zorlanmalar, uzlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 4.evinizde düz hareketine geçiyor,
Toplum önünde ve evinizde ve ailenizde kendinizi güvende hissedeceğiniz anlamına gelir , ailevi sorunları çözdüğünüz zaman daha rahat bir akış içinde olabileceğinizi anlatıyor. İşleri belirli bir şekilde yapma konusundaki korkuyu, kontrolü ve hatta sorumluluğu serbest bırakmak için kendinize izin verin. Başkalarına yaslanmanıza, güvenmenize ve her şeyi kendi başınıza yapamayacağınızı kabul etmenize izin verin. Aile bireylerinden birisinin sağlık sorunları söz konusu olabilir , olayları doğru yönlendirebilmeyi ev ve aile üyeleri ile ilgili sorunlara çözüm getirmeyi öğreneceğiniz bir süreçte olacaksınız.
21 Aralık’ ta  Güneş   0ğlak burcuna 1. evinize giriyor,
Ayın 21’ inden sonra odak noktanız; Güneş’in yükselen burcunuza gelmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz.. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek , spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 3. evinizde başlıyor
Şans , bolluk ve bereket , fırsatlar gezeni   Jüpiter’in yaklaşık bir yıl boyunca kardeşler, yakın çevre ilişkileri, zihinsel aktiviteler, iletişim, kısa seyahatler, fikirleri yazılı veya sözlü ortaya koyma, eğitim, yayıncılık gibi konularla ilişkilendirilen bu evde hareket edecek olması, sizin için önemli gelişmeler ve şanslar yakalayabileceğinizi anlatıyor. Bu süreçte  hayata dair görüşleriniz  iyimserleşebilir ve  görüşlerinizi  iletmek konusunda bazı fırsatlar da yakalayabilirsiniz. Örneğin seminer verebilir, sosyal medyada daha fazla yer alabilir, yazabilir, yayınlayabilirsiniz. Zihinsel becerilerinizin  gelişmesi konusunda yeni fırsatlar çıkabilir, ilgilendiğiniz  konularda araştırma yapma olanağı bulabilirsiniz; araştırmalarınızı  genişletebilirsiniz. Ticari sözleşmeler konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilir, tecrübenizi  iş veya kariyerinizde kullanabilirsiniz. Bu süreçte  yakınlarınızdan aldığınız maddi ve manevi destek artabilir ; bu kişiler  hayatınızla ilgili olumlu durumlar yaratabilir. Seyahatlerinizde artış olabilir ya da seyahatlerde bazı şanslar yakalayabilirsiniz. Her koşulda önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir bu.İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
                                                                                                                                                                       Astrolog Esin Aksu
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR ARALIK 2021
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 2.evinizde düz hareketine başlıyor.
Neptün geri hareketinde hepimiz, içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük, siz sevgili Kova’lar ise özellikle parasal değerler ya da öz değerinizle ilgili konularda çözüm arayışlarınızda kaybolmuş, yolunuzu şaşırmış olabilirsiniz. Neptün’ün düz hareketinde ise artık tüm hayallerinizi ve ideallerinizi yaratıcılığınızı kullanarak gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Maddi konularda her zamankinden farklı yaklaşmaya başlayabileceğiniz bir dönem olacaktır. Paranızı, manevi değerler ve idealleriniz doğrultusunda kullanabilirsiniz. Maneviyatın maddiyattan üstün olduğunun farkına varabilirsiniz. Diğer taraftan sahip olduğunuz maddi değerlerden ya da parasal konulardan vazgeçme ya da feda etme söz konusu olabilir.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin 11.evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek.
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. 11.ev konuları bu tutulma zamanına damgasını vuracak. Bu tutulma ışığında, arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, sosyal sorumluluk projeleri ya da kariyer getirilerinizle ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızın hayatındaki gelişmelere şahit olabilirsiniz. Arkadaş çevreniz değişebilir ya da yeni sosyal çevrelere dahil olabilirsiniz. Kariyer getirilerinizle ilgili görüşmeler, konuşmalar ya da anlaşmalar, artış ya da azalış söz konusu olabilir.Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı durumları ayırt edebilmeli, hem arkadaşlarınızla ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda dikkatli ve bilinçli davranmalısınız. Ayrıca bu Yeniay’da arkadaşlarınız ve ailenizle ilgili konularda ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda değişim istem dışı bir şekilde gelebilir. Ayrıca finansal açıdan zorlanmalar, gayrimenkullerle ilgili zorlanmalar görülebilir. Gözü kara davranışlardan, abartılı cesaretten, şartları gereğinden fazla zorlamaktan kaçınmalısınız.  Özellikle ilişkilerinizde kavgaya, rekabete kendinizi kaptırırsanız hedeflerinizden gereksiz yere uzaklaşabilirsiniz. 
13 Aralık’ da Mars Yay burcuna sizlerin 11. Evinize geçiyor,
Sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınızı  artıracaktır. Mars’ın enerjisi birlikte eforunuz, enerjiniz hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları dolayı arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz. Bazılarınızın çevresinde bu dönemde  Marsiyen nitelikte kimseler olabilir. . Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir.
13 Aralık’ da Merkür Oğlak burcuna sizlerin 12.evinize geçiyor,
Merkür’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir ay boyunca  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz.  İleri sürmeyi düşündüğünüz fikirleriniz için, bu hazırlık döneminde, konunuzla  ilgili ne kadar materyal toplarsanız o kadar iyi olur. Merkür’ün 12. evden geçiyor olması, aynı zamanda henüz kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemediğinizi de gösterir.  Merkür’ün bu transiti esnasında arkanızdan konuşulması, gizli düşmanlar tarafından kulaklarınızın sıkça çınlatılması da söz konusu olabilir tabii ki. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz  şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı  sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerinizi  gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde.
19 Aralık’ da İkizler burcunda sizlerin 5.evinizde dolunay gerçekleşecek,
Bu dolunayla birlikte; çocuklarınız, aşk hayatınız, hobileriniz, sportif faaliyetlerle ilgili konular gündeminize gelebilir ve bu konularda tamamlanan ve netleşen durumlar ortaya çıkabilir. Çocuklarınızla ve aşk hayatınızla ilgili konularda fazla duygusal olabilirsiniz ve duygularınızı abartalı şekilde ortaya koyabilirsiniz. Aşırı duygusallık ilişkilerinizde sorun yaratabilir. Çocuklarınızla ilgili girişimler söz konusu olabilir. Hobinizle ilgili bir eğitime ya da spora başlayabilirsiniz.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 12.evinizde geri hareketine başlıyor
12. evinizde Venüs’ün geri harekette seyahat etmesi ilişkileriniz açısından ve parasal değerler açısından zorlu bir dönemi işaret eder. İlişkilerinizde farkına varamadığınız, neden olduğunu anlamadığınız sorunlar ve arkanızdan çevrilen işler olabilir.
Venüs’ün geri hareketi ile değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar sorgulanmaya açılıyor.  Para kaybı söz konusu olabilir. Kendi değerinizin farkına varamayabilirsiniz. Venüs retrosu süresince parasal işlemlerinize, sağlığınıza ve arkanızdan çevrilebilecek işlere dikkat etmelisiniz ve her türlü kararınızı Retro sonrasına bırakmalısınız.
Diğer taraftan Venüs retrosu, meditasyon gibi ruhsal sağlığınıza iyi gelecek çalışmalar yapmak için çok uygun bir zaman dilimidir.
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 3.evinizde düz hareketine geçiyor,
Kardeşleriniz ve yakınlarınız için şifa olma, onları iyileştirirken iyileşme zamanı sizler için. İletişim sorunları yaşayabilirsiniz ancak ‘’başkaları beni dinlemeli’’ modundan kurtularak, kendinizi sadece, sizinle gerçekten iletişim kuracak kişilere ifade etmelisiniz.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 2.evinizde başlıyor,
Jüpiter’in 2. Evinizde seyahati; para kazanmak anlamında çok iyiye işarettir. Gelirlerinizde az ya da çok artış söz konusu olacaktır. Gelirleriniz arttırmak için yeni yollar ve farklı yatırım araçları bulabilirsiniz. Yeni iş teklifleri alabilirsiniz. Ekonomik anlamda bağımsızlaşabilirsiniz ya da elinizdeki kaynaklar değer kazanabilir. Güvendiğiniz kişilerden destek ve tavsiye alabilirsiniz Kazancınız arttıkça kendinize olan güveniniz de artacaktır. Diğer taraftan harcamalarınızın da artmamasına dikkat etmelisiniz.İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
                                                                                                                                                             Astrolog Yasemin Özbek
1 Aralık   Neptün Balık burcunda 1.evinizde düz hareketine başlıyor.
Bir süredir içimize yönelip gelecek ile ilgili ideallerimizi, hayallerimizi düşündük,  düz hareketinde ise artık tüm hayallerimizi ve ideallerimizi yaratıcılığımızı  kullanarak gerçekleştirmek üzere girişimlerinizi planlayabilir ve hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Neptün bu alanda iken kendinizi  belirgin bir şekilde ifade edemeyebilir, ne istediğiniz konusunda net olamayabilirsiniz . Maddi ve somut olan şeylerden ziyade manevi ve soyut olan şeylere ilgi ve yönelim ortaya çıkabilir. Sezgilerin öne çıktığı bu dönemde, mistik konulara ve ruhsallığa ilgide de artış olabilir. Kendinizi her zamankinden daha fazla idealist, bütüncül, fedakâr ve sevgi dolu da hissedebilir. Yaratıcılık ve hayal gücü her zamankinden daha aktif olacaktır.
4 Aralık’ta  Yay burcunda sizlerin  10 .evinizde Güneş tutulması gerçekleşecek
Güneş tutulmaları yeniayla birlikte gerçekleşir ve bu Yeniay Merkür ile kavuşumda gerçekleşecek. Toplumdaki duruşunuza ve yapıcı gelişme konusundaki hedeflerinize olan hassasiyetiniz  Yeniay ile vurgulanıyor. Yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedeflerinizle ilgili olarak yenilenme ve canlanma söz konusu olabilir. Topluma ve bir profesyonel olarak yansıtmakta olduğunuz kişiliğinizin unsurlarına odaklanma zamanıdır. Bu noktada, kendi kendine ustalık ve öz disiplinli çalışmalı , kariyer  veya kamu sorumluluklarıyla meşgul olacağınız bir zamandır. Aynı zamanda Yeniay Neptün ile kare açıda gerçekleşecek, bu yüzden gerçekleşmeyecek, yanıltıcı konulardan uzak durmalı, sağlam adımlar atarak geleceği düşünmelisiniz.
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna sizlerin 10.  evinize geçiyor,
 Enerji ve eforu ifade eden Mars’ın bu alandan geçişi, mesleğinizle veya kariyerinizle ilgili konularda otoritenizi ortaya koymak isteyebilirsiniz fakat Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutulmamalıdır. Bu alandan geçiş yaparken , bir müddet için  idealleriniz  ve geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir. Girişim cesareti ve gözü peklik vurgu kazanmış ve enerji tepe noktasına varmış durumdadır. Kararlılık ve yüksek motivasyon sayesinde başarı elde edilebilir. Eğer enerjinizi  doğru kullanabilir ve hedefe kilitlenirseniz , başarı şansınız yüksek olabilir.  Aynı zamanda aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara taşıyabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir süreçtir.  Statü , ün ve pozisyonunuzu  iyi korumalı, dikkatli hareket etmeli ve  hırsınızı  iyi dengelemeniz  gerekebilir.
13 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 11.evinize geçiyor,
Merkür'ün ortalama bir ay boyunca 11.evinizde kalması sosyal çevre ile iletişiminizi  hareketlendirir. Her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygun zamanlardır. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelmek daha fazla hayatınızda olabilir.  Geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygun bir transittir bu. Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde, harita sahibinin çevresinde değişiklikler olabilir. Tavsiyeler alabilir, fikrine saygı duyduğu arkadaşlarına danışabilir. Bu dönemde etrafında zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulacaktır. İletişim daha yoğun olacaktır. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından olumlu bir süreçtir.
19 Aralık’ta İkizler burcunda sizlerin 4.evinizde dolunay gerçekleşecek,
4. evinizde gerçekleşecek bu şanslı Dolunay ile ailenizle, ebeveynlerinizle ilgili daha önce görmediğiniz şeyleri aydınlatır.  Ev, aile veya güvenlik ile ilgili bir şeylerin farkındalığınızın geldiği zamandır. Belki bu süre zarfında, ailenizin ihtiyaçları ile aydınlanırsınız, belki de hayatınızın başka bir alanında çok fazla zaman geçiriyorsunuzdur, ve şimdi ailenizle bağlantı kurmanın zamanı geldi. İşe harcanan enerji ile iç meselelere harcanan enerji arasında bir denge kurmak esastır. Bir ev, aile veya mülk meselesi ve bununla ilgili net durumlar ortaya çıkabilir.  Yalnız Dolunay zamanı Güneş Neptün karesi devam edeceği için  tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmektedir , müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabileceğinden dikkatli olmalısınız.
19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda 11.evinizde geri hareketine başlıyor
Her şeyden önce Venüs, haritamızda, sevgide, öz değerimiz  ve para akışında geçtiği her yerde zevk ve uyum veren bir  gezegendir. Venüs, bir değer ve estetik duygusuyla ilgimizi çeken şeylerin ve kurduğumuz ilişki türlerinin altında yatan bir arketiptir. Venüs 11. evinizde retrodayken, arkadaşlar ve sosyal çevrenizle ilgili ilişkilerinizde mesafe ve soğukluk yaşayabilir, herhangi bir konuda uzlaşma sağlamanız zor olabilir.
19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 4.evinizde düz hareketine geçiyor,
Toplum önünde ve evinizde ve ailenizde kendinizi güvende hissedeceğiniz anlamına gelir , ailevi sorunları çözdüğünüz zaman daha rahat bir akış içinde olabileceğinizi anlatıyor. İşleri belirli bir şekilde yapma konusundaki korkuyu, kontrolü ve hatta sorumluluğu serbest bırakmak için kendinize izin verin. Başkalarına yaslanmanıza, güvenmenize ve her şeyi kendi başınıza yapamayacağınızı kabul etmenize izin verin. Aile bireylerinden birisinin sağlık sorunları söz konusu olabilir , olayları doğru yönlendirebilmeyi ev ve aile üyeleri ile ilgili sorunlara çözüm getirmeyi öğreneceğiniz bir süreçte olacaksınız.
21 Aralık’ ta  Güneş de  0ğlak burcuna 11. evinize giriyor,
Ayın 21’ inden sonra odak noktanız; sosyal  çevreniz, arkadaşlarınız, umutlarınız ve hayalleriniz, kariyerden elde ettiğiniz gelirlerde olacaktır. Etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artar ,genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçtir. Bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz bu yüzden  mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olunmalıdır. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız  destekler gelebilir .Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz. Ayrıca artık daha çok insancılsınız ve bir davaya dahil olabilmek için bir bütün olarak dünyaya yardım etmek istiyorsunuz. Alışılmadık şeylere ilgi duyuyorsunuz ve bir kutuya konmak istemiyorsunuz.
29 Aralık Jüpiter Balık burcu seyahatine 1. evinizde başlıyor
Şans , bolluk ve bereket , fırsatlar gezeni   Jüpiter’in yaklaşık bir yıl yükselen burcunuzda olması şanslı bir dönemden geçildiğinin göstergesidir. Bu,  isteklerinizin yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğinize emin olduğunuz  şeyleri elde etmeye çok yakın olduğunuz, koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansının arttığı, kendinize güveninin geliştiği bir dönemdir. Aşırı iyimserlik ve fazla cesaret boyunuzu  aşan işlere atılım yapmanıza  sebep olabilir. Jüpiter’in bu alandan geçişi sürecinde yeni meraklar, yolculuklar, eğitimle ilgili avantajlar söz konusudur. Öğrenmek ve yeni deneyimler edinmek için çok uygun bir transittir. Jüpiter kişisel haritanızda güçlü yerleşimde ise ve transiti esnasında natal gezegenlere destekleyici açıları varsa, yeni bir iş kurmak, yeni bir şeylere başlamak için kullanılabilir. Kişisel büyüme, ruhsal gelişim, manevi değerler ve dini temalar adına da olumlu,  ufkunuzun  genişlediği bir dönemdir. Ama fiziksel olarak da büyüme söz konusu olduğu için kilo alma riski vardır. Lükse kaçma, kendine fazla müsamaha gösterme ve müsrifleşme de Jüpiter’in bu alandan geçerken ortaya çıkarabileceği riskli etkilerdendir.İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
                                                                                                                                                                           Astrolog Esin Aksu