• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2021

ARALIK 2021


ARALIK 2021

13-19 ARALIK HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, Ay Koç burcunda haftaya başlıyoruz yani ateş enerjisi ile, cesur, dinamik ,enerjik ,  ve hareketli bir hafta bizi bekliyor.
13 Aralık Pazartesi günü öğle saatlerinde Mars Yay burcu seyahatine başlıyor. Yaklaşık 2 ay boyunca atılgan ve tartışmacı, ne pahasına olursa  olsun doğrudan yana hareket etmek gerekliliğine inanan cesur ,fanatik,  aşırı açık sözlü olacağımız bir süreçte olacağız. Yine Pazartesi 20:52 Merkür Oğlak burcuna geçiyor Merkür’ ün kuru ve soğuk doğası  Oğlak   burcu ile uyar. Bu yüzden doğasının özelliklerini rahatça sergileyebilecek. 3 hafta boyunca iletişim doğru ve gerçekçi olacak, karar vermek ve kalıcı sonuçlara ulaşmak için daha fazla zamana ve konsantrasyona gerek duyacağız, kariyer konularına daha fazla önem vereceğiz.
14 Aralık Salı günü Ay 11:10’da Boğa burcuna geçecek, maddi ve somut değerler daha önemli olacak, sanat, estetik, güzellik, moda , dekorasyon ve maddi konular gündemimizde olacak. Aynı zamanda yabacılarla yapılan işler, hukuki konular, akademik gelişim, tanıtım ve pazarlama, seyahat  konularında  öğleden sonraki saatlerini kullanabiliriz.
15 Aralık Çarşamba günü Mars Ay düğümleri ile kontakta olacağından eğitim, seyahat, hukuksal konular, tanıtım ,  reklam ve uluslar arası ticaret, konularında yanlış kararlar verme eğiliminde olabiliriz  ve gergin durumlar oluşabilir.
16 Aralık Perşembe günü ilişkilerde olumlu gelişmeler, moda , güzellik, estetik gibi konularda hoş bir akışta olacağız. Kendimizi duygusal anlamda daha güçlü hissedebiliriz. Akşam saatlerinde abartılı duygusal davranışlar, yeme içme konularında abartılar olabilir. 19:08-23:42 arasında Ay boşlukta olacağından bu saatler arasında herhangi bir konuda yeni girişim ve başlangıçlar yapılamaması tavsiye edilir.  23:42 Ay İkizler burcuna giriyor.
17 Aralık Cuma güne Ay İkizler enerjisi ile başlıyoruz, iletişimi bol bir kaç gün başlıyor. Zihinsel çalışmalar, bilgi edinme , öğrenme, yakın çevre ve kardeşler, akrabalar  ile iletişimin artacağı bir zaman diliminde olacağız.
19 Aralık Pazar günü İkizler burcunda Dolunay yaşayacağız, İkizler-Yay aksındaki son Ay tutulmasını yaşayacağız. Yine bugün Venüs öğle saatlerinde geri hareketine başlarken yaralı şifacı  Kiron düz hareketine başlıyor. Gezegen hareketleri ve Dolunay’ın burçlara göre etkilerine bakacak olursak;
KOÇ
Mars’ın Yay burcuna  geçmesi ile ,enerjiniz ve eforunuz seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konulara kayabilir. Yine Pazartesi günü, Merkür Oğlak burcuna  geçiyor, zihninizdekileri gerçeğe dönüştürebileceğiniz, daha rasyonel kararlar alabileceğiniz bir süreçte olabilirsiniz. İşle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar ve anlaşmalar yapabileceğiniz bir dönem başlamış olacak. 19 Aralık’ta İkizler burcundaki Dolunay gerçekleşecek,  bu şanslı dolunayda kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ya da çocukluk arkadaşlarınızla ilgili konularda netleşen ve ortaya çıkan olumlu durumlar söz konusu olabilir. Diğer taraftan eğitim almak ya da vermek, lisan öğrenmekle veya seyahatler, fikirlerinizi yazarak diğerlerine iletmekle ilgili konular, gündeme gelebilir ancak tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmekte olup sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabilir. 19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda geri harekette olacak, özellikle iş alanınızdaki ilişkilerinizi, ortaklığınız, eşiniz ya da yakın ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. İş arkadaşlarınız ya da ortaklarınız tarafından kullanıldığınızı düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, kariyer alanınızda, kariyerinizle ilgili konularda, finans  evliliğiniz ve ortaklığınızla ilgili konularda aldığınız kararlar sonrasında sizi pişman edebileceğinden kararlarınızı retro dönemi sonrasına bırakmalısınız. 19 Aralık   Kiron  Koç burcunda 1.evinizde düz hareketine geçiyor, yaralı şifacı Kiron başkalarına şifa dağıtırsanız sizin de şifalanacağınızı  anlatıyor. Kiron’nun Retro yaptığı dönemde iyice belirginleşen kendinizi beğenmeme, yetersiz ve değersiz hissetme ve yalnızlık hissi yerini insanlara şifa dağıtarak kendinizi de şifalandırmaya başlayacağınız bir dönemi işaret ediyor.
 
 
BOĞA
Pazartesi günü Mars’ın  Yay burcuna  geçmesi ile ,  ortaklaşa sahip olunan değerlerde, başkalarıyla paylaşılan kaynaklarda,  kendi imkânlarınız dışında gelişen ve başkalarının mülkleri , maddi konularla ilgili hareketlenme olur. Aynı zamanda değişim dönüşüm , ölüm, miras , bütçe ayarlamaları, vergi, sigorta, prim vb. konularında da inisiyatif alma, girişim yapma ve tüm bu konularla ilgili mücadele ve  çabanız artabilir. Yine Pazartesi günü Merkür Oğlak burcu seyri başlıyor, her türlü eğitim ve bilgi almak  için iyi bir süreçte olacaksınız. Yurtdışı ve yabancılarla yapılacak işler, uluslararası ticaret, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar gündeme gelebilir. 19 Aralık’ta İkizler burcundaki  şanslı  Dolunay  maddi konularda bir takım gerçeklerin farkına varmanızı  sağlayabilir belki  para kazanma konuları ile ilgili bir takım yeni şeyler yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak tüm bu konularda ayaklarınızı sağlam yere basmanız gerekmekte olup sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabilir. 19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda geri hareketine başlıyor, hukuk ve yayıncılık ile birlikte, denizaşırı seyahat, yüksek öğrenim , felsefe, din ve inançlarla, yabancı kültürler, medya, yayıncılık ,hukuksal konularla , din, inançlar, diğer ülkeler ve kültürlerle ilgili tutumlarımızı ve değer sistemlerimizi yeniden değerlendireceğiniz bir süreçte olabilirsiniz. Bu konularda yarım kalmış, eksik kalmış eğitimlerinizi  tamamlama kararı alabilirsiniz. 19 Aralık   Kiron  Koç burcunda  düz hareketine geçiyor,duygusal ve ruhsal düzeyde güçlü bir dönüşüm ve iyileşme zamanı olabilir. Güvensizliklerinizi ve korkularınızı iyileştirerek geçmiş yaralarınızı sararken bile başkalarına yardım etme durumunda olabilirsiniz. Bu süre zarfında sezgilerinize ve şefkatinize  de güvenmelisiniz.
İKİZLER
Pazartesi günü Mars’ın  Yay burcuna  geçişi ile birlikte; enerjiniz, eforunuz, çabanız ikili ilişkilere kayacaktır. Evlilik ya da ortaklıklar gündeminizde olabilir. İlişkilerinizde aceleci ve riskli kararlardan kaçınmalısınız, kendinizi daha özgür hissetme arzunuz kopmalara ya da bitişlere sebebiyet verebilir. Diğer taraftan ilişkilerinizde agresyon, rekabet, kavga ve çekişmeler yaşanabilir. Yine Pazartesi  Merkür Oğlak burcuna  geçiyor, parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun bir süreçte olabilirsiniz ,başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Genel anlamda bu dönemde  projeleriniz varsa destek alma şansınız da yüksek olabilir, başkalarından beklediğiniz alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular da gündeminizde olabilir. Aynı zamanda okült konularla ilgili eğitim alabilir veya bu konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.19 Aralık’ta İkizler burcunda  gerçekleşecek şanslı Dolunay’da sağlığınız, motivasyonlarınız, fiziksel görünümünüz, yetenekleriniz ve genel olarak istek ve arzularınızla  ve ilişkilerinizle ilgili konularda netleşen, ortaya çıkan olumlu durumlar söz konusu olabilir. Fiziksel görünümünüzde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz ya da sağlığınızla ilgili konularda, daha sağlıklı beslenmek gibi kararlarınızı uygulayabilirsiniz ancak tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmekte olup sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabilir. 19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs Oğlak burcunda  geri hareketine başlıyor, değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar özellikle, ortaklığınızı, eşinizi, ailenizi ya da yakın ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. Ailenizin, eşinizin ya da ortağınızın sizi kullandığını, arkanızdan iş çevirdiklerini düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, finans konularında, ödemelerinizle ilgili konularda ve aileniz, evliliğiniz, ortaklığınızla ilgili konularda ya da taşınmak gibi evinizi ilgilendiren konularda kararlar verip uygulamak yerine gözlem yapmaya çalışın. Hem kendinizi hem de yakınlarınızı gözlemleyip, kararlarınızı daha sonra almalısınız.  Retro ile okült konulara ilginiz artarken meditasyon gibi ruhunuza ve özünüze hitap eden çalışmalar yapmak da sizin için çok uygun ve faydalı olacaktır. Ayrıca 19 Aralık’ta   Kiron  Koç burcunda  düz hareketine geçiyor,  belirginleşen guruplarda yer almama korkusu ve arkadaşlarınızla ilgili derinleşen sorunlar Kiron’un düz harekete geçmesiyle, içinizdeki yalnızlıktan da kurtulmak için daha fazla arkadaş edinme çabasına dönüşebilir. Arkadaşlarınız tarafından yaralandığınız tüm konularda başkalarına şifacı olabilir çevrenize şifa dağıtabilirsiniz. Arkadaşlarınızı belli bir sosyal amaç için çevrenizde toplayabilir ve sorunlarını çözmeye odaklanabilirsiniz.
YENGEÇ
Pazartesi günü  Mars’ın Yay burcuna geçişi ile birlikte; enerjiniz, eforunuz, çalışma hayatınız , günlük rutin işler ve sağlığınıza yönelecektir. Bu süreçte  iş ve temponuzda artış olabilir, agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da sizi olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamınızdaki kişilerden ,özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar yaşayabilirsiniz bazılarınız girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilir, astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz. Aynı gün  Merkür  de Oğlak burcuna  geçiyor, iletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde daha önemli olabilir. Bu dönemde önemli anlaşmalar gündeme gelebilir, bu anlaşmalar  işle ilgili olabileceği gibi  , evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir.  Yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak ,ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir süreçte olacaksınız. 19 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşecek şanslı Dolunay’da sağlığınız, çalışma hayatınız, günlük rutin işler konularında daha önce fark etmediğiniz durumlar ortaya çıkabilir. Dolunay Jüpiter ile uyumlu bir açıda olacağından yukarıda bahsettiğimiz konularda şans ve fırsatlar söz konusu olabilir, uzaklarda yaşayan akrabalarınızdan , eşinizin akrabalarından destek alabilirsiniz. Yalnız ayaklarınızı sağlam yere basmanız gerekmekte olup sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabilir özellikle çalışma koşullarınızda, çalışma arkadaşlarınız, beslenme konularında bir takım düzenlemeler yapmanız gerekebilir. 19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor. Venüs retrodayken, aşk ve parayla ilgili konular durgun, kurumuş veya soğumuş gibi görünebilir,  ilişkilerde aşılmaz görünen zorluklarla yüzleşmek gerekir,  bazen eski sevgililer ortaya çıkabilir ama exten next olmaz. Bu süreçte ; evlilik ilişkilerinde, ortaklık ve yasal konularda uzlaşma sağlanması zor olabilir. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönem değildir.19 Aralık’ta Kiron   Koç burcunda  düz hareketine geçiyor, etrafınızdakileri önemsediğiniz gibi kendinize de özen gösterme zamanı gelmiş demektir. Kariyeriniz ve statünüz veya ebeveynlerinizle ilgili konular da  kendinizi  sevmeye  ve kendinizi ilk sıraya koymanın getirdiği iyileşme zamanı. İşlerin nasıl olduğunu , değiştirme yeteneğinize inanın tüm bu konularda şifanın sizi  yönlendirmesine izin verin. Kariyer planınızı bir krizle yeniden düzenleyebilirsiniz. Kariyerle ilgili konularda takıntılı bir hırsınız olabilir belki de özel hayatınızdan bir kaçış olarak bunu yapmak isteyebilirsiniz.
ASLAN
Pazartesi günü Mars’ın  Yay burcuna  geçmesi ile , tüm eforunuz ve enerjiniz aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir. Bu dönemde özellikle sportif aktivitelere katılarak kendinizi güçlendirebilir, enerjinizi dengeleyebilirsiniz. Aşk ve cinsellik konuları da hayatınızda vurgu kazabilir. Merkür’ün de  Oğlak burcuna transiti ile birlikte; iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından iyi bir süreçte olacaksınız. Kimileriniz  aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle iyi ilişkileri  sayesinde daha başarılı olabilir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için, iş koşullarındaki sorunları çözmek, planlar yapmak, sağlığınızı da  gözden geçirmek  gerekebilir.19 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay ‘la  birlikte sosyal çevrenizden kişilerle ve arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirirken onların hayatlarında tamamlanan ve netleşen durumlardan haberdar olabilirsiniz. Aynı ideali paylaştığınız kişilerden destek görebilirsiniz. Hayatla ilgili hedeflerinizi diğerleri ile paylaşabilirsiniz. Kariyer getirilerinizle ilgili konular gündeme gelebilir eğer doğum haritanıza olumlu açılar varsa kariyer getirilerinizde artış söz konusu olabilir.19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda geri hareketine başlıyor Venüs’ün geri hareketi ile değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar  özellikle, günlük rutinlerinizi, işinizi, iş alanınızdaki sorunları ve ekip arkadaşlarınızla ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. Ekip arkadaşlarınızın sizi kullandığını, arkanızdan iş çevirdiklerini düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, finans konularında, işiniz, sağlığınız ve günlük rutinleriniz konularında kararlar verip uygulamak yerine gözlem yapmaya çalışın. Retro döneminde aldığınız kararlar sonrasında sizi pişman edebileceğinden kararlarınızı Retro dönemi sonrasına bırakmalısınız. İşinizle ilgili para kaybı söz konusu olabilir. 19 Aralık’ta  Kiron  Koç burcunda  düz hareketine geçiyor, geri harekette iken hayatınızdaki olumlu olasılıkları görmekte çok daha fazla zorlanmış ve hayatınıza dışarıdan, başka bir açısından bakmakta güçlük çekmiş olabilirsiniz. Kironun düz harekete geçmesiyle diğerlerine şifa olarak kendi hayatınızdaki olasılıkları görme ve bir anlamda şifa bulma zamanı da gelmiş demektir. Yurtdışı ya da yükseköğretim konularında Kiron geri hareketinde yaşadığınız zorlanmalar ve aldığınız dersleri hem kendinize hem de diğerlerine şifa olarak dağıtabilirsiniz.
 
BAŞAK
Pazartesi  Mars’ın  Yay burcuna geçmesi ile  aile içinde gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Bu transitte önünü kesemediğiniz durumlar çığ gibi büyüyerek karşınıza çıkabilir Evle ilgili güvenlik tedbirleri almak gerekir, ev kazalarına da açık olunan bir transittir. Eğer Mars’ın gergin açıları varsa daha da dikkat edilmesi gerekir. Eğer Mars’ın açıları uyumlu ise taşınabilir, evde değişiklik yapmak amacıyla girişimler yapabilirsiniz. Eforunuzu ve enerjinizi ailevi konulara, ebeveynlerinize  harcayacağınız bir süreçte olacaksınız. Yine Pazartesi  günü  Merkür Oğlak burcuna geçiyor, çocuklar, aşk, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetler  tüm  zihniniz  ve düşüncelerinizi meşgul edecektir. . Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir, bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Bu süreçte sevdiğiniz bir kişiden  haber ya da teklif alabilirsiniz ya da teklifte bulunabilirsiniz.  Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.  19 Aralık’ta İkizler burcunda  Dolunay gerçekleşecek, kariyer, statünüz ve annenizle ilgili bir takım  netleşen ve ortaya çıkan olumlu durumlar söz konusu olabilir. Bazılarınız kariyerinde terfi edebilir, kimileriniz evlenmeye karar verebilir, bazılarınız daha iyi bir işe girebilir, işyerinizdeki üstlerinizle ilişkilerinizde şans ve fırsatlar ortaya çıkabilir. Yalnız Dolunay zamanı Güneş Neptün karesi devam edeceği için  bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmektedir , sizin müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabileceğinden dikkatli olmalısınız. 19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs Oğlak burcunda  geri hareketine başlıyor, Venüs retrosu sırasında ilişkilerde aşılmaz görünen zorluklarla yüzleşmek gerekir,  bazen eski sevgililer ortaya çıkabilir ama exten next olmaz. Bu süreçte çocuklarla, sevgilinizle olan ilişkilerinizde bir soğukluk, mesafe olabilir. Yaratıcılığınızı hobileriniz ve sanatsal aktivitelerinizi  yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Borsa gibi spekülasyon içeren konularda olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. 19 Aralık’ta  Kiron  Koç burcunda  düz hareketine geçiyor, psikolojik anlamda derinlerde yaşadığınız  bir yara , derin korku, takıntı ve kaygılarınız  olabilir. Ölüm ve ölüm ötesi konular, maddi krizler  gündeminize gelebilir. Başkalarının maddi kaynakları yani miras, nafaka, sigorta ile ilgili maddi manevi yaralar almanız  söz konusu olabilir. Bu süreçte vergi, nafaka, sigorta borçlarınızı zamanında ödemezseniz sonradan krizler yaşayabilirsiniz. Kimilerinizin hayatında hayati risk taşıyan fiziksel bir rahatsızlık ortaya çıkabilir, ameliyat olmanız gerekebilir.
TERAZİ
13 Aralık Pazartesi günü Mars Yay burcuna  geçiyor,  yakın çevre ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur. Yakınlarla ilişkilerde gerginlikler  de yaşanabilir. Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir. Fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz  artar. Aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir. Kazalara açık bir süreçtir, özellikle kişisel  haritalarınızda  sert açılarınız varsa daha   belirgindir. Eğer uyumlu açılarınız varsa eğitim, seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele etmeyi, uğraş vermeyi, emek harcamayı da gösterir. Pazartesi günü Merkür de Oğlak burcuna  geçiyor, ev hayatınız, ailevi ilişkileriniz, ebeveynlerinizle ilgili konular gündeminize gelecektir. Evinizle ilgili planlar yapabilir, evinizde yapacağınız değişiklikleri konuşabilir ve planlayabilirsiniz. Aynı zamanda ebeveynlerinizle ilgili konular da ya da ailevi konularda önemli görüşmeler veya konuşmalar yapabilirsiniz. Bu dönemde eviniz değiştirebilirsiniz. Özel hayatınızı gözden geçirebilir ve hayatınızı yeniden organize edebilirsiniz.19 Aralık’ da İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek, uzak yerlere seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konularla ilgili gündemleriniz olabilir. Bu konularda netleşen ve belirginleşen, görünür hale gelen durumlar oluşabilir. İşinizi büyütmek ve tanıtmak istiyorsanız Dolunay ışığı sizi aydınlatacak ve kendinizi ve işinizi tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, seminer vermek gibi faaliyetleriniz için de Dolunay’ın ışığından faydalanabilirsiniz.19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor, değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar özellikle, ailevi ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. Aile üyelerinizin sizi kullandığını, arkanızdan iş çevirdiklerini düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, finans, eviniz, yaşadığınız yer, gayrimenkulleriniz ve ailenizle ilgili konularda kararlar verip uygulamak yerine gözlem yapmaya çalışın. Retro döneminde aldığınız kararlar sonrasında sizi pişman edebileceğinden kararlarınızı Retro dönemi sonrasına bırakmalısınız.. 19 Aralık   Kiron Koç  düz hareketine geçiyor, eşiniz, ortağınız ya da ikili ilişkilerde bulunduğunuz kişilere faydalı olabilir, onların şifacısı olabilirsiniz. Ancak karşınızdakilere faydalı olmaya çalışırken kendinizde zararınız dokunabilir.Bazılarınız bu dönemde bir sağlık çalışanı ile ilişki kurabilirsiniz.
AKREP
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna  geçiyor,  maddi güvenlik ihtiyacınızda  artış olabilir, daha fazla para harcayabilirsiniz, para kazanmak için çok efor sarf edebilir, hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz.  Mars bu alanda iken  para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmakla, bazen spor ya da dansı kariyer haline getirmekle ilgilidir. Ancak borç ya da kredi almak iyi değildir, ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz çok önemlidir. Pazartesi günü aynı zamanda Merkür  de Oğlak burcuna  geçiyor, zihinsel ya da iletişimsel becerileri geliştirme konusunda fırsatlar yakalamanız  söz konusu olabilir.  Fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olduğunuz bir dönem olacaktır.  Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal zamanlardandır.  19 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek, psikolojik değişimler, miras, nafaka, vergi sigorta  ile ilgili bir takım  netleşen ve ortaya çıkan olumlu durumlar söz konusu olabilir. Bazılarınız  başkalarından gelen kaynaklar, ortaklaşa kazançlardan  şans ve fırsatlar  yakalayabilir. Bazılarınız bu dönemde okült konularla daha fazla ilgilenebilir, psikolojik konuları  hayatınıza dahil edebilirsiniz. Yalnız Dolunay zamanı Güneş Neptün karesi devam edeceği için  tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmektedir , müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabileceğinden dikkatli olmalısınız. 19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor . Venüs retrodayken, yakın çevre ile ; kardeşler, akrabalar, komşular, kuzenlerle ilişkilerinizde soğukluğa , uzlaşamamaya sebep olabilir. Ticari konularla uğraşanların  bu dönemde kazançlarında azalmalar görebilir. 19 Aralık   Kiron  Koç burcunda düz hareketine geçiyor, kendinizi insanlara verdiğiniz hizmetle mutlu edebileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Aynı zamanda Kiron bu alanda çalışma hayatınızda, günlük rutinlerinizde ve sağlığınızla ilgili konularda çok fazla eleştiri  yapma konusunda  bağımlılık yapabilir , bu süreçte insanları fazla eleştirebilirsiniz eleştiri dozunuzu ayarlamakta fayda vardır. Sağlıkla  ve diyetle ilgili konularda kendinize ve başkalarına şifa vermeye çalışın , kişilerin hayatlarını iyileştirme, çalışma hayatında işbirliği yaparak işleri kolaylaştırma gibi yardımlarda bulunmak size iyi gelecektir.
YAY
13 Aralık’ da Mars Yay burcuna geçiyor, harekete geçme, kendinizi  ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüz  tetiklenebilir. Kendinizi  aktif, enerjik hissedersiniz ve enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Bazılarınız bu dönemde vücudunuzu forma sokmak için  fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. Bu dönemde  sağlığınıza özen göstermelisiniz özellikle baş bölgesindeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler söz konusu olabilir.13 Aralık’ da Merkür de Oğlak burcunda olacak, bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilir, para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir . Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. 19 Aralık’ da İkizler burcunda   Dolunay gerçekleşecek, ilişkileriniz, ortaklığınız veya varsa davalarınızla ilgili konularda netleşen durumlar söz konusu olabilir. Dolunay’ın ışığı altında evlilik teklifi alabilir, bazılarınız evlenebilirsiniz. Yeni bir ortaklık kurabilirsiniz veya devam eden ortaklığınızla ilgili durumlar açığa çıkabilir. Bazılarınızın açıkça düşmanlık yapan kişilerle uğraşması gerekirken bazılarınız ise taşınabilirler.19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda geri hareketine başlıyor , değerler, ilişkiler, maddi kaynaklar sorgulanmaya başlar, finansal konular da, alacak verecek konularında sorunlar yaşayabilirsiniz. Para kaybı söz konusu olabilir. Kendinizi değersiz hissedebileceğiniz gibi ilişkilerinizde de sorunlar yaşayabilirsiniz. Venüs retrosu süresince parasal işlemlerinize dikkat etmeli, parasal kararlarınızı Retro sonrasına bırakmalısınız. Diğer yandan Venüs retrosunda tahsil edemediğiniz bir alacağı alabilirsiniz.19 Aralık   Kiron  Koç burcunda düz hareketine geçiyor, çocuklarınıza ve ilişkilerinizde şifa dağıtarak kendi ruhunuza şifa verebilirsiniz. Hobilerinizi kullanarak şifa dağıtabilirsiniz. Ancak çocuklarınıza dayatma ya da kendi yapmanız gerekenleri onlardan bekleme gibi davranışlardan kaçınmalısınız. Kiron düz harekette dahi olsa borsa gibi riskli yatırımlardan uzak durmalısınız.
OĞLAK
13 Aralık’ta Mars Yay burcuna  geçiyor, enerjiniz  düşebilir;  kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz.  Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir, bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Dikkat etmeniz  gereken diğer bir husus da gerginliklerinizi dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanan rahatsızlıklar olabilir. Ayrıca bilinçaltı araştırmalarına , okült veya parapsikoloji alanını keşfetmeye ilgi duymaya başlayabilirsiniz. 13 Aralık’ta Merkür de Oğlak burcuna  geçiyor, kendinizi daha iyi ifade edebileceğinizi, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğinizi, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. 19 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay ile iş , çalışma hayatınızda  ya da sağlığınızla  ilgili ihmal ettiğiniz her şey  yüzeye çıkabilir. Genellikle, üzerinde çalıştığınız  her şeyin faydalarını görebileceğiniz bir zamandır, bu bir iş hedefi, sağlık ve fitness hedefi veya yaşam tarzı alışkanlığı olabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için de mükemmel bir zamandır. Yalnız Dolunay zamanı Güneş Neptün karesi devam edeceği için  tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmektedir , müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabileceğinden dikkatli olmalısınız. 19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda geri hareketine başlıyor, bu süreçte estetik yaptırmak, saç şeklinizi veya giyim stilinizi değiştirmeniz pek önerilmez. Kendiniz ve kariyerinizle ilgili herhangi bir karar  verirken çok dikkatli olmalısınız ayrıca ilişkilerinizde zorlanmalar, uzlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. 19 Aralık   Kiron  Koç burcunda düz hareketine geçiyor, toplum önünde ve evinizde ve ailenizde kendinizi güvende hissedebilirsiniz, ailevi sorunları çözdüğünüz zaman daha rahat bir akış içinde olabilirsiniz. İşleri belirli bir şekilde yapma konusundaki korkuyu, kontrolü ve hatta sorumluluğu serbest bırakmak için kendinize izin verin.. Aile bireylerinden birisinin sağlık sorunları söz konusu olabilir , olayları doğru yönlendirebilmeyi ev ve aile üyeleri ile ilgili sorunlara çözüm getirmeyi öğreneceğiniz bir süreçte olacaksınız.
KOVA
13 Aralık’ da Mars Yay burcuna geçiyor, sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınızı  artabilir,  eforunuz, enerjiniz sosyalleşmeye , ekip işine yönelebilir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları dolayı arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz.. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir.13 Aralık’ da Merkür Oğlak burcuna  geçiyor,  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz.  Ayrıca bu süreçte arkanızdan konuşulması, gizli düşmanlar tarafından kulaklarınızın sıkça çınlatılması da söz konusu olabilir . Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz  şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı  sıkabilir. İşlerinizi  gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde.19 Aralık’ da İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek, çocuklarınız, aşk hayatınız, hobileriniz, sportif faaliyetlerle ilgili konular gündeminize gelebilir ve bu konularda tamamlanan ve netleşen durumlar ortaya çıkabilir. Çocuklarınızla ve aşk hayatınızla ilgili konularda fazla duygusal olabilirsiniz ve duygularınızı abartılı şekilde ortaya koyabilirsiniz. Aşırı duygusallık ilişkilerinizde sorun yaratabilir. Çocuklarınızla ilgili girişimler söz konusu olabilir. Hobinizle ilgili bir eğitime ya da spora başlayabilirsiniz.19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor, ilişkileriniz  ve parasal değerler açısından zorlu bir dönemi işaret eder. İlişkilerinizde farkına varamadığınız, neden olduğunu anlamadığınız sorunlar ve arkanızdan çevrilen işler olabilir,para kaybı söz konusu olabilir. Kendi değerinizin farkına varamayabilirsiniz. Venüs retrosu süresince parasal işlemlerinize, sağlığınıza ve arkanızdan çevrilebilecek işlere dikkat etmelisiniz ve her türlü kararınızı Retro sonrasına bırakmalısınız.  Diğer taraftan Venüs retrosu, meditasyon gibi ruhsal sağlığınıza iyi gelecek çalışmalar yapmak için çok uygun bir zaman dilimidir. 19 Aralık   Kiron  Koç burcunda düz hareketine geçiyor, kardeşleriniz ve yakınlarınız için şifa olma, onları iyileştirirken iyileşme zamanı sizler için. İletişim sorunları yaşayabilirsiniz ancak ‘’başkaları beni dinlemeli’’ modundan kurtularak, kendinizi sadece, sizinle gerçekten iletişim kuracak kişilere ifade etmelisiniz.
 
 
BALIK
13 Aralık’ta Mars Yay burcunda olacak yaklaşık  2 ay boyunca , mesleğinizle veya kariyerinizle ilgili konularda otoritenizi ortaya koymak isteyebilirsiniz , bir müddet için  idealleriniz  ve geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara sebep olabilir, bu yüzden dikkat etmelisiniz.  Statü , ün ve pozisyonunuzu  iyi korumalı, dikkatli hareket etmeli ve  hırsınızı  iyi dengelemelisiniz. 13 Aralık’ta Merkür de Oğlak burcuna  geçiyor, sosyal çevre ile iletişiminizi  hareketlenir, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygun zamanlardır. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelmek daha fazla hayatınızda olabilir,  ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından olumlu bir süreçtir. 19 Aralık’ta İkizler burcunda Dolunay gerçekleşecek, ailenizle, ebeveynlerinizle ilgili daha önce görmediğiniz  durumlar ortaya çıkabilir.   Ev, aile veya güvenlik ile ilgili bir şeylerin farkına daha çok varabilirsiniz.. Belki bu süre zarfında, ailenizin ihtiyaçları ile aydınlanırsınız, belki de hayatınızın başka bir alanında çok fazla zaman geçiriyorsunuzdur, ve şimdi ailenizle bağlantı kurmanın zamanı gelmiştir. İşe harcanan enerji ile iç meselelere harcanan enerji arasında bir denge kurmanız gerekebilir. Bir ev, aile veya mülk meselesi ve bununla ilgili net durumlar ortaya çıkabilir.  Yalnız Dolunay zamanı Güneş Neptün karesi devam edeceği için  tüm bu konularda ayaklarınızın sağlam yere basmanız gerekmektedir ve  müdahale edemediğiniz değişimler de söz konusu olabileceğinden dikkatli olmalısınız. 19 Aralık - 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs oğlak burcunda geri hareketine başlıyor, arkadaşlar ve sosyal çevrenizle ilgili ilişkilerinizde mesafe ve soğukluk yaşayabilir, herhangi bir konuda uzlaşma sağlamanız zor olabilir. 19 Aralık   Kiron  Koç burcunda düz hareketine geçiyor, toplum önünde ve evinizde ve ailenizde kendinizi güvende hissedeceğiniz anlamına gelir , ailevi sorunları çözdüğünüz zaman daha rahat bir akış içinde olabilirsiniz. İşleri belirli bir şekilde yapma konusundaki korkuyu, kontrolü ve hatta sorumluluğu serbest bırakmak için kendinize izin verin. Başkalarına yaslanmanıza, güvenmenize ve her şeyi kendi başınıza yapamayacağınızı kabul etmelisiniz.. Aile bireylerinden birisinin sağlık sorunları söz konusu olabilir , olayları doğru yönlendirebilmeyi ev ve aile üyeleri ile ilgili sorunlara çözüm getirmeyi öğreneceğiniz bir süreçte olacaksınız.