• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2021

ARALIK 2021


ARALIK 2021

İKİZLER DOLUNAY’I  “ ŞANS ELDE ETMEK İÇİN   SAĞLAM ZEMİNE BASALIM “
Günaydınlar, bugün sabah 07:36’da  İkizler- Yay hattındaki son tutulmayı  yaşayacağız.  Dolunay İkizler burcunda hava elementinde , değişken özellikte  ve  27° Kuzey Ay Düğümü tarafında gerçekleşiyor iletişimin artacağı ve önemli olacağı , bilgi edinmek, kendimizi geliştirmek, eğitim almak, eğitim vermek, kısa seyahatler, yakın çevremizle olan ilişkilerimiz bu süreçte daha fazla önem taşıyacak. Ayrıca komşu ülkelerle ilişkiler, iç turizm, radyo ve televizyon programları, tanıtım ve pazarlama, din, inançlar, yabancılarla yapılan işler, uluslararası ticaret, yurt dışı seyahatleri ,internet ticareti, medya, taşımacılık , basın ve yayın organları ile ilgili konularda da tamamlanması gereken ya da sonlanması gereken durumlar olabilir. Bu tutulma İkizler burcunun 27° olduğu için burcun 3. dekanında gerçekleşiyor kadim astrologlardan  William Lilly’e göre İkizler burcunun 3. dekanında oluşan dolunaylarda ünlü birisi özellikle de bir bilim adamı ölebilir  , Astrolog Raphael’e göre ise  bazı tanınmış ve meşhur kişiler ölebilir. Dolunay’ın yöneticisi Merkür ise Oğlak burcunda ve Kiron ile gergin açıda bu da geleceğimiz ve maddi  konular için endişeli olabileceğimizi , sıkıntılı düşüncelerde olacağımızı haber veriyor.
An haritasında Dolunay 7.evde gerçekleşiyor, ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, yasal  konular, her türlü ilişkiler bu süreçte kendini gösterebilir ve gizli kalmış konular Dolunay’ın ışığı ile ortaya çıkabilir.  Dolunay derecesi Betelgeuse  sabit yıldızı ile  kavuşumda Betelgeuse pürüzsüz başarı veren bir yıldız bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz konularda  çözümler bulmak , başarılı olmak söz konusu olabilir. Jüpiter de bu tutulmaya destek veriyor bu konularla ilgili  vizyon sahibi olma, şans ve fırsatlar, genişleme ve gelişme olanakları , abartılar ve aşırı iyimserlik sunuyor ancak bu tutulmaya Neptün kare açı ile baktığından tüm bu gelişmelerde hayal kırıklığına uğramamak için ayağımızı sağlam yere basmanın ne kadar önemli olduğunu da hatırlatıyor olacak.
An haritasında Dolunay  Venüs ve Plüton’a 150 derecelik bir açıda olacak  ilişkilerde anlaşmazlık, gerginlik, birbirini anlayamama  ve finansal açıdan da strese neden olabilir. Dolunay’dan birkaç saat sonra  Venüs'ün  geri harekete başlaması ile de kaos başlıyor olacak , ayrıca tutulma ile kavuşumda olan diğer bir sabit yıldız Polaris  Çinliler bu sabit yıldıza “göklerin şeref sahibi lordu “  derlermiş. Polaris yol gösterici ve rehberlik edendir fakat Ay ile kavuşumu kişinin kendisine ve yakınlarına zarar verecek veya üzecek kararlar vermesine  , şanssızlığa sebep olabilir. Ancak  Jüpiter ve Betelgeuse daha güçlüler bu yüzden  Venüs, Plüton kavuşumu ve Polaris'in ortaya çıkardığı kaosu azaltabilirler. Diğer bir deyişle aşkta ve maddi konulardaki sıkıntılarınız  Jüpiter ve Betelgeuse ile hafifleyebilir.
Dolunay Türkiye haritasının 12.evine düşüyor , bu süreçte gizli kalmış konular, saklanan konular, gizli düşmanlıklar ortaya çıkabilir, hapishaneler, hastaneler de gündemde olabilir.Dolunay’ın hepimiz için iyilikler , şans, fırsatlar ve güzellikler getirmesi dileği ile sevgiler. Dolunay’ın yükselen burçlara göre etkisini www.astrodanismanlik.com Aralık ayı burç yorumlarından okuyabilirsiniz.