• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

ARALIK 2022

ARALIK 2022


ARALIK 2022

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER 
Sevgili Terazi’ler, Aralık ayına 3.ev stelyumu ile giriyorsunuz. Merkür, Venüs ve Güneş Yay burcunda;
Bu stelyumun olumlu etkilerini görüyor olacaksınız. Özellikle yakın çevrenizle daha fazla sosyalleşiyor ve daha kolay uyum sağlıyorsunuz. Bu süreçte  çevrenizle iyi iletişim içerisinde olmak  size güzel kapılar  açabilir.  Bazılarınız reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir, bazılarınız önemli görüşmeler, anlaşmalar yapabilir seyahatlere çıkabilir, eğitim almaya başlayabilirsiniz. iletişimsel becerilerinizi kullanmak için de uygun bir dönemdir.
Tabi ki odak noktanızda;  yakın çevreniz ve kardeşleriniz var.  Yakın çevrenizi anlamak ve uyum sağlamak için çok fazla enerji harcayabilirsiniz. Kardeşler, komşular, yakın akrabalar, arkadaşlar ve iş arkadaşları bu döngü boyunca hayatınızda normalden daha fazla bir rol oynayabilir. Diğer taraftan her zamankinden daha meraklısınız ve  evrak işleri, telefon görüşmeleri ve kısa geziler, kısa eğitimler gibi konularla daha fazla meşgul olabilirsiniz. İkna yeteneğinizi daha verimli kullanabildiğiniz için sözleriniz ve fikirleriniz de son derece dikkat çekici olacaktır. Akıllıca davranarak, şartları kendi lehinize çevirebilirsiniz. Zekanızı daha aktif kullanabilir, mantığınıza güvenebilirsiniz. Önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar yapabilir, sözleşmelere imza atabilirsiniz.
7 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 4.evinize aile alanınıza geçiyor. Yaklaşık 20 gün  boyunca, ev hayatını yakın plana alma ve evle ilgili planlar yapma, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Aile arasında önemli konuları konuşabilirsiniz, geçmişte yaşanmış ailevi olaylar yeniden gündeme gelebilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir.
8 Aralık 2022’de 9.evinizde; İkizler burcunda Marsiyen bir Dolunay yaşayacağız. Yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılan işler, uluslararası ticaret, medya, tanıtım, pazarlama, felsefe, din, hukuksal konularla ilgili beklediğiniz ve sürüncemede kalan konularda netleşme ve sonuç alma söz konusu olacaktır. Mars eşliğindeki bu dolunayın etkisi ile tüm bu konularda gösterdiğiniz enerji ve çabaların sonuçlarını olumlu ya da olumsuz olarak alabilir ancak aynı zamanda da tüm bu konularda gerginlik ve agresyon yaşayabilirsiniz.
10 Aralık’ta Venüs Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve 4. evinizde seyahatine başlayacak. Venüs’ün bu transiti, ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabileceğinizi anlatıyor. Bu dönemde  yuvanızda, ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar
vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilirsiniz,  bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir. 
20 Aralık ‘ta Jüpiter Koç burcuna 7.evinizde seyahat etmeye başlayacak. Jüpiter’in 7. Evinizde seyahati ile yakın ilişkileriniz, ortaklıklarınız, davalarınız ve taşınma ile ilgili konularda yeni şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Daha şanslı ve kısmetli hissedeceğiniz bu dönemde ortaklık teklifleri alabilir, ortaklıklar kurabilirsiniz. Evlilik söz konusu olabilir. Önemli, saygın, kültürlü kişiler özel veya profesyonel anlamda hayatınıza girebilir ve size yardımcı olabilirler. Sosyal anlamda destek görebilirsiniz. Herhangi bir konuda birebir danışmalık almanız söz konusu olabilir.
22 Aralık ‘ta Güneş Oğlak burcuna 4.evinize geçiş yapıyor ve ayın 22 sinden sonra,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak veya taşınmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız ise evinizde tadilat yapabilirsiniz.  Ev ve aileye ait konularla ilgili uzun vadeli projeler planlamak için de iyi bir süreçtir.
23 Aralık’ta Oğlak burcunda Yeniay olacak ve Yeniay Koç burcundaki Jüpiter‘e gergin bir açıda olacak. Bu yeniay ile aileniz, ebeveynleriniz, gayrimenkulleriniz, yaşadığınız yer, eviniz ve topraklarınızla ilgili konular gündeminize gelirken bu konularda bazı başlangıçlar ya da girişimler ya da planlamalar yapabilirsiniz. Ailevi konular gereksiz bir şekilde büyüyebilir. Gayrimenkul alım satımı söz konusu olabilir ancak değerinden daha fazla bir ücret ödemediğinize emin olun.
29 Aralık ‘ta yılın son Merkür geri hareketini yaşayacağız.  Merkür Oğlak burcunda geri gidiyor; Ailevi konular, ebeveynleriniz, yaşadığınız yer, topraklarınız ve evinizle ilgili konular gündem olacaktır.  Özellikle aileniz ve ebeveynleriniz ile ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar ve kırgınlıklar yaşanabilir. Merkür retrosu anlaşma ve sözleşme yapmak için uygun olmadığından gayrimenkul almak, satmak, elektronik ev eşyaları almak için uygun değildir. Merkür retrosu elektronik eşyaların tamiri için de uygun değildir. Yapılan tamirat ya da yeni aldığınız elektronik alet kusurlu çıkabilir. Ayrıca taşınmak için de Retro süresinin bitimini beklemeniz doğru olacaktır. Retro eski ailevi sorunları yeniden ortaya çıkarabilir ve bu defa çözmeniz gerekecektir. Diğer taraftan bu Retro gelecekle ilgili planları yapmak ve gelecek hedeflerinizi planlamak için iyi bir zaman dilimi olacaktır.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER 
Sevgili Akrep’ler, Aralık ayına 2.ev stelyumu ile giriyorsunuz. Merkür, Venüs ve Güneş, Yay burcunda. Bu üçlünün 2.evinizdeki varlığı ile yatırım konularında, finansal konularda biraz destek alabileceğiniz bir süreç olabilir. Bu süreçte para harcama konusunda biraz huzursuz olabilirsiniz. Daha fazla alışveriş yapmak isteyebilir, geziler ve güzellik için para harcamaya meyilli olabilirsiniz. Finansal güvence ve hayattaki güzel şeylerden keyif almak bu dönemde sizin için önemlidir. Başkalarıyla iyi ilişkiler kurma yeteneği, bu dönemde kendi kişisel mali durumunuzu iyileştirebilir. Kendinizi mali konuların sosyal veya kamusal meselelerle harmanlandığı bir konumda bulabilirsiniz.
Bu süreçte odak noktanız tamamen parasal konular olacaktır, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz de artabilir. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişilerin ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir.
7 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 3.evinize aile alanınıza geçiyor yaklaşık 20 gün  boyunca  zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi  geliştirme konusunda fırsatlar olabilir, fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olabilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerinizi  geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi yazmak ve yayınlamak açısından güzel bir dönemdir.
8 Aralık 2022’de 8.evinizde; İkizler burcunda Marsiyen bir Dolunay yaşayacağız. Ortaklaşa kazanımlar, eşten gelen kaynaklar, vergi, sigorta, prim, kredilerle ilgili beklediğiniz ve sürüncemede kalan konularda netleşme ve sonuç alma söz konusu olacaktır. Marsiyen bir Dolunay olduğu için tüm bu saydığımız konularda  enerjinizi ve çabanızı gösterirken gerginlikler ve agresyon yaşayabilirsiniz. Ters giden durumlar olabilir. Kazalara, sağlığınıza ve riskli durumlara karşı dikkatli olmalısınız.
10 Aralık’ta Venüs Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve 3 evinizde seyahatine başlayacak. Venüs’ün 3. evinize geçişi ile yakın çevrenizle ilişkileriniz daha iyiye gidecektir, daha uzlaşmacı tavırlar, iyi anlaşmanıza sebebiyet verecektir. Yakın çevrenizle iyi iletişim içerisinde olmak  size güzel kapılar  açabilir.  Bazılarınız reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir, bazılarınız önemli görüşmeler, anlaşmalar yapabilir seyahatlere çıkabilir, eğitim almaya başlayabilir, iletişimsel becerilerinizi kullanmak için uygun bir dönemdir.
20 Aralık ‘ta Jüpiter Koç burcuna 6.evinizde seyahat etmeye başlayacak ve daha önce Mayıs ayında fragmanını yaşadığınız transit tekrar başlamış olacak. Sizlerin 6.evinizdeki bu transit ile de; İşinizle ilgili konularda, iş arkadaşlarını ve astlarınızla ilgili konularda fayda ve destek görürsünüz. İşle ilgili yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. İşinizi geliştirmek ve büyütmek için de iyi bir transit olacaktır. Sorumluluklarınızın altından rahatça kalkabileceğiniz için başarıyı yakalayabilirsiniz. Çalışanlarınızın ya da iş arkadaşlarınızın terfi ve başarıları da söz konusu olabilir. Eğer bir sağlık sorunu varsa Jüpiter’in bu evden transiti ile hastalığınız iyiye gidecektir. Diğer yandan da kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için de iyi bir dönem olacaktır.
22 Aralık ‘ta Güneş Oğlak burcuna 3.evinize geçiş yapıyor ve bu transitle Yakın çevre, akrabalar ve komşularla olan iletişiminizde  artış olabilir, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Fakat bu  dönemde başkalarının görüşlerine  açık olamayabilirsiniz, bu da yakın çevre ilişkilerinizde sıkıntılara sebep olabilir ancak aynı alandaki Venüs ilişkilerinizi olumlu anlamda destekleyecektir. Diğer yandan, Güneş 3. evinizdeyken  zihniniz daha aktif olacaktır. Bu dönemde daha fazla sosyal olabilirsiniz, daha fazla bilgi edinmek, seminerlere katılmak isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde yapacağınız görüşmeler ve toplantılar ya da ticari bağlantılarınız  daha kolay ı olabilir.
23 Aralık’ta Oğlak burcunda Yeniay olacak ve Yeniay Koç burcundaki Jüpiter‘e gergin bir açıda olacak. Bu yeniayla; Yakın çevre, akrabalar ve komşularınızla ilgili konularda, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek, eğitim, iletişim ve ticari konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Jüpiterin gergin açısı ile işinizle ilgili konuları fazla abartmanız, fazlaca işe yönelmeniz ya da günlük rutinlere fazla vakit ayırmanız nedeni ile eğitim gibi konularında zorlanmalar yaşayabilirsiniz ya da inançlarınız yakınlarınızla ilişkileriniz zedelenebilir.
29 Aralık ‘ta yılın son Merkür geri hareketini Oğlak burcunda yaşayacağız; Merkür, yakın çevre, eğitim, seyahatler, kısa yolculuklar  evinizde  geri harekette olacak. Merkür tüm bu konularda  mikroskop görevi yapacağından  yakın çevre, kardeşlerle olan iletişim, eğitim, ticaret, yolculuklar, iletişim konularında  olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve tüm bunları iyileştirmek  için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak. İletişim evinde iletişim gezegeni geri harekette olacağından her türlü iletişim şeklinde dikkatli ve özenli olmalısınız. İletişim kazaları bu döneme damgasını vurabilir ve sizleri zor durumda bırakabilir.
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR 
Sevgili Yay’’lar, Aralık ayına 1.ev stelyumu ile giriyorsunuz. Merkür, Venüs ve Güneş, Yay burcunda sizlerin yükseleninizde; Güneş 1. evinizdeyken; odak noktanız kendiniz olacaksınız; 22 Kasım’dan beri Güneş’in yükselen burcunuzda seyahat etmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlamış olmalı ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanabileceğiniz bir döneme de girmiş oldunuz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek, spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız. Aynı zamanda aşk hayatınız hareketlenebilir, çocuklarınızla ilgili konulara odaklanmanız gerekebilir. Bazılarınız riskli yatırımlara yönelirken bazılarınız da daha çok hayatın tadını çıkarmak isteyebilir. Diğer taraftan de bu alanda olması nedeniyle daha çekici ve sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur.
7 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 2.evinize aile alanınıza geçiyor ve bu süreçte parasal konularda daha akıllı, daha mantıklı ve daha doğru kararlar alabilir ve bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir ve özellikle de parasal sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. Bu dönemin en önemli vurgusunun kendi yeteneklerinize güvenerek para kazanmak olduğunu hatırlamanız gerekir.
8 Aralık 2022’de 7.evinizde; İkizler burcunda Marsiyen bir Dolunay yaşayacağız. Bu dolunayla birlikte ilişkileriniz, ortaklığınız veya varsa davalarınızla ilgili konularda netleşen durumlar söz konusu olabileceği gibi bu konularda enerji ve efor sarf edebilirsiniz. Ancak gerginliklere ve agresyona da açık olacaksınız. Dolunayın ışığı altında evlilik teklifi alabilirsiniz hatta bazılarınız evlenebilirsiniz. Yeni bir ortaklık kurabilirsiniz veya devam eden ortaklığınızla ilgili durumlar ve sorunlar ortaya açığa çıkabilir. Bazılarınızın açıkça düşmanlık yapan kişilerle uğraşması gerekirken bazılarınız ise taşınabilirler.
10 Aralık’ta Venüs Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve 2 evinizde seyahatine başlayacak. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Kazançlarınızda artış söz konusu olabileceği gibi güzellik ve estetik için ya da sanatsal konulara harcamalarınız da artabilir. 
20 Aralık ‘ta Jüpiter Koç burcuna 5.evinizde seyahat etmeye başlayacak ve daha önce Mayıs ayında fragmanını yaşadığınız transit tekrar başlamış olacak. Yaklaşık bir yıl boyunca Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, çocuklar, aşk hayatı, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler ve kaçamak tatiller konularda pozitif gelişmelerle karşılaşabileceğinizi  gösterir. Çocuk sahibi olmayı denemek açısından değerlendirilebilir. Çocuklar varsa, bu transit onlarla ilişkilerinizi geliştirici rol oynayacaktır. Onlarla gurur duyulacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çocuklardan destek alınan, onlar için yatırımlar yapılabilecek güzel bir transittir. Hobilerinize, sportif aktivitelere daha çok vakit ayırabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler beklenebilir bu dönemde, yaşayacağınız aşk ve cinsellik deneyimleri hayatınıza renk katabilir. Bazılarınız sizden farklı kültürden veya daha fazla hayat deneyimine sahip kişilerle aşk yaşayabilir. Mevcut beraberliğinde canlanma olabilir. Eğlence hayatınızda da renklenme, hareketlenme olabilir, buna paralel olarak sosyalliğiniz de artabilir. Sosyal organizasyonlara, kulüplere, arkadaş partilerine katılabilirsiniz.
22 Aralık ‘ta Güneş Oğlak burcuna 2.evinize geçiş yapıyor ve bu transitle odak noktanız tamamen finansla ilgili konulara daha da çok kayacaktır. Bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz artabilir, doğru kararlar verebilirsiniz. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama yine de bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir.
23 Aralık’ta Oğlak burcunda Yeniay olacak ve Yeniay Koç burcundaki Jüpiter‘e gergin bir açıda olacak. Bu dönemde finansal konularla ilgili konular yine gündeminizde. Parasal ve maddi konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Para kazanmak, kişisel yetenekleriniz, destek bulmakla ilgili girişimler yapabilirsiniz. Yeni projelere imza atarak başarı sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan bütçeniz konusunda ipin ucunu kaçırmamalı, bu konuda dikkatli olmalısınız. Aşkta fazlaca çapkın olabileceğiniz bu dönemde paranızı abartılı bir şekilde ilişkiniz ya da çocuklarınız ya da keyif aldığınız konulara harcayabilirsiniz. Abartılı harcamalar parasal sorunlara neden olabilir.
29 Aralık ‘ta yılın son Merkür geri hareketini Oğlak burcunda yaşayacağız; Yine Merkür geri hareketi ve sizler için son derece önemli olan maddi kaynaklarınızı anlatan evinizde yaklaşık 20 gün boyunca geri harekette olacak. Merkür parasal konularınızda mikroskop vaziyeti görecek ve nasıl bir bütçeye sahip olduğunuzu, bütçenizin, gelirlerinizin olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve daha iyi bir gelire sahip olmak için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür parasal konularda, size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatan, bir selam gönderiyor. Diğer yandan parasal konularda geri harekete başlayacak Merkür retrosu ile finansal sorunlar yaşayabilirsiniz. Borç alıp vermek, kredi çekmek gibi konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Parasal sorunlara çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu süreçte finansal konularda çok emin olmadıkça hiçbir evrağa imza atmamalı ve sözleşme yapmamalısınız.
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK’LAR 
Sevgili Oğlak’’lar, Aralık ayına 12.ev stelyumu ile giriyorsunuz. Merkür, Venüs ve Güneş, Yay burcunda; Bu üçlünün 12.evinizdeki seyahati ile öncelikle geçmiş bir senenin değerlendirmesini yapabileceğiniz ve yeni girişimler için hazırlıklar yapabileceğiniz bir dönemi yaşıyorsunuz. Bu dönemde, önceden fark etmediğiniz konular ve durumlar su yüzüne çıkabilir. Arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili bir takım olaylar hayatınızda negatif etkiler yaratabilir. Endişe ve korkularınızda artış olabilir. Bu dönemi biraz kendi kabuğunuza çekilerek geçirmekte, meditasyon gibi çalışmalarla ruh sağlığınıza yönelmekte fayda olacaktır. Kararlarınızı aceleye getirmemeniz çok önemli çünkü acele kararlar, kayıplara sebebiyet verebilir. Bu dönem sağlığınıza da son derece dikkat etmeniz gereken bir dönem olduğundan bu dönemi dinlenerek geçirmeniz uygun olacaktır.
Diğer yandan gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden de geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Bu dönemde bazılarınız platonik  bir aşk yaşayabilirsiniz çünkü  duygularınızı  rahat ifade etmekte de zorlanabilir. Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir,  en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz.  Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir.
Merkür’ün bu alandan geçiş yapacağı ilk hafta da Kasım ayının ikinci yarısında olduğu gibi, geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerini gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde ve siz  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
7 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 1.evinize geçiyor. Kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz,  ikna yeteneğinizi iyi kullanabileceğiniz, sözleriniz ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz  bir döneme gireceksiniz. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimi olacaktır. Analitik düşünme yeteneğinizi kullanabilir ve sorunlarınıza çözüm geliştirebilirsiniz.
8 Aralık 2022’de 6.evinizde; İkizler burcunda Marsiyen bir Dolunay yaşayacağız. Bu dolunayla birlikte işiniz, iş alanınız, günlük işleriniz, uğraşlarınız, ekip arkadaşlarınızla ilgili konularda sonuçlanan ve netleşen durumlar olacaktır. İş arkadaşlarınızla sorunlar yaşayabilir, kızgın ve agresif olabilirsiniz. Bu dolunayın ışığı ile rekabet artabilir. İşyerinizde tadilat ve tamirat yaptırabilirsiniz.
10 Aralık’ta Venüs Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve Siz sevgili Oğlakların 1.evinde gerçekleşecek Venüs’ün bu transiti ile birlikte; daha çekici ve sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur.
20 Aralık ‘ta Jüpiter Koç burcuna 4.evinizde seyahat etmeye başlayacak ve daha önce Mayıs ayında fragmanını yaşadığınız, 4.evinizdeki bu transit ile ailevi konular, yuva ve yerleşim konuları, ev sahibi olmak veya gayrimenkul alım satımları açısından da şanlı ve kısmetli bir döneminiz olacaktır. Aile içerisindeki kırgınlıklar bitebilir, ailede genişleme olabilir. Diğer taraftan ailevi şartlarınızda genişleme ve rahatlama olabilir. Ailenizden destek alabilir, aile içerisinde karşılıklı olarak cömertçe destek alış verişi olabilir.
22 Aralık ‘ta Güneş Oğlak burcuna 1.evinize geçiş yapıyor ve bu ve yaklaşık 1 aylık süreçte Güneş’in yükselen burcunuzda seyahat etmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek, spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız. Aynı zamanda aşk hayatınız hareketlenebilir, çocuklarınızla ilgili konulara odaklanmanız gerekebilir. Bazılarınız riskli yatırımlara yönelirken bazılarınız da daha çok hayatın tadını çıkarmak isteyebilir.
23 Aralık’ta Oğlak burcunda Yeniay olacak ve Yeniay Koç burcundaki Jüpiter‘e gergin bir açıda olacak.  Yeni Ay'ın 1.evde olması güçlü bir etki verir; görünümünüzü değiştirebilir yeni bir saç stili veya yeni bir saç rengi deneyebilir ya da giyim tarzınızı yenileyebilirsiniz ayrıca kendinizi  kişisel  olarak yeniden keşfetme zamanıdır, yeni kararlar alabilir, yeni planlar yapabilirsiniz. Bu süreçte  yeni alışkanlıklarınızı  kendinize olan güveninizi artıracak şekilde değiştirmeye odaklanın ve en iyi  ve başarılı olabileceğiniz yönlerinizi ortaya çıkarın. Aileniz ve ebeveynlerinizle fazla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz ve kişisel ihtiyaçlarınızı ihmal edebilirsiniz. Ailenizden aldığınız destekleri almakta zorlandığınız bir süreçte olabilirsiniz.
29 Aralık ‘ta yılın son Merkür geri hareketini Oğlak burcunda yaşayacağız Merkür’ün yükseleninizde geri harekette olması kendinizi iyi ifade edememenize ve  kendinizi kelimeler üzerine tetiklenmiş olarak bulmanıza sebep olabilir. Hayata bakışınızı, ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmeye başlayabilir, bugüne kadar kendinizle ilgili kararlarınızı ne yaptığınızı, ne yapmak istediğinizi içinize dönerek sorgulamak isteyebilirsiniz. İkili ilişkilere ve ortaklıklara dikkat  etmenizde fayda vardır iletişimde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir ayrıca bu dönemde güzelleşmek, estetikle ilgili konuları biraz ertelerseniz iyi olabilir bu dönemi bu konularda araştırmalar yaparak geçirirseniz daha iyi olur.
KOVA VE YÜKSELEN KOVA’LAR
Sevgili Kova’lar, Aralık ayına 11.ev stelyumu ile giriyorsunuz. Merkür, Venüs ve Güneş, Yay burcunda;  Bu üçlünün 11.einizde seyahatine devam ediyor olması ile yoğun bir şekilde ayın 8 ine kadar azalarak ayın 22 sine kadar, sosyal alanda hareketlilik devam ediyor olacaktır. Bu süreçte  etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir.  Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bu transitle, dışa açılmalı ve sosyal ilişkilerinizi daha fazla güçlendirmelisiniz. Bu dönemde  tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz. Yalnız kalmak için uygun bir zaman değildir; tam tersine mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara dahil olmanız size faydalar sağlayabilir. Gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir, grup içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, kendinizi daha rahat kabul ettirebilirsiniz. Ekipçe hareket etmekten istifade edebilir,  arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Sosyal ortamda, arkadaşlarınızla uyumlu, dengeli ve barışçı bir iletişim kurabilirsiniz. Sosyal çevrenizde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sanatsal becerilerinizi topluluklar önünde sergileyebilirsiniz. Diğer yandan iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelmek daha fazla hayatınızda olabilir. Bu dönemde etrafınızda özellikle ayın 7 sine kadar; zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilirsiniz. İletişim daha yoğun olabilir; fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından olumlu bir süreçtir.
7 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 12.evinize geçiyor; Merkür’ün bu alandan geçiş yapacağı süreçte  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerini gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir bu dönemde ve siz  bunların neler olduğunu, kimler tarafından yapıldığını fark etmeye de başlayabilirsiniz.
8 Aralık 2022’de 5.evinizde; İkizler burcunda Marsiyen bir Dolunay yaşayacağız. 5.evinizdeki marsiyen bu dolunay üstelik Mars geri hareketteyken gerçekleştiği için hedeflerinizi artırırken, keyfinize düşkünlük ya da enerjisizlik nedeni ile hedeflerinizden uzaklaşabilirsiniz. Sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizde uyumu yakalayabilirsiniz ancak kendi isteklerinizle çelişen durumlarda huzursuzluk ya da agresyon yaşanabilir. Çocuklarınız varsa onların bulunduğu aktiviteler ile sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla olan gündemleriniz konusunda çatışma yaşayabilirsiniz. Gerek çocuklarınız gerek aşk hayatınız gerekse sosyal çevrenizde gelişen, netleşen, ortaya çıkan konular, durumlar ve olaylar olabilir. Özellikle geçmişten kalan meselelerde netleşmeler olabilir.
10 Aralık’ta Venüs Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülmeye başlayacaktır. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Bu dönemde bazılarınız platonik  bir aşk yaşayabilirsiniz çünkü  duygularınızı  rahat ifade etmekte de zorlanabilir. Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir,  en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz.  Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal transitlerden biridir.
20 Aralık ‘ta Jüpiter Koç burcuna 3.evinizde seyahat etmeye başlayacak ve daha önce Mayıs ayında fragmanını yaşadığınız, 3.evinizdeki bu transit ile yaklaşık bir yıl boyunca Jüpiter’in bu alandan geçiş yapıyor olması, kardeşler, yakın çevre ilişkileri, zihinsel aktiviteler, iletişim, kısa seyahatler, fikirleri yazılı veya sözlü ortaya koyma, eğitim, yayıncılık gibi konularda önemli gelişmeler ve şanslar yakalayabileceğinizi anlatıyor. Hayat görüşünüzün  genişleyeceği ;eski kalıpların açılmaya başlayacağı ve  önyargılarınızın  azalacağı bir süreçte olacaksınız. Geleceğe dönük planlarınızın  daha genişleyeceği, fikir ve görüşlerinizi  daha çok sayıda insana ulaştırabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Bazılarınız bu dönemde  seminer verebilir, sosyal medyada daha fazla yer alabilir, yazabilir, yayınlayabilir, zihinsel becerilerinizi geliştirme konusunda yeni fırsatlar çıkabilir. İlgilendiğiniz konularda araştırma yapma olanağı bulabilirsiniz; araştırmalarınızı  genişletebilirsiniz. Bu transit süresince yakın çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak bütün kapıları açacaktır. Bu dönemde  yakınlarınızdan aldığınız maddi ve manevi destek artar; bu kişiler  hayatınızla ilgili hayırlı şeylere vesile olabilirler.
22 Aralık ‘ta Güneş Oğlak burcuna 12.evinize geçiş yapıyor ve  Güneş’in de 12. Evinize geçişi ile geçmiş bir senenin değerlendirmesini yapabileceğiniz ve yeni girişimler için hazırlıklar yapabileceğiniz bir dönem olacaktır. Bu dönemde, önceden fark etmediğiniz konular ve durumlar su yüzüne çıkabilir. Arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili bir takım olaylar hayatınızda negatif etkiler yaratabilir. Endişe ve korkularınızda artış olabilir. Bu dönemi biraz kendi kabuğunuza çekilerek geçirmekte, meditasyon gibi çalışmalarla ruh sağlığınıza yönelmekte fayda olacaktır. Kararlarınızı aceleye getirmemeniz çok önemli çünkü acele kararlar, kayıplara sebebiyet verebilir. Bu dönem sağlığınıza da son derece dikkat etmeniz gereken bir dönem olduğundan bu dönemi dinlenerek geçirmeniz uygun olacaktır.
23 Aralık’ta Oğlak burcunda Yeniay olacak ve Yeniay Koç burcundaki Jüpiter‘e gergin bir açıda olacak.12. evinizdeki yeniaylar, gözden geçirme, bırakma ve ruhsallık yoluyla fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılama ve onlara yardım etmektir ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme zamanı da olabilir. Bu dönemde yeni  spritüel çalışmalara meditasyon, yoga ve benzeri çalışmalara başlayabilirsiniz. Sağlık konularında özenli ve hassasiyet göstermeniz gereken bir süreç olacaktır. Kardeşlerinizden ve yakınlarınızdan destek almakta zorlanabilirsiniz.
29 Aralık ‘ta yılın son Merkür geri hareketini Oğlak burcunda yaşayacağız.  Bu dönemde geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyacınız çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir içe çekilme olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz, arkanızdan konuşanlar, dedikodunuzu yapanlar olabilir. Bu dönemde doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
BALIK VE YÜKSELEN BALIK’LAR
Sevgili Balıklar, Aralık ayına 10.ev stelyumu ile giriyorsunuz. Merkür, Venüs ve Güneş, Yay burcunda;  
Ayın 22 sine kadar; iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları odak noktanız olacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize toplama, başarı ve ilerleme söz konusu olabilir. Bazılarınız önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler alabilirsiniz. Geçmiş aylardaki performansların geri dönüşleri gelebilir. Bazılarınız  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir. Kimileriniz de hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızın  amaçlarını gözden geçirmek için  de uygun bir zaman dilimidir. Hayatınızın nasıl geliştiğine ve hayatta nereye gittiğinize bir göz atmak ve gitmek istediğiniz yöne doğru gidip gitmediğinizi belirlemek isteyebilirsiniz. Sorumlu ve olgun olma zamanı. Özellikle Ayın 7 sine kadar, işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz, iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayacağınızı, işle ilgili seyahatler yapabileceğinizi anlatır. Ayrıca bazılarınız bu dönemde yeni iş anlaşmaları yapabilirsiniz.
7 Aralık’ta Merkür Oğlak burcuna sizlerin 11.evinize geçiyor ve bu transitle sosyal çevre ile iletişiminiz  hareketlenir. Her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygun zamanlardır. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelmek daha fazla hayatınızda olabilir.  Geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygun bir transittir bu. Eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirileceği bu günlerde,  çevrenizde değişiklikler olabilir. Tavsiyeler alabilir, fikrine saygı duyduğunuz arkadaşlarınıza danışabilirsiniz. Bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilirsiniz  İletişim daha yoğun olabilir; fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından olumlu bir süreçtir.
8 Aralık 2022’de 4.evinizde; İkizler burcunda Marsiyen bir Dolunay yaşayacağız. Retro Mars’ın eşliğindeki bu dolunayla aile, ailevi konular, ailevi sorunlar, eviniz, yuvanız, topraklarınız ve gayrimenkullerinizle ilgili konularda tamamlanan ve netleşen, ortaya çıkan durumlar, olaylar ve konular olabilir. Tüm bu konularda gerginlik ve agresyon yaşanabileceği gibi gerekli enerjiyi bulmakta zorluk yaşayabilisiniz.
10 Aralık’ta Venüs Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve Venüs 11.evinizdeyken geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artabilir. Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için çok uygun bir süreçte olacaksınız. Organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek bu dönemde daha kolay olacaktır. Bazılarınız  geleceğe yönelik hedefleriniz  için destek alabilirsiniz özellikle sosyal ortamlardaki  kadın figürlerinden. Aynı zamanda Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanımları konusunda da olumlu gelişmelere işaret eder. Eğer çalışmıyorsanız  arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirebilirsiniz.  Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu bir dönemdir. Bazılarınızın hayatında bu dönemde  artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler olabilir.
20 Aralık ‘ta Jüpiter Koç burcuna 2.evinizde seyahat etmeye başlayacak ve daha önce Mayıs ayında fragmanını yaşadığınız gibi parasal konularda size bolluk, bereket ve şans getirecek. Bu transit boyunca kazanımlarınız artabilir ve yeni kazanım yolları bulabilirsiniz. Yeni İş girişimleri şansınız olabilir. Kazancınız sizi tatmin edebilir ve elinizdeki kaynaklarınız değer kazanabilir. Kazancınız arttıkça kendinize güveniniz de artacaktır. Ancak abartılı girişimlere ve aşırı risk almaya dikkat etmelisiniz.
22 Aralık ‘ta Güneş Oğlak burcuna 11.evinize geçiş yapıyor ve Ayın 22 sinden sonra geçen süreçte sosyal alanda ve arkadaş gruplarında hareketlilik olacaktır. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artar. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir süreçte olacaksınız, dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Bazılarınız bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz. Ekipçe hareket etmek, arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kişiler bazılarınızın hayatında daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Gruplar halinde bir şeyler yapmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek ve oldukça sosyal olmak isteyebilirsiniz. Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz.
23 Aralık’ta Oğlak burcunda Yeniay olacak ve Yeniay Koç burcundaki Jüpiter‘e gergin bir açıda olacak
Bu yeniayla, arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle birlikte bazı projelere başlayabilirsiniz. Yeni arkadaş çevresi edinmek, arkadaş çevrenizi büyütmek için yeni çevrelere girebilirsiniz. Hem kariyer hem de kariyer getirilerinize odaklanabilir ve gelirinizi arttırmak için yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Jüpiterin zorlayıcı açısı ile sosyal alanda fazla ve abartılı para harcayabilirsiniz ve zorlanmanıza sebep olabilir.
29 Aralık ‘ta yılın son Merkür geri hareketini Oğlak burcunda yaşayacağız. Bu geri hareket döneminde sosyal çevre ve arkadaşlarınızla olan iletişiminizi, kariyerden gelen kazanımlarınızı  tekrar masaya yatırıp gözden geçirme zamanıdır.  Merkür tüm bu konularda  mikroskop görevi yapacağından  gelecekle ilgili hedeflerinizi, umutlarınızı, sosyal çevre arkadaş gruplarınızı,  olumlu ya da olumsuz özelliklerini, mevcut koşullarınızı ve tüm bunları iyileştirmek  için neler yapmanız gerektiğini düşünmeniz, tartmanız, masaya yatırmanız ve planlar yapmanız için size bir fırsat veriyor. Merkür tüm bu konularda  size değiştirmeniz gerekenleri hatırlatacak, şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi sağlayacak.